Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2007., 15:04   #41
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Hrvatski problem je što mi nemamo mogućnost dugogodišnjeg ili trajnog oduzimanja vozačke dozvole (tek je zadnji "0,0 zakon" dosta stidljivo uveo prekršajne zatvorske kazne za recidiviste u prometu) i što zaista netko može imati i 30 prekršajnih prijava a da i dalje legalno vozi... Da ne spominjem da je Visoki prekršajni sud još uvijek pretrpan i vrlo lako je postići zastaru - stoga dok netko baš ne napravi kazneno djelo te dođe na kazneni sud, uz malo spretnosti je lako moguće izbjegavati prekršajne sankcije.
da, to je katastrofa i cijeli problem u prometu polazi upravo od toga. visine kazni su sasvim nerelevantne i dovoljan je mogao biti i stari zakon, samo da ga se provodilo. ni ovaj zakon se ne provodi i stanje je još gore jer se naprimjer prije bar smjelo lajati na telefon a sada se ne smije pa opet svi melju na mobitele čime se masovno pokazuje opće mišljenje o zakonu, propisima i provedbi istih.
tko se još boji prometne policije, patrola i haltanja? upravo oni koji često budu zahaltani se najmanje boje jer znaju da straha nema kad sustav ne funkcionira.

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dio toga bi trebao riješiti novi Zakon o prekršajima - ali prema meni nekome tko ponavlja prekršaje: oduzimanje dozvole par godina, a ako ga se onda nađe da vozi - zatvor.
ma zapljena i vozačke i vozila pa pokupi sve u heinzelovoj kad platiš. što serijskim prekršiteljima znači što je ostao bez dozvole pa da je i na par godina? danas imamo prekršitelje sa nekoliko desetaka nagomilanih prekršaja pa voze i ne brinu. neće ni oko činjenice da mu u novčaniku nedostaje vozačka, a za to vrijeme stigne pobiti x ljudi.

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A ne da se čeka da ubije nekog, pa tek onda u zatvor. Ovakve stvari se moraju rješavati ranije. Ako policija nekome u kratko vrijeme napiše nekoliko prijava - mora postojati zakonska mogućnost ga se zaustavi prije nego što nekog ubije. Prekršaji se moraju brzo rješavati, a ne čekati da dođe do teškog kaznenog djela.
da, spolutno. a ne da nam još svima ko debilima u cirkusu pokazuju kako korupcija lijepo ždere pravni sustav kao onda u Makarskoj.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 02.08.2007., 15:06   #42
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bok te cijeli izlazak je bratić heklao nad količinom pive koju je popio da nije išlo preko 0,7.
strašno
i tak se svaku subotu navečer jadnoj hiltonici tresu gaće od straha
ups ona ne nosi gaće


ajmo mi natrag na našu temu

meni nisu nimalo jasni žužić roditelji i njima slični
pa kaj oni u tim svojim glavicama ne kuže da takvim odgojem "ja sam faca, nitko mi ni do gležnja" samo nanose štetu svojoj djeci
da je moj mali bi ga kod prvog prekršaja zakucala na zid, a ne mu kupovala auto od nekoliko stotica tisućica ojra
bi si zapamtil prvu pizdariju i ne bi imao potrebu daljnje raditi
opet ups lako meni pričat, kad ja tih para nemam
polly is offline  
Old 02.08.2007., 15:08   #43
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
problem je u pravosuđu a ne u žužičovoj mami i bemburi od milju kuna
prije dve godine je ganci zgazil klinku na zebri, imo je dvajst prekršaja prije toga a dozvolu mu nisu uzeli jer nikad nije ni išo na vozački pa mu nisu imali šta uzet
dobio je neku siću od bukse a brijem da mu mama nije sutkinja a tata parketar

problem je POCEO s roditeljima

od odgoja do toga da mu je tatek kupio BMW iako je vidio da je mali problematican...

nakon sto je mali dosao u godine kad bi trebao razmisljati svojom glavom vec je bio zatrovan neodgojem roditelja...

a tu je jos zakazalo i pravosudje
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 02.08.2007., 15:12   #44
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
problem je POCEO s roditeljima

od odgoja do toga da mu je tatek kupio BMW iako je vidio da je mali problematican...

nakon sto je mali dosao u godine kad bi trebao razmisljati svojom glavom vec je bio zatrovan neodgojem roditelja...

a tu je jos zakazalo i pravosudje
Zakej ste svi zapeli za taj BMW, a kaj da ih je ubio u Škodi mislim isti kurac. Bitno je da on odgovara za to.
nemoralan is offline  
Old 02.08.2007., 15:12   #45
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
meni nisu nimalo jasni žužić roditelji i njima slični
pa kaj oni u tim svojim glavicama ne kuže da takvim odgojem "ja sam faca, nitko mi ni do gležnja" samo nanose štetu svojoj djeci
slažem se, i mene to čudi. što će takvi žužić-roditelji (nije bitno sad baš to prezime, može se raditi i o nekoj drugoj obitelji bogatih maderfakera) kada jednom nekome roditelju poginulog djeteta pukne film, nađe lika i ubije ga na licu mjesta pa nazove 92 i kaže evo hapsite me sad. kojeg rođu tad misle zvat, kome tad misle gurat eure u kovertu i koje propuste u odgoju će tada krpati skupim autima i protekcijom za svaku životnu školu? a nekome će tako puknut film prije ili kasnije.
__________________
hgfghfhgj
mjolnir is offline  
Old 02.08.2007., 15:17   #46
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Zakej ste svi zapeli za taj BMW, a kaj da ih je ubio u Škodi mislim isti kurac. Bitno je da on odgovara za to.
da ih je ubio u Škodi bila bi veća vjerojatnost da će zaista odgovarat
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 02.08.2007., 15:21   #47
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
da ih je ubio u Škodi bila bi veća vjerojatnost da će zaista odgovarat
Misliš zato jer bi automatski bio siromašniji ili se zajebavaš. Nemoj se zajebavat.
nemoralan is offline  
Old 02.08.2007., 15:24   #48
zašto bi se zajebavala?

ti misliš da su tatini sinovi pred nasim pravosuđem u jednakom položaju kao i ljudi koji nisu tako dobrosstojeći i zaštićeni?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 02.08.2007., 15:27   #49
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Zakej ste svi zapeli za taj BMW, a kaj da ih je ubio u Škodi mislim isti kurac. Bitno je da on odgovara za to.

zato sto svatko tko je POSTENO zaradio svoj BMW pazi sto radi s tim istim BMW-om jerbo je svjestan koliko se namucio da bi si ga priustio

balavac od 23 godine sigurno taj BMW nije zaradaio pa time niti ne zna cijeniti vrijednost istog
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 02.08.2007., 15:27   #50
Evo kako to izgleda u Californiji
http://www.california-drunkdriving.org/felony_dui.html

Joj što nismo tamo
Ivanicapeca is offline  
Old 02.08.2007., 15:30   #51
Po meni je iz Hlebinske škole onaj tko misli da bi u našem sustavu na isti način odgovarao i neki običan smrtnik i neki poznatiji vozač ili sin nekog poznatijeg vozača.

Činjenica je da mi živimo u banana državi s Bonita pravosuđem i da je iluzorno očekivat istu kaznu za ovog delinkventa i nekog bez pedigrea. A oboje su delinkventi.

Jadno je sve to.

I živjeli roditelji koji djeci kupuju beemvee 745 s 220 konjskih snaga i dozvoljavaju da 221. konj sjedne za volan.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 02.08.2007., 15:31   #52
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
zašto bi se zajebavala?

ti misliš da su tatini sinovi pred nasim pravosuđem u jednakom položaju kao i ljudi koji nisu tako dobrosstojeći i zaštićeni?
Normalno da nisu niti če ikada biti, niti kod nas niti u svijetu, niti je za očekivat tako nešto, samo hoču reč da je isto ubio on tu curu u prokletoj Škodi ili u skupom BMWeu.

Ne kužim zašto se svi čude tome što če lik manje najebat nego netko drugi, stari mu je faca i jebi ga to je tak. Ne kažem da je to u redu samo kažem da se tome ne treba čudit. Ko od nas u životu sve radi po zakonu, kad god možemo gledamo da povučemo neku vezu za doktora, upis na fax, za oslobođenje od vojske, kužiš kako ko i koliko znaš ljudi tolko če ti bit lakše i mene uopče ne čudi što če njega stari izvuč iz svega toga.
nemoralan is offline  
Old 02.08.2007., 15:32   #53
šteta što mu stari nije dao ključeve helikoptera
dk1 is offline  
Old 02.08.2007., 15:32   #54
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zato sto svatko tko je POSTENO zaradio svoj BMW pazi sto radi s tim istim BMW-om jerbo je svjestan koliko se namucio da bi si ga priustio

balavac od 23 godine sigurno taj BMW nije zaradaio pa time niti ne zna cijeniti vrijednost istog
ili ga je zaradio mutnim radnjama i dilanjem, teško da će poštenim radom s 20 let
Ivanicapeca is offline  
Old 02.08.2007., 15:35   #55
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
mene uopče ne čudi što če njega stari izvuč iz svega toga.
pa ni mene ne čudi, mene žalosti. žalosti me što je normalno da je on nekoga ubio, žalosti me da je tebi normalno da će se iz toga izvuć zato što mu je "stari faca"

i žalosti me što je tebi ne-odgovaranje za nečiju smrt jednako vezi koju povlačim kad hoću u 15 minuta dobit novu vozačku
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 02.08.2007., 15:35   #56
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
zato sto svatko tko je POSTENO zaradio svoj BMW pazi sto radi s tim istim BMW-om jerbo je svjestan koliko se namucio da bi si ga priustio

balavac od 23 godine sigurno taj BMW nije zaradaio pa time niti ne zna cijeniti vrijednost istog
Uopće ne razumijem o čemu ti pričaš. Svima je jasno da mu je tata kupio tog BMWea i normalno da on taj auto ne cijeni i normalno da nije svjestan vrijednosti tog istog BMWea. Ali ono što ja tvrdim je to da nije bitno je li on njih pogodio u BMWeu ili u bilo kojem drugom autu. I zašto onda mediji pa i svi mi onako jalno izgovaramo: On je njih pogodio u BMWeu kojeg mu je tata kupio. Ne vidim svrhu toga ko da je bitno koji je auto. Cura je mrtva radi njegove greške.
nemoralan is offline  
Old 02.08.2007., 15:39   #57
Quote:
nemoralan kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem o čemu ti pričaš. Svima je jasno da mu je tata kupio tog BMWea i normalno da on taj auto ne cijeni i normalno da nije svjestan vrijednosti tog istog BMWea. Ali ono što ja tvrdim je to da nije bitno je li on njih pogodio u BMWeu ili u bilo kojem drugom autu. I zašto onda mediji pa i svi mi onako jalno izgovaramo: On je njih pogodio u BMWeu kojeg mu je tata kupio. Ne vidim svrhu toga ko da je bitno koji je auto. Cura je mrtva radi njegove greške.
Razlika je u tome što misle da su sigurniji u benđoli nego novoj škodi pa si daju oduška divljati i sve si briju u glavi "pa šta ako se slupam, meni se ništa neće desit".
Slažem se da je na kraju sve jedno koji je auto kad strada netko.
Ivanicapeca is offline  
Old 02.08.2007., 15:43   #58
i evo njega sad, sa prigodnom predizbornom najavom kako će pooštriti kazne

eto, i to me ljuti sad se najavljuje nešto, kao da se do jučer nije znalo da postoji taj problem malenog broja vozača koji ne poštuju nimalo pravila, policiju, druge vozače, sad je on to otkrio
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 02.08.2007., 15:43   #59
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
pa ni mene ne čudi, mene žalosti. žalosti me što je normalno da je on nekoga ubio, žalosti me da je tebi normalno da će se iz toga izvuć zato što mu je "stari faca"

i žalosti me što je tebi ne-odgovaranje za nečiju smrt jednako vezi koju povlačim kad hoću u 15 minuta dobit novu vozačku
Meni je to normalno zato kaj poznam lika koji je zgazio sa 120 km/h lika na vukovarskoj pa mu nije ništa, tj. neče mu biti ništa nakon svega.

Ti si koristila vezu koja je u skladu s tvojim mogućnostima isto kao i ja, pa i drugi ko zna da znaš "veče face " možda bi koristila i neke druge veze kako bi si olakšala život. To je tako.

I ja ne tvrdim da je isto potegnut vezu za vozačku ili za radno mjesto u usporedbi sa izvlačenjem iz situacije da si ubio nekog. Samo kažem da ako postoji mogućnost da ga netko iz toga izvuče da mi neče bit ni malo čudno što su to i iskoristili.

Lako je sad osuđivat njega, a šta da je tebi tata kupio bijesan auto i da se tebi to dogodilo i da imaš priliku se izvuč. Glupo je sad o tome jer se o tome ne može dok ti se ne dogodi.
nemoralan is offline  
Old 02.08.2007., 15:50   #60
Sada si stari žužić misli. Dobro da sam mu kupio BMW. Idući put ću mu kupiti još veči...
demosten is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.