Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2003., 09:27   #41
Moja frendica je jednom rekla da bi nekim osobama trebalo zabraniti zakonom da imaju djecu. Ne mogu da se s time ne slozim.

Biti roditelj je privilegija, ne pravo, i osjecaj koji se, po meni, ne moze ni sa cim drugim porediti.
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:17   #42
mene je stari mazao ko vola i to godinama.Rukama,nogama,remenom,stapovima i kablovima i remenom

Nadobivao sam se batina za najmanju ucinjenu glupost,za loshe ocijene u skoli,za nepospremljenu sobu..........
Govorili su mi isto glupane,ljencino,propali slucaju etc stalno.

Onda (u 70im i 80im) nije bilo hrabrog telefona i slicnih stvari.
Sad klinci ipak imaju zastite kakve takve a prije je to sve bilo normalno po principu " batina je iz raja izasla"

ebi ga.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 17:51   #43
Neko je ovdije spomenuo da dijeca koja su dobijala batine dok su bili mali inace postanu iste osobe kao njihovi roditelji kada odrastu.Mislim da je to ipak malo ludo,ta se dijeca nazive svega i svacega i sada da takvu gresku ponove totalno mislim da ce biti kontra.

Znajuci kako je tebi bilo da li postala ista osoba kao tvoj roditelj i patila svoje dijete kao sto su tebe patili,boze moj pa normalno da nebi.Mene su mlatili i mama i tata,sa svim mogucim stvarima koje im se nadu pred ocima,bio to komad drveta da su me cak znali raskrvariti pa nebi mogla ici na tjelesno mijesecima,jer mi nisu dali profesori da se skinem od sramote i otvoreni rana po nogama.Siba,kajis,saka u glavu i da nepisem sto jos.

Danas sam majka,beba mi je mala i place i to nekim roditeljima dize tlak i zbog takvi stvari bebaci nastradaju jer placu,ja mome nedam ni minute da zaplace ne da ga umuknem vec na fin ga nacin utijesim,bili to poljubci,ljuljanje,duda,ili samo nosanje po kuci,hrana ili uspavljivanje,ili presvlacenje.

Eto mogla sam biti monstrum kao moji,ali ja cu biti kontra od toga,jer znam koja je to bol bila,e moje dijete nece nikada tu bol ni vidjeti,a kamoli osijetiti.

A oni sto svoju dijecu maltretiraju na emocionalan ili fizicki nacin to su idioti,sto neznaju kako drugacije postupiti,vec misle da na taj nacin sve se rijesava.Srecom ova drzava je abuse free,nisam nikoga jos vidjela da se lose postubio prema svom dijetetu,a i da je prijavila bi ga prva osoba koja to vidi,a i dijeca imaju pravo da prijave.

Hvala Aussie samo na tome,a za ostalo smo tu i tamo.
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 00:08   #44
Quote:
Lorelaj kaže:
Jedna poznanica je na sred ulice maloga šutnula nogom! Još je trčala za njim da ga stigne jer je on bježao i kao neki karataš ga šutnula! Mali ima 6 godina i nije baš zlato, ali šutnuti ga!?
Moja kći (5 god) i ja smo bile zaprepaštene. Navečer smo razgovarale o tome, rekla je da joj je strašno što je teta šutnula njezinog prijatelja, ali da je sigurna da mi to njoj nikada nećemo učiniti. Ja se danima nisam mogla smiriti.
A da ne pričam o njezinim prijetnjama da će ga smjestiti u popravni dom ako ne bude dobar ili da će si roditi drugo dijete koje će voljeti više od njega, a njega poslati njegovom "ludom ocu" (razvedeni su). Strašno!
Na moje savjete da nije u redu tako mu prijetiti, ona kaže:"Da, da, to ću ja i učiniti!"

ja bi takve psihobolesne roditelje prijavila socijalnoj službi :2up:



Quote:
Winona1 kaže:
mama mi radi u djecjoj bolnici i imala je jednom tesku scenu sa jednom mamom tirankom.

Koja je udarila svoje dijete, na odjelu, bolesno.

Na to ova odgovori " pa sto cete vi meni ja sam mu MAMA"

Moja mama ( nesklona sukobima, privatno i poslovno ) je samo rekla : vi ste to dijete rodili ali to jos dugo ne znaci da ste vi uopce mama tom djetetu.
A ovo me može totalno razbjesniti.
Takvim osobama, knock down istog trena! :2up:

Ne bi mi uopće bilo teško ubiti mučitelja djece, i ne bi zbog toga osjećala krivnju
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.