Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 20:47   #41
ajmo pricu ovako okrenuti:
od mog instruktora voznje brat, koji je isto godiste kao i ja, nebitno koje - bitno je da ima ogranicenu vozacku na 2 godine i kaci ga kao i mene zakon od 23 do 5 - zavrsio je srednju ugostiteljsku za konobara i radi u jednom restoranu u strogom centru grada. zive u kvartu koji je iznad dubeca , kojih 15 km. situacija sljedeca: svaki drugi dan ima vecernju smjenu koja traje od 17 do 23 (okvirno), a da ne pricam o tome ako se neka klijentela zapije ili najede tamo da mu zavrsava tek oko 1( gost je uvijek u pravu spika i ostaju dok zadnji ne ode) - kako on pobogu moze stici kuci do 23 sata??!!!
NIKAKO, eto vam vraga i da vam ne kazem da su mu vec nabili kaznu par puta. nije cak ni problem u tom zakonu nego u tome sto nikada zakoni u RH nisu uskladjeni , razumijete.. poslodavac njega smije drzati do 11 , nocnog prijevoza nema, roditelji mu obavljaju posao i kako da on dodje kuci.. pa vam eto...
ZAKON JE GLUP DEBILAN I NEPRAVEDAN I STO JE NAJGORE NIJE U SKLADU SA OSTALIM ZAKONIMA..
I DA..najriskantniji vozaci su oni iznad 2 godine a manje od 10 vozackog iskustva jer misle da su boga za jaja uhvatili a zapravo jos nemaju pojma kao ni 90 posto vozaca ...
jo samo me ovakve teme uzrujaju i usporavaju mi stolicu (LOL) ...
Ralph Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 21:17   #42
Pravna država under construction

Quote:
jahorina planina kaže:
idi i kukaj Kirinu ili teti Vladi na Markov trg, pardon malo dalje od Trga jer se tamo ne smije...

kaj ste sad mene svi napali? ja sam samo rekla da se zakon treba poštivati. jest, da se više od pola Hrv drži one PRAVILA SU DA SE KRŠE...
Savršeno točno. zakon je tu da se poštuje, a ako je loš, onda ga treba promijeniti. Ali ne kuknjavom, nego prema propisanoj proceduri.

Premda imam full version vozačke dozvole, i ja mislim da ovaj zakon u pojedinim odredbama totalno promašuje cilj, to jest sigurnost prometa, no ako toliko ljudi dijeli to mišljenje, ne vidim zašto se ne bi mogla pokrenuti procedura za njegovu promjenu. Doduše, čak i ne znam kako mi se zove saborski zastupnik, a vjerojatno to i malo tko od nas zna, ali se može doznati.

Pojedinačna rješenja ne vode ničemu, ali smo, čini se, skloniji tome nego konstruktivnoj akciji. Na jednom drugom forumu pokrenula sam baš u vezi s ovim temu o tome kako bi trebao izgledati dobar zakon o prometu, pa se pokazalo da to nikoga baš previše ne zanima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 09:07   #43
Quote:
Ken kaže:
Evo, neki dan sam vozio u 4 ujutro jer sam trebao stići na posao u 5, počinjali smo ranije zbog gužve.
I što da su me zaustavili? Srežu mi kaznu i mogu se jebat, trebao bih čekati do 5, onda otići po dozvolu, na posao ne stignem do 6 sati minimalno.
Ne razumijem kako neki ne vide svu glupost ovog zakona. Ja sam za to da alkoholizirane vozače kažnjavaju maksimalno, neka im uzmu dozvolu na 5 godina ako ih to veseli. Ali neka ne zajebavaju nas ostale koji vozimo po (skoro svim) pravilima.
ma ja se slazem da zakon i nije bas prepametan, ali je ipak ZAKON i jebi ga, kao takav se treba postivati.

a promijeniti ga se tesko moze, jer budale koje donose zakone ne uvazavaju bas misljenje onih kojih se ti zakoni najvise doticu, obicnih ljudi.

koliko je buke bili oko 0 promila, ali oni ne trzaju...
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 10:06   #44
Quote:
hasselbaink kaže:
koliko je buke bili oko 0 promila, ali oni ne trzaju...
da, i to oko 0 promila je isto jako glupo. ja san za to da stave 0.5, al ko pridje to onda ga dobro rebnit po djepu, a nedaj boze da skrivi nesricu, onda nek mu i gace uzmu i uzmu vozacku.
i da vidis kako bi onda bilo para u drzavnom proracunu, a ne sa ovakvim kretenskim zakonima.
sta vise razmisljan o tim nebulozama, sve vise vidin da je ova drzava totalno u qrcu.
Barmumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 10:22   #45
Quote:
Ken kaže:
...Najgore je što osim toga ništa više mi nisu mogli nać, imao sam i jebeni vatrogasni aparat u vozilu ...

čula sam da znaju napisat kaznu ako ga nemaš u autu, a uopće ne spada pod obaveznu opremu
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 17:49   #46
Quote:
jahorina planina kaže:

istina je da ni ja nisam oduševljena zakonom, daleko od toga, al hebi ga! kaj sad da radim? da udaram glavom o zid i urlam? da se bacim s dravskog mosta?!
Pa puno ljudi skaće s dravskog mosta iz zabave. Nije opasno samo treba skočiti na noge.

Ako planirate ići poslije 23 van, nemojte žicati dobre aute od staraca (Mercedes,Bmw ko ima) to posebno živcira policajce. (A vidi mi se tu ubijamo a balavac u mercedesu, aj da mi lijepo zaradimo.)
Moj prijatelj ima full verziju dozvole, taman je položio prije tog zakona,. Užico od starog Mercedesa C klasu iz 2002. I zaustave ga. Policajac je bio toliko ogorčen da mu je napiso kaznu za mlade vozače iako on to nije.
To je samo dokaz koliko to ovisi o raspoloženju i izboru policajca.
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:01   #47
Quote:
Glorfindel kaže:
Pa puno ljudi skaće s dravskog mosta iz zabave. Nije opasno samo treba skočiti na noge.

Ako planirate ići poslije 23 van, nemojte žicati dobre aute od staraca (Mercedes,Bmw ko ima) to posebno živcira policajce. (A vidi mi se tu ubijamo a balavac u mercedesu, aj da mi lijepo zaradimo.)
Moj prijatelj ima full verziju dozvole, taman je položio prije tog zakona,. Užico od starog Mercedesa C klasu iz 2002. I zaustave ga. Policajac je bio toliko ogorčen da mu je napiso kaznu za mlade vozače iako on to nije.
To je samo dokaz koliko to ovisi o raspoloženju i izboru policajca.
hvala, jednom sam probala...
bilo je bolno, neponovljivo iskustvo koje ću pamtiti do kraja života.

ontopic- htel si reći da ako se van ide u saxiću ili corsici da su manje šanse da te kazne? ma sve ovisi o policajcu...

oni su dosta krivi tu jer nekoga kazne, a nekoga ne, umjesto da sve kažnjavaju...

i, kak je prijatelj rešil kaznu?
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:19   #48
Manje su šanse. Ništa ošo kod sutkinje i vidila je da nije mladi vozač i gotovo riješen problem,hehe.
Planino jesi ti iz Osijeka?
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:24   #49
pogledaj LOKACIJU i SIG, pa zaključi...

on-moja jedna prijateljica je dva puta dobila kaznu za vožnju poslje 23 i 2 kazne za parkiranje... naravno, ni jednu kaznu nije platila, veza sim, veza tam i dalje se vozi posle 23...

ah...
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:48   #50
Znači nije pomoglo to što sam bio u BMW-u
Ma što se tiče veza, mogao bih i ja pitati staroga, ovo je mali grad, pozna se 90% ljudi.. Samo me zanima da li se žališ na sudu u gradu kojem živiš, ili na sudu u gradu na čijem je području napravljen prekršaj? Da znam za drugi put
Premda sam 100% da bi mi rekao da kad sam napravio prekršaj, nek si ga sam i riješim
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:50   #51
pa ja mislim da sudu gdi si dobil kaznu...
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 18:59   #52
A poznanik mi rekao da se to šalje na sud koji je nadležan za tvoje mjesto prebivališta
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:10   #53
Jel ima neki način da se ukine taj zakon?
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:12   #54
Nema, zasada dobro puni proračun, tko god da dođe na vlast neće ukidati ovu zlatnu koku.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:23   #55
Jeste čuli za onog lika koji nema dozvolu i vozi se stalno? Bio je u novinama.
Kad ga uhvate ode malo odleži i nastavlja opet. Nemogu mu auto zapljeniti. Vozio je i pijan i napušen i brzo i sporo i ništa mu nemogu.
Tak bi mi svi trebali
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:24   #56
Jeste čuli za onog lika koji nema dozvolu i vozi se stalno? Bio je u novinama.
Kad ga uhvate ode malo odleži i nastavlja opet. Nemogu mu auto zapljeniti. Vozio je i pijan i napušen i brzo i sporo i ništa mu nemogu.
Tak bi mi svi trebali
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:26   #57
neznam zašt sam ovo dvaput napiso.
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 19:37   #58
mislim, dakle cveće berem...
jedan moj poznanik je dobil kaznu jer nije stao na crvenom u zg-u, i žalio se u zg... a iz vž-a je...

jel pozna tko od vas nekog da mu je istekla vozačka ili mu ističe ovih dana?

topic o vozačkama na 2 god
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 23:38   #59
kaže meni instruktor da se njemu niko od kandidata mladih vozaća nije žalio da su uhvaćeni i dobili kaznu za vožnju 23-05.
Glorfindel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 03:51   #60
Ova tema je jako zanimljiva, no ne vidim neke konkretne savjete..
Moja prica je skoro ista kao i vecini..
Ostalo mi je jos 6 mjeseci do "prave vozecke" (ona koja traje 10 god) i nikad nisam bio kaznjavan
vozim se u 1 ujutro po Zagrebackoj aveniji ... milicija me zaustavi... pusem 0.0. ... molim ga da me pusti jer je ipak bio badnjak no bahate bosance sa znackom to ne zanjima... uzmu mi vozacku, napisu papirologiju (trebalo im je 30 min da napisu 5 recenica) i pozele mi laku noc...
Ja zivcan dolazim do auta, proucavam malo papire te skuzim da je lik napisao da me je zaustavio na Ljubljanskoj aveniji...
Trebaju mi savjeti i to sto prije... (dali da dizem zalbu?)
Hvala..
TERRORtubbies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.