Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 16:13   #281
Sorry,ja se malo vračam na konkretne cijene i veletržnice.Za cure iz Istre,frendica mi je kupila 300 ruža na jednoj veletržnici u Trstu.Dva tijedna prije je dogovorila,nešto dala za kaparu i došlo joj je 0,42 centa po komadu,što bi bilo neke 3,06 kuna.Dogovorila se sa cvječarkom samo za rad i umjesto 3000 kn platila cviječe 900.
Pitat ču je točnu adresu i tel ako nekoga zanima.Mi čemo isto vjerovatno tako,barem pola ruža da mi nabavimo a pola cvječarka.
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:56   #282
Quote:
maaalaaa kaže: Pogledaj post
Sorry,ja se malo vračam na konkretne cijene i veletržnice.Za cure iz Istre,frendica mi je kupila 300 ruža na jednoj veletržnici u Trstu.Dva tijedna prije je dogovorila,nešto dala za kaparu i došlo joj je 0,42 centa po komadu,što bi bilo neke 3,06 kuna.Dogovorila se sa cvječarkom samo za rad i umjesto 3000 kn platila cviječe 900.
Pitat ču je točnu adresu i tel ako nekoga zanima.Mi čemo isto vjerovatno tako,barem pola ruža da mi nabavimo a pola cvječarka.
Mene zanima I zanima me, ako znaš, da li vrijedi samo za ruže ili i za drugo cvijeće? Pretpostavljam, ako se radi o veletržnici da nije ograničeno samo na ruže
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:13   #283
i mene zanima!!!!!
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:41   #284
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Mene zanima I zanima me, ako znaš, da li vrijedi samo za ruže ili i za drugo cvijeće? Pretpostavljam, ako se radi o veletržnici da nije ograničeno samo na ruže
Nije ,nije samo za ruže.Frendica mi kaže da stvarno ima svega,naravno ovisno o godišnjem dobu.Kaže da je ona bila stvarno zadovoljna.Pokazali su joj nekih 4 vrste bijelih ruža u živo i odmah pogledali dali ih ima na stanju preko neta da ne bude kasnije iznenađenja i rezervirali.
Kasnije ću dobiti br.telefona pa vam javim.
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:43   #285
carina na uvoz

Ne znam da li znate ali najstože je zabranjeno uvozit cvijeće, tako da pazite preko granice... sad sam zaboravila točan razlog, ali znam sigurno da je tako po zakonu (osobito su oprezni na carini ako se radi o sadnicama, ali i svježe cvijeće je problem)
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 12:44   #286
Evo samo da vam javim da u subotu ujutro idem na veletrznicu cvijeca s kumovom zarucnicom pa ako imate stogod da vam treba pogledati javljam. Ici cemo i u Dobar partner pa evo, da znate.

Ako treba mogu vam se raspitati i za stvari koje jos nisu na repertoaru
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:07   #287
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo samo da vam javim da u subotu ujutro idem na veletrznicu cvijeca s kumovom zarucnicom pa ako imate stogod da vam treba pogledati javljam. Ici cemo i u Dobar partner pa evo, da znate.

Ako treba mogu vam se raspitati i za stvari koje jos nisu na repertoaru
Pitaj pitaj sve što ti padne na pamet....
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:29   #288
Evo mozda vam olaksa izbor cvijeca za vase vjencanje:

Bež ruža - Skromnost
Bijela krizantema - Istina
Bijela ruža - Nevinost
Bijeli jorgovan - Mladenačka nevinost
Bijeli tulipan - Zahvalan sam ti
Bordo ruža - Žudnja
Bršljan - Vječna odanost
Ciklama - Sramežljivost i skromnost
Crvena ruža - Ljubav, sreća
Crveni tulipan - Volim te
Đurđica - Povratak sreće
Gardenija - Zadovoljstvo
Hortenzija - Ponos
Iris - Plamteća ljubav i strast
Jasmin - Privlačnost
Kamelija - Zahvalnost
Karanfil - Smjelost
Ljiljan - Veličanstvenost
Ljubičica - Vjernost
Magnolija - Tolerancija
Mimoza - Osjećajnost
Narančasta ruža - Fasciniranost
Narcis - Egoizam
Orhideja - Ljepota
Paprat - Obožavanje i poštovanje
Roza ruža - Ljupkost
Ružmarin - Sjećanje
Sunovrat - Pažnja
Tamno roza ruža - Zahvalnost
Tratinčica - Nevinost
Tulipan - Ljubav
Visibaba - Nada
Zumbul - Ljupkost
Žuta ruža - Prijateljstvo
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:32   #289
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ne znam da li znate ali najstože je zabranjeno uvozit cvijeće, tako da pazite preko granice... sad sam zaboravila točan razlog, ali znam sigurno da je tako po zakonu (osobito su oprezni na carini ako se radi o sadnicama, ali i svježe cvijeće je problem)
Tri biljke smijes prenjeti preko granice, a za vecu kolicinu trazis tamo fitologa da ti da certifikat, to se placa naravno, a i placas carinu. jeftinije ti ispadne unajmit cvjecara ili kupit sama cvijece na veleprodaji.
Kandela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:35   #290
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post
Tri biljke smijes prenjeti preko granice, a za vecu kolicinu trazis tamo fitologa da ti da certifikat, to se placa naravno, a i placas carinu. jeftinije ti ispadne unajmit cvjecara ili kupit sama cvijece na veleprodaji.
Eto hvala... meni ne treba, ali cure iz Istre bi u Italiji nabavljale pa sam se sjetila da to nije baš dopušteno.. a cvijeće i nije baš lako sakrit tako da sam odaslala samo upozorenje, no nisam bila sigurna točno kako je zakonski
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:48   #291
Quote:
Kandela kaže: Pogledaj post
Tri biljke smijes prenjeti preko granice, a za vecu kolicinu trazis tamo fitologa da ti da certifikat, to se placa naravno, a i placas carinu. jeftinije ti ispadne unajmit cvjecara ili kupit sama cvijece na veleprodaji.
O, super! Nisam to znala. Onda ništa od Trsta Ili ću ići 20 puta sa par auta da sve donesemo
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:13   #292
Evo ja nabavila broj ako nekoga zanima.Znam da baš i nije dopušteno preko granice ali nama progledaju kroz prste,ipak je to vjenčanje.
Adria flor-Trst:0039-Brojeve ne objavljujemo... Kome treba nek se javi preko PM. Magg
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:22   #293
A sorry malo sam se zaletila.A kako da sad ispravim?
maaalaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 10:06   #294
Evo cure frisko izvjesce. Ja bila jutros na veletrznici cvijeca pa evo cijene i stanje
Kale (koje smo trazili) - velike 10 kn (male 6 kn) - to su nase domace i vjerojatno ce im jos pasti malo cijena. Stricek u 2. ducanu lijevo iza kaveza je rekao da se kod njega mogu naruciti 10m dana unaprijed na sigurno. On ima i zute velike i male bijele i one krasne tamnoljubicaste.
ruze - standardno od 2,50 (male) pa do 6 kn (velike) svih boja.
suncokreti - 6 kn
tulipani - 4-5 kn (raznih boja i ima ih dosta)
orhideje - 50-70 kn grana
gerberi- 70-90 kn karton s 25 kom - raznih boja
ono mekse lisce kao od banane 40 kuna bunt, vecina zelenja po 10-20 kn bunt
anturium - 15-20 kn kom

Eto drage moje cure nadam se da je bar malo pomoglo.
I da pogledajte si u dobrom partneru one knjizice na blagajni. Ja sam vidjela jedan prekrasan buket s kalama a ima stvarno jako puno ideja.

To je to. Nama kale trebaju za Uskrs (odnosno subotu iza) i rekli su da ce ih biti, mozda jos uvijek domacih, ako ne uvozne su obicno oko 12 kn.

POzdrav
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:57   #295
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo cure frisko izvjesce. Ja bila jutros na veletrznici cvijeca pa evo cijene i stanje
Kale (koje smo trazili) - velike 10 kn (male 6 kn) - to su nase domace i vjerojatno ce im jos pasti malo cijena. Stricek u 2. ducanu lijevo iza kaveza je rekao da se kod njega mogu naruciti 10m dana unaprijed na sigurno. On ima i zute velike i male bijele i one krasne tamnoljubicaste.
ruze - standardno od 2,50 (male) pa do 6 kn (velike) svih boja.
suncokreti - 6 kn
tulipani - 4-5 kn (raznih boja i ima ih dosta)
orhideje - 50-70 kn grana
gerberi- 70-90 kn karton s 25 kom - raznih boja
ono mekse lisce kao od banane 40 kuna bunt, vecina zelenja po 10-20 kn bunt
anturium - 15-20 kn kom

Eto drage moje cure nadam se da je bar malo pomoglo.
I da pogledajte si u dobrom partneru one knjizice na blagajni. Ja sam vidjela jedan prekrasan buket s kalama a ima stvarno jako puno ideja.

To je to. Nama kale trebaju za Uskrs (odnosno subotu iza) i rekli su da ce ih biti, mozda jos uvijek domacih, ako ne uvozne su obicno oko 12 kn.

POzdrav
ja sam bila u subotu na veletržnici ali sam samo prozujala ...vidjela sam kale u konzumu za 10 kn ali nisu bile svježe ... kakva će im biti cijena u 5 mjesecu dal netko zna ?
poslije sam bila na cvjetnom u gradu i tamo u cvjećarni košta 30 kn komad....
a ovo u dobrom partneru nisam vidjela ....
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 10:44   #296
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
ja vidjela sam kale u konzumu za 10 kn ali nisu bile svježe ... kakva će im biti cijena u 5 mjesecu dal netko zna ?

a ovo u dobrom partneru nisam vidjela ....
Ove koje sam vidjela su bile svjeze, dobro bilo je i onih malo starijih, ali bilo je ponih predivnih jos prakticki skroz zatvorenih.

Napisala sam u postu nize da kad ne bude vise domacih bit ce uvoznih a njihova je cijena oko 12 kn. Ja sam kale imala prosle godine na kraju lipnja tako da ce ih gotovo sigurno biti u svibnju

Za DObar partner imas jos vremena. I slobodno si pogledaj tamo na blagajni, bas ima za vjencane bukete jedno 3 knjizice s tvrdim uvezom. Mi smo nakon sto smo platile stale sa strane i pregledavale. Mislim ima ultra ekstravagantnih a ima prekrasnih
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:07   #297
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Za DObar partner imas jos vremena. I slobodno si pogledaj tamo na blagajni, bas ima za vjencane bukete jedno 3 knjizice s tvrdim uvezom. Mi smo nakon sto smo platile stale sa strane i pregledavale. Mislim ima ultra ekstravagantnih a ima prekrasnih
joj..nisam iz zagreba i već sam par subota za redom u zg-u ...ne putuje mi se više ....
šteta .... gdje su oni uzeli te knjižice, dal se mogu negdje nabaviti ?
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:11   #298
Nemam pojma, mislim da su bile talijanske.

Ma garantiram ti ja da ces jos bar jednom ici u Zg prije vjencanja, pa ces stici pogledati

A sigurno znas otprilike sto zelis pa ...

evo za utjehu stranica s puno slicica
http://www.brides.com/weddingstyle/decorations/gallery/
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:19   #299
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, mislim da su bile talijanske.

Ma garantiram ti ja da ces jos bar jednom ici u Zg prije vjencanja, pa ces stici pogledati

A sigurno znas otprilike sto zelis pa ...

evo za utjehu stranica s puno slicica
http://www.brides.com/weddingstyle/decorations/gallery/
ma i ja mislim da budem još išla u zg....
prije sam imala samo jednu verziju buketa a sad sve više švrljam po internetu i nalazim sve više lijepih buketa s kalama i nemogu se više odlučiti
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:30   #300
nina1, gdje si ti?
mozda da ti jedna od cura usput nabavi pa postom posalje....
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.