Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 11:37   #81
Quote:
bloodsister kaže: Pogledaj post
...
Živimo blizu njegovih, u kući (mi smo na jednom katu,stan od 40ak kvadrata), gdje su prije nas bili podstanari. Stan smo preuredili sami,dignuli smo kredit od 25000 eura. Djelomično su nam pomogli njegovi roditelji.
25000 eura je izdašna investicija za obitelj s jednom sigurnom plaćom
k tomu, poprilično blesava investicija s obzirom da se niste zaštitili nikakvim dogovorom
Quote:
...
Ja sam stalno zaposlena, muž radi pola godine. Imamo malo dijete. Od njegove plaće nema baš vajde, potroši se za 3-4 mjeseca.
....
ovo je bit vašeg problema - živite od jedne plaće koju ste opteretili nerealnim apetitima
iz ove 'ne zna se tko pije, a tko plaća' situacije se možete iščupati samo vlastitom financijskom disciplinom, vlastitim promišljenim odnosom prema njegovoj obitelji i vašim uloženim novcima
za početak, uredi financijsku konstrkuciju između vas dvoje jer očito ti ova ne paše
tek onda možete uređivati odnose s njegovima
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:57   #82
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Ali svejedno i dalje imam problem s muzem koji je vrlo vjerojatno nerješiv. Oboje čekamo da jedan od nas pukne i prekine sve. A onda tko zna...
Koji bi to bio tako nerješiv problem?



Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:30   #83
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
E.
Uložili pare i još daju novac od najma za dom iz kojeg se isele 3-4 mjeseca ljeti? Starcima koji onda proslijede novce svojim starcima jer su ovi tako navikli i u biti se nekretnina vodi na njima? Ako sam dobro pohvatala.

I tu su oni razmaženi? Pa preveslali su ih svjetski. Još im automobil voze.
Da nije tužno bilo bi presmiješno. I muž, o čemu on duma kad legne navečer?
Gdje je vama dom?
Nisam procitala da ih je netko prisilio da uloze u stan. Cak je rekla da su i muzevi roditelji sufinancirali.

Ako su mogli podstanari zivjeti, mogli su i oni bez ulaganja.

Meni je u redu da se starce ne muze. Njegovi ocito pomazu, njeni isto a ona se pita zasto bi morala sudjelovati u rezijama kad zive kod staraca

Cijelo vrijeme prica kako su starci duzni pomagati klince, zaboravlja da i ona ima klince. Sto ce mu ona ostaviti ako ne moze niti sebe prehraniti?
Sto ce klinac misliti o njoj jednog dana?

Muz ili ona uvijek mogu zaraditi i odseliti se ako im ne pase. Velik je svijet.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:44   #84
Super mi je i to što joj je primjer što oni žive kod njenih staraca (ako je to bolja alternativa ne znam zašto to onda ne naprave za stalno, a taj stan iznajmljuju i dijele pare, njima za otplatu rate tog kredita, njegovima ostatak, s obzirom da je preuređen vjerojatno bi mogli dobiti i viši najam nego prije), dok iznajmljuju svoj stan i njenima ne daju ni za dva člana vode... toliko o tome na drugoj temi to zovemo parazitima koji dolaze na besplatno ljetovanje i ne možeš ih se na lijep način riješiti bez da se zamjeriš Suživot je jedno, parazitiranje je nešto sasvim drugo
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:58   #85
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Nisam procitala da ih je netko prisilio da uloze u stan. Cak je rekla da su i muzevi roditelji sufinancirali.

Ako su mogli podstanari zivjeti, mogli su i oni bez ulaganja.

Meni je u redu da se starce ne muze. Njegovi ocito pomazu, njeni isto a ona se pita zasto bi morala sudjelovati u rezijama kad zive kod staraca

Cijelo vrijeme prica kako su starci duzni pomagati klince, zaboravlja da i ona ima klince. Sto ce mu ona ostaviti ako ne moze niti sebe prehraniti?
Sto ce klinac misliti o njoj jednog dana?

Muz ili ona uvijek mogu zaraditi i odseliti se ako im ne pase. Velik je svijet.
Nije stvar prisile već tko na kraju bere vrhnje. Sad.
I nije rekla da su starci dužni pomagati klince već da im ne može zamjeriti sve jer joj ipak pričuvaju klince i pomažu kad zatreba. Niti su sufinancirali muževi roditelji već njezini.

Da su paraziti valjda bi živjeli u bloku i sa svijećom sretni što ne plaćaju ništa, kamoli dizali kredit od 25.000€.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:08   #86
Da, ali oni su digli kredit da srede svoj stan po želji (stan je bio prihvatljiv za podstanare), ne njihov. Plaćaju "stanarinu", ali nije navela je li ta stanarina dogovorena zato što struja, voda, čistoća... nisu odvojene pa sudjeluju u tim troškovima (jer kako vidimo njeni su je naučili da je ok da živiš u kućanstvu i ne plaćaš kupanje...) ili plaćaju režije sami + plaćaju "stanarinu" + daju im nešto za hranu za zajedničke ručkove koje svekrva sprema. Razlika je velika. U konačnici se sve svodi na ono što sam rekla na početku. Ona mora potaknuti muža da sredi financijsku situaciju pa da pokriva te troškove. U tom slučaju mislim da njoj ništa od ovog ne bi pravilo problem.
Problem je što ona ima možda 5-7000 kn, recimo da 3-4000 kn troši na kredit i stan i ostane joj vrlo mali iznos za kućanstvo, svoje potrebe i bebu. Naravno da je onda frustrirana, da je muž ljuti, da je svekrva nervira i da svaki put kad je pitaju za auto kosa joj se digne na glavi... pogotovo ako ona kasnije sjedne u to isto auto i vidi da se onaj tko je zadnji vozio nije sjetio natočiti gorivo.

Sve proizlazi iz nedovoljnih financija i ona to može riješiti, posložiti situaciju i okrenuti vodu na svoj mlin. Samo treba malo mudrosti, strpljenja i ustrajnosti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:09   #87
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post

Ako su mogli podstanari zivjeti, mogli su i oni bez ulaganja.

Ali moraš imati instagramabilan stan danas. Ne možeš ti živjeti s lamperijom na zidovima, a svi frendovi imaju bijelu kuhinju visoki sjaj.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:51   #88
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Niti su sufinancirali muževi roditelji već njezini.
Quote:
bloodsister kaže: Pogledaj post
Živimo blizu njegovih, u kući (mi smo na jednom katu,stan od 40ak kvadrata), gdje su prije nas bili podstanari. Stan smo preuredili sami,dignuli smo kredit od 25000 eura. Djelomično su nam pomogli njegovi roditelji. Situacija je takva da su muževi baka i djed od tog stana prije dobivali podstanarinu, pa su se njegovi roditelji dogovorili da će im oni plaćati određeni iznos nakon sezone.
Njegovi roditelji su sufinancirali uredjenje stana.

Baka i djed mozda zive od 2000kn mirovine i svaka lipa im treba.

Stvarno ne vidim tko ih je tjerao da se zaduze 25k EUR i tko bere vrhnje

Djedu i baki je svejedno dobivali lovu od njih ili od podstanara.
Starci bi mozda imali love za novi auto da im nisu pomogli.

Oni su mogli otici u podstanare ako im nije pasalo.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:52   #89
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ali moraš imati instagramabilan stan danas. Ne možeš ti živjeti s lamperijom na zidovima, a svi frendovi imaju bijelu kuhinju visoki sjaj.
Smetnula sam s uma taj detaljcic
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:57   #90
Da... i autorica nije nigdje navela o kolikim iznosima se konkretno radi...na koliko je uzet kredit i kolika je rata, koliko daju za tu stanarinu i za hranu itd... ali s obzirom da žive praktički na jednoj plaći, vjerojatno se ne radi o nekim bijesnim ciframa... Svejedno, kad si u takvoj situaciji i 500kn ti je puno.
Teško je biti pametan kad nemaš sve djelove pred sobom
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:17   #91
Poanta cijele price je da su ti starci, dide i babe, pa i njihova djeca (otac i mater od forumasicina muza) ulagali u tu kucu, imali su podstanare i izvor prihoda.

Onda je forumasica se udala za njega i rodilo se dijete, ona ocekiva da dobije taj stan besplatno, pa je ulozila 25.000kuna, misleci "ulozit cu da je lijepse, a i iznajmljivat cemo, ja cu sebi pare, necu o nicemu razmisljat, mene mama ucila da ja ne moram o nicem razmisljati hihihi samo o sebi i da meni princezici bude dobro"

al onda starci vidili iz kog smjera vjetar puse, da njihov sin malo radi-pa par mjeseci ne radi, stavili troskove na papir i zakljucili da im se isplati taj stan iznajmit sezonski turistima, tko je lud da ne iznajmi turistima i natuce toliku lovu u par mjeseci? a ova ionako moze svoje doma parazitirati?
takoder i baba i dida ako im ona s muzem dzabe stoji, su u minusu.

ona se svemu cudi, jer ona je navikla da doma joj niko ne spominje troskove zivota, njeni imaju tajni sef i nisu svojim radom njoj omogucili sve, nit brige nit pameti.
e sad kad ju je zivot malo drmnuo, sad se cudimo, kako to da njegovi su proracunati, znas kako... zato sto su oni RADILI i sagradili tu kucu, koja pripada NJIMA, a ti si u njoj Podstanar isto ka sta bi bili neki drugi, nije na tvoje ime, nikad ni nece bit, posebno ako ti muz ima jos brace i sestara.

sta uciniti.
prestat ocekivati da ti drugi daju besplatno svoje nekretnine jer su tebe tako mama i tata ucili da si zasluzila sve dobit dzabe i ne pitat cijenu.
pocet cijenit ljude koji besplatno cuvaju tvoje dijete jer i oni imaju svojih briga , a korektni su prema tebi i izlaze ti u susret (nisu duzni to cinit)

ako ti se ne svida bit podstanar i davat njima novce, odi u drugo podstanarstvo, ali dzabe nekretninu neces dobit.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 02:21   #92
Meni je najbolje u cijeloj toj priči to što ona nije ni željela tu živjeti, nego se uselila i digla taj kredit samo zato jer su njegovi to inzistirali

Ženo, jel ti imaš svoje ja? Tako važne odluke se ne donose na temelju toga što su ti muževi starci inzistirali da nešto napraviš. I ne vidim da se spominje da igdje piše da je to tvoje? Znači ako vi odselite (a hoćete jer već vidim da će ti prisjest ova situacija) ti si onda ulupala 25k na uređenje tuđe kuće.

Slažem se da su ti muževi starci pretjerali s tim da im morate plaćati kad jedete u njih itd. ali u ovoj cijeloj priči je bitnije to što si ti u taj brak, stan i kredit uletila bez brige i pameti. I što ti muž misli o svemu tome?

Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
dok iznajmljuju svoj stan i njenima ne daju ni za dva člana vode...
Vjerojatno su ponudili plaćati njenim starcima nešto love, ali su oni INZISTIRALI na tome da ne ništa ne plaćaju jer je to sramota.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 03:23   #93
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Meni je najbolje u cijeloj toj priči to što ona nije ni željela tu živjeti, nego se uselila i digla taj kredit samo zato jer su njegovi to inzistirali

Ženo, jel ti imaš svoje ja? Tako važne odluke se ne donose na temelju toga što su ti muževi starci inzistirali da nešto napraviš. I ne vidim da se spominje da igdje piše da je to tvoje? Znači ako vi odselite (a hoćete jer već vidim da će ti prisjest ova situacija) ti si onda ulupala 25k na uređenje tuđe kuće.

Slažem se da su ti muževi starci pretjerali s tim da im morate plaćati kad jedete u njih itd. ali u ovoj cijeloj priči je bitnije to što si ti u taj brak, stan i kredit uletila bez brige i pameti. I što ti muž misli o svemu tome?

Vjerojatno su ponudili plaćati njenim starcima nešto love, ali su oni INZISTIRALI na tome da ne ništa ne plaćaju jer je to sramota.
Pa sta bi ona o icemu razmisljala, ima da starci pocrkaju i ona dobije nekretninu bez da je orala i kopala, sramota da na toj nekretnini zaraduju ti starci, da ona mora mami ici par mjeseci, to je bas grozno.
smrc.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:01   #94
Dosla sam zahvaliti nekolicini objektivnih forumasa na temi ( tiluriumm, baja, Uranija, shadowgirl). Isprike ako sam koga zaboravila.
Razgovarali smo i rijesili stvari. Od iznajmljivanja vracamo nas kredit i dajemo starcima rentu, a stan ce ostati nama.

Inace ja za ovaj dogovor o placanju rente nisam znala, kako i zasto, necu objasnjavati. Ali...zaklela se zemlja raju da se sve tajne znaju...pa saznah i ja za ovaj dogovor.
bloodsister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:15   #95
Eto, super da si nam se vratila i rekla da je sve relativno ok na kraju. Rekla sam ti odmah, bez razgovora nema ništa, možeš se samo živcirati i uništavati svoj želudac i živce. Sretno u budućem zajedničkom životu i ne daj da ti se problemi gomilaju. Kad ti se nešto ne sviđa izjasni se i reci im. Najgore što se može dogoditi je da oni koji se ne slažu dignu nos, a to nije tvoj problem ni briga.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 18:29   #96
Quote:
bloodsister kaže: Pogledaj post
Razgovarali smo i rijesili stvari. Od iznajmljivanja vracamo nas kredit i dajemo starcima rentu, a stan ce ostati nama..
napravi ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, tvoj muz a babom i didom (ako glasi na babu i didu)

U protivnom bi se moglo desiti da baba i dida umru, stan naslijede od tvog muza roditelji a onda se pojave braca sestra tvog muza.
usmene dogovore zanemari dok nemas crno na bijelo napisano!
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:37   #97
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
napravi ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, tvoj muz a babom i didom (ako glasi na babu i didu)

U protivnom bi se moglo desiti da baba i dida umru, stan naslijede od tvog muza roditelji a onda se pojave braca sestra tvog muza.
usmene dogovore zanemari dok nemas crno na bijelo napisano!
Splico, pa bila bi sramota takve stvari medu obitelji stavljati na papir! Jel vi to nas vridate? Oli si ne virujemo dovoljno pa da nam neki fiskal triba? Aaaaa, ne u mojoj kuci.
Ca bi selo reklo?!

Klasika


Ali da, scenarij koji si opisala je veoma izgledan. Znam na desetke takvih prica. Nije da imam puno empatije za takvu ekipu.

Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Eto, super da si nam se vratila i rekla da je sve relativno ok na kraju. Rekla sam ti odmah, bez razgovora nema ništa, možeš se samo živcirati i uništavati svoj želudac i živce. Sretno u budućem zajedničkom životu i ne daj da ti se problemi gomilaju. Kad ti se nešto ne sviđa izjasni se i reci im. Najgore što se može dogoditi je da oni koji se ne slažu dignu nos, a to nije tvoj problem ni briga.
Najgore sto se moze desit je da ti kad dignu nos lijepo pokazu na vrata: ajd ti lipo iz NASE kuce vanka.
Onda to postane poprilican problem i briga.

Znas, zaj*** se inatit kad si na tudem, pravno gledajuci. No da si na svojem, problema i potreba za inatom ne bi ni bilo. Al onjda bi maja dica tjebaja bjinuti o cebi i bit skjoz camoctana. A to ti je tecko.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:52   #98
Ma sumnjam da bi otišli u takvu krajnost da sina bacaju na ulicu. Čak i da se dogodi snašli bi se kod njenih bar neko vrijeme... Ali očito su sve riješili, bar zasad.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:00   #99
a kakav je dogovor u slučaju rastave, ide li tebi išta od tog ulaganja?
jelte, nitko nema garanciju na doživotno sretan brak.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:24   #100
Evo ga na... Em će ih zeznit starci koji će živit vječno, em će brat nać oštrokondžu kojoj neće bit dosta samo njegov kat, em će se razvest... Ako se razvede vratit će se mami i tati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.