Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2006., 19:26   #61
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ali vrlo je bitno za spoznaju kauzalnost; postavimo pitanje:
oko čega se Sunce vrti?

Jer upravo ono oko čega se Sunce vrti diktira spiralnu putanju sunca, kao što Sunce određuje spiralnu putanju Zemlje.
Sama ta spiralna putovanja daju ono što nazivamo-vrijeme.
Slažerm se da je to bitno, ali se svi moramo složiti da je to pitanje vrlo udaljeno od Zemlje. Moje je mišljenje da prvo treba opdgovoriti na pitanje: Oko čega se Zemlja vrti? Svi ćemo " graknuti " oko Sunca, no ako uključimo tvoje pitanje, vidjet ćemo da to nije jedina istina, niti je uopće istina !?
Old 09.07.2006., 20:55   #62
Quote:
geza kaže:
Slažerm se da je to bitno, ali se svi moramo složiti da je to pitanje vrlo udaljeno od Zemlje.

Ovo je odgovor kojeg za sad smatram točnim, dobivajući potvrde iz raznih izvora:

Sirius Research Group

Quote:
geza kaže:
Moje je mišljenje da prvo treba opdgovoriti na pitanje: Oko čega se Zemlja vrti? Svi ćemo " graknuti " oko Sunca, no ako uključimo tvoje pitanje, vidjet ćemo da to nije jedina istina, niti je uopće istina !?
Što se tiče povoljne točke gledišta, ona koja omugućava uvid; treba dobro osvijestiti da planeta Zemlja ogromnim brzinama putuje bespućima univerzuma, odnosno da smo svi putnici na prvoklasnom svemirskom brodu.
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 17:13   #63
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je odgovor kojeg za sad smatram točnim, dobivajući potvrde iz raznih izvora:

Sirius Research Group

Što se tiče povoljne točke gledišta, ona koja omugućava uvid; treba dobro osvijestiti da planeta Zemlja ogromnim brzinama putuje bespućima univerzuma, odnosno da smo svi putnici na prvoklasnom svemirskom brodu.
Gledaj, posebno povoljna točka gledišta ne postoji - ne postoje povlašteni referencijalni sustavi - svaka točka gledišta u svemiru je jednako dobra. Zemlja putuje u pratnji Sunca kroz Galaktiku drukčijom brzinom od svojih susjeda, zato smo oko 40 milijuna godina unutar spiralnog kraka, a oko 80 milijuna godina van njega...

Sva relativna kretanja koja Geza navodi su ispravna, no lokalno gledano Zemlja "kruži" (kako bi bilo reći "elipsira" ili "spirali", iako je sve jedno ispravnije od drugoga ) oko Sunca, a globalno zajedno sa Suncem oko središta Galaktike, i to otprilike jednom u 250 milijuna godina... "Kruži" li Galaktika oko nečega, još definitivno nije poznato, iako se čini da se primiče jatu Virgo...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 17:21   #64
Quote:
geza kaže:
Ponavljam post radi tipflera.

Nema tu recimo? Ili je ili nije. Pa sam si možeš zamisliti tu spiralu ako imaš imaginaciju . Ona je u odnosu na Sunce spiralni prsten koji je " otvoren " ako se Zemlja udaljava od Sunca, a zatvoren je ako se približava Suncu. Što ti misliš, da li se približva, udaljava ili stacionira?

A ako se u precpeciju kretanja uključi i kretanje Sunca oko središta galaktike dobiva se nešto složenija spirala.

Ja ne rušim nikakve Keplerove zakone niti imam takvu namjeru. Ja samo kažem
da učenje o kružnom ( ili eliptičnom ) kretanju Zemlje oko Sunca nije točno, nije istinito. Kad to ljudi spoznaju implikacije će doći same po sebi.
[/QUOTE]
Točno, ali ono što si rekao oko približne točnosti, zadovoljava ukoliko se krećemo malim brzinama. Sve veće brzine, pogotovo one hipotetske koje graniče sa brzinom svjetlosti ili je čak nadilaze (ali u zamišljenom hiperprostoru!) moraju uzeti u obzir sva kretanja koja si naveo.
Zašto sam te pitao je li riječ o zatvorenim ili otvorenim spiralama? Kako je poznato, prije otprilike 3,5 milijarde godina Mjesec je orbitirao (eto pravog izraza, izbjegao sam u opisu putanje i krugove i spirale i elipse) oko Zemlje na visini od oko 30.000 kilometara, a danas je prosječno udaljen oko 385.000 kilometara. Je li pravilo otvorena spirala (kao što se čini da je s Mjesecom slučaj), ili je ipak češća (a neka logika to govori) zatvorena spirala? Ili ipak oblik spirale nema nikakve veze sa svakodnevnom logikom (a kao što je kod relativnosti slučaj)?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 18:37   #65
Quote:
Galileo kaže:
Gledaj, posebno povoljna točka gledišta ne postoji - ne postoje povlašteni referencijalni sustavi - svaka točka gledišta u svemiru je jednako dobra.
Tako je. S tim da se ja zalažem za onu točku s koje se više vidi.

Inače, to što si rekao je hipotetska floskula, zato što različite točke gledišta daju različita viđenja. Da ti dam primjer:
što misliš kako teče vrijeme na Siriusu?

Quote:
Galileo kaže:
Sva relativna kretanja koja Geza navodi su ispravna, no lokalno gledano Zemlja "kruži" (kako bi bilo reći "elipsira" ili "spirali", iako je sve jedno ispravnije od drugoga ) oko Sunca, a globalno zajedno sa Suncem oko središta Galaktike, i to otprilike jednom u 250 milijuna godina...

Tako je. Zanima me kako si došao do "otprilike" podatka?
Inače te cifre je dao "Tibetanac" teozofkinji Alice Bailey prije nego što su znanstvenici mogli sanjati o tim ciframa.
Tako je to sa ezoternim znanjem-sveobuhvatno je.
250 milijuna godina (što je "potencija" Platonske godine za vas promućurne) je najmanji ili najkraći ciklus u galaktičkom spiraliranju.
Također, za historijske biologe i geologe, primjećujete li ciklus u Zemljinoj biosferi od 250 000 godina?
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 19:15   #66
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:

Sirius Research Group

Komentar korektan! Sa zemljocentričnog stajališta nekakvi ( upitni ) redosljed bi bio ovaj: Zemlja se okreće oko osi, oko Sunca, Sunce oko središta galaktika, galkatika oko središta atraktora, atraktor oko središta svemira, a svemir se okreće oko valstite osi .....???

No postavlja se velo ozbiljno pitanje: a šro sa svim tim silnim ( zamišljenim ) kretanjima ako svemir i sve u svemiru samo OSCILIRA, za što ima sve više zapažanja i dokaza. Što je s precepcijom kretanja u oscilatornom svemiru??
Nije li svako kružno kretanje zapravo samo oscilacija? Moje je mišljenje da jest, zato što je projekcija kružnog kretanja sinusoida - spirala, ako se oscilirajući objekt kreće.
Old 10.07.2006., 19:23   #67
Točno, ali ono što si rekao oko približne točnosti, zadovoljava ukoliko se krećemo malim brzinama. Sve veće brzine, pogotovo one hipotetske koje graniče sa brzinom svjetlosti ili je čak nadilaze (ali u zamišljenom hiperprostoru!) moraju uzeti u obzir sva kretanja koja si naveo.
Zašto sam te pitao je li riječ o zatvorenim ili otvorenim spiralama? Kako je poznato, prije otprilike 3,5 milijarde godina Mjesec je orbitirao (eto pravog izraza, izbjegao sam u opisu putanje i krugove i spirale i elipse) oko Zemlje na visini od oko 30.000 kilometara, a danas je prosječno udaljen oko 385.000 kilometara. Je li pravilo otvorena spirala (kao što se čini da je s Mjesecom slučaj), ili je ipak češća (a neka logika to govori) zatvorena spirala? Ili ipak oblik spirale nema nikakve veze sa svakodnevnom logikom (a kao što je kod relativnosti slučaj)?[/QUOTE]

Da to izgleda tako sve dok smo samo motritelji nekog kretanja. No ako se uključimo u kretanje, ako postanemo " čestica ", ili faktor, kretanja onda to kretanje izgleda potpuno drugačije. Stvar se " užasno " komplicira kada se ukljuće dva INVERZNA kretanja, tradicionalno kazano dva međusobno suprotna kretanje ISTOG fenomena, kao što je to recimo kod DNA molekule. To je " stvarnost " a ne ono što mi zamišljamo da je stvarnost.
Nekoliko puta sam već napisao: Mi smo uvjereni da ananas ima okus ananasa, i dajemo " glavu " za to uvjerenje, a taj okus u stvarnosti uopće ne postoji osim u našenm mozgu kao iluzija okusa.
Kad se to shvati onda postaje puno lakše shvaćanje i drugih stvari, pa tako i fenomena evolucije.
Old 10.07.2006., 20:25   #68
zao mi je sto jos "smaram" pricom nevezanom za temu ali...
zasto mislis da je to elipsa???
zasto ne bi bila rozeta??? nesto slicno kretanju elektrona oko jezgra...
Old 10.07.2006., 20:27   #69
Quote:
geza kaže:
Jasno je da je tako! Bravo!
ne slazem se sa tim ali spirala je zaista zanimljiva...
nije li i putanja objekta koga "guta" crna rupa takodje spiralna???
Old 10.07.2006., 20:36   #70
da se malo vratima na temu...
zanimljiva teorija ali...
mislim da joj je dat neadekvatan naziv... ne smatram da ta nova teorija moze parirati i biti oponent staroj Darvinovoj teoriji... u najboljem slucaju, moze je dopunjavati ali samo u nekim segmentima... ko ce dati odgovor u sta ce se covjek pretvoriti u narednim godinama (to ne moze niti 30 ili 50 vec, ipak, vise)... to je posao za futuriste... naucnici nemaju dostupne modele niti mogucnosti da to saznaju... kad bi mogli, bili bi vidovnjaci a ne naucnici...
osim toga, Darvinovu evoluciju su razvijali i tumacili biolozi... ovu tvoju teoriju moraju futurolozi, filozofi, sociolozi... zato ne vidim da ona moze zamijeniti Darvinovu teoriju...
inace, slazem se s tobom da ne postoje vjecne teorije... one se postavljaju i obaraju... nista nije apsolutno, sve je relativno... i podlozno promjenama... npr., ja zivim za dan kad ce neko konacno oboriti teoriju relativnosti...
neki ozbiljni naucnici a ne idioti kojhi sanjaju o konacnoj teoriji ili teoriji svega (jer je nesto takvo nemoguce)...
Old 10.07.2006., 23:23   #71
Quote:
kvazar33 kaže:
zao mi je sto jos "smaram" pricom nevezanom za temu ali...
zasto mislis da je to elipsa???
zasto ne bi bila rozeta??? nesto slicno kretanju elektrona oko jezgra...

Kružnice, elipse i sve duge zakrivljene kružne putanje su " djeca " ravnine. No čim uđemo u trodimenzionalni postor sva se ta " djeca " počinju ponašati prostorno tako da se i ravnina okreće oko jedne točke, ili osi. U tom slučaju sva ta kretanja poprimaju, između ostalog, i lik rozte. Tako da ja uopće ne inzistiram na jednom pojmu budući su svi ti pojmovi promjenjivi sve dok se ne uključi četvrta dimenzija, koja je po mom mišljenju inverzija treče dimenzije ,a ne da je brzina - kretanje četvrta dimenzija kako smata dio prostornih teoretičara.
Što se tiče elektrona i njegovo statusa u odnosu na jezgro, kontraverze su već odavno prsutne. Bhorov model " kretanja elektrona oko jezgre " , kao " Mjeseca oko Zemlje ", već odavno ne vrijedi.
Naime, sve se dovodi u pitanje kada se tradicionalna kretanja spoznajuu kao prividi koje zamjenjuje stvarnost oscilacije. Kretanja kod oscilacije bitno su drugačija od onoga kako smo to navikli još od djetinjstva.
Old 11.07.2006., 00:14   #72
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
što misliš kako teče vrijeme na Siriusu?
Potpuno isto kao i među Plejadama....

Quote:
Tako je. Zanima me kako si došao do "otprilike" podatka?
Uzmi u ruke Kozmos od Carla Sagana, tamo ti to piše.....
Quote:
Također, za historijske biologe i geologe, primjećujete li ciklus u Zemljinoj biosferi od 250 000 godina?
Ovo ti je čista numerološka analogija i ništa više....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 00:49   #73
Quote:
kvazar33 kaže:
da se malo vratima na temu...
zanimljiva teorija ali...
mislim da joj je dat neadekvatan naziv... ne smatram da ta nova teorija moze parirati i biti oponent staroj Darvinovoj teoriji... u najboljem slucaju, moze je dopunjavati ali samo u nekim segmentima... ko ce dati odgovor u sta ce se covjek pretvoriti u narednim godinama (to ne moze niti 30 ili 50 vec, ipak, vise)... to je posao za futuriste... naucnici nemaju dostupne modele niti mogucnosti da to saznaju... kad bi mogli, bili bi vidovnjaci a ne naucnici...
osim toga, Darvinovu evoluciju su razvijali i tumacili biolozi... ovu tvoju teoriju moraju futurolozi, filozofi, sociolozi... zato ne vidim da ona moze zamijeniti Darvinovu teoriju...
inace, slazem se s tobom da ne postoje vjecne teorije... one se postavljaju i obaraju... nista nije apsolutno, sve je relativno... i podlozno promjenama... npr., ja zivim za dan kad ce neko konacno oboriti teoriju relativnosti...
neki ozbiljni naucnici a ne idioti kojhi sanjaju o konacnoj teoriji ili teoriji svega (jer je nesto takvo nemoguce)...
Postavio s vrlo kreativno pitanje, pa evo i kreativnog odgovora.
Pretpostavljam da ti je poznato kako se znanstveno napredovanje tumači kao nastajanje znanstvenih paradigmi koje stalno zamjenjuju jedna drugu principom " nova paradigma zamjenjuje staru ". Dakle stara paradigma više ne vrijedi, jer vrijedi nova " više znanstvena ". No takvo jedno gledište ne znači da stara paradigma nije bila dobra, da nije valjala za vrijeme dok ju nije zamijenila nova. To sam ovdje pokušao ilustrirati evolucijom radio lampe ( što je vrlo loše primljeno i loše interpretirano ). Tranzistor je nova paradigma koja zamjenjuje paradigmu radio lampe, a čip je još novija paradigma koja zamjenjuje tranzistor i radio lampu, što očigledno ne znači da radio lampa i tranzistor nisu bili dobri u vremenu kada su korišteni. Ista stvar jer i sa teorijom evolucije. Darwinova teorija je znanstvena paradigma darwinova vremena koja se u novom sadašnjem vremenu počela dovoditi u pitanje zapažanjem da nije dovoljna za znanstveno objašnjavanje evolucijskih pojava kod složenih sustava.
Dakle, mnogi, a i ja među njima, smatraju da je nužna NOVA TEORIJA evolucije koja u sebi uključuje i KREACIJU kao faktor evolucije. Tako što nije nikakvo dopunjavanje ili nadopunjavanje Darwinove teorije, već je to radikalno NOVA TEORIA koju Darwinova teorija isključuje, ( a ne da NOVA TEORIJA isključuje Darwinovu kako se pokušava tumačiti, a čini se da i ti tako tumačiš ? ) jer isključuje kreaciju kao faktor evolucije.
Što će se događati u sljedećih 10,20,30,40,50 ili 100 godina nije više nikakva abraka - dabra futurologija, već je to futurologija koja se utemeljuje na alogaritmima evolucije tehnologije koju stvara čovjek , kao što sam već spominjao, intenzivno razvija Kurzweil.
Budući je evolucija makro razine ušla u eksponencijalnu fazu svakome bi trebalo postati vidljivo da se i čovjek počeo mijenjati eksponencijalno. Stalno sugeriram usporedbu čovjeka iz Nulte, ili 100 - te godine n.e., i čovjeka danas. To po ničemu više nisu dva ista čovjeka, jer su to dva bitno različita čovjeka.
Tu sad nastaje problem jer tradicionalni evolucionisti darvinisti upiru pogled samo u oblik - formu bića, a ne i u njegove mentalne značajke, što je upravo ključno za NOVU teoriju evolucije. Čovjek se striktno biološki gledano nije puno promijenio zadnjih 2.000 godina, iako se i tu promijenio, ali se zato FIZIČKI I MENTALNO GRANDIOZNO PROMIJENIO što tradicionalna teorija uopće ne uzima u obzir niti te promjene prati. Tako na primjer, darvinisti - evolucionisti uopće ne govore o evoluciji čula čovejka, o evoluciji proteza ljudskih osjetila i t.d. !?

Ovo što kažeš da znanstvenici nemaju instrumente za gledanje u budućnost ne stoji. To je zastarjelo gledište onih znanstvenika koji nikada nisu vidjeli " dalje od nosa ", a danas se upravo slavi znanstvenik koji je vidio " milje ispred nosa ", riječ je o Tesli i sličnima. Danas su to znanstveni instrumenti koji su zovu alogaritmi, i zato ti predlažem pogledaj malo što radi, kako predviđa, što predviđa i na temelju čega predviđa Kurzweil do recimo 2050 - te godine?

Zadnji dio tvog komentara je začuđujući. Ti govoriš o Darwinovoj teoriji na način kao da čovjek nije biološko biće?? Točno je da Darwinova teorija govori samo o biološkim bičima, O SVIMA SAMO NE O ČOVJEKU i to je upravo i granica te teorije. Novoj teoriji ne da se biolozi ne bi trebali, niti smjeli opirati, ili ju neargumentirano osporavati, već naprotiv, morali bio ju svim srcem i umom podržavati jer se tiče evolucije Čovjeka i čovječansdtva, a to jer zaboga i BIOLOŠKO BIĆE. Drugim riječima, traže se biolozi evolucionisti koji će počet govoriti i o evoluciji Čovjeka i čovječanstva,a ne samo, simbolički kazano, o evoluciji ježinaca i komaraca. To ti je poruka nove teorije evolucije, i nije vrag da će ju školovani - obrazovani ljudi osporavati??
Old 11.07.2006., 02:05   #74
Quote:
Galileo kaže:
Potpuno isto kao i među Plejadama....

Ovo je naravno totalna glupost. Ali ne zamjeram ti, jer da bi znao da je ovo glupost morao bi znati odgovor od kuda potječe vrijeme?

Vrijeme potječe iz spiraliranja galaktika, pošto različiti galaktički centri orbitiraju u različitim ciklusima; fraktali tih ciklusa u danim mjernim jedinicama su u određenim omjerima, ali ne i jednakim veličinama.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 02:08   #75
Quote:
Galileo kaže:
Ovo ti je čista numerološka analogija i ništa više....
Bojim se da kozmos funkcionira kao sat, tik-tak, i da nam čiste numerološke analogije trebaju sve više...
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 10:15   #76
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ovo je naravno totalna glupost. Ali ne zamjeram ti, jer da bi znao da je ovo glupost morao bi znati odgovor od kuda potječe vrijeme?

Vrijeme potječe iz spiraliranja galaktika, pošto različiti galaktički centri orbitiraju u različitim ciklusima; fraktali tih ciklusa u danim mjernim jedinicama su u određenim omjerima, ali ne i jednakim veličinama.
Točno je ovo što kažeš, ali isto je tako točno da to vrijeme pripada samo polarnim enetitetima svemira, ali ne i sjedinjenim. Tako, vrijeme postaje puki umišljaj jer ne obuhvaća trajanje ili gibanje Ishodišta onoga što traje, ili onoga što se giba. Slikovito kazano, vrijeme traje za djecu dok se ljuljaju, gore, dole, no ono prestaje čim prestaje njihova polarizacija, t.j. čim se ljuljačka UMIRI. U točki inverzije plarnih sila, a to je točka u središtu ljuljačke vrijeme ne postoji! No ovdje razgovor o vremenu je potpuno suvišan, kao i razgovor o vremenu na Sirijusu ili Plejadama, jer za sada mi poznajemo samo satno zemaljsko vrijeme, a ono je samo zemaljsko, zapravo ljudsko i ništa više. Što je s vremenom kretanja Zemlje jkroz svemir? Zašto ga ne osječamo - registriramo? Vjerojatno stoga što nemamo reper.
Prisječam se vremen kada se uveliko govorilo kako vrijeme kod brzine svjetla nestaje, postaje simultano? Što je s tom teorijom danas?
Kakve veze ima vrijeme s evolucijom ? Što je s brzinopm evolucije? Postoji li tako što? O tome treba raspravljati, pa pokreni o tome raspravu jer se za to činiš sposobnim.
Old 11.07.2006., 10:29   #77
Quote:
geza kaže:
Što je s vremenom kretanja Zemlje jkroz svemir? Zašto ga ne osječamo - registriramo? Vjerojatno stoga što nemamo reper.
To su odlična pitanja. Ne razumijem riječ reper?

Quote:
geza kaže:
Prisječam se vremen kada se uveliko govorilo kako vrijeme kod brzine svjetla nestaje, postaje simultano? Što je s tom teorijom danas?
Kakve veze ima vrijeme s evolucijom ? Što je s brzinopm evolucije? Postoji li tako što?

Iako se nama čini da radimo po Zemljanom satu (i radimo, ali prvenstveno radimo po osobnom ljudskom satu), da Zemljin sat radi po Sunčevom, dodajem da Sunčani sat radi po Siriusovom satu.

Ono što se nama čini kao velike mjerne jedinice Zemljanog sata, kao što je Platonska godina, u stvari su odsječci na spirali putovanja oko Siriusa.

(oko čega Sirius putuje je stvarno predaleko pitanje sad)

Brzina evolucije će se povećavati-
što je ljudski rod svijesniji kojom brzinom putuje kroz svemirsko vrijeme.
Zasad je ljudska rasa nemoćna pred svemirskim tijelima, pa čak i da ima moćnije zaštitnike. Treba shvatiti svoju jadnost i potencijal istovremeno, da bi mogli usmjeriti evoluciju.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 10:46   #78
Quote:
geza kaže:
Slikovito kazano, vrijeme traje za djecu dok se ljuljaju, gore, dole, no ono prestaje čim prestaje njihova polarizacija, t.j. čim se ljuljačka UMIRI.

Također, povući ću analogiju sa istočnjačkim mističkim disciplinama:
u ovom slučaju misli, emocije i želje su ljuljačka, nakon njihovog utrnuća; yogi ostaje usred vlastitog vječnog vremena.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 11:35   #79
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
To su odlična pitanja. Ne razumijem riječ reper?

Iako se nama čini da radimo po Zemljanom satu (i radimo, ali prvenstveno radimo po osobnom ljudskom satu), da Zemljin sat radi po Sunčevom, dodajem da Sunčani sat radi po Siriusovom satu.

Ono što se nama čini kao velike mjerne jedinice Zemljanog sata, kao što je Platonska godina, u stvari su odsječci na spirali putovanja oko Siriusa.

Zasad je ljudska rasa nemoćna pred svemirskim tijelima, pa čak i da ima moćnije zaštitnike. Treba shvatiti svoju jadnost i potencijal istovremeno, da bi mogli usmjeriti evoluciju.

Pazi, tu ti je i zanimljivo pitanje: Što je sa satnim vremenom Zemlje na polovima Zemlje? Vjerujem da nije potraban komentar kako tu zemaljsko vrijeme nestaje i počinje neko drugo - zvjezdano vrijeme??

Da, tako izgleda za sada. Kažu da se brzina evolucije eksponencijalno povećava, s čim se osobno slažem, no ključno pitanje je: što se događa i što će se dogoditi kada ta brzina počne pretjecati samu sebe ( kao kod probijanja zvučnog zida ), što se inače već naziva " točkom " singularnosti? Ma koliko se mi opirali ili ne shvaćali taj " put brzine " dolazak do te točke je neminovan!
Old 11.07.2006., 11:44   #80
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:

Također, povući ću analogiju sa istočnjačkim mističkim disciplinama:
u ovom slučaju misli, emocije i želje su ljuljačka, nakon njihovog utrnuća; yogi ostaje usred vlastitog vječnog vremena.
Ma to je naprosto tako, samo je problem što je naš Europski um otišao u plarne partikularije a zaboravio je da postoje i sinteze, da postoje neutralna polja, da postoje bonace, nirvane i t.d. a to su sve stanja koja pripadaju polarno sjedinjenom, a ne polarno podijeljenom.
Zapadna tradicija utemeljeuje se na fenomenima polarnosti i polaritetima. Ona je po prirodi polaritetna. Za razliku od Zapdne tradicije, Istočna tradicija se utemlejuje na fenomenima nepolarnosti, na fenomenima neutralnog kojem i pripada vječno ili simultano vrijeme To je po mom mišljenju i glavni razlog , što ti zasigurno bolje znaš od mene , zašto su se veliku novovjekovni zapadnjački umovi okrnuli istočnjačkom svjetonazoru i zašto taj svjetonazor polako ali sigurno penetrira na Zapad.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.