Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2003., 12:57   #21
Njegovi + sestra:
- imaju zatucana shvaćanja i skloni su me popljuvat (onak čist fino kroz zezanciju) za stvar koja ih se apsolutno ne tiče

Primjer: kupila ja svom najdražem zimsku majicu za tričavih 600 kn, a oni počeli srat kak sam je tak skupo platila da je mogu uokvirit i stavit na zid da gledamo u nju; ovo proizašlo iz njihove patološke štednje cijeli život, a čiji se rezultat fakat nigdje ne vidi

- što se svih ostalih stvari tiče OK su ljudi
- mislim da nemaju loše mišljenje o meni osim da ne znam štedjeti
- zaglavili u 18. stoljeću

Moji + brat:
- mog zakonitog "trpe nekako"
- prema meni su predivni i ne bih ih mijenjala ni za koje druge roditelje na svijetu iako bi mogli malo i popustit jer su strogi (to kompenziraju svojom velikom požrtvovnošću i velikodušnošću)
- stara živi u 22. stoljeću u svemu osim seksu (najbolje ništa prije braka)
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 17:32   #22
Quote:
orga-ni-zam kaže:
- stara živi u 22. stoljeću u svemu osim seksu (najbolje ništa prije braka)
Ne, mama ti je bas moderna. Trend nista prije braka, new chastity i kako to vec sve zovu je sve jaci u bijelom svijetu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 17:49   #23
Quote:
bigblue2010 kaže:
Ne, mama ti je bas moderna. Trend nista prije braka, new chastity i kako to vec sve zovu je sve jaci u bijelom svijetu.
to je i ovdje trend u zadnjih par godina

cini mi se da su roditelji najsretniji u svemu tome

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 20:15   #24
Nakon nekih 40 godina iskustva(sad su starci pomrli) mogu samo reći da ljubav snaha - roditelji, zet - roditelji, raste proporcionalno s kilometarskom udaljenosti!
Isto vrijedi (vrijedilo je jer su oba bivši) i za nas - zetove!
Neeema zajedničkog života, nema mješanja i kvocanja!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 21:02   #25
Ja jos nisam i braku, no lagano shvacam da je mama moga dragoga jako zeznuta zena i da je bolje sto dalje od nje. Naime vec sad kad se s njim nesto posvada ispada da sam ga ja na to napuntala i onda mu zabrani da ja dolazim. E onda kad je to prode ja dodem kroz 2 mjeseca i ona me svu izljubi, nadijeli komplimente... A meni se povraca! (a izljubi me svaki put kad se vidimo pa makar je vidjela svaki dan, cak sam razmisljal da joj kazem da mi je dermatolog preporucio neljubljenje zbog problema s tenom )
Naime ona ima neki iskrivljeni pogled na odnos muz-zena i savjetovala mu je da kad se ozeni otvori racun u banci na njezino ime gdje ce stedjeti za slucaj da se jednom rastane. Tak da i tu lovu ne bi trebao dijeliti. Imam srecu kaj on 10 godina nije zivio s njom i ne zeli trpiti ta njezina sranja pa je sreze u korijenu.
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 21:07   #26
pa opisala si moju svekrvu, cak i ovo s racunom je identicno ( zaprepastila se samo kad mi je on to sve ispricao)

Mislim da te instinkt ne vara. Cuvaj zivce
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 21:59   #27
drage moje "vezane" i "vezani"

moja "draga" svekrvica se najavila (samo dragom) da će oni doći tutto completto prespavati kod nas u subotu poslije vjenčanja (sestrična od dragog). Da stvar bude gora, oni ostaju i cijelu nedjelju
Ode moj vikend u hurac



btw. jučer nakon "vijesti" izgledah vako'

dragi se brže-bolje uhvatio suđa

stan je u kaosu,...baš me briga....ne, ne..neću se nervirati
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:09   #28
Quote:
dragi se brže-bolje uhvatio suda
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:24   #29
Paw....zašto ti je toliko teško pretrpit sveki jedan dan?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:29   #30
Ma meni isto te fore sa svekrvama nikako nisu jasne...

eto ima tu nekih koje su nepunih 3 godine u braku, nikad nisu zhivjele sa svojim svekrvama, pache zhene zhive stotinama kilometara dalje od njih i niti jedna rechenica ne prodje a da ih se ne popljuje...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:29   #31
Quote:
Tija kaže:
Paw....zašto ti je toliko teško pretrpit sveki jedan dan?
draga Tijo, to ti je dva dana...DVA..
...zato što je kokosh ...
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:30   #32
I ti si.
Ako ona kvoca, ti nju kljucni.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:32   #33
Quote:
magic kaže:
Ma meni isto te fore sa svekrvama nikako nisu jasne...

eto ima tu nekih koje su nepunih 3 godine u braku, nikad nisu zhivjele sa svojim svekrvama, pache zhene zhive stotinama kilometara dalje od njih i niti jedna rechenica ne prodje a da ih se ne popljuje...
na svu nesreću ovog svijeta ona živi '20 min. od nas (autom)
i trpim je već 7 god., a još nisam niti u braku
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 22:38   #34
Quote:
Gospon Pes kaže:
I ti si.
Ako ona kvoca, ti nju kljucni.
Pesica, ma nevolem ti ja ta žemska kljuckanja, meni je to primitivno...rađe okrenem glavu ili izađem vani iz sobe kada ona počne

a možda je i stvar odgoja, kod nas doma nije bilo zavlačenja...sve crno na bijelo

ma trebala bih ja njoj kupiti onog oskara na kiosku
žena voli bižuteriju
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 23:13   #35
Quote:
Paw kaže:
na svu nesreću ovog svijeta ona živi '20 min. od nas (autom)
i trpim je već 7 god., a još nisam niti u braku
Paw nemas se kome sto opravdavati. Ti znas kako ti je.Neki na Forumu znaju da ja sa svojom jesam zivjela, oni koji ne znaju - ne znaju jer sam zakljucila da ne trebaju znati - bila je kod nas ove zime kad se ljecila a poslije bila i na rehabilitaciji u nasem gradu.

Uspjela se zamjeriti svima koji nam u kucu dolaze.

Ti koji ovdje prozivaju zaseru vecinu svojih postova pljuvanjem po osobama koje ne vole.Ti isti citave topice otvaraju o bivsima. Ne prodje topic a da se njihova zloca ne spomene.

Zato ne serite o onome o cemu ne znate. Samo zato sto vama covjek ne polaze sve svoje racune.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 23:44   #36
Quote:
Winona kaže:
i moj je počeo prat suđe od onog nedavnog okršaja-da nije nekakav virus u zraku
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 23:49   #37
Quote:
Rajna kaže:
Ja sam s njegovim starcima i sestrom super, dok god su 120 km juznije od mene.

On je s mojima bolji nego ja.
Vidi se da si sarajka prava-častim te kafom bona kad te vidim
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 00:18   #38
Quote:
Paw kaže:
na svu nesreću ovog svijeta ona živi '20 min. od nas (autom)
i trpim je već 7 god., a još nisam niti u braku
ista u potpunosti ista stvar i kod mene, samo što je ja trpim koju godinu manje(to nezneči da mi je lakše).....


BTW moram priznat da u posljednje vrijeme kad se tu i tamo sretnem s nekom od kolegica iz davne srednje koje su se friško vezale redovito slušam priče "ma moja ti je kao anina prava kučka..." i sl. ,a jo nisu niti god. dana pošteno u braku. Osobno mislim da su takve izjave rezultat raznoraznih rekla-kazala koje mnoge cure pokupe slušajući druge i njihova iskustva..... Zaključak je da netreba nasjedat pričama o svekrvama+rodbina jer mislim da je malo onih svekrva koje namjerno dakle s ciljem rušenja veze sin-snaha se petljaju u vezu/brak i na taj način namjerno zagorčavaju život kako snahi tako i htjele nehtjele i sinu.....uglavnom mislim da većina njih sve te savjete tj. petljanja u vezu rade s dobrom namjerom ( ono njhovo-to je dico za vaše dobro), a razlog zašto te dobre namjere naiđu na negodovanje je onaj famozni generacijski jaz......s nekima se moguće dogovorit i postić određeni kompromis a neki kao i većina roditelje nepristaju na kompromis jer -oni znaju nabolje šta je za tvoje/vaše dobro-.......poanta je da u svaki odnos treba krenut nopterećen s predrasudama tipa "sve su one takve itd.",mislim da treba pokazat dobru volju da se taj odnos postavi na određenu razinu jer ipak je to majka od mog/vašeg dragog, ato što se takvi napori ne prepoznaju i ne cjene (jel se ovo piše skupa ili odvojeno/pravopis mi je totalno zakržljao/) i što vam se to na kraju na neki način i obije o glavu.....a jebiga..ima nas svakakvih.

Riješenje koje je meni osobno pomoglo je ŠTO DALJE TO BOLJE!

(sorry Paw što sam ovo pridodala tvom odgovoru, nisam htjela pisat milion postova i na taj način začatavat )
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 01:06   #39
Mene su svi starci mojih djevojaka voljeli, jer sam ja jedan dobar i pametan decko.

A zene i svekrve..pih, pa koja zena moze sa drugom normalno komunicirat ako je u pitanju natjecanje za musko..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 09:03   #40
Nego...gdje da ja nju stavim spavati

Dali da joj prepustim bračni krevet ili da je stavim u DB?
Kauč na razvlačenje je novi, ali ležaj je loš jer je pukla jedna spona pa je uzglavlje dobrano povišeno od ostatka tijela i pri tom vrlo neugodno za ležanje i spavanje.

Pravilo bontona mi govori da bih joj trebala prepustiti krevet, ali opet ja se neću naspavati.

Stara mi kaže da joj prepustim cijeli stan i da mi dođemo spavati kod njih, što je po meni najbolje rješenje, ali mislim da bih pritom uvrijedila sveki jer mi kao odlazimo iz stana radi njih.

Ne znam. Zbilja ne znam što da napravim.
A opet ne želim tjerati inat, ona je ipak njegova majka

Imate kakve ideje?
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.