Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 10:17   #1381
Quote:
Living-it-up kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za fiksni retejner. Dakle, vec godinu i pol nakon skidanja aparatica imam onaj fiksni retejner s unutarnje strane zubi (uz plasticni koji stavljam svaku noc). Nedavno mi je otpala jedna bravica s tog retejnera, a nalazim se u Americi na studijskom boravku jos godinu dana.

Dakle zanima me hoce li se zub pomaknuti ako nemam tu jednu bravicu i moram li hitno kod ortodonta po novu bravicu, odnosno mogu li cekati kad se vratim u Hrvatsku da to rijesim?

Hvala
Kolegica je bila u Americi na college-u i rekla da je imala pokriven odlazak ortodontu. Tako da se svakako raspitaj i odi na pregled
surri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 02:36   #1382
Quote:
surri kaže: Pogledaj post
Kolegica je bila u Americi na college-u i rekla da je imala pokriven odlazak ortodontu. Tako da se svakako raspitaj i odi na pregled
meni nije pokriven.
zanima me kolika je vaznost odlaska na pregled i jedne bravice. imam plasticni nocni retejner - hoce li on zadrzati sube na mjestu?
Living-it-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:44   #1383
Quote:
Living-it-up kaže: Pogledaj post
meni nije pokriven.
zanima me kolika je vaznost odlaska na pregled i jedne bravice. imam plasticni nocni retejner - hoce li on zadrzati sube na mjestu?
ako se fiksna retencija odlijepila s jednog zuba, ne bi bilo loše otići stomatologu-ortodontu da ju zalijepi natrag, iako ako nemaš neki vid osiguranja bi ti to mogli papreno naplatiti (ortodoncija je u USA je ekstremno skupa za naše standarde). generalno ako imaš i mobilni retainer koji je dobar se ne bi smjelo ništa ozbiljnije desiti čak ni ako pričekaš do dolaska doma..
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:52   #1384
Pozdrav, mene zanima ako je netko radio ortodonciju u Adriadentu u rijeci?! Ortodont je Valter Spranjic. Svi zubi su mi sanirani, frendica je tamo kod stomatologa no ne zna kakav je ortodont.
TaeBae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 17:32   #1385
trebam neku vrstu utjehe

Danas je bio termin, vjerujem da ortodontica zna što radi, ali me je strah...
Najavljeno je stavljanje prstena na sedmicu jer su petica i šestica (donja) krive, ali meni ta sedmica ne izgleda ko da je cijela "izašla", umnjaci nisu izašli, a i na toj strani gdje bude išao prsten sedmica isto kao da je još malo pod mesom... vjerujem da zna ortodontica što radi, ali ja trenutno ne vidim način na koji bude prsten išao oko tog zuba....
Strah me je da će morat zarezati meso ili nešto takvog tipa....
Da li je tko imao iskustva s tim ili nečim sličnim tome?
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:08   #1386
Nisam imao prstene na sedmica tako da ne znam postupak sa njima, ali ako i bude trebalo nešto zarezati, to će napraviti pod lokalnom anestezijom tako da se ne moraš brinuti da će te boljeti

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:10   #1387
Da se pohvalim, ja sam pred koji dan skinuo aparatić. Godinu i 11 mjeseci sam ga nosio. Nevjerojatno kako brzo vrijeme proleti.
Hvala svima na temi koji su trpjeli moje cviljenje i jadanje zbog bolova i problema sa aparatićem

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:40   #1388
Johnny tvoj post s kukanjem kad si tek stavio aparatic je bio jedan od prvih postova koje sam procitala na temi..i ja sam se tad zapitala dal to meni stvarno treba. Drago mi je da si izdrzao i da si zadovoljan rezultatom. Daj neku fotku prije/poslije. To mi je bas gust viditi.

Ja vec treci mjesec imam istu zicu dolje. Najtanju. Ortodont kaze da su previse krivi da bi uspio progurati deblju zicu. U pocetku me smetalo sto mi ne mijenja zicu jer sam negdje citala da nakon nekih mjesec i pol nema vise ucinka, al evo mogu potvrditi da definitivno nije tako. Primjecujem da su iz dana u dan sve ljepsi i jedinica koja je bila zgurana iza dva zuba je evo skroz izasla. Bas sam happy.
Old 15.10.2017., 09:50   #1389
Pozdrav!

Da li možda netko zna može li se aparatić nekako dobiti pod hitno? Naime, moja kćer ima 9 godina i krivi zagriz. Sada zbog njega ju užasno bole zubi, i jedan nema mjesta za spustiti se tamo gdje joj je bio mliječni. Na listi čekanja smo, biti će na redu 2020. Ortodontica kaže da bi joj trebao aparatić prije prve menstruacije, jer do tada se kosti čeljusti mogu namjestiti (tako nešto je rekla). Sad više ne znam hoće li me samo namamiti time da ga privatno kod nje kupim ili ima nešto u tome? Budući da ju jako bole zubi, ne znam može li se nekako preko HZZO-a, a što prije doći na red za taj aparatić?

Hvala unaprijed!
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:57   #1390
Quote:
lalaland1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Da li možda netko zna može li se aparatić nekako dobiti pod hitno? Naime, moja kćer ima 9 godina i krivi zagriz. Sada zbog njega ju užasno bole zubi, i jedan nema mjesta za spustiti se tamo gdje joj je bio mliječni. Na listi čekanja smo, biti će na redu 2020. Ortodontica kaže da bi joj trebao aparatić prije prve menstruacije, jer do tada se kosti čeljusti mogu namjestiti (tako nešto je rekla). Sad više ne znam hoće li me samo namamiti time da ga privatno kod nje kupim ili ima nešto u tome? Budući da ju jako bole zubi, ne znam može li se nekako preko HZZO-a, a što prije doći na red za taj aparatić?

Hvala unaprijed!
Pozdrav, ne postoji "hitna" ortodoncija i nije moguće da nekoga "užasno bole zubi" jer je trojka zarobljena negdje u čeljusti i neće niknuti. Predlažem da posjetite primarnog stomatologa da pregleda stanje zuba i da se vidi od kuda dolazi bol te da se problem sanira (karijes, meso i sl.). Ovo s aparatićem prije menstruacije najblaže rečeno ne stoji, čeljust se razvija još dugo nakon toga i dob kada će doći na red nije prekasna za bilo koji zahvat pod uvjetom da ste kod ortodonta koji zna svoj posao. Liste čekanja su različite duljine kod različitih ortodonata/ustanova (od cca godine pa do više godina).
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:44   #1391
Johnny čestitam ti na otrpljenoj terapiji! Od srca! Mene vjerojatno ceka jednak period. Spominjali su 20 mjeseci. Evo izgurala sam četvrtinu toga.
Bambina ja imam donju zicu evo vec 10 dana no ne vidim nikakav pomak zubiju. Gornji su se poceli premjestat u roku 5 dana doslovno.
S ovim sro je Juji napisao se lazem, iako sam laik, al mi je stomatolog rekao da se kosti čeljusti formiraju pa barem još u dvadesetima. A da se teze modeliraju nakon sto zena izgubi menstruaciju.
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 22:41   #1392
Koja kombinacija retainera je najefikasnija a ujedno i praktična? Fiksna žica na donjim zubima i prozirna udlaga na gornjim ili neka druga kombinacija?
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 10:26   #1393
Imam jedno potencijalno glupo pitanje, ali nisam uspjela baš puno toga naći na internetu, pa ću ga ovdje postaviti.

Je l' bravice mogu ići i na umnjake?
Na gornjoj čeljusti imam jedan koji mi je već izrastao nakrivo i sad raste i drugi koji će po svemu sudeći biti isti takav. Ortodontica mi nije spominjala njihovo vađenje, a budući da sam već izvadila oba donja (i istraumatizirala se time ), ove bih radije "sačuvala", ako je to moguće. Ali logički mi baš i nema smisla da ih "zadržim" ako ih neću moći koristiti i ako ću imati problema s njihovim održavanjem, tako da bih zapravo najviše voljela čuti da se i oni mogu ispravljati.
Old Danas, 11:33   #1394
Može li mi netko reći odnosno objasniti razliku između samoligirajućeg aparatića za zube i klasičnog odnosno konvencionalnog ?
kmica14 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:22   #1395
[QUOTE=Wulpes;66049849]Imam jedno potencijalno glupo pitanje, ali nisam uspjela baš puno toga naći na internetu, pa ću ga ovdje postaviti.

Je l' bravice mogu ići i na umnjake?

Mogu, ja imam.
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:37   #1396
Imam li pravo na bolovanje zbog vađenja zuba? Idući tjedan idem izvaditi 2 četvorke, a budući da radim posao koji zahtjeva pričanje i komunikaciju s ljudima, ne znam hoću li biti u stanju ići takva radit.
Kakvo je vaše iskustvo sa vađenjem četvorki i oporavkom?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.