Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2009., 20:55   #61
...................

Da se nadovežem na ovu temu jer ne znam di bi drugdje pitala

Radim za jednu firmu,u dućanu, koji ima video nadzor i zaštitara,pa me zanima na koji način oni mogu raditi onak ne najavljene pretrese nas radnika i legitimiranje (pod pretrese mislim na pregledavanje torbi,otkopčavanje hlača i dizanje majica).
Jer ja za to nisam nikad čula da se prakticira..nas očito smatraju velikim lopovima!!!

Pa molim za pomoć!!
lolla_L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 21:36   #62
Quote:
lolla_L kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na ovu temu jer ne znam di bi drugdje pitala

Radim za jednu firmu,u dućanu, koji ima video nadzor i zaštitara,pa me zanima na koji način oni mogu raditi onak ne najavljene pretrese nas radnika i legitimiranje (pod pretrese mislim na pregledavanje torbi,otkopčavanje hlača i dizanje majica).
Jer ja za to nisam nikad čula da se prakticira..nas očito smatraju velikim lopovima!!!

Pa molim za pomoć!!
Pregledi ormarića i osobnih stvari se mogu radit u suradnji sa vašim šefovima...a ak su u pitanju žene to onda mora radit ženska osoba....a kod muških je ono okvirno opipom ruke...a torbe se pregledavaju na naćin da ti osoba pokaže stim da ti nikako nitko nesmije stavljat ruke u torbu i kopat po njoj...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 21:54   #63
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Zanima me koje točno ovlasti imaju zaštitari u velikim trgovinskim lancima. Da li smiju "legitimirati", pretresti i slično. Ako smiju, koje točno uvjete mora ispuniti "sumnjivac" da bi potpao pod njihovu nadležnost?
Ajd sam da se nadopunim jer sam jedno vrijeme bio u civilu u jednom većem centru...

Ak bi sensomatic zatulio lijepo se kupca zamolilo kupca da mi onako pokaže neke stvari kod kojih bi problem mogo bit... jer u jako velikom broju slučajeva zvoni jer zna ostat iz nekog drugog dučana onaj mali zaljepljeni kod unutar neke obleke ili čak kod žena u novčanicima pa se to u 95 % slučajeva brzo i bezbolno riješi...

Dalje ak bi vlastitim promatranjem vidio da je neko neš maznuo..može meni ta osoba prodavat kakvu god spiku sa murijom ja bi je uredno zadržao do dolaska policije pa ak se njoj stvarno gubilo vrijeme jer murija baš i ne dolazi kroz 15 min....inaće su odma davali osobnu radi zapisnika i kasnijeg plačanje te otuđene robe....

Al da bi ovak bezveze zaustavljao ekipu jer su mi bili sumljivi...e to mi nikad nije padalo na pamet... i takvi koji to rade su ubiti najobičnije debilčine i imao sa priliku radit sa jednim takvim kretenom i non stop smo imali problema sa njim jer je bio baš kreten koji si je zabrijao da je neznam šta...


Nego baš me zanima u kojem si to centru imal problema....??
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 21:59   #64
o legitimaciji mozete ovdje nastaviti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:46   #65
Zašto zaštitari ne rade svoj posao?

prebacite temu gdje spada jer ja ne znam gdje bi s njom. Ovdje bi htio ispucat frustracije oko naslova.Noćni klubovi. Npr. jučer u piranhi ja i ekipa nismo mogli uć jer je dobna granica 21 (za dečke), a mi imamo 19. to je ok. Za cure je dobna 18. Zašto i zašto i zašto? gdje je tu pravda? zbog čega je tako? al mi je diglo tlak. akd su poznanice koje su tek navršile 17 ušle unutra bez jebemti. A lik kao traži osobnu svakome. Mi kad smo pitali reko je 21 za deče,a cure moraju bit punoljetne. Punoljetne,a? A valjda zato ti je njih 5 "slučajno" sad prošlo,a sve imaju tek 17! I jesam! Ljut sam i frustrian radi ovog...pa ako već muški ne smiju ako nemaju 21,zašto cure i du a ispunjavaju uvjete??????!?!?!!?
Auto Frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:49   #66
Seksizam.
cimmerian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:53   #67
zato što je lipše vidit curu od 18 nego momka od 21. zato što će kad oni muški stariji od 21 vidi mladu kokicu od 18 počet častit pićem a to znači zaradu.

al sve u svemu totalno nepravedno. prijavi ga nekome. zaštita potrošača možda. ne šalim se
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:53   #68
ista stvar i kod mene..isto jucer..dodjemo i kazu nema ispod 21 :S a cure smiju, ne kuzim koja im je to fora? a da se zalimo za diskriminaciju muskih, valjda imamo i mi prava kao i cure? meni to stvarno nije jasno :S
Ant33shA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:58   #69
Ma vi ste super prosli...
Ovdje ulaze curice od 13-14 godina bez provjere, a prijatelji su mi dozivljavali da ne mogu uci jer je starosna granica 30 godina
Tacnije, pita te koliko imas godina, odgovoris 27, onda kaze, zao nam je, starosna granica je 30...
Raznorazna izdrkavanja, o neprikladnoj odjeci (farkerke, patike, kosulja), a onda pored tebe pusti momka u papucama za plazu, sortsu i bijeloj majici za treniranje.
Ili jos bolje: Jaooo, puno je, nema gdje igla pasti, naidje copor od 8 maloljetnica, sa osmjehom ih pusti unutra.
Zato su klubovi sranje, izlazite u fine kafane, tamo zna cesto biti daleko bolja zurka.
Stribog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:58   #70
Quote:
Ant33shA kaže: Pogledaj post
ista stvar i kod mene..isto jucer..dodjemo i kazu nema ispod 21 :S a cure smiju, ne kuzim koja im je to fora? a da se zalimo za diskriminaciju muskih, valjda imamo i mi prava kao i cure? meni to stvarno nije jasno :S
Trebalo bi osnovati muške B.a.B.e.,ako već ne postoje.
cimmerian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:00   #71
Stvar zarade, kao što netko reče. Logika kaže da će curicama pića biti plaćena, i tako će se povećati promet.

Ali taj bezobrazluk sa zabranom ulaza ako si u tenisicama... sori, ima drugih mjesta.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:02   #72
ma ok...to me nervira..al najviše ono...nepoštivanje pravila koje su sami postavili. Cura moja ima 17 god i uđe ja imam 19 i ne mogu mamu im jebem ako nisam zamišljo kako leti svaka cigla piranhe u zrak. Jebem vam sunce svima zaštitarim koji ne rade svoj posao. Čast izuzecima kojih ima. To sam se uvjerio. (da mi nije bila cura i njenih 5 frendica reko bi ja njemu da one nemaju ni tih 18..al nekako i bilo žao akoo bi usro stvar..volim ja svoju curu. Makar smo imali žešću raspravu o točno ovoj temi...baš smo se počupali )
Auto Frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:03   #73
ali zar nije to ugrozavanje ljudskih prava? oni ne krse nikakav zakon ako nas puste unutra, zar ne? samo stvar njihovog profita jer znaju da mi ispod 21 godinu necemo trositi toliko koliko to oni zele i da cemo gledati da sto jeftinije prodjemo. mislim da bi se stvarno nekako trebalo pobuniti jer nije fer :S
Ant33shA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:03   #74
Quote:
Auto Frik kaže: Pogledaj post
ma ok...to me nervira..al najviše ono...nepoštivanje pravila koje su sami postavili. Cura moja ima 17 god i uđe ja imam 19 i ne mogu mamu im jebem ako nisam zamišljo kako leti svaka cigla piranhe u zrak. Jebem vam sunce svima zaštitarim koji ne rade svoj posao. Čast izuzecima kojih ima. To sam se uvjerio.
Na krivom mjestu i na krivu osobu izbacuješ svoje frustracije!
Ja se pitam što doktori rade?
monika_wxw is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:04   #75
Quote:
Auto Frik kaže: Pogledaj post
prebacite temu gdje spada jer ja ne znam gdje bi s njom. Ovdje bi htio ispucat frustracije oko naslova.Noćni klubovi. Npr. jučer u piranhi ja i ekipa nismo mogli uć jer je dobna granica 21 (za dečke), a mi imamo 19. to je ok. Za cure je dobna 18. Zašto i zašto i zašto? gdje je tu pravda? zbog čega je tako? al mi je diglo tlak. akd su poznanice koje su tek navršile 17 ušle unutra bez jebemti. A lik kao traži osobnu svakome. Mi kad smo pitali reko je 21 za deče,a cure moraju bit punoljetne. Punoljetne,a? A valjda zato ti je njih 5 "slučajno" sad prošlo,a sve imaju tek 17! I jesam! Ljut sam i frustrian radi ovog...pa ako već muški ne smiju ako nemaju 21,zašto cure i du a ispunjavaju uvjete??????!?!?!!?
cista ekonomija.

vi nemate plateznu moc, a zenama ce oni koji imaju placati cuge, bez obzira jel su presle 18.


kao u bircu, preferiraju se musterije koje rundaju svako pet minute preko nekog ko cucla jednu kavu 2 sata.



eeeeee, ali da u hrvatskoj postoji trend da i zene koji put plate muskima pice (cast izuzetcima), mozda bi i mladje decke pustali
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:06   #76
Zapravo ta diskriminacija je ista kao da se npr ne bijelcima ograniči ulaz na neki način.
Uvjeren sam da bi se tako šta moglo sudski goniti.
cimmerian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:06   #77
istina...al evo ja govorim o naslovu teme. OK nepravda je 21 mi ,a cure 18.al se oni ni tog ne drže. Maloljetnice ulaze bez jebemti,dok nas muške homologiraju na ulazu -.- I predamnom i curom kaže lik " cure moraju bit punoljetne" ja pogledam svoju rekoh : "da te manje voliim sad bi mu reko da ti i tvoja keipa neam te nijedna 18 god ..i odem ljut. Kasnije me je draga našal pa smo se preselili svi na drugu lokaciju
Auto Frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:06   #78
Quote:
monika_wxw kaže: Pogledaj post
Na krivom mjestu i na krivu osobu izbacuješ svoje frustracije!
Ja se pitam što doktori rade?
-.- shvati da je ovo u afektu...osim toga...forum je javno dobro..ako ti smeta,odlepršaj :-*
Auto Frik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:16   #79
Ovo mi je jako poznato ...

A još bi htio da se sjetite i kolko puta cure imaju besplatan upad i te stvari ...

A o odječi da ne pričam. Moje društvo nije šminkersko, i dođivjeli smo par puta da nas nisu pustili unutra jer je kao prepuno, a ekipa ušminkanih snobova iza nas je ušla bez problema, samo zato jer nemamo na sebi krpice za 5-6 hiljada kuna ... ma strava, a nije da smo došli u prnjcima, svi smo bili baš lijepo sređeni ... ma katastrofa ...

Zagreb je postao presnobovski grad, ljudi nemaju para a troše vani za cugu cijelu plaću, to više nije normalno ........

Fuj!
đezba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:17   #80
ja sam doživjela da u piranhu ulaze neke cure od 18 god i pitaju za jednu ali doslovno curicu od 14 (meni je do djete ) dal može uć a ima 14, i zaštitar da nema problema
razlog za sve: cure smo, imamo sise itd
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.