Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 13:13   #1401
Pravu osobnu ne možeš dobit samo ovo http://www.consilium.europa.eu/prado...ge-162965.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:20   #1402
pozdrav,

želim prijaviti boravište u zagrebu (trenutno sam prijavljen u drugoj županiji) - postoji li način da to napravim bez da vlasnik stana sa mnom dolazi u zagreb na mup? (dotični ne živi u zagrebu i da odem po njega i vratim ga natrag doma mi je poprilična zajebancija).

Hvala
JabukaUSlafroku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:45   #1403
"ovjerena izjava stanodavca kojom on daje suglasnost za prijavu, ukoliko građanin prijavljuje boravište na adresi stanodavca"
http://stari.mup.hr/main.aspx?id=43#5
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 19:43   #1404
pozz, zanima me jel se boraviste moze odjavit? naime imala sam podstanara koji vise nije u stanu pa me sad zanima jel mu mogu odjavit boraviste i moramo li oboje biti na mupu? jer on seli u drugi grad pa ne stignemo oboje na mup
amy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:39   #1405
Kad se tamo prijavi kod tebe će mu prestat boravak.možeš ga i sama odjavit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:26   #1406
Za promjenu prebivališta trebam ispuniti onaj obrazac. Treba li stanodavac imati ikakvu dokumentaciju o stanu kojom dokazuje da je on vlasnik stana?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:42   #1407
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Za promjenu prebivališta trebam ispuniti onaj obrazac. Treba li stanodavac imati ikakvu dokumentaciju o stanu kojom dokazuje da je on vlasnik stana?
ne, samo treba potpisat izjavu kojom pod materijalnom i kaznenom odgovornošću tvrdi da je vlasnik.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:17   #1408
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
ne, samo treba potpisat izjavu kojom pod materijalnom i kaznenom odgovornošću tvrdi da je vlasnik.
Ok. Hvala.

Mogu li sa starom osobnom, koja još vrijedi, prelaziti granicu u procesu dobivanja nove?
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:51   #1409
Pozdrav. Mijenjam prebivalište iz jednog grada u drugi, moram li se ja sama odjaviti s originalnog prebivališta ili to radi nadležna policijska uprava kao što sam pročitala na stranicama MUP-a? Kada mijenjam prebivalište, mogu li u isto vrijeme prijaviti i boravište ali na drugoj lokaciji (u istom gradu u kojem prijavljujem novo prebivalište)? Nedavno sam napravila novu osobnu, moram li ju mijenjati opet i zna li netko koliko će to mene sve koštati?
Tlakirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:04   #1410
Kad tamo prijaviš oni će sami odjavit bivše prebivalište.naravno da moraš mjenjat osobnu cca 75 kn.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 16:30   #1411
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kad tamo prijaviš oni će sami odjavit bivše prebivalište.naravno da moraš mjenjat osobnu cca 75 kn.
Hvala!
Tlakirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:24   #1412
Quote:
Liberata kaže: Pogledaj post
Ok. Hvala.

Mogu li sa starom osobnom, koja još vrijedi, prelaziti granicu u procesu dobivanja nove?
I mene ovo interesira.
mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 07:42   #1413
Do izdavanja nove stara vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:04   #1414
pozdrav svima!
eto još jednog, uz pozdrav našoj papirologiji: čitava obitelji je prijavljena na istoj adresi već 30-tak godina. prije par dana utvrđeno je da smo zapravo prijavljeni na krivom kućnom broju, odnosno da naša kuća nije evidentirana u MUP-u (samo na katastru i kod sve ekipe koja nešto naplaćuje). ispostavilo se da smo prijavljeni u staru kuću koja se nalazi u istom dvorištu.

rekli su nam da prvo moramo prijaviti "novi" objekt, pa me zanima moramo li nakon toga mijenjati sve dokumente i upisivati novu adresu?
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:16   #1415
Ako će se mjenjat kućni broj mjenja se adresa i idu novi dokumenti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:56   #1416
Imam prebivaliste vani.jel vozacka vezana za precivaliste?gdje produzit?
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:25   #1417
Nemaš pravo na RH vozačku.Po propisima te zemlje gdje jesi dužan si imat njihovu vozačku koja ti naravno vrijedi i u RH.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:39   #1418
Pozdrav. Danas sam legitimiran i slucajno sam rekao kako studiram u Zagrebu i policajac je bio poprilicno bahat i prijetio da li zelim da mi sad kaznu pise i tako to. Ugl. odmah mi je vratio osobnu ali me zanima da li on moze naknadno poslati kaznu posto ima podatke (legitimirao me) ili je tu kaznu morao napisati ispred mene i dati mi ju?
Dodo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:00   #1419
Ne mora ti dat odmah nego nalog isprintat i poslat na kućnu adresu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 15:28   #1420
zna li tko koji je najkraći period za prijavu boravišta? da li je to 1 mjesec ili 3 mjeseca?
znam da ispod 3 mjeseca praktički ni ne trebam prijavljivat boravište, ali ipak bi volio zbog birokracije na poslu, no znam da na mup-u odbijaju prijavu boravišta koja je kraća od ____ (ne znam da li je 1 ili 3 mjeseca).
itoru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.