Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 10:44   #121
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Njušiš li prevaru da ti partner dođe i kaže da je "za tebe" provjerio i pozavrtao sve šarafe u stanu, pa sad bi bilo u redu da odmori dok ti skuhaš puding za oboje?
O čemu ti haluciniraš, bokte?

Njušila bih prevaru da mi kaže da je on oprao svoju odjeću i kupio si i pripremio hranu, a ostalo nek obavim ja, on očito brine o sebi i ne parazitira.

Postoji neka količina stvari koje treba obaviti za elementarno funkcioniranje. Treba platiti režije, kupiti hranu, sredstva za čišćenje, pripremiti obroke, imati čisto suđe za pripremanje i jedenje tih obroka, imati svaki dan čistu odjeću,
imati sanitarno prihvatljivu kuhinju i wc u koji se u svakom trenutku može povraćat bez da ti se dodatno povraća. Treba se i sjetiti da je dan za otići na bankomat, da doma nema maslina, soli i da je kava pri kraju, da je vrijeme za pranje posteljine, isplanirati što će se kuhati i slično. U slučaju djece i ljubimaca, treba razmišljati o tome kad je vrijeme za cijepljenje, posjet veterinaru, kupanje, čišćenje pijeska, i treba obavljati razne aspekte brige o živinicama ili djeci.

U zajednicama u kojima sve to, ili većinu toga, obavlja jedna osoba, ta jedna osoba nerijetko nije presretna zbog toga i ima manje vremena i energije za druge stvari u životu. Zajednice u kojima je to ravnomjerno raspoređeno obično su sretnije zajednice i te osobe koje ne moraju sve obično imaju bolje mišljenje o svojim partnerima.

Jednom kad su stvari potrebne za osnovno funkcioniranje riješene, svakome je na volju hoće li uvoditi ozvučenja za koja drugu stranu boli kurac, i prati ćoškove prozora alkoholom i štapićima za uši.


Quote:
Primjer - jednom sam si dao truda pa najgrublje analizirao. Ispalo je da draga troši između 48 i 64 puta više WC papira od mene
Kako je ovo uopće moguće?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:44   #122
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
....

Inače smo na kraju - fala bogu možemo - radvojili kupaonice. I u jednoj situaciji joj velim da ću si kupiti WC papir drugačije boje od onog koji ona koristi. Kako me je ošinula pogledom, odmah joj je bilo jasno zašto!
Imate li raspored i za krevetne aktivnosti? Iksic na aktivnosti, redom, da se ne provuce kakva nejednaka angaziranost.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:47   #123
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Količina energije koju muškarci i žene (samci) ulažu u svoj prostor je, često, dosta različita. "Troškovi" svakodnevnog života također. Stavljanjem svega na hrpu pa bacanjem sudova tko vuče a tko se šlepa lako dođe do velikih nesporazuma. I jednostranih stavova.
Naravno, i zato ćemo se tisuću i prvi put na istoj temi praviti da je sve apsolutno relativno i ravno do Beograda.
Neki zdravorazumski standardi uopće ne postoje. Muškome i prozori crni od prašine da se uopće ne vidi van ne smetaju, to je njegov standard, a ako žena prigovori, odgovor je jasan - nek' čisti sama, ionako je to samo njena manijakalna opsjednutost čistoćom, urođena želja da pokori i preodgoji muškarca i pri tome ga kastrira.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A sorry stara, ako ćeš ti meni brojati koliko više brišeš prašinu (koja meni ne znači baš ništa makar se skupljala godinama)...
Pa makar imao dijete/ženu/nekoga iz obitelji/prijatelja teškog astmatičara. Sve je svejedno i relativno.


Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
To što takvi sitni i bizarni data-pointi kao što je WC-papir nisu prisutniji u kolektivnoj svijesti ti je primjer koliko su strane nejednako angažirane na "discipliniranju" drugih i traženju "ravnopravnosti".
Jasno, ti se bizarni i sitni data-pointi potežu samo na štetu žena.
Jer inače, tebi je jasno da svako prosječno muško popije i pojede mnogo više od prosječne žene? Da je teži, rjeđe nosi odjeću od svilenkastih materijala i često grublji u pokretima pa jače rauba namještaj? Da je teži i da na površine vrši jači pritisak i jače uništava tepihe i parkete?

Očekujem mentalnu gimnastiku da se dokaže kako sve to baš nije tako i da su žene u svemu tome još triput gore
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:51   #124
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Imate li raspored i za krevetne aktivnosti? Iksic na aktivnosti, redom, da se ne provuce kakva nejednaka angaziranost.
Misliš : Ne, ne. ..ja sam ovaj tjedan bio tri puta gore ,sad ti ili ništa od seksa! Samo moja kralježnica da trpi
Ne, stvarno - kako neko može da troši između 48 i 64 puta više toalet papira od tebe? I još bitnije - kako si to proračunao?
P.S. Za prašinu ti je nebitno -zato jer je obrisana. Da nije - onda bi ti bilo bitno
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:56   #125
Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Naravno, i zato ćemo se tisuću i prvi put na istoj temi praviti da je sve apsolutno relativno i ravno do Beograda.
Neki zdravorazumski standardi uopće ne postoje. Muškome i prozori crni od prašine da se uopće ne vidi van ne smetaju, to je njegov standard, a ako žena prigovori, odgovor je jasan - nek' čisti sama, ionako je to samo njena manijakalna opsjednutost čistoćom, urođena želja da pokori i preodgoji muškarca i pri tome ga kastrira.
Što je najbolje, jedina obrana od stava da se npr. prozori moraju prati jednom mjesečno je dovesti drugu ženu da posvjedoči da ona pere prozore jednom godišnje. Muškarac štogod zine nužno griješi.

Analogan stav muškarca da treba recimo dvaput mjesečno provjerit i dopumpat hidrofor je neko bizarno ćeretanje o nečemu besmislenom što ne znamo čemu služi i ne zanima nas, jer ne postoji. Voda dolazi iz pipe i gotovo.

Quote:
helena375 kaže: Pogledaj post
Jasno, ti se bizarni i sitni data-pointi potežu samo na štetu žena.
Jer inače, tebi je jasno da svako prosječno muško popije i pojede mnogo više od prosječne žene? Da je teži, rjeđe nosi odjeću od svilenkastih materijala i često grublji u pokretima pa jače rauba namještaj? Da je teži i da na površine vrši jači pritisak i jače uništava tepihe i parkete?

Očekujem mentalnu gimnastiku da se dokaže kako sve to baš nije tako i da su žene u svemu tome još triput gore
Ne, nikako...ima ih u oba smjera, ali "službeni" se protežu isključivo na štetu muškaraca. Onih vječnih trutova što ne spuštaju WC daske. Zato ih je oh tako provokativno (i mizogino?) zrcaliti, i pokazivati da je situacija uravnoteženija nego se misli.

Zadnje uređivanje phiber : 12.06.2017. at 10:57. Reason: popravio quote
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:57   #126
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne, stvarno - kako neko može da troši između 48 i 64 puta više toalet papira od tebe?
Nije to toliko teško izračunati, dovoljno je da je sam doma dok ne potroši 20 listića toaletnog papira, a zna da u istom tom periodu inače potroše cijeli paket od 8 rola od po 150 listića četveroslojnog papira.

Valjda čovjek koristi bide umjesto papira, ne pada mi na pamet drugo objašnjenje koje nije "koristi gaće umjesto papira", a time se valjda ne bi hvalio.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:58   #127
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne, stvarno - kako neko može da troši između 48 i 64 puta više toalet papira od tebe?
Ima biti da koristi wc na poslu. Nije rasipan kao žena.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:58   #128
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Što je najbolje, jedina obrana od stava da se npr. prozori moraju prati jednom mjesečno je dovesti drugu ženu da posvjedoči da ona pere prozore jednom godišnje.
Neloša obrana je i ne živjet s glupačom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:02   #129
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Neloša obrana je i ne živjet s glupačom.
Ali to nije moguće. Sve su iste u svojoj gluposti. Kao Borg.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Valjda čovjek koristi bide umjesto papira, ne pada mi na pamet drugo objašnjenje koje nije "koristi gaće umjesto papira", a time se valjda ne bi hvalio.
Hoćeš reći da troši vodu umjesto WC papira, ali da je to OK?

A inače, velika nužda u firmi, nakon male se ne briše ili dobre strese pišicu i eto. Nema na čemu
helena375 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:02   #130
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Valjda čovjek koristi bide umjesto papira, ne pada mi na pamet drugo objašnjenje koje nije "koristi gaće umjesto papira", a time se valjda ne bi hvalio.
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne, stvarno - kako neko može da troši između 48 i 64 puta više toalet papira od tebe? I još bitnije - kako si to proračunao?
Što je najgore, ne izmišljam.

Ako se dobro sjećam, tjedno ~16x veća frekvencija ('cause of "number one") i observirana 3-4x izdašnija potrošnja po posjetu. 48-64. Krejzi, I know.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:04   #131
Hej, a koliko vode tek ode iz vodokotlica! Sluzi li vrsta i kolicina nuzde kao olakotna okolnost, ili nema labavo s nasim Zlim Prasetom?
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:07   #132
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Što je najgore, ne izmišljam.

Ako se dobro sjećam, tjedno ~16x veća frekvencija ('cause of "number one") i observirana 3-4x izdašnija potrošnja po posjetu. 48-64. Krejzi, I know.
I ti si odlučio da je bolje raditi novo kupatilo nego joj reći nek se sabere i prestane brisati pičku s pola role papira nakon svakog pišanja?

A valjda joj je zlatna, bit će da je zato tako i briše.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:10   #133
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
I ti si odlučio da je bolje raditi novo kupatilo nego joj reći nek se sabere i prestane brisati pičku s pola role papira nakon svakog pišanja?

A valjda joj je zlatna, bit će da je zato tako i briše.
U stvari sam kapitulirao i pomirio se sa sudbinom, nova kupaonica je došla drugom linijom i bila "nice to have".

Al prezabavno mi je bilo kad sam skužio da mi sad mažnjava "moj" papir.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:10   #134
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Misliš : Ne, ne. ..ja sam ovaj tjedan bio tri puta gore ,sad ti ili ništa od seksa! Samo moja kralježnica da trpi
...
Ili, sinoc sam bio gore 8 min duze od tebe preksinoc.


Eeee, a kako razrjesavaju ako ona pije pilule, tj brine o kontracepciji? Refundira li se njoj to kako?
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:11   #135
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Što je najgore, ne izmišljam.

Ako se dobro sjećam, tjedno ~16x veća frekvencija ('cause of "number one") i observirana 3-4x izdašnija potrošnja po posjetu. 48-64. Krejzi, I know.
Recimo da ti ideš dva put dnevno na wc, ona ide 32 puta na wc dok je doma. Po noći je to valjda rjeđe, a s obzirom na tvoje stavove o kućanicima, sigurno negdje radi. Dakle, ona u budnim satima ide na wc dva put na sat. Znači kad idete na put, autobus ne dolazi u obzir, a autom stajete svakih pola sata. Dalje, ako žena nema sreću da radi blizu kuće, onda na putu do posla i od posla radi piš-pauzu.
Mislim, ok za nju. Ali svaka čast tebi koji ideš samo dvaput dnevno na wc.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:12   #136
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Smatras da u opcoj populaciji ne postoji razlika u afinitetima i da vecina zena nece prepustiti i cak ocekivati od muskih da odrade sljaku, postavljanje polica, razbijanje kupaone...?

Ako tebe to vrijedja ili uzbudjuje onda mozda imas neki internalizirani problem sa time sto si zena?
Ma ne, samo sam nadrkana što jutros nisam mogla obrijati feminističke brkove jer mi je britvica tupa.

Ja od mog muškarca očekujem da sve što treba napravimo dogovorno, a teže poslove zajedno. I nisam nikakva picmiljka koja će damski sklupčana u fotelji manikiranim prstićem pokazivati gdje želim koji komad namještaja dok dragi sam gura okolo ormar od 300 kg.

Isto tako bi mi on vjerojatno jebao žensku mater da se prenemažem i glumatam milostivu dok on sam nešto tegli.

Suđe nam pere mašina. Ono što ne ide u mašinu opere onaj tko stavi u sudoper. Neš ti poniženja za muškarčinu da uzme u ruku spužvicu za suđe.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:13   #137
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ili, sinoc sam bio gore 8 min duze od tebe preksinoc.


Eeee, a kako razrjesavaju ako ona pije pilule, tj brine o kontracepciji? Refundira li se njoj to kako?
Ima jedna sjajna epizoda "Seks i grad", gdje je Samantha (jel Samantha?) u lezbijskoj fazi i s tom nekom svojom kokom proba "misionarski". Ona pritom nosi strap-on, jel.

I drugi dan se žali da je sva razvaljena, da nije pojma imala da muškarci moraju tako puno raditi u seksu.

Quote:
kofilica kaže: Pogledaj post
Recimo da ti ideš dva put dnevno na wc, ona ide 32 puta na wc dok je doma. Po noći je to valjda rjeđe, a s obzirom na tvoje stavove o kućanicima, sigurno negdje radi...
Dečki ne troše WC papir za "number one". Big factor.

"...s obzirom na tvoje stavove o kućanicama..."

Mora da onda žene imaju još oštrije stavove o kućancima, obzirom da muškarci rade još češće od žena.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:24   #138
Meni je uvijek žalosno kad ljudi ne izaberu osobu koju su u stanju poštovati, i ne prekinu u nekom trenutku kad shvate da je ne poštuju, i onda seru po internetu (uz potrošnju samo jednog listića papira).

Ovo je nedavno bilo dosta popularno na fejsbuku, popraćeno pranjem obiteljskog prljavog rublja.

I zato je lijepo ne biti šupak prema partneru, tako da ne nariče po fejsbuku i forumu o svojoj glupači koja smatra da bi joj se usmine zaplele u ljestve ili o svom glupanu koji nije u stanju skuhati obrok ili počistiti zapišan wc bez da mu se trideset puta kaže.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:31   #139
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Dečki ne troše WC papir za "number one". Big factor.
Moj dragi koristi.
Quote:
"...s obzirom na tvoje stavove o kućanicama..."

Mora da onda žene imaju još oštrije stavove o kućancima, obzirom da muškarci rade još češće od žena.
Moj stav je da su žene kućanice samo u onim vezama/brakovima gdje je to podržano od muške strane. Ili je privremeno dok se ne nađe posao. Iz toga zaključujem da tvoja draga nije kućanica.
Nisam ni ja fan kućanica pa primjedba nije bila upućena na način koji si shvatio.

Zadnje uređivanje kofilica : 12.06.2017. at 11:41.
kofilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:38   #140
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovo je nedavno bilo dosta popularno na fejsbuku, popraćeno pranjem obiteljskog prljavog rublja.
Vrlo jednostrani i mizandrični pamflet. Trećevalni feminizam at it's best.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.