Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 10:07   #41
da zene izgledaju ovako, ne bi smo trazili razvod:

http://boortz.com/images/optical_illusion_2.jpg

ili da muzevi izgledaju ovako, ne biste se usudile traziti razvod:

http://boortz.com/images/funny/redneck_pics_hunter.jpg





preuzeto sa drugog podforuma...
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 10:10   #42
Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Taroth? Jesi li za akciju možda?
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 10:20   #43
ma trebali su joj dati tih 5 godina, ali uvjetno...zena ima dijete, muza nije ubila s namjerom tako da ne znam cemu zatvor...
__________________
Barbi
barbika is offline  
Old 07.02.2007., 10:38   #44
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
pih...

u rvackoj imas oko 30.000 razvoda godisnje... vise manje...
normalno da u svakom razvodu bude kokošarenja...
i nek u 1% imas pizdarije... to ti je 300 godisnje...

za svaki dan po jedna vijest...
ajmo rajo... kruha i igara...


ideja!!!

ajmo svi u Ličko - Senjsku županiju...tam razvoda nema uopće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 07.02.2007., 10:50   #45
mislim da je ok što su joj smanjili kaznu, pošto se radi o samoobrani. možda su joj ipak trebali dati uvjetno, da se vrati što prije u normalu i da popravi odnos s djetetom jer takvo istraumatizirano djete ima velike šanse da postane ko otac.

Quote:
Brazda kaže: Pogledaj post
Nekima još nije jasno da se od zlostavljača ne može samo tako razvesti, ...
meni je to jasno, al mi nije jasno kako se žene/muževi dovedu u situaciju da uđu u brak sa zlostavljačem??
ak je u pitanju ljubav, onda po meni nešto ne štima u glavi žrtve. možda bi bilo bolje da nakon obrane - ubojstva, ide na psihijatriju, a ne u zatvor.
ak je u pitanju nedovoljno međusobno poznavanje, to stvarno ne razumijem. sklapat brak s nekim s "ulice" nije mi razumna opcija.
ako se ideš ženit s odraslom i stabilnom osobom koju poznaješ i koja je divna i krasna, jednostavno ne vjerujem da će se u braku odjednom promjenit u zlostavljača.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Old 07.02.2007., 13:36   #46
ma ko da je bitno kako si se našao u takvoj situaciji; mislim to je isto ko da hitna prvo pita ma kako li si se samo sudario, a tek onda pomaže unesrećenom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 07.02.2007., 13:58   #47
svoditi ovo na musko - zenske odnose je meni veoma nerazumljivo i primitivno
nesto ili je samoobrana ili je prekoracenje nuzne obrane , ili je napad sa svojim posljedicama
svako od toga ima svoju kaznu ili oslobadajucu presudu , a osnovni je princip da nitko nije kriv dok se ne dokaze suprotno
mi ovdje i drugdje nesto pricamo , a neznamo osnovne detalje
po meni , ako postoje otisci na vratu , jedan ubod je samoobrana , bez obzira na posljedice
ZgSash is offline  
Old 07.02.2007., 14:54   #48
Isuse Boze, kako su neke zene naivne, a neki muskarci zli.....

Kako se mogla udati za zlostavljaca? Pa ne pise svima to na celu niti ispoljavaju takve ispade tijekom veze prije braka. Joj, da mi vas je samo vidjeti u istoj situaciji....da vam netko prijeti smrcu, da vas tako pretuce da ne mozete pet dana otvoriti usta, da vas ucijenjuje.... Najlakse je donositi presude iz udobnosti kucnog kauca....

Mene u ovom slucaju smeta sto pravda jos jednom nije djelovala kako treba...znam nekoliko slucajeva samoobrane(i ovaj gore navedeni sa 5 uboda) gdje su muskarci pusteni na slobodu. Znam slucajeve ubojstava gdje su dobili uvjetnu, znam slucajeve silovanja gdje su takodjer dobili uvjetnu, o cemu mu tu pricamo?

Anu Magas od pocetka pokusavaju ocrniti....sto je sramota. I ona pravo na posteno sudjenje(na ovo se covjek mora nasmijati).

Taroth, za tebe nema druge rijeci nego primitivac....kako onda komentiras slucajeve gdje je muskarac ubio zenu i oslobodjen je optuzbe??? Ti si vjerojatno jedan od onih koji misle da silovanje nije silovanje ako cura nosi minicu...

Kakvi zahtjevi za razvod? Gdje ti zivis? Velik dio zena pokupe takve batine prije nego dobiju sluzbeni razvod da je to sramota. Pa ja bi ga ubila na spavanju i to bi onda bilo ubojstvo s predumisljajem.

Super mi je kako frajeri banaliziraju ovakve socijalno-drsutvene probleme...fuj!
Gzena is offline  
Old 07.02.2007., 15:00   #49
ti slucajevi nemaju veze sa slucajem A.Magash...
cinjenica da je netko ubio jednu osobu i izvukao se ne daje pravo drugoj osobi da isto to pokusa...

sto se tice navedenih slucajeva (na koje se pozivas), vjerojatno ih znas iz novina, a ne osobno...

dakle, kada novine iduci put stave u fokus jednu stvar (npr. da su crnci prljavi), ti to nekriticki prihvati i sve ih lupaj torbicom po glavi kad ih vidis
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 15:10   #50
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ti slucajevi nemaju veze sa slucajem A.Magash...
cinjenica da je netko ubio jednu osobu i izvukao se ne daje pravo drugoj osobi da isto to pokusa...

sto se tice navedenih slucajeva (na koje se pozivas), vjerojatno ih znas iz novina, a ne osobno...

dakle, kada novine iduci put stave u fokus jednu stvar (npr. da su crnci prljavi), ti to nekriticki prihvati i sve ih lupaj torbicom po glavi kad ih vidis
Nemoj izvlaciti moje rijeci iz konteksta....ja nisam rekla da ona ima puno pravo ubiti, ali nije u redu da ona za istu stvar odgovara visegodisnjom kaznom, a netko se drugi izvuce.

A sto se tice ovog zadnjeg napisa....mislim, stvarno?! Kakve su to gluposti? Onda nemoj vjerovati da je rat u Iraku, jer novine tako pisu.
I sto sad znaci, ako novine prenesu vijest kako je muz zlostavljao zenu i na kraju joj prosvirao glavu metkom, da lazu? Sve su to neistine?? Joj meni, kako vi izvlacite ono sto vam dogovara, a ono sto vam ne odgovara bacate u stranu. Selektivno....
Gzena is offline  
Old 07.02.2007., 15:18   #51
Ovako. ovaj slučaj nema baš neke veze s muško-ženskim odnosima.
Mišljenja sam da ukoliko se žena branila da je trebala biti oslobođena, a ukoliko je počinila ubojstvo trebalo bi ju zatvoriti na puno duže.
Ako je njezina priča točna onda ne vidim čemu kazna. Tu uopće nije važno je li on nju prije zlostavljao ili nije , važno je samo je li on nju gušio i je li ga ona ubila u samoobrani ili je on npr htio otići kroz vrata, a ona mu u bijesu npr zabila nož u leđa.
A to je li on nju tukao ili nije (meni baš žena koja lupa po vratima stana i prostači da ju se pusti unutra ne spada u profil zlostavljane žene) u biti uopće nije bitno.
Jer da sutra provalnik provali u vaš stan i zgrabi vas oko vrata imate li vi pravo obraniti svoj život i život svojih ukućana ili morate biti ko kokoš pred klanjem i ovisiti o namjerama napadača. Možda vas samo ispljuska , a možda vas i izmasakrira.
Modesti is offline  
Old 07.02.2007., 15:27   #52
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Nemoj izvlaciti moje rijeci iz konteksta....ja nisam rekla da ona ima puno pravo ubiti, ali nije u redu da ona za istu stvar odgovara visegodisnjom kaznom, a netko se drugi izvuce.

A sto se tice ovog zadnjeg napisa....mislim, stvarno?! Kakve su to gluposti? Onda nemoj vjerovati da je rat u Iraku, jer novine tako pisu.
I sto sad znaci, ako novine prenesu vijest kako je muz zlostavljao zenu i na kraju joj prosvirao glavu metkom, da lazu? Sve su to neistine?? Joj meni, kako vi izvlacite ono sto vam dogovara, a ono sto vam ne odgovara bacate u stranu. Selektivno....
idemo ispocetka...
ako osoba A ubije osobu B i izvuce se bez kazne, da li to znaci da osoba C moze ubiti osobu D i izvuci se bez kazne?

sto se tice selektivnog pracenja, od 1000 sklopljenih brakova, 220 ih zavrsi razvodom... sto konkretno u rh znaci 4880 u 2005. godini. Ako cu na npr. 1-2% razvoda koji zavrse ubistvom (znaci njih cca. 100 godisnje, svaki 3. dan po jedna, znaci malomalo u vijestima imamo o ubistvu) i ako cu onda na osnovu toga definirati svoje stavove prema suprotnom spolu i žestiti se, onda (ja osobno) ne bi više niti pratio televiziju, niti imao išta sa suprotnim spolom...
zdravo za zhivce...

i nisi mi odgovorila na pitanje koliko od navedenih slucajeva imas u svojoj blizini, a koliko si samo procitala u novinama?
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 15:29   #53
Modesti,
Profil zlostavljanih zena je vrlo sirok, kao i zlostavljaca. Ne bira ni status, ni intelekt ni godine ni primanja....Tako da ne bi ocjenjivala njen profil.
S ostalim napisanim se slazem.
Gzena is offline  
Old 07.02.2007., 15:34   #54
zena je heroj.
tip te zlostavlja, trazish pomoc, ne dobijash je ni od koga i odluchish da problem rijeshish na svoj nachin. s obzirom da nemamo ni jebene policije, ni sudstva ni drzave kako treba, osudjen si zivjeti i rjeshavati probleme kao prije 100 godina.
bolje 5 godina (il 10, il 20) u zatvoru, nego groblje.
kad se ne mozesh otarasiti budale ni na koji nachin...a ona je to pak trebala trpjeti dok je ne ubije pretpostavljam? il optimistichki gledano dok se ne umori od zlostavljanja?
ja joj skidam kapu taman da cijeli svijet jednoglasno kaze da je kuja shto ga je ubila. nek je. zivot bi joj bio u k*rcu svejedno, ovako se bar rijeshila napasnika. i taman da je dobila 20 godina.
ana, svaka chast .
__________________
.
cap_insanio is offline  
Old 07.02.2007., 15:34   #55
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
idemo ispocetka...ako osoba A ubije osobu B i izvuce se bez kazne, da li to znaci da osoba C moze ubiti osobu D i izvuci se bez kazne?
Ne.

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
sto se tice selektivnog pracenja, od 1000 sklopljenih brakova, 220 ih zavrsi razvodom... sto konkretno u rh znaci 4880 u 2005. godini. Ako cu na npr. 1-2% razvoda koji zavrse ubistvom (znaci njih cca. 100 godisnje, svaki 3. dan po jedna, znaci malomalo u vijestima imamo o ubistvu) i ako cu onda na osnovu toga definirati svoje stavove prema suprotnom spolu i žestiti se, onda (ja osobno) ne bi više niti pratio televiziju, niti imao išta sa suprotnim spolom...zdravo za zhivce...
Ja ne mrzim suprotni spol, nego sam osjetljiva na socijalnu nepravdu, mrzim licemjerje i dvostruka mjerila. Smeta me to da se muskarcima gleda kroz prste, a na zene upiru prstom. Valjda me razumijes...


Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorila na pitanje koliko od navedenih slucajeva imas u svojoj blizini, a koliko si samo procitala u novinama?
Hvala Bogu, ne znam ih ih osobnog iskustva na svojoj kozi, ali ima ih nekoliko u mojoj blizini. Ne bih u detalje....ali poznajem neke situacije i zbog posla kojim se bavim.
Gzena is offline  
Old 07.02.2007., 15:37   #56
e sad... ne znam gdje si u mojim izjavama mogla zakljuciti da sam rekao da je muz koji ubije zenu manje kriv od zene koja ubije muza...

mogla si zakljuciti u svojem tumacenju tudjih (mojih) rijeci, ali to je tema o tebi, a ne o A.Magaš.
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 15:38   #57
xena2000
za kazneno djelo nije bitno sto je bilo prije
nemres ti meni opaliti samar , a da ti ja vratim slijedeci tjedan ili mjesec
jednako tako , zlostavljana zena ne izlazi i zabavlja se okolo i lupa i urla da ju se pusti u stan
prije da ju se pusti van!
no , ako te netko zlostavlja , to ti daje pravo traziti razvod ili zastitu od zlostavljaca , a ne otici se napiti i onda nekoga priklati u euforiji
u slucaju ane magas , jedino sto je bitno je ta zadnja vecer i ono sto se zaista dogadalo kad je dosla kuci
je li ona bila fizicki napadnuta ili ne i je li se bojala za zivot ili ne i da li je bio u pitanju pokusaj silovanja ili sto vec sve je bilo navedeno
osobno , ja ne vjerujem da je ona bila zlostavljana zena, asto se tocno dogodilo tu vecer , mislim da nitko od nas nece nikada ni saznati
ZgSash is offline  
Old 07.02.2007., 15:49   #58
Naravno da nije bitno za kazneno djelo, ali je bitno za psihu. No, ja nju nisam opravdala time....a ako nitko od nas ne zna sto je bilo, zasto onda s tolikom sigurnoscu tvrdis da ona nije zlostavljana zena?

I kakve veze ima je li bila vani....za to je isto kriva?

Gledajte, ja ne mogu tvrditi sto je bilo, ali ako je stvarno bila samoobrana, onda je sramotno da je ovako optuzena.

Zanimljivo je kako su muskarci uvijek skloniji optuziti zenu....evo vas dvojica ste jos jedan primjer takvih.
Gzena is offline  
Old 07.02.2007., 15:58   #59
ja sam ju osobno skloniji optuziti jer ona daje indicije (koje nisu pravno nevazne) da njena prica nije istinita...
no, meni osobno, te indicije nisu toliko vazne... meni je vaznije to da se ne radi o zlostavljanju, ovome onome... radi se o ubistvu...
a meni je ubistvo opravdano jedino ako je zaista o samoobrani...

i nisam na nicijoj strani... indiferentan sam jer ne znam niti njih, niti malo tko zna istinu (osim nje same)... ja bi prije mogao govoriti o tome da zalim njihovo dijete, jer ce se prica s njim tek nastaviti kada ona izadje iz zatvora

(mislim da se nakon pola izdrzane kazne ima pravo izaci. Dakle, ako joj se uzme pritvor u obzir, ona bi mogla izaci 2008., dakle za god. dana).
Taroth is offline  
Old 07.02.2007., 16:00   #60
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post

(mislim da se nakon pola izdrzane kazne ima pravo izaci. Dakle, ako joj se uzme pritvor u obzir, ona bi mogla izaci 2008., dakle za god. dana).


wrong! tek nakon 1/3
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.