Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 16:10   #281
utrici-utrogestan, progesteron, hormon koji se jos zove "cuvar" trudnoce, daje se kod ivf-a i prijetecih spontanih, kad ima iscjedaka ili krvarenja.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:13   #282
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
utrici-utrogestan, progesteron, hormon koji se jos zove "cuvar" trudnoce, daje se kod ivf-a i prijetecih spontanih, kad ima iscjedaka ili krvarenja.
ja sam imala smeđi iscjedak u jednom navratu i prepisala mi je duphaston..3 puta na dan..iscjedak se nije ponavljo....znaš li dali je to nešto slično tvojim tabletama..
__________________
5+....
...zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:22   #283
nisam sigurna sto je to, po guglanju vidim da ima progesterona, pa je ocito isto. utrogestani se mogu piti ili stavljati vaginalno
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:51   #284
Meni se taj smećkasti iscjedak, povremeno tamni, počeo javljati od 6. tjedna, većinom ujutro i navečer. Sad sam 7+2 i još ga povremeno bude. Nisam još bila na pregledu, brijem da je sve ok. Krvi nikad nije bilo. Trbuh me još uvijek boli kao na početku tako da se neću zamarati previše..
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 17:22   #285
ma nemas nista od zamaranja, dobro razmisljas. kad planiras na pregled? super si mi kaj si tak dugo izdrzala da ne odes na pregled sad bi ti se vec srceko culo na pregledu
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 17:44   #286
Quote:
...zara... kaže: Pogledaj post
ja sam imala smeđi iscjedak u jednom navratu i prepisala mi je duphaston..3 puta na dan..iscjedak se nije ponavljo....znaš li dali je to nešto slično tvojim tabletama..
duphasston i utrogestan nije isto....
kad mi se hematom izlio i kad sam jako krvarila dali su mi duphastone. pila sam ih 3-4 dana i onda mi je gin rekao da s njima prestanem i prebacim se na utrogestane. ušla sam u 15-i tj i još ih koristim
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:07   #287
a sta je onda duphaston? za sta sluzi?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:27   #288
housewife slažem se s tobom ne smijemo se previše zamarati, ali pošto puno vremena provedem za kompom previše guglam pa previše toga i pročitam onda si počnem svašta zamišljati i brinuti se, jer stvarno imam super ginićku i mislim da bi mi rekla da moram na nešto posebno pripaziti... zaključak je da se moram podhitno maknuti od guglanja jer stvara još veću zabrinutost
rea0024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:28   #289
ja sam krvarila nešto u 6-om tjednu i kao terapiju dobila duphaston. pila sam ga sve do 16-tog tjedna 3x dnevno. gin mi je rekao da je riječ o hormonima, i da se sad duphaston pije umjesto utrogestana. svakako, rekao mi je, da ukoliko i nema potrebe za tom količinom, da je ona u trudnoći kao bacit šaku soli u more.

inače, čitala sam da se koristi za svašta: od uspostavljanja ciklusa pa do čuvanja trudnoće.
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:31   #290
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
a sta je onda duphaston? za sta sluzi?
kolko sam ja skužila isto za očuvanje trudnoće - kod mogućih pobačaja, zbog manjka progesterona...
rea0024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:48   #291
Marta26, sutra ću zvati Vili pa se probat dogovorit za pregled prijepodne, inače mi ne odgovara, ali popodne imaju termin tek 24.,29. Nadam se da će se srčeko čuti, zato još i nisam bila na pregledu jer mi se lani dogodio spontani, bila na pregledu pa morala za tjedan dana zbog čekanja otkucaja koje nisam dočekala.. Rea0024, nemoj previše googlat, i ja sam sklona tome, ali suzdržavam se. Kako bude bit će, na neke stvari ipak ne možemo utjecati, sve je u Božjim rukama.
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:30   #292
utrogestan je progesteron a duphaston je didrogesteron
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 09:45   #293
Ja sam duphaston pila od 10 do 19 tjedna zbog bolova i mogućeg pobačaja; 2*2 dnevno....utriće nikad...
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:44   #294
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
utrogestan je progesteron a duphaston je didrogesteron
I jedno i drugo su didrogesteron, tj sintetički progesteron.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:50   #295
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo su didrogesteron, tj sintetički progesteron.
dakle da zaključimo....to je isto....možda je razlika u proizvođaču pa time i u imenu.....ali sve u svemu koliko sam skužila nije to ništa loše i može samo pomoći....
__________________
5+....
...zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:01   #296
Quote:
...zara... kaže: Pogledaj post
dakle da zaključimo....to je isto....možda je razlika u proizvođaču pa time i u imenu.....ali sve u svemu koliko sam skužila nije to ništa loše i može samo pomoći....
sve je to isto. duphaston=dabroston=utrogestan
samo je razlika u proizvođaču, načinu doziranja i uzimanja.
sve je to sintetički progesteron i daje se kod manjka progesterona (da uskladi menstr. ciklus, produži lutealnu fazu), kod prijetećeg spontanog (npr zbog hematoma, da zadeblja stijenku maternice) itd.
Ja sam duphaston pila 6 mj zbog skraćenog ciklusa i još 20tj 2x2 zbog hematoma. Jedina nuspojava je bila što sam bila dosta žedna dok sam ga uzimala, ali inače ništa. E da i ten mi se pročistio, nikad čistiji nije bio
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:02   #297
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
I jedno i drugo su didrogesteron, tj sintetički progesteron.
lotus, zašto mi mašeš prstom?
imam kutiju jednog i drugog ispred sebe.
na duphastonu piše dydrogesteronum , a na utrogestanu progesteronum.znači napisala sam istinu.
nisam rekla ni da je isto ni da je različito!
moja pretpostavka je da postoji sitna razlika jer bi inače pisalo isto... ali to je samo pretpostavke
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:08   #298
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sve je to isto. duphaston=dabroston=utrogestan
samo je razlika u proizvođaču, načinu doziranja i uzimanja.
sve je to sintetički progesteron i daje se kod manjka progesterona (da uskladi menstr. ciklus, produži lutealnu fazu), kod prijetećeg spontanog (npr zbog hematoma, da zadeblja stijenku maternice) itd.
Ja sam duphaston pila 6 mj zbog skraćenog ciklusa i još 20tj 2x2 zbog hematoma. Jedina nuspojava je bila što sam bila dosta žedna dok sam ga uzimala, ali inače ništa. E da i ten mi se pročistio, nikad čistiji nije bio
jupi za ten...ja imam problema sa tenom pa se možda i meni popravi a što se tiče žeđi to je istina.....i ja sam stalno žedna a to sam pridodala trudnoći ali znači to su ipak tablete...nema veze,samo da sve bude u redu
__________________
5+....
...zara... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:09   #299
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
lotus, zašto mi mašeš prstom?

pa to je legitimni smajlić. što ti ne bi mahala ako smatram da si u krivu.

Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
imam kutiju jednog i drugog ispred sebe.
na duphastonu piše dydrogesteronum , a na utrogestanu progesteronum.znači napisala sam istinu.
nisam rekla ni da je isto ni da je različito!
moja pretpostavka je da postoji sitna razlika jer bi inače pisalo isto... ali to je samo pretpostavke
tvoj odgovor je implicirao da se radi o različitim stvarima. a ne radi se.
i jedno i drugo je identični sintetički hormon. način deklariranja podliježe farmaceutskim pravilnicima i ne bi htjela ulaziti u to jer mi to nije struka. ali ista stvar je recimo sa ibuprofenom. Belupo ga kao takvog deklarira, dok ga konkurentska farmaceutska kuća deklarira kao izobutilpropanfenolsku kiselinu.

Hoću samo reći da nije dobro tako pretpostavljati jer se šire dezinformacije i panika nepotrebno...mislim da je curama sa iscjecima i hematomima dosta što se time moraju baviti, a ne još zašto joj je jedan ginekolog dao dabrostone, a drugi duphastone.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:13   #300
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post

pa to je legitimni smajlić. što ti ne bi mahala ako smatram da si u krivu.



tvoj odgovor je implicirao da se radi o različitim stvarima. a ne radi se.
i jedno i drugo je identični sintetički hormon. način deklariranja podliježe farmaceutskim pravilnicima i ne bi htjela ulaziti u to jer mi to nije struka. ali ista stvar je recimo sa ibuprofenom. Belupo ga kao takvog deklarira, dok ga konkurentska farmaceutska kuća deklarira kao izobutilpropanfenolsku kiselinu.

Hoću samo reći da nije dobro tako pretpostavljati jer se šire dezinformacije i panika nepotrebno...mislim da je curama sa iscjecima i hematomima dosta što se time moraju baviti, a ne još zašto joj je jedan ginekolog dao dabrostone, a drugi duphastone.
slažem se u potpunosti i hvala ti na objašnjenju......sad sam mirnija....
__________________
5+....
...zara... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.