Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 18:53   #6461
Quote:
Cvitelius kaže: Pogledaj post
Tako je i mladenkama kad ih neko pokusava uvjerit da moraju imat nedto na svojoj svadbi sta ne zele
Ako se ovo odnosi na moj komentar iznad, krivo ispada. Jednako radim s mladenkama koje nisu spremne potrositi previse i zele cvijece tek toliko da imaju nesto kao i s onima kojima je to bitno. Bez ikakvog pritiska, mislim da smo svi ovdje takvi. Ono sto sam ja htjela reci je da se dekoracije mogu pamtiti i biti wow ukoliko je nekom to dovoljno bitno da ulozi u to. Ista stvar vrijedii za apsolutno sve na vjencanju i to je bila moja poanta
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:55   #6462
Quote:
ohjohnny kaže: Pogledaj post
Ako se ovo odnosi na moj komentar iznad, krivo ispada. Jednako radim s mladenkama koje nisu spremne potrositi previse i zele cvijece tek toliko da imaju nesto kao i s onima kojima je to bitno. Bez ikakvog pritiska, mislim da smo svi ovdje takvi. Ono sto sam ja htjela reci je da se dekoracije mogu pamtiti i biti wow ukoliko je nekom to dovoljno bitno da ulozi u to. Ista stvar vrijedii za apsolutno sve na vjencanju i to je bila moja poanta
Ma ne opcenito govorim. Cvjecar ce pridodat paznju cvijecu i dekoraciji, fotograf svom poslu itd. Mislin da je najteze razumit, bar meni, prevelika razlika u cijenama za isto cvijece i ono sta zelin.
Cvitelius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 19:00   #6463
Quote:
Cvitelius kaže: Pogledaj post
Ma ne opcenito govorim. Cvjecar ce pridodat paznju cvijecu i dekoraciji, fotograf svom poslu itd. Mislin da je najteze razumit, bar meni, prevelika razlika u cijenama za isto cvijece i ono sta zelin.
Znam i kuzim to skroz, ali tak je u svemu vezano uz vjencanja zar ne?
Ja sam se udavala 2014e i imala sam istu zbunjujucu situaciju s rasvjetom. Ponudu od 2500,5500 i 11500 kuna za istu stvar. Ukoliko imas bilo kakvih pitanja, dilema itd. Javi se bilo kom od nas i mozemo probati zajednicki skuziti u cemu je razlika ili problem. Zato i jesmo ovdje
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:53   #6464
Post napisan sa moje strane nije bio upucen nikome konkretno nego opceniti post jer valjda 80% mladenki zanima neka "okvirna" cijena njihovog vjencanja, pa je u postu navedeno sto tocno odreduje cijenu nekog aranziranja i da nije bas lako reci nekome okvirnu cijenu napamet.
Evo dosli smo i do toga da bi clanica foruma ribic htjela bukete sa gypsophilom, dok clanica Cvitelius nije definirala nista, nego bi nesto sezonsko, razlika moze biti velika(cak i da se navede vrsta cvijeca koliko veliki aranzman, tipa buket sa 10-15 ruza, potpoljena jedna ruza, 3 ruze...)
Sa navedenim detaljima se slozi cijena pa onda znas sto ocekivati i kakve moguce promjene, a okvirno na pamet gdje su informacije samo termin i broj ljudi mogu dovesti samo do problema i mladenki jos vise zagorcati i otezati stvari nego razjasniti situaciju planiranja vjencanja i budzeta.
Moram napomenuti da mi radimo samo sa vrhunskim i svjezim cvijecem koje zbilja traje jos 10 dana nakon vjencanja, tretiramo ga sa cijelom paletom Floralife proizvoda tako da se cvijece placeno nekoliko tisuca kuna jednostavno NE SMIJE RASPASTI UJUTRO(izuzev ako je palo na pod ili mu se nesto nasilno nije dogodilo , moguce je takoder da npr. Hortenzija kojoj treba jako puno vode bude zbog zeljenog oblika aranzmana stavljana u cvjecarsku spuzvu, tada ce sigurno do jutra dehidrirati i izgledati "uvenulo", ali nije.
Uzmite je doma, odrezite stabljiku pod kutem i stavite je u vodu, kroz par sati kad se napije dovoljno vode ce biti kao nova).
Ako Vam se cvijece raspalo ili uvenulo, a nije bilo nikakvog udarca u njega ili nesto, onda Vas je netko debelo nasamario.
Ma sa skoro svakog vjencanja imamo nove stalne musterije nakon sto su dobile aranzman i sto je trajao nekoliko dana kasnije.
Cvjecari moraju znati da je i to vrhunski nacin promocije.
Oni koji prenaplacuju staro cvijece ce se brzo filtrirati i izbaciti sami sebe iz posla.
Mi radimo po cijeloj Hrvatskoj gdje god treba, a tu dolazim do pitanja kada kapariti cvjecara.
To uvelike ovisi o tome sto i koga zelite da Vam radi cvijece.
Nama je dobar dio iduce godine popunjen, nakon sto smo nazalost morali odbiti nekoliko stalnih musterija za vjencanje jer smo vec bili zauzeti su nas poceli rezervirati dosta rano. Oni popularniji budu ranije rezervirani, pa je i potrebno prije kapariti.
Jos jedna stvar je dosta bitna, vecina cvjecarnica moze odraditi vise vjencanja na isti dan(ovisi gdje su locirana) pa je bitno ranije rezervirati kako bi rekviziti koji se Vama svidaju bili rezervirani za Vas.
Mi pak recimo ako radimo vjencanje u nekom drugom gradu koji je dosta udaljen od nas taj vikend vise ne uzimamo nijedno drugo vjencanje, pogotovo ako se radi o zahtjevnijem vjencanju.
Da se osvrnem na razliku u cijeni.
Kako u svakom poslu tako i u cvjecarstvu svak sam sebi odreduje cijenu po kojoj misli da bi nesto mogao ili htio raditi.
Tako mesna plata kosta u nekom restoranu 170kn u nekom 280kn, a normativ i vrsta mesa je ista, ali...
Meso nije od istog dobavljaca, niti mu je nabavna cijena ista, kuhar u nekom restoranu je bolji, konobar profesionalniji i sposobniji, uredenje i pozicija restorana su drugaciji.... niz faktora je tu, a to nuzno ne znaci da ce plata od 280kn biti bolja od ove za 130kn, stvar je sto netko misli da moze prodati za odredenu svotu novca, a kupci su tu da odluce.
Tako je i sa cvijecem, netko svoju ruzu naplacuje 12kn, netko 25kn, netko 90kn i svak je u nju sebi uracunao nesto zbog cega misli da to vrijedi, a realno mozda ne vrijedi, obicno su cvjecarnice iz vecih gradova i skuplje jer imaju i veci trosak obrta(najam, rezije....)
Mlade cvjecarnice da bi se probile na trziste obicno moraju davati puno vise za manje novca, a one etablirane sa nekim imenom to tesko steceno ime i trud koje ih je dovelo gdje jesu zele naplatiti to Vam je kao kad vozite neki auto premium marke pa se sa njim poneki put i pohvalite .
Vi ste tu da odaberete zelite li platiti neciju ideju vise ili manje novaca, ne samo cvijece.
S druge strane neka cvjecarnica ima puno veci izbor rekvizita iz kojih mozete izabrati ono sto se Vama svida dok druga nema te rekvizite i nemoze odraditi to sto bi Vi htjeli.
Nas je dosta mladenki kaparilo samo zbog svjetlucavog tila nakon sto su ga vidjeli uzivo, a nitko drugi ga nema
Ono sto je bitno je da odaberete cvjecarnicu koja ima rekvizite koji Vam se svidaju, ima razumnu cijenu i svidaju Vam se njihovi radovi, tako je vjerojatnost sa cete biti zadovoljni sa aranziranjem najveca.
Ako budete gledali samo i iskljucivo da je najjeftinije i da ima cvijeca tek da je, mozda cete biti super zadovoljni jer ste prosli jeftino, a mozda ce Vam biti zao sto niste platili 20-ak % vise i bili zadovoljni komplet ili ono najbolje mozda Vam se bas svidaju radovi najpovoljnije cvjecarnice(nije nemoguce)
Ono sto ce nama zauvijek ostati u sjecanju je kada smo radili prvo rustikalno vjencanje(ima cak i ovdje slika u topicu) kad nismo imali jos ni priblizno rekvizita za takvo vjencanje kao sada, gdje je mladenka dosla na dogovor i nakon predstavljanja rekla da joj je cvijece najmanje bitna stavka na vjencanju, a nakon vjencanja nas zvala rano ujutro da nam se zahvali i da je znala da ce sve biti fenomenalno jer je sa nama i fotografom kliknula na prvu, ali da nikada nije mislila da ce bas aranziranje biti jedno od glavnog fokusa te veceri jer su ju svi uzvanici dolazili pitati da tko je to radio, odakle ideja, da je super.....
Ostali kolege iz branse su je nakon takve prve izjave po njenim rijecima izbacili iz cvjecarnica.
Aranzer mora tu biti za mladence razumjeti ih i pokusati im pomoci maksimalno sto moze, a svojim radom dokazati koliko dobro to moze biti unutar zadanog budzeta.
Vjerujte nije to lagano jer mladenke najcesce misle da su ima cvjecari organizatori vjencanja(sto je nesto posve drugo i to se sa vecinom njih moze dogovoriti) i zovu bas cvjecare za apsolutno sve sto neznaju kako bi rjesili i nabavili.
Gdje nabaviti sto, koga zvati za ovo, koju lokaciju za ono, bi li im mogli prevesti ovo ovdje pa tamo, organizirati ovo sa onime.....
Svakome je nesto drugo najbitnije na njegovom vjencanju i tome ce pridati jasno vise ili manje paznje, kod nas je nazalost cvijece nekako uvijek medu najmanje bitnim stvarima i onime sto bi mladenci najradije najmanje platili, a ono sto mladenci neznaju je da oni rade i po 4 dana za njihovo vjencanje u komadu.
Nitko od cvjecara tu ne brani bransu nego bas naprotiv daje Vam savjete kako da olaksate sebi odabir cvjecara, a isto tako kako bi olaksali i sebi posao tako sto onda Vi imate puno bolji uvid i percepciju u problematiku.
Nemojte sve shvacati kao osobni napad da ste skrti, da ovo da ono.
Ljudi Vam nesebicno pomazu i pisu stvari koje su najvise Vama od koristi da kad dodete kod nekog cvjecara na dogovor da razgovor prode "brzo i bezbolno" bez izvlacenja informacija iz Vas, a Vama je bitno samo da sto prije dodete i saznate cijenu koja bi bila najbolja da je 500kn
Kao sto je jedna nasa mladenka rekla da sto ne mi to cvijece naberemo na livadi kad je to tako skupo
Ne ne uberemo, nego 10 dana razgovaramo sa dobavljacem da bi pogodili nijansu boje cvijeca u odnosu na cipelice koje ste kupili za 4500kn, pa onda pokusavamo naci trakice u toj boji, nakon sto teskom mukom uspijemo u toj nemogucoj misiji, onda slazemo aranzmane da budu savrseni kako ste Vi htjeli, onda ih vozimo do Vase kuce, pa neke u crkvu, pa do restorana, pa tamo cijeli dan preslagujemo do zadnjeg detalja da bi bilo savrseno.
Nakon toga iduci dan slijedi ono najgore dodemo pokupiti vaze pune gemista, zapaljeni til od raznih cigareta jer se drustvo pred jutro razuzdalo, a uz sav trosak Vam jos nemamo srca reci da je Vasa frendica propalila til cigaretom na nekoliko mjesta, kum zalio bambusom saten....
Nakon sto to napokon prevezemo u cvjecarnicu onda to jos sve cijeli dan cistimo od ogromnih kolicina voska sa 376 svijeca koje su Vam bile tako lijepe i romanticne zajedno sa nasim djelatnicima koji kod kuce imaju djecu ali rade po cijeli dan za Vas toliko nesebicno s entuzijasmom jer to volimo.
Zato to nemoze kostati 500kn.
Ali kad ste razumni i imate informacije koje Vam se ovdje nesebicno daju onda ce Vas i cvjecari lakse i brze razumjeti i lakse doci do onog sto zelite i dati Vam pravi savjet.
A odgovor na okvirnu cijenu vjencanja 31.7. sa 200 uzvanika glasi od 2500kn do 250 000€ jer je zbilja to moguce odraditi i za 2500kn i za 250 000€
Kada imate informacije koje su Vam potrebne i za koje mi odvojimo vrijeme da Vam ih ovdje kazemo mozete u jednom danu obici 4-5 cvjecarnica i odabrati koja je najbolji izbor za Vas, dok bi sa onako opcenitim pitanjem obisli jednu i izgubili volju za posjetiti jos ijednu vise.
Ono gdje Vi mozete pomoci nama na ovom forumu je napisati sto je Vama bitno, sto bi htjeli za svoje vjencanje u buducnosti cak i one cure koje su u vezi, a jos se ne udaju, mi znamo da citaju tako bi se mi lakse opskrbili sa rekvizitima, ugnjavili dobavljace za drugacije vrste cvijeca, drugacije stilove i kombinacije boja.
Nazalost manje vise se svi forumi svode na to da ljudi dodu po informaciju sto i gdje nesto najjeftinije kupiti.
Post je podugacak znam i nije nikome ponaosob upucen nego zbir misli na ovaj kisni dan nakon sto je vjencanje za ovaj vikend pripremljeno i uz kavicu citamo sto se novo vrzma po glavama dragih nam mladenki, pa da im eto nesebicno pomognemo na jednom mjestu.
Ukoliko je netko zbilja u nekoj nedoumici i zeli informacije, obratite nam se i u inbox, pomoci cemo koliko mozemo, ako odgovor ne stigne odmah, imajte malo strpljenja, radimo.
Za kraj jedan od bitnijih savjeta, OPUSTITE SE I UZIVAJTE U PLANIRANJU VJENCANJA, NEMOJTE GA UNAPRIJED ZAMISLITI KAO STRESNOG I SVE CE ICI PUNOOO LAKSE I LJEPSE.

Hvala na citanju
MR1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:11   #6465
Potpisujem sve iz ovog opsirnog posta iznad. Pogotovo ovaj dio s tim da cvjecari nerjetko rade stvari koje nemaju veze s cvijecem i dekoracijama. Vjerujem da smo se svi ovdje nasli barem jednom u nekoj situaciji di u zadnji cas dajes kontakte od slasticara, sminkerice, frizerke itd. Ovo su jos najbanalniji primjeri situacija u kojima se znamo naci. I sve je to ok, jer ocito volimo to sto radimo i mladenke su nam svima posebne. Puno puta se dogodi da odradimo puno konzultacija da to na kraju ni ne naplatimo, jer vidimo da je cura na rubu ocaja prije vjencanja. Da se razumijemo, nitko ovdje ne soli pamet samo hocemo da cujete i nasu stranu price. Ukoliko mislite da bezveze pricamo i velicamo sto radimo, na ovom forumu se mogu naci svakakvi komentari na racun cvjecara. Ne jednog izoliranog slucaja, nego na racun svih nas. I zato mislim da je ovo super, jer ako vi uspijete shvatiti nas koliko se mi trudimo shvatiti vas, svima ce biti lakse i bolje raditi.
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:21   #6466


Moj buket, dar od kume
s.p.q.r. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:00   #6467
Moze samo pitanje za cvjecarke ovdje, gdje kupit onu zelenu spuzvu za aranzmane al okruglu?, vidam samo cetvrtaste.

Tnx
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:40   #6468
Hi curke

Može preporuka za dekoraciju prostora u Zagrebu (sala, stol za mladence & moj buket)?
Gledam po netu, surfam danima ali preporuka iz prve ruke uvijek više znači od samopromocije
Dorica the dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:41   #6469
Hi curke

Može preporuka za dekoraciju prostora u Zagrebu (sala, stol za mladence & moj buket)?
Gledam po netu, surfam danima ali preporuka iz prve ruke uvijek više znači od samopromocije
Dorica the dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:42   #6470
Quote:
Dorica the dog kaže: Pogledaj post
Hi curke

Može preporuka za dekoraciju prostora u Zagrebu (sala, stol za mladence & moj buket)?
Gledam po netu, surfam danima ali preporuka iz prve ruke uvijek više znači od samopromocije
Ja još nisam krenula tražiti niti znam točne raspone za slične ponude. Jedino što mi je zapelo za oko je cvjećarna Gea jer su imali aranžman kakav se meni svidio i ok je cijena. E sad, možda to i košta negdje jeftinije ali nisam još krenula s time pa ne znam. I stvarno ne znam kako rade i sve to da baš iskustvo kažem. Nisam baš od neke pomoći još.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:17   #6471
Jedna jesenska od proslog vikenda
MR1202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 23:43   #6472
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
Moze samo pitanje za cvjecarke ovdje, gdje kupit onu zelenu spuzvu za aranzmane al okruglu?, vidam samo cetvrtaste.

Tnx
Na veletržnici. Možda imaju i ovi dućani s kojekakvim repromaterijalom, al to nisam ziher.

Ako misliš baš na kuglu, najmanja ti košta 30 kn.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:17   #6473
Cure molim vas pomoc, vjencanje je u drugoj polovici lipnja.
Neke od vrsta cvijeca koje mi se svidaju, a da sam proguglala da su sezonske tijekom ljeta su: pelargonija, lizijantus, ranunkula (procitala da ih ima tijekom cijele god), dalija, bouvardia te od proljetnih: karanfil, kamelija, bozur i kineski tulipan. Nisam sigurna bili se naslo tih proljetnih vrsta i ljeti? Svidaju mi se i mini ruze. S obzirom da nemam iskustva sto se cijena tice bila bih jako zahvalna kad bi mi netko napisao koje od navedenih su skuplje/jeftinije
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:08   #6474
Hej! Imate li ideju kako sto jednostavnije ukrasiti auto mladenaca ali da se opet nekako istice? Ono da je samo sa tilom mi nije bas nesto lijepo :/
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:25   #6475
Quote:
bomchika kaže: Pogledaj post
Hej! Imate li ideju kako sto jednostavnije ukrasiti auto mladenaca ali da se opet nekako istice? Ono da je samo sa tilom mi nije bas nesto lijepo :/
Ja mislim da cemo mi samo zavezat snop balona.
Nesto u ovom stilu:
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:53   #6476
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Ja mislim da cemo mi samo zavezat snop balona.
Nesto u ovom stilu...
To sam i ja gledala, super mi je, samo kako to priheftat na auto?
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:04   #6477
Quote:
bomchika kaže: Pogledaj post
To sam i ja gledala, super mi je, samo kako to priheftat na auto?
To ni ja jos nisam sigurna, ali budemo nekako
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:30   #6478
Pozdrav, od cure mami je rodendan, a zena uzasno voli cvijece. Pa bi joj uzeli neki u tegli, koji je malo onako posebniji, da duze traje i to. Nije bitno i ako skuplje ispadne.
Imate savjet?
mr.greeeny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:48   #6479
Ovo ti je tema za cvijeće i cvjetne dekoracije ne vjenčanju, ali što se tiče kućnih biljaka jako su lijepe, dugotrajne i zahvalne kalanhoe, guzmanije, spatifilumi... Ne zahtijevaju previše njege, a kad biljke ocvjetaju i počnu propadati,vrlo lako se zamlađuju i presađuju i mogu trajati godinama.
U ovo doba također ciklame i božićni kaktusi...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:03   #6480
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Cure molim vas pomoc, vjencanje je u drugoj polovici lipnja.
Neke od vrsta cvijeca koje mi se svidaju, a da sam proguglala da su sezonske tijekom ljeta su: pelargonija, lizijantus, ranunkula (procitala da ih ima tijekom cijele god), dalija, bouvardia te od proljetnih: karanfil, kamelija, bozur i kineski tulipan. Nisam sigurna bili se naslo tih proljetnih vrsta i ljeti? Svidaju mi se i mini ruze. S obzirom da nemam iskustva sto se cijena tice bila bih jako zahvalna kad bi mi netko napisao koje od navedenih su skuplje/jeftinije
Mini ruza imas tokom cijele godine u uvozu i srednjeg su cjenovnog ranga. Ako bi ih se koristilo uz ostalo cvijece koje je tada u sezoni, nebi trebalo ispasti suludo skupo. Za cijenu cvijeca u sezoni je tesko reci tocnu cijenu sada jer ovisi koliko ce cega biti iduce godine u lipnju . Karanfili se takoder vecinom uzimaju iz uvoza i oni nisu skupi. Proljetne vrste se takoder mogu naruciti ali obzirom da nisu u sezoni cijena je upitna. Ako ne mislis raditi dekoracije sama, cvjecar ce ti pomoci u odabiru cvijeca sukladno tvojem budzetu .
ohjohnny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.