Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 09:42   #61
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
inzistiranje na smrtnoj kazni je potpuno krivi pristup promjeni.

treba promijeniti kazneni sustav, treba promijenit outrageous* praksu da osuđenici idu na slobodne vikende, godišnje odmore , treba promijeniti visine kazni koje se dodijeljuju, treba pratiti osuđenike nakon što izađu, a ne tražiti smrtnu kaznu, koja donosi znatno više problema nego ovakav loš sustav.

* - plavva će mi pomoć, nisam popila kavu još pa se nemrem sjetit kak bih ovo rekla na hrvatskom
Pa niti ne tvrdim da je isključivo smrtna kazna rješenje. Samo jedno od mogućih.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:43   #62
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
hm, misliš da Žužić ili onaj mali Primorac nisu potencijalni recidivisti?
Da. Ukoliko ih se primjereno kazni.
Ako dobiju uvjetno, onda itekako jesu.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:44   #63
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Čitaj sa razumijevanjem. Govorim o ljudima koji će ponoviti djelo. Šanse da će netko ponovno ubiti autom nakon odslužene kazne su jako male.
ja nisam sigurna u to.
imaš onog divljaka, elvisa nešto, koji je natukao preko 100 prijava, 2 put uzrokovao prometnu sa smrtnim posljedicama.

što se tiče sustava koji ne funkcionira... ne znam kako bi ti to promijenio, osim uvođenjem smrtne kazne koja potencijalno nosi puno više negativnog nego pozitivnog.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:45   #64
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Po novinarskim analizama, ovaj slučaj u Puli (5 žrtava) je najkrvaviji u povijesti RH po broju žrtava. Dobiti će 40, odležati pola. Vani je sa 60 i nešto godina, sposoban ubiti opet kao i onaj sa Trešnjevke.
To pitam.
Neće dobit toliko, zbog bolesti.

Inače sam kategorički protiv smrtne kazne. I teško mi je povjerovati da netko u današnje vrijeme uopće misli drugačije....
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:50   #65
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
...Svako ljudsko biće ima pravo na život....
:kima potvrdno:

Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
...Samim time, i ja imam pravo na život. Te mi država mora to osigurati. Vraćanjem ubojica na cestu mi to ne osigurava.
...a uvođenje smrtne kazne kršilo bi citirani članak Ustava .

Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Država je dužna, među ostalim, i osigurati sigurnost svojih građana.
Da, poštujući i sama pravo na život .
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:51   #66
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
:kima potvrdno:



...a uvođenje smrtne kazne kršilo bi citirani članak Ustava .



Da, poštujući i sama pravo na život .
U redu, smrtna otpada. Koji je onda tvoj prijedlog?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:52   #67
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
oprosti mwm, ali koliku bi po tebi trebao dobiti kaznu čovjek koji skrivi nesreću s poginulima zbog prebrze vožnje?
Ili čovjek koji skrivi nesreću s poginulima zbog (nepredvidljiva) moždanog udara za vrijeme vožnje automobila, do tog se trenutka striktno pridržavajući svih prometnih pravila?
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:53   #68
Quote:
*leona* kaže: Pogledaj post
Ili čovjek koji skrivi nesreću s poginulima zbog (nepredvidljiva) moždanog udara za vrijeme vožnje automobila?
ne, ne nije to poanta.
moždani je nesreća, prebrza vožnja ili vožnja pod utjecajem alkohola namjera. potonja dva su, po meni, ali dopuštam da ne znam, vjerojatni recidivisti.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:54   #69
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Treba li onda jednostavno reći: ok, sustav ne funkcionira, i pomiriti se time ili ipak pokušati nešto promijeniti?
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
U redu, smrtna otpada. Koji je onda tvoj prijedlog?

Treba mijenjati sustav, da. No, uvođenje smrtne kazne nije preteča kvalitetnih promjena.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:56   #70
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Čitaj sa razumijevanjem. Govorim o ljudima koji će ponoviti djelo. Šanse da će netko ponovno ubiti autom nakon odslužene kazne su jako male.
Moj je svekar doživio moždani udar prije godiunu i nešto. Sedamdeset i jedna mu je godina. Nije, na sreću, izazvao nikakvu, a nekmoli nesreću sa smrtnim posljedicama. Nakon moždanog udara oporavio se, no više nije onaj "stari": ne vidi dobro, ne osjeća najbolje lijevu stranu, trne... I sam kaže da mu se zamagli dok vozi. Unatoč tomu, dobio je produljenje vozačke dozvole (nakon liječničkog pregleda!) i to, ako se ne varam, na deset (ili više?) godina... Doživi li novi moždani udar i ubije nekoga, tko će biti kriv? On? Liječnik? Onaj tko mu je produljio vozačku? Država?

Treba mijenjati kompletan sustav! Iz korijena.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:58   #71
Za neke malo žešće stvari, da. Metak u čelo, familiji račun za isti, i prodaja ili vađenje organa za daljnju dobrobit društva.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 09:59   #72
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
inzistiranje na smrtnoj kazni je potpuno krivi pristup promjeni.

treba promijeniti kazneni sustav, treba promijenit outrageous* praksu da osuđenici idu na slobodne vikende, godišnje odmore , treba promijeniti visine kazni koje se dodijeljuju, treba pratiti osuđenike nakon što izađu, a ne tražiti smrtnu kaznu, koja donosi znatno više problema nego ovakav loš sustav.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:07   #73
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
treba promijeniti kazneni sustav, treba promijenit outrageous* praksu da osuđenici idu na slobodne vikende, godišnje odmore , treba promijeniti visine kazni koje se dodijeljuju, treba pratiti osuđenike nakon što izađu, a ne tražiti smrtnu kaznu, koja donosi znatno više problema nego ovakav loš sustav.

* - plavva će mi pomoć, nisam popila kavu još pa se nemrem sjetit kak bih ovo rekla na hrvatskom
O bogteneće pa uvođenem smrtne kazne se i rješavaju sve stvari koje si navela

Imaš zločinca - imaš problem, i on ne nestaje šta god da ti radiš.
Nemaš zločinca - nemaš problem. Jednostavno.

Jedino pitanje je moralno-etičko, vjere i blabla
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:08   #74
Ne kuzim sto fali vjesanju, stari recept... Uostalom tko kaze da je taj sto je ubio one ljude + dvoje djece od kojih je bebu zatukao drskom pistolja covjek???? to je cudoviste i kao takvoga jedino efikasno rjesenje je neskodljivo odstranjivanje iz drustva...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:10   #75
Uzeti u obzir pri razmišljanju:
Država smo koja pošto-poto želi biti humana, evropska, demokratska itd. U isto vrijeme imamo evropski kriminal, a balkansku policiju i sudstvo.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:11   #76
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sto fali vjesanju, stari recept... Uostalom tko kaze da je taj sto je ubio one ljude + dvoje djece od kojih je bebu zatukao drskom pistolja covjek???? to je cudoviste i kao takvoga jedino efikasno rjesenje je neskodljivo odstranjivanje iz drustva...
Dobro pitanje.
Postoji li slučaj kada netko može izgubiti ljudska prava? Ako može izgubiti sposobnost (imenovanje skrbnika), zašto ne bi mogao i ljudska prava?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:13   #77
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sto fali vjesanju, stari recept... Uostalom tko kaze da je taj sto je ubio one ljude + dvoje djece od kojih je bebu zatukao drskom pistolja covjek???? to je cudoviste i kao takvoga jedino efikasno rjesenje je neskodljivo odstranjivanje iz drustva...
A da imaš dijete oboljelo od shizofrenije i da počini takav zločin? Bi li ga smatrao bolesnim ili zvjerkom koju treba hicem u glavu? Ne opravdavam nijedan zločin, kamoli ubojstvo, k tomu još i djece! No, valja razlikovati bolest (neubrojivost, neshvaćanje vlastita čina) od onoga koji takvo djelo počini pri "zdravoj" pameti.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:14   #78
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
treba promijeniti kazneni sustav, treba promijenit outrageous* praksu da osuđenici idu na slobodne vikende, godišnje odmore ,
Time bi samo povećala broj recidivista... Vikendi i godišnji odmori su simišljeni da osuđenik (pod određenim uvjetima naravno) počne svoju resocijalizaciju. Ako je netko osuđen na 10 godina, i da ga pustiš zadnji dan - gotovo više ne bi grad poznavao, dolazi u potpuno nepoznatu sredinu, teško će se zaposliti, obitelj ga je zaboravila... Guraš ga izravno natraga u kriminal. Zato postoji mogućnost da osuđenik ode djetetu na rođendan, da zadnji dio izvšravanja kazne dobije i godišnji, da može pomalo vraćati socijalne kontakte, možda vidjeti oko zaposlenja. Sve to ima svoje zašto i zato. Naravno da se mora procijeniti tko to može dobiti (mogućnost bijega, nasilništvo i sl.)
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:17   #79
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.
Postoji li slučaj kada netko može izgubiti ljudska prava? Ako može izgubiti sposobnost (imenovanje skrbnika), zašto ne bi mogao i ljudska prava?
Ljudska prava se ne mogu izgubiti. Nešto u tom smislu su imali dijelom u Sovjetskom Savezu i nešto više u Nacističkoj Njemačkoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 10:20   #80
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ljudska prava se ne mogu izgubiti. Nešto u tom smislu su imali dijelom u Sovjetskom Savezu i nešto više u Nacističkoj Njemačkoj.
Ako sam psihički obolio i nisam sposoban za rad i donošenje samostalnih odluka, država će mi imenovati skrbnika.
Ako sam psihički obolio i ubijam ljude, država će me vratiti na ulicu.

Shvaćaš razliku?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.