Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2006., 02:35   #21
Quote:
Aerial_51 kaže:
Čekaj malo, ako je moj sud subjektivan i kažem da je znanost subjektivna, jel to onda znači da je znanost objektivna? (non-non-objektvno = objektivno)
Ne sto vise ljudi ima isti subjektivan stav to je veca sansa da je njihov subjektivan stav u stvari objektivan. Pod uslovom da njihov stav nema istu influencu.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:47   #22
Quote:
normall kaže:
OBJEKTIVNA ZNANOST TI JE ISTO ŠTO I EGZAKTNA ZNANOST I NE POSTOJI IZVAN NJE.

POSTOJI SAMO GEZINA SUBJEKTIVNA ZNANOST KOJA SE SLUŽI OBJEKTIVIZMOM KAO PARAVANOM.

Objektivna znanost je predmetna, egzaktna i postoji nezavisno od tvoga MEGALOMANSKOG subjektivnog opažanja.

OBJEKTIVNA STVARNOST - je materija, priroda i ona postoji nezavisna od naše spoznaje.

OBJEKTIVNA ISTINA- je "znanje" koje odražava stvarnost onakvom kakova jest.

Ti se služiš jeftinim OBJEKTIVIZMOM, stajući na stranu gledišta da je opravdano sve što se događa , a u suštini si jedan MALI subjektivistički KLON.
Neznanm po koji puta si dokazao kao i tvoji " prijatelji " da uopće nemate pojma o onome o čemu pišete, već samo lupetate. Tako je s egzaktnom i objketivnom znaošću. Ti očigledno nemaš pojama, kao i tvoji pijatelji, da je egzaktna znanost ona znanost koja se utemeljuje na mjerno - količionakim rezultatima, a objektivna znanost je ona znansot koja se utemekjuje na oipažanjima, jednog ili više motrenja, jednog ili više motritelja. Razlika između te dvije znanosti je OGROMNA! Prva je lažna i neistinita, pragmazično korisna, ali spoznajno je bofl, dok je druga objektivna znanost više istinita, ili je potpuno Istinia.
Kako Vas više nije sram da na javnoj sceni podastirete ovakav stupanj neznanja kakvog ga imeta!

Tako nemate pojma ni da Biblija sadrži elemente objetivne znanosti?
Old 22.12.2006., 12:00   #23
Prvo svima koji drže do Božića, Sretan Božić i Nova Godina 2007, sa željom , da se što manje emitira gluposti, a sve više pameti.

Buduću su se pojavili iste nezanalice koji ne komentiarju temu već mene i spopredne stvari, nastavit ću s postovima koji daju daleko vrijedniju informaciju od bilo koje do sada pročitane. Tako nastavljam, tekst iz uvoda:

Dakle, polazim raspravi s činjenicom da mnogi poznavatelji svjetskih religija nalaze da su religijska vjerovanja uvijek i kozmologije s kojima si je Čovjek pokušavao objasniti svemir i svoje mjesto u svemiru. ( U ovom tekstu kao i u svim mojim tekstovima Čovjek s veliko " Č " ima značenje istodobnosti ženskog i muškog bića i značenje povijesnog univerzalnog Čovjeka koji je uvijek žensko i muško, a nikada samo žensko, ili samo muško. ) U svojim ranim rješenjima temeljem svojih tadašnjih mentalnih kapaciteta Čovjek nalazi da je svemir i svijet, život na Zemlji i u životu Čovjek stvoren voljom, znanjem i umijećem jednog nadnaravnog bića koje je nazvano Bog. Takvo kozmološko rješenje funkcioniralo je besprijekorno više tisuća godina, od ranih Egipćana sve do Kopernika od kada počinje znanstveno doba i pokušaj ljudskog uma da svemir i sve u svemiru objasni na jedan diskurzivan opipljiv mjerni način. Od tada uz religijska vjerovanja i teologiju paralelno se razvija znanstvena umnost čovjeka koja pod djelovanjem mehaničke fizike te ranog atomizma otvara put prema materijalističkoj percepciji svemira i svijeta u kojoj je primarna materija, a duh Čovjeka sekundaran, kako su skoro cijelo stoljeće naučavali filozofi i znanstvenici materijalisti. Ta nova umnost, za razliku od religijske, pokušava svemir i fenomene svemira objasniti samo putem fizikalnih fenomena bez učešća organskog - životnog fenomena. Ovdje je važno istaknuti da dobar dio Istoka, naročito Kinezi, zadržavaju i razvijaju samo organski pristup u poimanju svemira sa svojim poznatim gledištem: Svemir zrcali Čovjeka, a Čovjek zrcali svemir.

S ovim kratkim uvodom želim reći da se fenomen religije i znanosti može uspješno rješavati samo uz uvjet ako znamo da je Čovjek, dakle žensko i muško, uvijek bio stožer svih religijskih vjerovanja. Direktni potomci Boga su Eva i Adam, a nešto kasnije kršćanska religija nedvosmisleno i jasno kaže da je Isus kao čovjek Sin Boga, njegov potomak - bogočovjek po obličju čovjek, a po potencijalnim mentalnim kapacitetima Bog, što znanost od Isusovog doba do danas, dakle više od 2.000 godina, svesrdno pokazuje i potvrđuje.
Old 22.12.2006., 12:10   #24
Geza dragi ti si tolko zabrazdio u svoj ego, strasno
Ljudi znaju citat text i ako ga ne boldas, povecavas i ino.

Znas onu staru izreku : Tko rano rani, sam u nju pada
Old 22.12.2006., 12:11   #25
Quote:
geza kaže:
Ta nova umnost, za razliku od religijske, pokušava svemir i fenomene svemira objasniti samo putem fizikalnih fenomena bez učešća organskog - životnog fenomena.
Organsko JEST materijalno.

Pardon ako se nismo uspjeli sporazumjeti (što je vjerojatno proizašlo iz krive upotrebe riječi "organsko"), ali ugljik nije duh ni duša... ugljik je ona stvar u tvojoj olovci, VRLO opipljiv i materijalan.

Drugo stvar, znanost i religija polako postaju sve bliže jedno drugome i, po tko zna koji put se sad ovo ponavlja, nemaju cilj pokoriti jedno drugo. Dapače, sudeći po jednoj od novijih znanstvenih ideja, polju nulte točke (s time i kolektivne svijesti), i davanja prioriteta svijesti, a ne mjernim instrumentima, religija i znanost postaju sve bliže jedno drugome...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 12:22   #26
Quote:
geza kaže:
Neznanm po koji puta si dokazao kao i tvoji " prijatelji " da uopće nemate pojma o onome o čemu pišete, već samo lupetate. Tako je s egzaktnom i objketivnom znaošću. Ti očigledno nemaš pojama, kao i tvoji pijatelji, da je egzaktna znanost ona znanost koja se utemeljuje na mjerno - količionakim rezultatima, a objektivna znanost je ona znansot koja se utemekjuje na oipažanjima, jednog ili više motrenja, jednog ili više motritelja. Razlika između te dvije znanosti je OGROMNA! Prva je lažna i neistinita, pragmazično korisna, ali spoznajno je bofl, dok je druga objektivna znanost više istinita, ili je potpuno Istinia.
Kako Vas više nije sram da na javnoj sceni podastirete ovakav stupanj neznanja kakvog ga imeta!

Tako je. Objektivna znanost je bolja i korisnija. Ipak, subjektivna znanost, odnosno samospoznaja je jedina prava znanost.
Ona će se najviše razvijati u budućnosti.
Kad čovjek shvati da uopće nije ograničen materijalnim, onda tek počinje sve shvaćati. To se zove buđenje.
Onda je on zaista slika Božja, a ne plod uvjerenja nekih jadnih iskompleksiranih "egzaktnih" znanstvenika.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 12:59   #27
Quote:
Ajde,barem ja to kužim
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:04   #28
Quote:
Pardon ako se nismo uspjeli sporazumjeti (što je vjerojatno proizašlo iz krive upotrebe riječi "organsko"), ali ugljik nije duh ni duša... ugljik je ona stvar u tvojoj olovci, VRLO opipljiv i materijalan.
Atomi su individue,nedjeljivi i na njih se nemože utjecati pa ih tako ne možemo ni dirati..........moje mišljenje
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:12   #29
Quote:
Ignoramus kaže:
Atomi su individue,nedjeljivi i na njih se nemože utjecati pa ih tako ne možemo ni dirati..........moje mišljenje
Jesi kad čuo za nuklearnu bombu?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:55   #30
Izgleda da nije

Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:43   #31
Quote:
geza kaže:

Geza jeli ti nas zajebavas??? Bemti svakom klincu u 7 osnovne se objasni sta je znanost,... i sad ti imzmisljas neke svoje gluposti,...

Znanost je u sirem smislu bilo koji sustav objektivnog znanja. U uzem smislu Znanost prestavlja sustav prikupljanja znanja baziranom na znanstvenoj metodi.

Znanost se djeli na
Prirodne znanosti,
Drustvene znanosti.

Dakle pojam Subjetivne znanosti je oksimoron.

Geza ozbiljno, najozbiljnije,... nemoj se sramotiti i pisati stvari koje nadjes na googlu u prvih 5 linkova,... velika je sansa da su netocne.
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 19:48   #32
Quote:
Ignoramus kaže:
odlicno znas znanost je napredovala od stare grcke,...
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 20:28   #33
Quote:
Aerial_51 kaže:
Jesi kad čuo za nuklearnu bombu?

Ja sam na ono prije malo filozofski odgovorio,međutim to što sam rekao stoji,ja nisam mislio na to da se plutonij pretvori u željezo,pa u ovo pa u ono pa boom,nego sam htio reć da atomi nisu djeljivi,tj.ne djele se na neke manje čestice,odnosno djeljenje prostora staje kod atoma.....moje mišljenje

A Alweeverwanted je reko pa da ja ti tu kužiš imam olovku i kužiš ja ti pipam ugljik........you wish.....pogotovo ne sa svojim masnim prstima od pepperoni pizze
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 21:20   #34
Quote:
Hmmm kaže:
Geza dragi ti si tolko zabrazdio u svoj ego, strasno
Ljudi znaju citat text i ako ga ne boldas, povecavas i ino.

Znas onu staru izreku : Tko rano rani, sam u nju pada
A u što si ti zabrazdio? Ja pišem kako ja pišem, a ti piši kako ti hoćeš pistai. Ja ći boldati, a ti nemoj boldati. Ja sam demokrata, a ti ..............?
Stalno me trpate u svoje gaće i kratke hlaće, i stalno me trpate u svoje manire i šablone? Od kud ti to? Što ti hoćeš da mislim, pišem, znam ili pjevam kao ti? Ti " pjevaj " kako kod hoćeš, a ja ću " pjevati" kako ja hoću. Pa to je bar elementarni " stil " vremena!
Old 22.12.2006., 21:33   #35
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Geza jeli ti nas zajebavas??? Bemti svakom klincu u 7 osnovne se objasni sta je znanost,... i sad ti imzmisljas neke svoje gluposti,...

Znanost je u sirem smislu bilo koji sustav objektivnog znanja. U uzem smislu Znanost prestavlja sustav prikupljanja znanja baziranom na znanstvenoj metodi.

Znanost se djeli na
Prirodne znanosti,
Drustvene znanosti.

Dakle pojam Subjetivne znanosti je oksimoron.

Geza ozbiljno, najozbiljnije,... nemoj se sramotiti i pisati stvari koje nadjes na googlu u prvih 5 linkova,... velika je sansa da su netocne.
Ti se sramotiš, a ne ja. Ti nemaš pojma što je znanost čim pišeš to što pišeš.
Nisam uopće spomenuo ćulnu, ili imaginativnu znanost, veća smo egzaktnu i objektivni, koje su za tvoj mozgić nešto nepojmljivo i nezamislivo. A da ti " namjestim " Paulija, ti bi u STAROM STLU BLEFERA napiaso da je Pauli neznalica, a ti jedini veliki znalac, koji prema postiovima koje si do sada napiaso nemaš pojma o predmetu teme i govora, a kamo li da bi znao što je znanost, kada je poćela i koja joj je smisao i svraha?
Old 22.12.2006., 22:15   #36
Quote:
MoW kaže:
Tako je. Objektivna znanost je bolja i korisnija. Ipak, subjektivna znanost, odnosno samospoznaja je jedina prava znanost.
Ona će se najviše razvijati u budućnosti.
Kad čovjek shvati da uopće nije ograničen materijalnim, onda tek počinje sve shvaćati. To se zove buđenje.
Onda je on zaista slika Božja, a ne plod uvjerenja nekih jadnih iskompleksiranih "egzaktnih" znanstvenika.
Ja sam to naveo samo radi toga da se razlikuju nekoliko vrsta i razina znanosti, da nas neki ograničeni i reducirani znanstvenik ne bi učio i ograničavao samo na tzv. egzaktnu znanost, koje je mjerno - količinska znanost, kada izvjesno postoji tzv. OBJEKTIVNA ZNANOST koja se utemeljuje na opažanju, na motrenju, a ne na mjerenju i premjeravanju. To bi bar trebalo biti jasno svima, a ne da nas neinformirani profesori poučavaju jednoumnoj znanosti kao i marksisti!?

Ako se pod subjektivnom znanošću podrazumijeva samospoznaja, onda ta znanost mora postati i jest OBJEKTIVNA, jer samospoznavanjem se spoznaje i komplemnetarno polarno " ja ", a ta dva " ja " čine cjelinu Čovjeka.
Ljudi su već odavno shvatili, a danas još više shvaćaju, da nisu ograničeni atomskom materijom, već da imaju ekstenziju uma i duše, ekstenziju mentalnosti u svim smjerovima i svim dimenzijama tzv. zemaljsjke i svemirske stvarnosti.

A slika Božija je slika Čovječja, pa to je bar " prvo slovo " biblijske obavijesti, ili religijske spoznaje? Tko to negira, tko to ne vidi, ili ne zna, uistinu je za žaljenje s prijedlogom da za svoje umno i duševno zdravlje, što prije tim bolje, pročita Biblije, povijest religija i neke važne znanstvene i filozofske religijske spise. Pa katastrofalno je da se ovdje javljaju " egzaktni znanstvenici " koji nemaju pojma da " egzaktni znanstzenik " NASE rekonstruira svemirsku letjelicu po opisu Ezekijela? Tko je sada tu " egzaktni znanstvenik " , Ezekijel, ili inženjer NASE?
Eto, to je izvrstan primjer tko su i gdje lutaju neki jadni iskompleksirani " egzaktni " znanstvenici, kako Vi kažete, a ja se s Vama slažem!
Old 22.12.2006., 22:29   #37
ti to ozbiljno?

Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:31   #38
Quote:
Sister kaže:
ti to ozbiljno?
NAJOZBILJNIJE!!!
Old 22.12.2006., 22:33   #39
Blago tebi onda

Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 22:38   #40
Od danas je za mene znanost GEZAKTNA, a ne EGZAKTNA
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.