Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 21:29   #21
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ovo

Moj zarucnik isto ima sestru sklonu divljanju i koja se prema njemu ponekad ponasa zaista gadno. Meni je zao da je tako jer vidim da ga to boli, ali rekla sam mu da razumijem da je ponekad lakse prijeci preko nekih stvari nego ici na neka krajnja rjesenja i da kuzim ako mu se momentalno ne da petljati s tim. Nema smisla uvijek djonom. Posebno mislim da lose zavrse slucajevi gdje se ljudi van nuklearne obitelji nadju u ulozi arbitra. Ja bih to pustila zasad.
Slažem se.

Mislim da velika većina parova dođe do tog nekog trenutka kada bi jedan rado mijenjao kod drugoga neku osobinu/naviku/ponašanje. Neki dođu do tog kamena spoticanja prije, neki kasnije. Autorica je došla prije. I to u biti za nju može biti dobro. Nema zajednički kredit, nema dugogodišnji brak/suživot, nema djecu. A sve to joj daje mogućnost da sagleda situaciju bez dodatnih pritisaka.
Iz tog nekog primarnog nastupa revolta i ljutnje izvlačim zaključak da ili "ovo" nije za nju ili je relativno neiskusna po pitanju ozbiljnih odnosa u dvoje.

Isto tako čini mi se da na neki način olako shvaća cijelu problematiku.
Odnosi između roditelja i djece, braće i sestara su izrazito kompleksni. Tim više ako su problematični. Dečko autorice nema problemčić "buha na psu", nego je do grla involviran u niz obrazaca ponašanja kojima su udarani temelji od trenutka kad je rođen u obitelji u kojoj je rođen. Mijenjanje takvih obrazaca je teško, otvaranje očiju bolno. Nije to nešto što se lako mijenja ni vlastitom voljom, a kamoli tuđom. Teško je, praktički nemoguće, nekome tko od pamtivijeka funkcionira kako funkcionira s pritiskom i razgovorima tek tako otvoriti oči i nagnati ga da unese konkretne promjene. Da bi se nekome moglo uopće dati savjet koji će pasti na plodno tlo, tlo mora biti spremno.

Možda će autorica moje upise shvatiti kao napad, ali iskreno joj dajem traženi savjet: neka u svemu ovome razmišlja prvenstveno o sebi. O svojim kapacitetima, o tome da li će biti sposobna prihvatiti bez žderanja sebe trajni scenarij statusa quo (jer i to je izgledan scenarij), o tome kako će njeno nošenje s cijelom situacijom dugoročno utjecati na nju i njen odnos s tim muškarcem.
Jedino razmišljajući o sebi na gore naveden način (a ne o rješavanju obiteljskih problema svog partnera) ona može indirektno učiniti dobro i muškarcu kojeg navodno voli.

Zadnje uređivanje choupette : 20.07.2017. at 21:40.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:52   #22
Odmah bi trebala odustat od naše veze samo zato što on ima sestru koja mi ide na živce i jer je involviran u poremećene obiteljske odnose? Time si eliminiram 99,9% muške populacije
Nisam tip koji odmah diže ruke, previše smo mi toga zajedno prošli da bi to bilo tako jednostavno. I volimo se, imamo iste životne stavove i ciljeve. Samo eto, ne može sve preko noći pa me zanimalo kako tome najbolje pristupiti.
I ne shvaćam to ko napad, svako iskreno mišljenje je dobrodošlo. Nisam ja neka tvrdoglava mazga, volim učiti i o sebi i o drugima i razvijati se. Nisam bogom dana, jasno mi je to.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:02   #23
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Choupette, iskreno ti hvala na savjetu, pomoglo je.
Razumijem i najbolje da ga pustim da sam shvati, slažem se.
Ja ću se truditi imati razumijevanja za njegovu situaciju. Puno mi pričamo o svemu pa ćemo jednog dana i o tome.

A ovo što sam malo bila oštrog jezika, jbg, moja je tema pa sam si malo olakšala, ne komuniciram tako uživo, ne brini
I da, smatram njegovu sestru krpeljom, manipulatorom i zlobnom osobom. Ali nije mi ona ni važna, on mi je važan tako da ću nju smetnuti s uma. Što je manje vidim, ja sretnija. Vjerojatno ni ona mene ne podnosi jer sam prozrela njenu igru pa joj djelujem ko škare koje će prezerati njen dotok novaca. Srce mi se slama, buhu.
Hej, tek sad vidim upis.
Drago mi je da moju "forumsku grubost" nisi shvatila kao atak, jer mi to stvarno nije bila namjera.

Malo toga ti tu stvarno možeš učiniti. Ali čuvaj se "gutanja" neizrečenih riječi.
Jer nije poanta u trpnji. Trpnja je teško sranje i sigurni put ka ubijanju vlastitog duha.
Zato ako nisi spremna za najgori mogući scenarij (da se ništa ne promijeni), razmisli u svemu tome o vlastitoj dobrobiti. Ljubav je lijepa, prekrasna, fantastična....ali nije dovoljna.
Nije nikakav grijeh, niti mana zaključiti da neke žrtve nisu vrijedne truda. Ni za najljepšu ljubav ne vrijedi uništavati sebe. Jer ako ti ne budeš zadovoljna, neće biti ni tvoja buduća obitelj.

Kužim zašto te raspizđuje situacija. Iskreno, i mene bi. Ali ako te bude raspizđivala redovno kroz dugi vremenski period, ako ne prihvatiš mogući vječni status quo, uništiti ćeš se u slučaju da stvari ne krenu onako kako očekuješ.

Sretno.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:38   #24
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post

Malo toga ti tu stvarno možeš učiniti. Ali čuvaj se "gutanja" neizrečenih riječi.
Jer nije poanta u trpnji. Trpnja je teško sranje i sigurni put ka ubijanju vlastitog duha.
Zato ako nisi spremna za najgori mogući scenarij (da se ništa ne promijeni), razmisli u svemu tome o vlastitoj dobrobiti. Ljubav je lijepa, prekrasna, fantastična....ali nije dovoljna.
Nije nikakav grijeh, niti mana zaključiti da neke žrtve nisu vrijedne truda. Ni za najljepšu ljubav ne vrijedi uništavati sebe. Jer ako ti ne budeš zadovoljna, neće biti ni tvoja buduća obitelj.

Kužim zašto te raspizđuje situacija. Iskreno, i mene bi. Ali ako te bude raspizđivala redovno kroz dugi vremenski period, ako ne prihvatiš mogući vječni status quo, uništiti ćeš se u slučaju da stvari ne krenu onako kako očekuješ.

Sretno.
Upravo tako, to je jedini nacin prilaska toj situaciji bez da samu sebe izjedes. Saslusaj, savjetuj, imaj empatije, pazi da ni pod razno ne podlegnes tome da se pridruzujes ako on u stanju ljutnje o sestri izrekne svasta, a ako ni uz najbolju volju ne ide, a boze moj.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:45   #25
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Odmah bi trebala odustat od naše veze samo zato što on ima sestru koja mi ide na živce i jer je involviran u poremećene obiteljske odnose? Time si eliminiram 99,9% muške populacije
Nisam tip koji odmah diže ruke, previše smo mi toga zajedno prošli da bi to bilo tako jednostavno. I volimo se, imamo iste životne stavove i ciljeve. Samo eto, ne može sve preko noći pa me zanimalo kako tome najbolje pristupiti.
I ne shvaćam to ko napad, svako iskreno mišljenje je dobrodošlo. Nisam ja neka tvrdoglava mazga, volim učiti i o sebi i o drugima i razvijati se. Nisam bogom dana, jasno mi je to.
Ne kažem da bi trebala odustati, ali kažem da bi trebala ozbiljno razmišljati o ozbiljnoj situaciji i reperkusijama iste na tvoj i vaš budući život.
I to u slučaju da se situacija nikada ne promijeni.
Primjer: Što će biti ako tvoj partner nastavi vječno uskakati seki? Što će biti ako ga majka i sestra budu držale za muda cijeli život?
I mislim da si malo lažkaš. Ne živcira tebe ta žena toliko koliko ponašanje tvog partnera kad je njegova obitelj u pitanju. Jer sam prilično sigurna da ti ona i njena majka, sa svim svojim lošim osobinama, ne bi bile ni u peti da tvoj dečko s njima nema nikakav odnos. Zato nemoj misliti da imaš problem sa sestrom/majkom...imaš problem sa svojim muškarcem.

Ono što ti pokušavam reći je da bi već SADA trebala prihvatiti situaciju i tog muškarca onakvima kakvi jesu, ako si želiš kvalitetan život u dvoje. Jer se sadašnja situacija lako može protegnuti na cijeli život. A ako sada nisi sposobna za prihvaćanje, praktički se uparuješ s "figom u džepu", što je loš temelj za jedan cjeloživotni odnos.
Ne gradi si život na "ne dižem ruke" i mojoj omiljenoj "promijeniti će se kad uđemo u brak/dobijemo djecu" floskulama.
Zato, pamet u glavu. Jer ljubav, isti životni stavovi i ciljevi se lako uruše kad se partnera ne prihvaća sa svim njegovim manama i vrlinama.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:49   #26
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Odmah bi trebala odustat od naše veze samo zato što on ima sestru koja mi ide na živce i jer je involviran u poremećene obiteljske odnose? Time si eliminiram 99,9% muške populacije
Nisam tip koji odmah diže ruke, previše smo mi toga zajedno prošli da bi to bilo tako jednostavno. I volimo se, imamo iste životne stavove i ciljeve. Samo eto, ne može sve preko noći pa me zanimalo kako tome najbolje pristupiti.
I ne shvaćam to ko napad, svako iskreno mišljenje je dobrodošlo. Nisam ja neka tvrdoglava mazga, volim učiti i o sebi i o drugima i razvijati se. Nisam bogom dana, jasno mi je to.
ono kaj je jako bitno da shvatis je da ne mozes ti nekoga mijenjati
ono kaj mozes i kaj nije lose je reci kaj ti mislis i ukazati na to zasto je kod tvog decka nesto lose ili krivo
ali za promjenu on to mora prihvatiti i usvojiti
nitko do nas nije uvijek pametan i racionalan i vis emanje svi imamo ponesto sto cemo uraditi iz osjecaja ili impulsa ili jednostavno jer nam je lakse ili se osjecamo bolje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 23:43   #27
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ma on je budala, eto. U tom smislu stvarno je.
Iskreno, da ja ovo mislim za svog partnera, ne bih se za njega udavala. Ozbiljno to govorim, bez zlobe i bez zlih namjera. Prijezir prema partneru nije dobra osnova za odnos.

Drugo što mi se čini je da ti preuzimaš njegove osjećaje koje on ima prema svojoj sestri i mami. On ih nije spreman nositi i "istovaruje" ih na tebe. On ostaje lojalan brat i sin, a ti si bijesna i agresivna. Zapravo je ON bijesan i agresivan, ali se s tim ne suočava, nego to na tebe prebacuje. Nisam sigurna da ćeš se moći od toga distancirati. To će se nastaviti; ti ćeš biti sve ljuća i ljuća i sa sve više mržnje prema njima, a on sve veći mekušac i sa sve manje kičme.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:11   #28
Dečko ti je glupast zbog toga što misli da njoj i njenom djetetu pomaže s tim davanjem novca. Pokušaj mu objasnit, nacrtaj mu ako treba da im time zapravo odmaže jer dok njegova sestra zna da je će je on izvući iz sranja kad bude trebalo NIKAD se neće početi ponašati zrelo i odgovorno i bit adekvatna majka svome sinu. Tek kad se ne bude imala na nikoga osloniti će možda odrasti, a i to je upitno.

Kažeš da se drogira, da li se tako nadrogirana brine o djetetu? Da li je to dijete sigurno s njom? Umjesto da se brinete o novcima zapitajte se kakav život čeka to dijete uz majku ovisnicu i da li možete išta napraviti u vezi toga, pokušati je poslati na odvikavanje ili nešto. Čini mi se da u cijeloj toj priči nikoga nije briga za to dijete
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 07:38   #29
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Nije meni do novca, da je ona ok osoba, ja bi joj pomogla i dala. Ali ljudi, ona je smeće kakvo ja još nisam vidjela. Zarađuje i troši na sebe, kupila je auto da može s frendicama na more, plaća skupi kredit, a dijete joj doma nema voća nego mu kuha špagete svaki dan i kuha tu i tamo juhu iz vrećice. Pred djetetom svaki dan puši travu, dovlači sumnjive tipove, vjerojatno se i kurva, ne bi u to ulazila.
No dobro, njeno je dijete i nek radi što hoće, ali dečko i ja smo jako bliski i znam da manipulira njime.
A ona je pokvarena do srži i doslovno mi se bljuje na sve što ona govori ili radi. Izbjegavam ju u širokom luku jer sam osoba koja vrlo dobro raspoznaje lažne osobnosti. Gledati nju mi je ravno mučenju. A znati da iskorištava osobu koju volim mi je još mučnije...

Ne zove svoga brata NIKADA, ali nikada osim kada ga treba. I onda se prekenjava i ulizuje. Njihova mama je bila loša majka koja je odgoj kćeri uvalila svom starijem sinu. On je odgovorna i dobra osoba i skrbi o njoj valjda ono, oduvijek, ali dokle tako?
Oduvijek i zauvijek.
Pomiri se s tim.
Ona mu je ocito kao razmazeno dijete koje on bezuvjetno voli.
I ne mozes ti nista protiv toga.
Shvacam da te izludjuje ali budi sretna da si uz dobru, toplu i lojalnu osobu koji nece ni tebe ostaviti na cjedilu.






Skickat från min SM-G920F via Tapatalk
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:47   #30
Nadam se da neće zazvučati presurovo, ali rekla bih da ste došli do točke ili-ili, kada se moraš odlučiti, uzimaš li ga s tim kamenčićem u cipeli koji posve sigurno neće nestati nikada, ili ćeš krenuti dalje. Nemoj se samo zavaravati da ćeš nešto promijeniti, pa time možda jako nauditi u budućnosti svima. Na čelu sa sobom samom.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:58   #31
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nadam se da neće zazvučati presurovo, ali rekla bih da ste došli do točke ili-ili, kada se moraš odlučiti, uzimaš li ga s tim kamenčićem u cipeli koji posve sigurno neće nestati nikada, ili ćeš krenuti dalje. Nemoj se samo zavaravati da ćeš nešto promijeniti, pa time možda jako nauditi u budućnosti svima. Na čelu sa sobom samom.
Osobno mislim da ce se on ipak donekle promijeniti kad osnuje svoju obitelj, kad dodju djeca i nove obaveze. Shvatit ce sto mu je prioritet i da ne moze vise kao do sada. Sada mu je sestra i njeno dijete zapravo jedina obitelj i za njih jedino i brine, ali kasnije to vise nece biti tako. Kad bude vidio da njegovom djetetu moze nedostajati onda ce se pitati koliko novaca davati sestri. Mislim, nece on njoj prestati pomagati ali nece to vise biti isto. To je priroda i instinkt kad ti je dijete najvaznije na svijetu i prvo gledas njemu dati sve sto mozes.

Postoji mogucnost da se ja varam, ali mozda i ne.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:59   #32
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
Dečko ti je glupast zbog toga što misli da njoj i njenom djetetu pomaže s tim davanjem novca. Pokušaj mu objasnit, nacrtaj mu ako treba da im time zapravo odmaže jer dok njegova sestra zna da je će je on izvući iz sranja kad bude trebalo NIKAD se neće početi ponašati zrelo i odgovorno i bit adekvatna majka svome sinu. Tek kad se ne bude imala na nikoga osloniti će možda odrasti, a i to je upitno.

Kažeš da se drogira, da li se tako nadrogirana brine o djetetu? Da li je to dijete sigurno s njom? Umjesto da se brinete o novcima zapitajte se kakav život čeka to dijete uz majku ovisnicu i da li možete išta napraviti u vezi toga, pokušati je poslati na odvikavanje ili nešto. Čini mi se da u cijeloj toj priči nikoga nije briga za to dijete

Hvala svima na pomoći, cijenim
Osvrnut ću se na ovo s djetetom.
Ne može tu nitko puno. Ona je samohrana majka i odlučuje o njemu. Ne mogu ja njoj govoriti kako da odgaja dijete, a bome ni on.
Ide u vrtić, ima odjeću, hranu i gdje za spavati. Sve ostalo ulazi u domenu njenog načina odgoja. Da, svaki dan puši po par jointova, ali nije da se roka u vene ili nešto slično. Skoro svaki vikend ide van pa vjerojatno uzima parti droge, ali tada je dijete kod bake.
Mislim, mali će nesumljivo biti sjeban kad odraste, ali mislim da je to već normalna stvar danas.
Nitko nema neke pravne osnove da joj oduzme dijete ili nešto slično. Osim toga, mali ju jako voli. I nije da ga tuče. Tata mu je debil. U komuni je valjda već 10 godina.

I slažem se s tim, trebam svog dečka prihvatit kakvog je. A i vidim neke pomake, nije baš da više skače na svaku njenu glupost, možda je najbolje da mu ne govorim puno nego da svojim primjerom budem od koristi. Možda će se i promijeniti to kad budemo imali svoju djecu. Dečko mi stvarno je lojalna osoba i nemam ništa protiv te osobine dok ne izmakne kontroli.

Ovu temu sam otvorila da sebi olakšam malo i čujem mišljenja
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:22   #33
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da ce se on ipak donekle promijeniti kad osnuje svoju obitelj, kad dodju djeca i nove obaveze. Shvatit ce sto mu je prioritet i da ne moze vise kao do sada. Sada mu je sestra i njeno dijete zapravo jedina obitelj i za njih jedino i brine, ali kasnije to vise nece biti tako. Kad bude vidio da njegovom djetetu moze nedostajati onda ce se pitati koliko novaca davati sestri. Mislim, nece on njoj prestati pomagati ali nece to vise biti isto. To je priroda i instinkt kad ti je dijete najvaznije na svijetu i prvo gledas njemu dati sve sto mozes.

Postoji mogucnost da se ja varam, ali mozda i ne.
Naravno da se izabere vlastito dijete kada moraš birati, ali to vjerojatno neće nikada biti, a u svim ostalim situacijama ljudi su skloniji i/i, nego ili/ili opciji.
Ne mislim ja niti da je njegovo ponašanje prestrašno ili neprihvatljivo, nego samo da uvijek jedan dio para ima nešto što nas osobno posebno iritira, što bismo voljeli da ne postoji, ali što moramo prihvatiti manje-više kakvo jest. Ili ne prihvatiti. Jer se inače u trećim opcijama jako razočaramo i kao "iznenadimo", mada to uopće nije bila tajna, niti je za 2-3-5 godina neko iznenađenje.
Meni su baš ovih tjedana dobro poznanici na rubu razvoda isključivo stoga što on nesnosno hrče i uvijek jest. Ona tvrdi da je neizdržljivo, da je kronično umorna i neispavana, živčana i ni zašto, on neće na operaciju nosa, a potpuno mu je neprihvatljivo i da bude u braku u kojemu svatko spava u svojoj sobi. Bar mi se čini da su oboje čvrsto na svojim pozicijama i da to neće dobro završiti, pa mi je glupo da to treba razvlačiti 6-7 godina i uvlačiti dvoje djece u priču, kao da sve nije bilo poprilično jasno i u vrijeme kada bi štete bile neusporedive manje za sve.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:27   #34
A jel on nju sigurno "voli kao razmaženo dijete"? Meni više zvuči kao da se ne usudi odbiti njene prohtjeve, kažeš da ona viče na njega, vjerojatno mu je lakše dat joj novce nego trpiti scene, a i žao mu je malog... Možda ima u sebi puno internaliziranog bijesa. Ako ti je dečko normalan, mogao bi uskoro puknuti. Ne znam tko bi normalan papučario tako dugo i ostao ravnodušan.

Ako je imao toliko sjebano djetinjstvo da i dalje osjeća da mora unedogled na grbači nosati mlađu sestru, možda bi mu i samom trebao razgovor sa stručnom osobom.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:34   #35
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
A jel on nju sigurno "voli kao razmaženo dijete"? Meni više zvuči kao da se ne usudi odbiti njene prohtjeve, kažeš da ona viče na njega, vjerojatno mu je lakše dat joj novce nego trpiti scene, a i žao mu je malog... Možda ima u sebi puno internaliziranog bijesa. Ako ti je dečko normalan, mogao bi uskoro puknuti. Ne znam tko bi normalan papučario tako dugo i ostao ravnodušan.

Ako je imao toliko sjebano djetinjstvo da i dalje osjeća da mora unedogled na grbači nosati mlađu sestru, možda bi mu i samom trebao razgovor sa stručnom osobom.
Potpis.

Poslije će biti cirkusa. Za svaku stvar.
A ne znam zašto pojedini mislite da će biti sve oukej kad dobiju svoje dijete; bit će hranitelj još jednom biću pored postojeće, i ako je ovakve psihe, bit će još više rastrgan i frustiran, a brdo pod tepihom će rasti.

Tko razvoza njezino dijete, ide li u školu, tko im kupuje špeceraj?
I pored svega toga, kasnije su-držati svoju obitelj i imati živaca za domaće zadaće svog djeteta?

Mislim da trebate polako razgovarati o svemu.
I predložiti možda preseljenje na dnevni red.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:36   #36
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da se izabere vlastito dijete kada moraš birati, ali to vjerojatno neće nikada biti, a u svim ostalim situacijama ljudi su skloniji i/i, nego ili/ili opciji.
Ne mislim ja niti da je njegovo ponašanje prestrašno ili neprihvatljivo, nego samo da uvijek jedan dio para ima nešto što nas osobno posebno iritira, što bismo voljeli da ne postoji, ali što moramo prihvatiti manje-više kakvo jest. Ili ne prihvatiti. Jer se inače u trećim opcijama jako razočaramo i kao "iznenadimo", mada to uopće nije bila tajna, niti je za 2-3-5 godina neko iznenađenje.
da, nije prestrasno ali nije ni ugodno jer svi mi se s vremenom ocjepljujemo od obitelji u kojoj smo se rodili, naravno ne prekidamo sve kontakte ali moramo imati mogucnost osnovati vlastitu obitelj a to je tesko kad imamo konstantno za brigu neke clanove od te obitelji. Treba pomoci i to je lijepo, znaci pomoci bratu ili sestri ili roditeljima kad im zatreba ali konstantno im pomagati i biti opterecen s njima to nije prenormalno.
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Meni su baš ovih tjedana dobro poznanici na rubu razvoda isključivo stoga što on nesnosno hrče i uvijek jest. Ona tvrdi da je neizdržljivo, da je kronično umorna i neispavana, živčana i ni zašto, on neće na operaciju nosa, a potpuno mu je neprihvatljivo i da bude u braku u kojemu svatko spava u svojoj sobi. Bar mi se čini da su oboje čvrsto na svojim pozicijama i da to neće dobro završiti, pa mi je glupo da to treba razvlačiti 6-7 godina i uvlačiti dvoje djece u priču, kao da sve nije bilo poprilično jasno i u vrijeme kada bi štete bile neusporedive manje za sve.
moj muz isto hrce i ne samo to, kad ne hrce glasno dise aja imam jako lagan san, sve mi smeta na zalost (ja se divim ljudima i htjela bi biti kao i oni sto spavaju i mogu skoro kad topovi lupaju a njima ne smeta- sve bih dala za to )ali mi spavamo svaki u svojoj sobi i sve normalno funkcionira.............ne vidim sto bi spavanje u razlicitim sobama bio razlog za razvod.........nije razlog tome svadja ili netrpeljivost vec cisto tehnicka priroda
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 12:43   #37
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Potpis.

Poslije će biti cirkusa. Za svaku stvar.
A ne znam zašto pojedini mislite da će biti sve oukej kad dobiju svoje dijete; bit će hranitelj još jednom biću pored postojeće, i ako je ovakve psihe, bit će još više rastrgan i frustiran, a brdo pod tepihom će rasti.

Tko razvoza njezino dijete, ide li u školu, tko im kupuje špeceraj?
I pored svega toga, kasnije su-držati svoju obitelj i imati živaca za domaće zadaće svog djeteta?

Mislim da trebate polako razgovarati o svemu.
I predložiti možda preseljenje na dnevni red.
Pa da, bit će moguće jako ljut što ga je toliko godina vozala jednom kad to osvijesti.

Moj prvi savjet, Aquene, ti je da ne ostaješ trudna dok on to s njom ne riješi. Ne želiš se trudna do zuba sukobljavati s njim i potencijalno njom, i zlunetrebalo (ili pod utjecajem trudničkih hormona) dovoditi ga u situaciju "ona ili ja"

Ona radi, inače? Odakle joj za skupi kredit u suprotnom... I nadam se da joj nije bio jamac.
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:06   #38
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
da, nije prestrasno ali nije ni ugodno jer svi mi se s vremenom ocjepljujemo od obitelji u kojoj smo se rodili, naravno ne prekidamo sve kontakte ali moramo imati mogucnost osnovati vlastitu obitelj a to je tesko kad imamo konstantno za brigu neke clanove od te obitelji. Treba pomoci i to je lijepo, znaci pomoci bratu ili sestri ili roditeljima kad im zatreba ali konstantno im pomagati i biti opterecen s njima to nije prenormalno.


moj muz isto hrce i ne samo to, kad ne hrce glasno dise aja imam jako lagan san, sve mi smeta na zalost (ja se divim ljudima i htjela bi biti kao i oni sto spavaju i mogu skoro kad topovi lupaju a njima ne smeta- sve bih dala za to )ali mi spavamo svaki u svojoj sobi i sve normalno funkcionira.............ne vidim sto bi spavanje u razlicitim sobama bio razlog za razvod.........nije razlog tome svadja ili netrpeljivost vec cisto tehnicka priroda
Mogu nam biti sasvim začudni tuđi stavovi i prioriteti, možemo vidjeti iz svojeg kuta posve logična i laka rješenja, pa ipak to ništa ne znači nekom drugom. Njemu je važno i to je jedino stvarno. Na žalost, uglavnom.
Moj muž se recimo nikada nije navikao na život bez zavjesa, kako sam ja odrasla i uredila naš dom. Stalno navlači trakaste ili gasi svjetlo, dakle stvarno ga smeta teoretska izloženost tuđim pogledima, makar smo na 2. katu. Razmišljala sam da li da popustim i kupim zavjese, ali sam zaključila da bih si natrpala previše posla oko toga kroz godine, pa ipak nisam. I tako funkcioniramo kompromisom da on zamračuje stan i nitko se previše ne uzbuđuje oko toga. Mada bi i mogao u nekoj nesretnijoj kombinaciji.
Sasvim usput, makar nam to srećom nije problem, i on drži da spavanje u odvojenim sobama nije OK. Jedino bi otišao na operaciju nosa u sličnoj situaciji.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:07   #39
Mi ne živimo s njom već smo podstanari, a ona je u stanu njene mame koja ne živi u Zg. Dakle, čak ni to ne mora plaćati, dok mi svaki mjesec odvajamo 2500kn samo za stan.

Ona radi, ima stalan radni odnos pa je tak dobila kredit. Nije joj on jamac.
Ja isto mislim da on to radi čisto da ju skine s kurca, oprostite na izrazu. Jer mu ona i njeni načini jako idu na živce, ali valjda ima problem sa sukobljavanjem. Malog voli. Odlazi jednom tjedno do njih pa se s njim druži. Ne ide po njega u vrtić. Mi nemamo ni auto. Ona ga ima, a ne može si ga priuštit.

I slažem se da sigurno u njemu ima nagomilanog bijesa jer se nikad nije suprotstavio ni mami ni sestri, a vidim da ga to itekako muči. Prošli tjedan je rekao mami na telefon da ga ne zanimaju više priče o sestri. Ona stalno priča o njoj, ali stalno, ljudi, STALNO. Ja vam to ne mogu opisati, toliko je iritantno.
Meni je drag njegov nećak, ali izbjegavam susrete s njim jer mu dođe i sestra i ona to više ne mogu gledati. Način na koji ona njega odgaja je meni negledljiv. A naravno da nisam nekulturna i neću se u to miješati. Stalno tipka po mobitelu, ne ferma ga ni 5%, dopušta da dijete vrišti, udara drugu djecu...ma svašta.

Dečko i ja imamo svoj stil života i ne dopuštamo da nam se drugi u to miješaju, ja bi samo htjela da on riješi neke stvari u svojoj glavi.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:15   #40
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Mi ne živimo s njom već smo podstanari, a ona je u stanu njene mame koja ne živi u Zg. Dakle, čak ni to ne mora plaćati, dok mi svaki mjesec odvajamo 2500kn samo za stan.

Ona radi, ima stalan radni odnos pa je tak dobila kredit. Nije joj on jamac.
Ja isto mislim da on to radi čisto da ju skine s kurca, oprostite na izrazu. Jer mu ona i njeni načini jako idu na živce, ali valjda ima problem sa sukobljavanjem. Malog voli. Odlazi jednom tjedno do njih pa se s njim druži. Ne ide po njega u vrtić. Mi nemamo ni auto. Ona ga ima, a ne može si ga priuštit.

I slažem se da sigurno u njemu ima nagomilanog bijesa jer se nikad nije suprotstavio ni mami ni sestri, a vidim da ga to itekako muči. Prošli tjedan je rekao mami na telefon da ga ne zanimaju više priče o sestri. Ona stalno priča o njoj, ali stalno, ljudi, STALNO. Ja vam to ne mogu opisati, toliko je iritantno.
Meni je drag njegov nećak, ali izbjegavam susrete s njim jer mu dođe i sestra i ona to više ne mogu gledati. Način na koji ona njega odgaja je meni negledljiv. A naravno da nisam nekulturna i neću se u to miješati. Stalno tipka po mobitelu, ne ferma ga ni 5%, dopušta da dijete vrišti, udara drugu djecu...ma svašta.

Dečko i ja imamo svoj stil života i ne dopuštamo da nam se drugi u to miješaju, ja bi samo htjela da on riješi neke stvari u svojoj glavi.
Naravno da bi htjela, ali morati ćeš se i strpiti i navići. Jer se neće stubokom promijeniti njegova razmišljanja i osjećaj obveze. U najboljem slučaju uspjeti će smisliti i održati mogući, razuman, kompromis.
Moj je jedinac, ali slično vezan za mamicu i također smo morali smisliti funkcionalan kompromis. On ide k njima 1-3 puta tjedno, pomaže im i što već, a zajedno odemo najviše 3-4 puta godišnje, kao i obratno, a i to uglavnom prigodno kada je lakše zbog više ljudi koji obično budu na okupu tada.
I OK, meni ostane zadovoljavajuće dosta njega, a on ima osjećaj da nije nikoga iznevjerio i razočarao, što mu je važno. Mislim, nije da ne bih rezolutnije riješila situaciju da se samo mene pita.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.