Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2006., 15:38   #61
Quote:
Sister kaže:
a koliko godina su ti svečenisi koji su ljubili boga na religijski način ubijali one koji su odlučili mislit svojom glavom i koji nisu prihvačali boga kao terorista koji je sve nadlgedao kao big brother i koji je odlučivao koga ubit a koga ne i onda su oni palili i vještice i išli u sveter atove u ime tog dobrog svemogućeg boga u kojeg su vjerovali, koliko je samo krvi proliveno za tog boga? Sramota! strahom su kontrolirali ljude i sebe nazivali božjim poslanicima. što su ljudi mogli mislit? da je bog koji oni predstavljaju dobar, milostiv i ne znam ja šta? ne, naravno..
ne kažem da je vjera osmišljena kao takva loša. kad bi se provodila kako je Isus govorio crkva nikad nebi bila prvo ispred politike, pa danas čista politika, nebi bilo straha od boga kao kod današnjih staraca koji su živjeli u to doma kad se plašilo s religijom na sve strane, i nebi bilo ratova i svetih đihada.
Isus je bio čovjek..jako jako dobar čovjek koji zaslužuje tu titulu, ali nije jedini koji širi učenje pravog načina življenja u skladu sa prirodom i samim sobom.
ali samo vi idealizirajte bez potrebe bilo koga, od isusa do sai babe i ovoga i onoga a nemojte se slučajno potrudit živit kako vaši ideali kažu.
Tko imalo pozna povijest religija i Crkve zna da su rađena zlodjela u ime Boga i Crkve, kako što se radi i danas!!! Učinjeno je mnogo zla no moderna katolička Crkva je našla motiv i hrabrost da se ispriča čovječanstvu za učinjena nedjela.
Dakle, ti govoriš o Crkvi kakva je nekada bila, dok ja govorim o fenomenologiji religije, a ne Crkve koja je samo institucija religije. Osim toga, u kontekstu religije uvijek govorim o ljubavi, plemenitosti i dobroti, a ne u kontekstu mržnje, grubosti i zla, što mi je poznato i što podrazumijevam, i upravo što mi je ta strana ljudske naravi poznata, ne dajem tim svojstvima čovjeka prvenstvo!
Dakle, Crkva se ispričala čovječanstvu za svoja nedjela, a što je s isprikom ideoloških i političkih zločinaca za zločine koje su činili u prošlom stoljeću? Ti zločini kao da te ne zanimaju, a prelaze sve mjere razuma…??
Povijesni rat teizma i ateizma ti je vjerojatno poznat. Prvi veliča Boga, a drugi je pokušavao veličati čovjeka ( marksizam ). Iza jednih i drugi ostajale su kosturnice do Mjeseca i natrag!? A o čemu MI danas pričamo? O čemu priča Papa prigodom Božića , a o čemu moja malenkost ?
Papa i cijeli crkveni sustav govori što i moja malenkost. Božić je dan kada je Sin Božji postao čovjekom. To je dan kada se Bog utjelovljuje u Čovjeka! Papa kaže, tim danom Bog je postao Čovjekom! A što ja ovdje pričam - pišem?
Pišem da Čovjek i čovječanstvo evoluiraju dalje prema MAKROSVEMIRSKOM BIĆU koje nas je i stvorilo! Pišem da je Čovjek evolucijski već prisvojio skoro sve važne atribucije Boga i da je stoga NUŽNO redefiniranje Čovjeka od vegetativnog, hedonističkog i samo materijalističkog bića i u božansko biće, što Čovjek i jest!

Svakome bi trebalo biti jasno da to implicira veliku reviziju u zakrečenim mozgovima tradicionalnih teista i pogotovo ateista u NOVu svijest o Bogu i Čovjeku, sa spoznajom, da su to DVA ISTA BIĆA samo na različitim evolucijskim distancama.

Prepoznavati Boga u čovječanstvu, a Čovjeka kao stanicu tog i takvog Boga zadaća je umnosti i intelektualca 21. stoljeća i dalje, dakle to je zadaća kako znanstvenika tako i teologa, a ne da se i dalje njeguju prepirke i širi mržnja između teizma i ateizma što je već bjelodano čista besmislica!
Naravno da ti imaš pravo biti na strani koja ti pripada, ili koju želiš, ali dozvoli i meni da ja budem na strani koja meni pripada i koju želim.
Ti još uvijek govoriš o idealiziranja nekog, neke osobe, dok ja već odavno govorim o idealiziranju univerzalnog Čovjeka i čovječanstva! To što ti pojmovi još uvijek teško " sjedaju " u glavice kojekakvih darvinista i materijalista i hedonističkih egocentrika, nikako ne mogu bit " kriv " ja, već ONI koji ne vide što se sve događa danas, što će se događati sutra……..., već vide samo sebe u zrcalu i to je sve!

Nastavljam se temom RELIGUIJA I ZNANOST, ili obratno, pa ako te to zanima učestvuj, a ako ne odi na neki drugi topik, gdje ti je tama bliža i zanimljivija. Ovo je prevažna i preozbiljna tema da bi se po njoj kaotično šaralo kako kome padne na pamet, kao po zidovima ( zagrebačkih ) kuća.
Old 26.12.2006., 15:46   #62
Isus se nazivao bogom i ljudi ga drže kao boga u čovječjem obliku...a što je s ostalim ljudima koji danas žive i uče isto što je i isus učio? oni nisu bog? samo kršćani znaju pravu istiu, samo oni znaju šta je bog i njihov bog je jedini pravi? daj molim te...ali ok. je li ti možda živiš kako tvoj bog kaže? ako jesi onda ga idealiziraj i radi što god hoćeš s njim. a isprika za ubojstva...kome se ispričavaju? prazne riječi jer njima to ništa ne znači kao ni meni. tad nisam živila nisu ni oni...ispričavam se i ja za loša djela moje šukunbabe koju nikad nisam vidjela niti je ona mene vidjela.
i opet ti kažem, vjera kao vjera je ok ali je danas iskrivljena. otakda su ubili isusa nije se trebalo nastavit jer se znalo da će bit ratova i ubijanja...uostalom, zašto se moraju stada stvarat, zar su ljudi tako nesposobni da sami vjeruju u nešto?

Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 16:19   #63
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Geza jedna mala mudrost za tebe;

It is impossible for a man to learn what he thinks he already knows.

-- Epictetus
ja bih ovo proširio na sve "znanstvnike" na forumu
Old 26.12.2006., 17:54   #64
Zbog te "pune salice caja", u koju vise ne stane ni kap, na forumu se vode besmislena prepucavanja iz kojih zakljucaka nema.
Old 26.12.2006., 21:07   #65
Quote:
Sister kaže:
Isus se nazivao bogom i ljudi ga drže kao boga u čovječjem obliku...a što je s ostalim ljudima koji danas žive i uče isto što je i isus učio? oni nisu bog? samo kršćani znaju pravu istiu, samo oni znaju šta je bog i njihov bog je jedini pravi? daj molim te...ali ok. je li ti možda živiš kako tvoj bog kaže? ako jesi onda ga idealiziraj i radi što god hoćeš s njim. a isprika za ubojstva...kome se ispričavaju? prazne riječi jer njima to ništa ne znači kao ni meni. tad nisam živila nisu ni oni...ispričavam se i ja za loša djela moje šukunbabe koju nikad nisam vidjela niti je ona mene vidjela.
i opet ti kažem, vjera kao vjera je ok ali je danas iskrivljena. otakda su ubili isusa nije se trebalo nastavit jer se znalo da će bit ratova i ubijanja...uostalom, zašto se moraju stada stvarat, zar su ljudi tako nesposobni da sami vjeruju u nešto?
Ne dušo draga nisi upućena u temu o kojoj pričaš. Isus nije sebe nazvao Bogom, već se Isus rodio kao Bog i zato se piše kao Bog a ne bog.
Kad tu elementarnu stvar ne poznaješ onda je teško i razgovarati jer je svaka tvoja rečenica pogrešna, a ja nisam taj koji ispravlja rečenice drugih, kao što neki drugi pokušavaju ispravljati moje, i k tomu još napamet. Ovo što dalje pišeš je tvoja čista neka kombinacija, jer tak što ili nešto slično tome nisam napisao. Da bi ti možda bilo jasnije ja govorim - pišem o univerzalnoj, a ne samo o kršćanskoj religiji, ja govorim o univerzalnom Bogu svih religija, a ne samo o kršćanskom , koji je kao što znamo uvijek isti Jedan - Bog. No najvažnije je, za što nisam ja " krivac " , da je u svim svjetskim religijama Bog isti Čovjeku!! Dakle, izgleda da je veliko problem između onih koji Boga zamišljaju negdje na objektima ili prazninama svemira ( nebesima ) i mene ( i naravno drugi ) koji vidim i znam da je Bog isto što i Čovjek u evolucijskom maksimumu , dakle da je Bog u Čovjeku ovdje na Zemlji kako i kaže sveta teologija! To tebi ili nekom može biti potpuno nerazumljivo, što je meni razumljivo, pa u uvjetima takvog raspona nerazumijevanja najbolje da se ne " poteže konop " koji nas spaja, ako nismo JEDANKI u sili i pameti. Ako nije tako, jedan MORA PASTI, a to nije DOBRO!!
Sve što pišem i govorim je poziv na istraživanje, na prepoznavanje suvremenih fenomena, a ne samo fenomena prošlosti čemu je izgleda sklona većina ljudi. Dakle, moje je gledište da Bog nije van Čovjeka već da je u Čovjeku i da je došlo vrijeme za prepoznavanje Boga u svakom Čovjeku Zemlje. Naravno ti možeš misliti drugačije, ali u tom slučaju bolje da ne razgovaramo jer su razlike prevelike da bi se našli i razumjeli. Ti na primjer govoriš o vjeri, a ja o teologiji, ti govoriš o nekakvoj " mističarskoj " religiji dok ja govorimo u UMNOSTI, govorim o KOZMOLOGIJI religija? Ti govoriš o Isusu kao apstrakciji, barem se tako čini, a ja govorim kao o PRVOM čovjeku koji je svjestan da je Sin Boga, dakle da je Bog iako je i čovjek. Znam da ljudi vrlo slabo poznaju povijest religija, slabo poznaju Bibliju, njezin nastanak i interpretacije. Ja takve ljude razumijem i ne zamjeram ama baš ništa, jer su odraz svog mentalnog statusa, no oni koji poznaju religiju znaju da je religija veličanstvena, naprosto stoga, što se tu nalazi stvaralački - tvorački fenomen svemira, što se tu nalazi KOZMOLOGIJA, a ne samo ljudski bla - bla T - com sistem?
Old 26.12.2006., 21:15   #66
Slijedi daljni post na temu:

Darwin kao makro prirodoslovac svoju teoriju gradi temeljem svojih opažanja ploveći po svijetu. U njegovo doba ni on ni nitko uz njega nije imao pojma što se sve događa u svakom biću, pa tako i Čovjeku u trenutku samog stvaranja seksualnim postupkom. Tek puno godina kasnije, svećenik Mendel, a zatim cijela plejada prirodoslovaca počinju ulaziti u samu strukturu života uz otkrivanje pravila stvaranja i nasljeđivanja . No do prave revolucije dolazi tek otkrićima Watsona i Circka koji otkrivaju strukturu i logos stvaranja DNA molekule. To otkriće smatra se najvećim umnim dosegom u 20. stoljeću! Praktički svi znanstveni umovi okreću se prema toj mikro strukturi života tražeći dodatne dokaze za ispravnost darvinističke teorije evolucije. Tako nastaje neodarvinizam koji poglavito govori o promjenama, t.j. evoluciji na genskim razinama. Tim skretanjem u mikrosvijet biologije izostavljaju se fenomeni i promjene koje se događaju na makro razinama svijeta. Ulaskom znanosti u zanimljivi svijet mikrobiologije na makro razini događa se nešto što ni najveći optimisti - evolucionisti nisu mogli ni sanjati. To je pojava silnog ubrzavanja evolucijskih procesa na makro razini svijeta, koje su se počele odvijati mimo svih pravila i zakona darvinističke teorije. Složenost i sinergija ljudske zajednice, t.j. čovječanstva je takvih razmjera da ni jedan konvencionalni um nije u stanju više pratiti događaje već eksponencijalnih promjena i zato se javlja velika kriza umnosti na svim razinama, bilo one religijske, ili znanstvene.
Zato je potpuno umjesno i legitimno postaviti pitanje: Što se zapravo događa danas dok Papa govori da je čovječanstvu potreban Bog, kada drugi kardinali govore da Božić proglašava da je Sin Božji postao čovjekom, da je sišao s neba i utjelovio se u čovjekom, te ja na taj način Bog postao čovjekim. Što je to sve toliko NOVO da radikalno mijenja sve naše stara mišljenja i uvjerenja? Praktički do " jučer " Čovjek i čovječanstvo su bili objekt Prirode ili Boga. Sve se događalo sporo bez uočljivih promjena. Naši djedovi i pradjedovi, kako kaže veliku pronalazač sadašnjice, R. Kurzweil, bili su uvjerenja da se u životni ništa ne mijenja osim godišnjih doba. Danas, obratno od tih stacionarnih uvjerenja sve se mijenja ubrzano s eksponencijalnim ubrzanjem koje trome i stare načine mišljenja čini više nedovoljnim i nevjerodostojnim za objašnjavanje novih pojava koje svakodnevno nastaju diljem svijeta. Svi smo očevidci nestajanja biljnih i životinjskih vrsta, očevidci smo velike transformacije zemaljske materije u artefakte svijeta. Čovjek od čemernog bića koji se plašilo munje postaje gigant s posjedovanjem neizmjerne nuklearne sile. Čovjek od neznalice postaje sveznalica. Čovjek danas sve zna i sve vidi, ili neizmjerno više vidi i više zna u odnosu na Čovjeka iz biblijskog vremena. Danas, rekli smo, Čovjek transparentira prirodu i sebe do nanomjera u mikrosvijetu i godina svjetlosti u makro svijetu svemira. Čovjek je prisvojio i sposobnost stvaranja života, što je do jučer bila isključiva ingerencija Boga. Čovjek danas stvara atome materije i na Zemlji, a kao što znamo, ubrzano kreće prema svemirskim pustolovinama. Bio je već na Mjesecu a " duh " Čovjeka već se šeće i po Marsu. Sve su to do nedavno bile čiste atribucije Boga, dok su danas to i atribucije Čovjeka. To nam sve jasno govori da se događa za tradicionalnu evoluciju nešto nečuveno! Naglo i bez najave otvara se pred umom čovjeka veliko polje stvaralaštva, kreacija, promjena i kretanja nezamislivim brzinama. Složenost koja na taj način nastaje i promjene o kojima govorim više se ne mogu tumačiti principima darvinističke evolucionističke teorije, jer se Čovjek kao snažno i kreativno - stvaralačko biće upelo u poslove prirode do te mjere da određuje smisao i svrhu svemu, pa i samom sebi . Time se dolazi do krucijalne spoznaje da je Čovjek već osposobio samoga sebe do te mjere da postajem subjektom daljnje evolucije, a ne objektom, kako to tumači darvinistička teorija.

Ljudi bi konačno morali vidjeti da se pred našim očima događa nešto nečuveno, a to je elektronizacija, internetizacija i sayberizacija svijeta - Čovjeka i čovječanstva. To je jedna novovjekovna pojava o kojoj tradicionalni evolucionisti znanstvenici nisu mogli niti sanjati, a kamo li da bi znali u kojem se smjeru kreće makro evolucija? Zato je važno i najvažnije pitanje: Da li Čovjek i čovječanstvo evoluiraju dalje ? Ako kažemo da evoluiraju, što bi svaki pametan Čovjek morao reći, onda neminovno slijedi pitanje: Kuda i u kojem Smjeru? Je li ova naša sadašnja evolucija smislena ili besmislena, svrhovita ili nasumična ? I konačno, da li sve ove promjene koje svjedočimo imaju udjel u nužnosti redefiniranja Čovjeka od vegetativnog bića Zemlje u tvoračko biće Zemlje i svemira? Mi danas već imamo koncept i pojavu globalnog mozga - super- mozga kao objedinjenu mentalnost čovječanstva? Sve su to pojave koje su danas činjenice i koje nastaju silnim razvitku tehnologije koja na očigled Čovjeka od objekta prirode pretvara u subjekt prirode. To je krucijalna točka ove teme jer od svakog umnika traži spoznaju pojave nove SINGULARNOSTI koju Kurzweil definira kao poistovjećivanje strojnog i ljudskog mozga. Mentalni kapaciteti čovjeka time enormno rastu i narasti će do razine i mjere božanskog uma. Time se pred nama otvara jedna potpuno nova vizija budućnosti kao daljnje kretanje evolucije prema pojavnosti NOVOG MAKRO SVEMIRSKOG BIĆA likom čovječanstva, što Gates naziva NOVIM BIOLOŠKIM ORGANIZMOM, dok ja to nazivam novim makroorganizmom kojem sam dao i preliminarno ime HOMOTERAS. To biće je ČOVJEČANSTVO u svom evolucijskom maksimumu sa svim ostvarenim atributima Boga od kojih je najvažnije samo obnavljanje, ili svemirski autopoiesis Čovjeka i čovječanstva. Time nam sve religijske anticipacije postaju znanstvena stvarnost s tezom, da evolucija znanosti ostvaruje ono što religija anticipira. To je jedna NOVA grandiozna vizija koja otvara i NOVI smisao i svrhu čovjekovog zemaljskog i svemirskog postojanja, smisao koju tradicionalna teorija radi svojih zemaljskih i linearnih ograničenja ne može dati. Tako dolazimo i do podnaslova knjige Filozofija Ishodišta koji glasi: BIOLOŠKA TEORIJA SVEMIRA.
Ta teorija postavljena je u rukopisu prije 20 godina, a izdana je prije 10 godina kao nešto nepojmljivo, kao nešto nebulozno za većinu znanstvenika, osim časnih pojedinaca koji su mi znali reći: " Na pravom ste putu "! A da sam na pravom putu , ili da smo svi na pravom putu, dokazuje upravo sadašnje vrijeme kada se u SAD-u izdaje knjiga stanovitog James N. Gardnera pod naslovom: Biocosm: The New Scientific Theory of Evolution: Intelligent Life is the Architect of the Universe.
Old 26.12.2006., 21:40   #67
@geza

Uvijek me kopkalo od kada sam tebe (srećom) upoznao, zašto tvoje teme nisu na podforumu Prirodne znanosti , a ne Na rubu...

Mislim da ovdje s nama neznalicama, samo gubiš vrijeme, tamo bi ti njih par sve bolje objasnili.
Tamo imaš dva magistra fizike, jednog dr.biokemije i tako, pa malo s njima prodivani o tvojim otkrićima.

Old 26.12.2006., 21:56   #68
Quote:
geza kaže:
Tek puno godina kasnije, svećenik Mendel,

... No do prave revolucije dolazi tek otkrićima Watsona i Circka

... A da sam na pravom putu , ili da smo svi na pravom putu, dokazuje upravo sadašnje vrijeme kada se u SAD-u izdaje knjiga stanovitog James N. Gardnera pod naslovom: Biocosm: The New Scientific Theory of Evolution: Intelligent Life is the Architect of the Universe.

Po valjda deseti put: nije CIRCK nego CRICK :asshole:

Gle, Gardner te preveslao, sumnjam da će netko za 20, 50, 100 godina znati Gezu kao autora homoterasa
Old 26.12.2006., 22:01   #69
Quote:
normall kaže:
@geza

Uvijek me kopkalo od kada sam tebe (srećom) upoznao, zašto tvoje teme nisu na podforumu Prirodne znanosti , a ne Na rubu...

Mislim da ovdje s nama neznalicama, samo gubiš vrijeme, tamo bi ti njih par sve bolje objasnili.
Tamo imaš dva magistra fizike, jednog dr.biokemije i tako, pa malo s njima prodivani o tvojim otkrićima.

Pa bio je i tamo...... sada je ovdje; zapravo svejedno mu je gdje je jer su reakcije identične.

Nedaj se geza i kontaktiraj Mišaka
Old 27.12.2006., 00:59   #70
Quote:
geza kaže:
Ne dušo draga nisi upućena u temu o kojoj pričaš. Isus nije sebe nazvao Bogom, već se Isus rodio kao Bog i zato se piše kao Bog a ne bog.
Kad tu elementarnu stvar ne poznaješ onda je teško i razgovarati jer je svaka tvoja rečenica pogrešna, a ja nisam taj koji ispravlja rečenice drugih, kao što neki drugi pokušavaju ispravljati moje, i k tomu još napamet. Ovo što dalje pišeš je tvoja čista neka kombinacija, jer tak što ili nešto slično tome nisam napisao. Da bi ti možda bilo jasnije ja govorim - pišem o univerzalnoj, a ne samo o kršćanskoj religiji, ja govorim o univerzalnom Bogu svih religija, a ne samo o kršćanskom , koji je kao što znamo uvijek isti Jedan - Bog. No najvažnije je, za što nisam ja " krivac " , da je u svim svjetskim religijama Bog isti Čovjeku!! Dakle, izgleda da je veliko problem između onih koji Boga zamišljaju negdje na objektima ili prazninama svemira ( nebesima ) i mene ( i naravno drugi ) koji vidim i znam da je Bog isto što i Čovjek u evolucijskom maksimumu , dakle da je Bog u Čovjeku ovdje na Zemlji kako i kaže sveta teologija! To tebi ili nekom može biti potpuno nerazumljivo, što je meni razumljivo, pa u uvjetima takvog raspona nerazumijevanja najbolje da se ne " poteže konop " koji nas spaja, ako nismo JEDANKI u sili i pameti. Ako nije tako, jedan MORA PASTI, a to nije DOBRO!!
Sve što pišem i govorim je poziv na istraživanje, na prepoznavanje suvremenih fenomena, a ne samo fenomena prošlosti čemu je izgleda sklona većina ljudi. Dakle, moje je gledište da Bog nije van Čovjeka već da je u Čovjeku i da je došlo vrijeme za prepoznavanje Boga u svakom Čovjeku Zemlje. Naravno ti možeš misliti drugačije, ali u tom slučaju bolje da ne razgovaramo jer su razlike prevelike da bi se našli i razumjeli. Ti na primjer govoriš o vjeri, a ja o teologiji, ti govoriš o nekakvoj " mističarskoj " religiji dok ja govorimo u UMNOSTI, govorim o KOZMOLOGIJI religija? Ti govoriš o Isusu kao apstrakciji, barem se tako čini, a ja govorim kao o PRVOM čovjeku koji je svjestan da je Sin Boga, dakle da je Bog iako je i čovjek. Znam da ljudi vrlo slabo poznaju povijest religija, slabo poznaju Bibliju, njezin nastanak i interpretacije. Ja takve ljude razumijem i ne zamjeram ama baš ništa, jer su odraz svog mentalnog statusa, no oni koji poznaju religiju znaju da je religija veličanstvena, naprosto stoga, što se tu nalazi stvaralački - tvorački fenomen svemira, što se tu nalazi KOZMOLOGIJA, a ne samo ljudski bla - bla T - com sistem?
S tim se slažem, sorry, mislila sam da si još jedan od onih koji misle da je bog negdje na nebu u stolici i nadgleda sve oko sebe

Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 04:35   #71
Ok, Bog je proizvod ljudske fikcije jer covijek po prirodi treba nesto u sto bi vjerovao, i nekog za koga moze reci da upravlja njime i ko mu kroji sudbinu, drugim rijecima da ima nekog koga moze krivit za sve sta mu se desi u zivotu. Covijek je od svojih najranijh pocetaka trazio nesto u sto ce vjerovat, isprva to su bili vatra, voda i ine stvari, kasnije zeus had i kompanija, nakon toga su dosli Isus, Krscanski Bog, Alah, Shiva i sta ti ja znam ko sve ne.
Oracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 06:55   #72
Quote:
geza kaže:
Tko imalo pozna povijest religija i Crkve zna da su rađena zlodjela u ime Boga i Crkve, kako što se radi i danas!!! Učinjeno je mnogo zla no moderna katolička Crkva je našla motiv i hrabrost da se ispriča čovječanstvu za učinjena nedjela.
....
Dakle, Crkva se ispričala čovječanstvu za svoja nedjela, a što je s isprikom ideoloških i političkih zločinaca za zločine koje su činili u prošlom stoljeću? Ti zločini kao da te ne zanimaju, a prelaze sve mjere razuma…??
Povijesni rat teizma i ateizma ti je vjerojatno poznat. Prvi veliča Boga, a drugi je pokušavao veličati čovjeka ( marksizam ). Iza jednih i drugi ostajale su kosturnice do Mjeseca i natrag!?
Daj geza molim te,... Rimokatolicka crkva je stara zahrdjala institucija koja sa vjerom u boga ima toliko koliko i Bush sa terorizmom..... Dakle izmisljaju nacela da bi sirili politicki utjecaj...... netreba biti superpametan da se to zna,....

Ostalo o covjeku i bogu sto si napisao,... gle imas pravo na svoje misljenje,.. ali nemoj ga brate nametati ko neku univerzalnu istinu jer sve sto pises na netu zauvjek ostaje zapisano negdje,.. mozda jednom prilikom kad se otrjeznis od tih drago plecko motiva, bude ti trebalo da te neko svati ozbiljno.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 07:05   #73
Quote:
geza kaže:
Kad tu elementarnu stvar ne poznaješ onda je teško i razgovarati jer je svaka tvoja rečenica pogrešna,
Isus se rodio kao sin bozji, i zacet je po duhu svetome,... on se nikada nije nazivao bogom vec sinom bozijim,... kao sto smo i svi mi ostali djeca bozja,... nikad se nije izdizao iznad ostalih,....
Ljudi su od njega napravili ono u sto mi danas vjerujemo,....
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 07:10   #74
Jeli iko na ovom forumu moze zaustaviti Gezu u njegovom spamiranjima,..??? jeli ikoga ode uopce briga kakve elementarne [email protected]#[email protected]#$$%#% on ovdje pise, kako svaku ama bas svaku cinjenicu okrene naopacke, cak i kad mu odgovors na post krivo ga procita ili uopce nekuzi sta si rekao....
Ja znam da je ovaj forum dobiva vise love od oglasivaca ako ima vise postova,.. ali ja sam na pragu toga da odem s ovog foruma cisto radi toga jer na forumu koji ima znanost u imenu pusta sarlatane poput geze da dominiraju postovima od 5 stranica.
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:22   #75
pa gledaj, nemoj se toliko živcirati. have some tea and biscuits
Old 27.12.2006., 13:49   #76
Quote:
Sister kaže:
S tim se slažem, sorry, mislila sam da si još jedan od onih koji misle da je bog negdje na nebu u stolici i nadgleda sve oko sebe
E pa Bog jest na "nebu" i smije se ovakvima. Samo je "svemir" PUNO kompliciraniji nego što si ti uopće možeš zamisliti. Na vrhu jest Bog. Mi smo tu negdje, pri dnu, u privremenom svemiru.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 14:10   #77
Quote:
Oracle kaže:
Ok, Bog je proizvod ljudske fikcije jer covijek po prirodi treba nesto u sto bi vjerovao, i nekog za koga moze reci da upravlja njime i ko mu kroji sudbinu, drugim rijecima da ima nekog koga moze krivit za sve sta mu se desi u zivotu. Covijek je od svojih najranijh pocetaka trazio nesto u sto ce vjerovat, isprva to su bili vatra, voda i ine stvari, kasnije zeus had i kompanija, nakon toga su dosli Isus, Krscanski Bog, Alah, Shiva i sta ti ja znam ko sve ne.
Nije. Samo je izvorno znanje o stvarnosti kozmosa zaboravljeno kod većine.
Isprva se NIJE vjerovalo u vatru, vodu i ine stvari, nego su to bili samo simboli stvaranja koji su pomagali primitivnim ljudima da shvate barem malo djela bogova, čarobnjaka i divova. Onda je znanje o stvaranju i intervencijama izgubljeno i sačuvano samo u svetim knjigama koja je držala manjina (Biblija kao skup sabranih djela (pogotovo Tora), Kuran, Vedski tekstovi, Knjiga Henokova, Zohar, Sepher Yetzirah (Knjiga Stvaranja), Sepher Rezial Hemelach (Adamova knjiga), razne knjige mrtvih i još poneke). Tema je preopširna da bi se o njoj ovdje raspišem i to neću učiniti.
Malo ću ti ipak otkriti:
Spomenuo si Zeusa, sina Kronovog. Je li znaš tko je Kron, a tko Zeus?
Kron je Lucifer, a Zeus je Marduk (Baal) njegov sin koji ga je svrgnuo.

Istražuj i ne trabunjaj!
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 15:20   #78
Quote:
normall kaže:
@geza

Postigao si najmanje dvije stvari. Prvo pokazao si klipanima koji ponavljaju da moje postove nitko ne čita, da ih ipak netko čita, eto čitaš ih ti i k tomu još spoznaješ, zašto neke moje teme nisu na znanosti, već su NA RUBU ZNANOSTI, što je, moram priznati tvoj veliki napredak.

Drugo, kontra tvom prethodnom napretku nazaduješ i dalje time što misliš da s vama neznalicama gubim vrijeme ? Već odavno si trebao primijetiti da ja ne pišem tebi - VAMA, već SVIMA , a međutim SVIMA nađu se i oni koji dobro razumiju što pišem. Dakle, meni je uistinu žao što ti - Vi u poiciji da malo razumijete, aviše ne razumijete što dakuzuje i ovaj tvoj post.
Budući je ovo RUB ZNASNOST, a sva moja zapažanja i otkrića su sa RUBA ZNANOSTI, ili iza RUBA znanosti, pa prema tome ta gospoda iz ZNANOSTI neka izvole doći k meni NA RUB ZNANOSTI, a ne ja k njima, ne iz neke oholosti, već radi toga što ono što oni znaju meni je poznato, no ono što je meni poznato nije njima poznato. Tebi takve razlike izgleda nisu poznate ? Što se mene tiče dobrodošli svi, pa i znanstvenici na pod forum na RUBU ZNANOSTI, posebno na moje teme, ako ih te teme zanimaju. Ako ih ne zanimaju neka ostanu tamo gdje jesu. Da bi eventualno razumio što jen ovdje napisano ispričat ću ovaj vic: Dođe Izak u posjetu prijatelju Davidu u New York gdje ga zatekne kako prodaje kokice ispred banke. Pita njega Izak: Kako si Davide dobio dozvolu? David odgovara: Dogovorili smo se da se oni ne miješaju u moj posao, a ja u njihov?
Tema RELIGIJA I ZNANOST, ili ZNANOST I RELIGIJA je prvorazredna tema za RUB ZNANOSTI, a VAS " mladih lavova koji me trgaju " nigdje nema? Što ti uopće tražiš na ovom forum, ako te ova tema ne zanima?
Old 27.12.2006., 15:25   #79
[QUOTE=morbidangel]Po valjda deseti put: nije CIRCK nego CRICK :asshole:

Zar te uistuinu nije sramota da se pojavljuhješ nakon tvog očitanja bklesimetra kada si ustvrdio da Pauli nije znanstvenik!!? Srami se sramote svoje ............ i bedastoća koje pišeš!
Old 27.12.2006., 15:37   #80
Quote:
Oracle kaže:
Ne, nije istina da je Bog proizviod ljudske fikcije, budući je Bog stvarnost isto toliko koliko je i Čovjek stvarnost. Ako je Čovjek fikcija onda je i Bog fikcija,a tako što može reći samo onaj tko ne ljubi ni čovjeka ni Boga! Zato ne piši koještarije, i ne izmišljaj već slijedi povijesne činjenice, a povijesna činjenica je da je koncept Boga, o kojem se ovdje govori, DOŠAO I IZAŠAO IZ EGIPTA, a ne iz tvoje ili moje glave. Knjige koje je Mojsije primio od Boga nisu nikakve fikcije već su to najviše unmnažane kjnjige na svijetu - BIBLIJA! Tko kaže da je Biblija fikcija taj bi trebao provjeriti svoje mentalno zdravlje!
Nadalje Isus krist nije fikcija već Čovjek, t.j. i za njega vrijedi što je kazano za Boga. Ako je Isus kao Čovjek fikcija onda je i On kao Bog također fikcija, a tako što eventualno može ustvrditi samo onaj tko misli i vjeruje da je, recimo, Ruđer bošković fikcija ?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.