Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 10:04   #61
Nitko ne zna?
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:55   #62
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna?
U kakvoj poreznoj prijavi? Ja nikad nisam pisao nikakvu poreznu prijavu.

Stvar je ako imaš zaradu veću od 9k, tada ne možeš biti porezna olakšica svojim roditeljima.

Također ako imaš zaradu veću od cca 50k, tada na iznos zarade veći od 50k plaćaš porez, ali to ti sve ide automatski preko student-servisa; jednostavno će ti skinuti sa zarade.

Ali ne moraš ništa prijavljivati.


Bar mislim tako, ja nikad nisam.
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:57   #63
Sori, ne čitam post kak spada

Ne znam.
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:10   #64
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
Ako u istoj godini imam zaradu od student servisa (manje od 9000 kn) i redovito zaposlen.
ne možeš istovremeno biti redovno zaposlen i raditi preko student servisa (elem, imati studentska prava)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:12   #65
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne možeš istovremeno biti redovno zaposlen i raditi preko student servisa (elem, imati studentska prava)
Zanima me dali netko zna, a ne ovo što nije točno.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:14   #66
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne možeš istovremeno biti redovno zaposlen i raditi preko student servisa (elem, imati studentska prava)
Ni ti ne čitaš kak spada.
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:17   #67
Quote:
nlr kaže: Pogledaj post
Ni ti ne čitaš kak spada.
A gle ljudi. možeš biti redoviti zaposlen i redovito studirati. Studentska prava su povlastica a ne ograničenje.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:18   #68
Quote:
nlr kaže: Pogledaj post
Ni ti ne čitaš kak spada.
aha!

mislim da ne bi trebao bit problem..na zaradu prek student servisa je plaćen porez, prije isplate
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:22   #69
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
aha!

mislim da ne bi trebao bit problem..na zaradu prek student servisa je plaćen porez, prije isplate
I ja se nadam da je tako. ali nisam siguran. Ali da vam velim.možeš biti redovito zaposlen i redoviti student.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:25   #70
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
A gle ljudi. možeš biti redoviti zaposlen i redovito studirati. Studentska prava su povlastica a ne ograničenje.
Jesi siguran za ovo? Da se može istovremeno?

Meni je to uvijek bilo nelogično i glupo što ne mogu biti redovni student i biti zaposlen (bez studenstkih prava naravno) istovremeno, ali sam dobio dojam ( dojam ) da nije moguće. Da stalnim zaposlenjem gubim studentska prava, a time automatski status redovnog studenta.
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:30   #71
Quote:
nlr kaže: Pogledaj post
Jesi siguran za ovo? Da se može istovremeno?

Meni je to uvijek bilo nelogično i glupo što ne mogu biti redovni student i biti zaposlen (bez studenstkih prava naravno) istovremeno, ali sam dobio dojam ( dojam ) da nije moguće. Da stalnim zaposlenjem gubim studentska prava, a time automatski status redovnog studenta.


Naravno da se može. zato i pitam. ja sam zaposlen i studiram. Radim, plačam sve . zašto ne bi smio raditi???

Inace ne koristim student servis ali sam išao raditi uslugu prijateljici od sestre koja je trebale neke sitne novce dignuti preko student servisa pa sam joj dao svoj ugovor. Ali sad me brine da ne bi kod poreza bio problem.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:37   #72
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
Naravno da se može. zato i pitam. ja sam zaposlen i studiram. Radim, plačam sve . zašto ne bi smio raditi???

Inace ne koristim student servis ali sam išao raditi uslugu prijateljici od sestre koja je trebale neke sitne novce dignuti preko student servisa pa sam joj dao svoj ugovor. Ali sad me brine da ne bi kod poreza bio problem.

A kaj fakat, redovan si student? Ne izvanredan? I zaposlen preko ugovora o djelu?
Jesu ti dali iksicu?
Jel možeš podići studentski pokaz za ZET?

Nekak mi je to mutno sa npr. pokazom. Ako si redovan student, onda bi mogao podići pokaz, jer ti zapravo treba samo potvrda da si redovan. Ali opet, to onda znači da imaš studentske povlastice, koje bi, kontradiktorno tome, trebao izgubiti sa stalnim zaposlenjem.

nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:38   #73
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
zašto ne bi smio raditi???
zato što iz radnog odnosa proizlaze određena prava i obveze (zdravstveno osiguranje, mirovinsko osiguranje, porez, prirez, bla), a iz statusa redovnog studenta opet proizlaze neka druga prava (uglavnom prava) - zdravstveno osiguranje, porezna si olakšica roditeljima kao uzdržavani član obitelji...a mnoga od tih prava i obaveza se kose jedni s drugima

dakle, primjerice, ne možep biti zdravstveno osiguran kao redovni student i kao zaposlenik

dakle, možeš i jedno i drugo u istoj godini, ali ne u isto vrijeme

jesi siguran da si baš redovno zaposlen? možda si honorarac? ili izvanredni student?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:41   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zato što iz radnog odnosa proizlaze određena prava i obveze (zdravstveno osiguranje, mirovinsko osiguranje, porez, prirez, bla), a iz statusa redovnog studenta opet proizlaze neka druga prava (uglavnom prava) - zdravstveno osiguranje, porezna si olakšica roditeljima kao uzdržavani član obitelji...a mnoga od tih prava i obaveza se kose jedni s drugima

dakle, primjerice, ne možep biti zdravstveno osiguran kao redovni student i kao zaposlenik

dakle, možeš i jedno i drugo u istoj godini, ali ne u isto vrijeme

jesi siguran da si baš redovno zaposlen? možda si honorarac? ili izvanredni student?
Zdrastveno osiguranje vise ne mora ici preko faksa. Iz radnog odnosa izvršavam sve obaveze.Nisam nikome nika olakšica. Možes u isto vrijeme.

I naravno redovito zaposlen i redoviti student sam. Prošao sam prijemni i radim. da vidim toga tko ce mi reci da nemam pravo raditi i studirati.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:47   #75
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
I naravno redovito zaposlen i redoviti student sam. Prošao sam prijemni i radim. da vidim toga tko ce mi reci da nemam pravo raditi i studirati.
imaš pravo studirati i raditi
ali nemaš pravo imati status REDOVNOG STUDENTA (baš status koji se tako zove, ne redovno studirati kao uredno iči na fakultet i davati ispite)

edit - vidim da pišepš 'redoviti' student..možda ti i ne misliš na status REDOVNOG studenta nego samo hoćeš reć kako si redovit na faksu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:48   #76
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imaš pravo studirati i raditi
ali nemaš pravo imati status REDOVNOG STUDENTA (baš status koji se tako zove, ne redovno studirati kao uredno iči na fakultet i davati ispite)

edit - vidim da pišepš 'redoviti' student..možda ti i ne misliš na status REDOVNOG studenta nego samo hoćeš reć kako si redovit na faksu
a ok. ja ti lijepo velim. a ti kako želiš.

p.s.

redoviti, redovni, revni, redaljka...kaj čemo o š,č i ć još početi? da pogodim ne ides na tehnički fakultet nego na neki društveni??
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:05   #77
Tražim malo po guglu i izgleda da ima još takvih slučajeva. Čak i da ljudi ne teret ministarstva studiraju, samo im zdravstveno ide preko firme.

Npr. http://tinyurl.com/yum2mm



Dobro bi došao neki pravnik da malo pojasni stvar.
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:10   #78
neke stvari su nagrada i privilegija a ne kazna ili obaveza.

e sad mene zanima dali sam pogriješio sto sam išao raditi uslugu i dizati novce preko student servisa i zakomplicirao stvar.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:17   #79
Quote:
NKX100 kaže: Pogledaj post
neke stvari su nagrada i privilegija a ne kazna ili obaveza.

e sad mene zanima dali sam pogriješio sto sam išao raditi uslugu i dizati novce preko student servisa i zakomplicirao stvar.
e to ti niko ne zna izgleda
nlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:19   #80
Quote:
nlr kaže: Pogledaj post
e to ti niko ne zna izgleda
Negdje sam pričitao da se i to može,ali pitam ako netko zna točno. svejedno hvala na trudu.
NKX100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.