Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 14:01   #1
Pitanja vezana uz kreditnu sposobnost

Svako malo otvaraju se teme s pitanjima pojedinaca vezana uz kreditnu sposobnost kod odobravanja kredita.

U njima postoje dobre smjernice koje saznajemo u svakodnevnom životu s bankama.

No, u hrpi malih tema s istom tematikom ti postovi se izgube pa se stalno ponavljamo ili vremenom izgubimo volju išta napisati.

U želji da ti podaci/informacije/savjeti budu na jednom mjestu/temi ovdje možemo o tome diskutirati/savjetovati/prenijeti svoja iskustva.



Napominjem:
Ovo su iskustva iz prakse s kojima se susrećemo, oni mogu ili ne moraju biti točni.

Najtočnije podatke, naravno, dobivate u bankama.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 30.11.2007. at 23:27.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:22   #2
Kredit

dali se još uvije mora biti 1 godina u stalnom radnom odnosu na neodrđeno ili se može odma dobiti kredit, kad se dobije ugovor na neodređeno.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:55   #3
mislim da je potrebno primiti min. 3 plaće na tekući za vrijeme radnog odnosa na neodređeno. po tome bi bilo da ti trebaju proći 3 mjeseca od kada si prijavljen na neodređeno. u zabi, u pristupnici za kredit traži se podataka o
prosječnom mjesečnom prihodu u posljednja 3 mjeseca prije tekućeg mjeseca.

najbolje nazvati poslovnicu banke i provjeriti info!!
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 20:31   #4
u pravilu nakon tri redovna osobna dohotka. u slučaju da si zaposlen na određeno uz sudužništvo osobe zaposlene na neodređeno vrijeme. ali i u takvim slučajevima je moguće izuzeće, ovisno o tome gdje si zaposlen, koliko već dugo imaš ugovor na određeno i sl.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:44   #5
ovak, s tri mjeseca na neodredeno bez problema prolazis u imex banci i hpb-u. hpb ti je ujedno i najpovoljnija trenutno i mozes najvise dobit. za volks i centar banku moras bit minimalno 1 godinu na neodredeno. u splitsku ti se ne isplati ak ti neto placa nije iznad 4 tisuce kn...
......
ovisi to od banke do banke. sad samo kolko trebas...?
NessOfTheLoch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:42   #6
Quote:
sky captain kaže: Pogledaj post
mislim da je potrebno primiti min. 3 plaće na tekući za vrijeme radnog odnosa na neodređeno. po tome bi bilo da ti trebaju proći 3 mjeseca od kada si prijavljen na neodređeno. u zabi, u pristupnici za kredit traži se podataka o
prosječnom mjesečnom prihodu u posljednja 3 mjeseca prije tekućeg mjeseca.

najbolje nazvati poslovnicu banke i provjeriti info!!
jel moguca situacija kada kredit dize osoba zaposlena na neodredjeno, a suduznik je na odredjeno?
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:08   #7
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
jel moguca situacija kada kredit dize osoba zaposlena na neodredjeno, a suduznik je na odredjeno?

pretpostavljam da se i na njega odnose isti uvjeti kao i za korisnika/tražitelja kredita.

nažalost nisam siguran.

jedino znam da je kod sudužnika važna njegova kred. sposobnost koja se zbraja sa neopterećenim mjes. primanjem tražitelja kredita.
__________________
sky captain
sky captain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 09:41   #8
Jamac

Ovako puno sam googlao ali nisam nigdje naso konkretan odgovor...pitanje glasi:

Ako sam nekome jamac dali mogu dici kredit u medjuvremenu dok ta osoba kojoj sam jamac uredno otplacuje svoj kredit.Naravno,zaposlen sam za stalno i imam primanja veca od 4000kn..

Hvala lijepa!
prdyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 11:27   #9
Ukoliko si kreditno sposoban naravno da mozes.

Drugim rijecima, ako zbrojene rate kredita ( dakle onog gdje si jamac i tvog kredita ) ne prelaze 1/3 tvoje place onda mozes. Zato dobro razmisli...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:11   #10
jamac, pitanje broj 2?!

dižem autokredit i zanima me da li mi dečko može biti jamac (sudužnik)?
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:33   #11
jamac i suduznik nije isto
ako ti je decko kreditno sposoban, moze,
a ti vidi da li i hoce?
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:15   #12
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
jamac i suduznik nije isto
ako ti je decko kreditno sposoban, moze,
a ti vidi da li i hoce?
pa naravno da hoće

koja je razlika između jamca i sudužnika?
::andariel:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:29   #13
jamac jamci povrat kredita
suduznik ti poboljsava kreditnu sposobnost
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:19   #14
Stambeni i auto kredit?

Imam jedno pitanje, na koje je vec sigurno netko nasao odgovor, ali eto da pitam...

Moj dragi i ja ulazimo u stambeni kredit tako da cemo biti u suduznickom odnosu.
Zna se da se za stambeni i auto kredit drugacije racuna kreditna sposobnost. Nakon sto udem u stambeni kredit ne ostaje nam vise neopterecena trecina primanja.

E pa sada, zanima me kako ljudi nakon toga kupe auto na kredit?
Nisam vise kreditno sposobna jer smo kupili stan, to znaci da sljedecih 20 godina ne mogu kupiti auto!?

I sto sad? 500 kn na stranu, pa cu za 10 godina moci kupiti auto?
Kako se to rjesava?

Nekako mi se ne cini da su se ljudi u ovoj drzavi svi prebacili na javni prijevoz jer su kupili stanove!?
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:40   #15
rba ti od plaće oduzme iznos kredita koji plaćaš npr. ako ti je rata kredita 2000 kn, a recimo plaća 5000 kn, ostaje ti 3000 kn.
možeš dignuti kredit za auto da ti rata bude 1/3 od 3000 kn tj. 1000 kn. znači od plaće se oduzima jednostruki iznos obveza, pa od ostatka 1/3 možeš dobiti kredit.
u nekim bankama još uvijek ti se računa 1/3 što znači ako ti je kredit 2000 kn, 2000x3=6000 kn, ne ostane ti ništa. druga stvar ako je osoba sudužnik, kako se to računa, ne znam.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:39   #16
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
rba ti od plaće oduzme iznos kredita koji plaćaš npr. ako ti je rata kredita 2000 kn, a recimo plaća 5000 kn, ostaje ti 3000 kn.
možeš dignuti kredit za auto da ti rata bude 1/3 od 3000 kn tj. 1000 kn. znači od plaće se oduzima jednostruki iznos obveza, pa od ostatka 1/3 možeš dobiti kredit.
u nekim bankama još uvijek ti se računa 1/3 što znači ako ti je kredit 2000 kn, 2000x3=6000 kn, ne ostane ti ništa. druga stvar ako je osoba sudužnik, kako se to računa, ne znam.
E super.
Da, do sada sam naisla samo na one primjere kad ti od ukupne place gledaju 1/3.
Dakle u ovom primjeru 5000/3 i da ti je to kreditna sposobnost, pa sto kupis za to - to je tvoj problem. Dakle, ako ti je rata kredita za stan 2000, to je vise od 5000/3 i vise ne mozes kupiti nista.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 12:59   #17
Koliki staž treba za kredit???

Ovako zaposlen sam u 12 mjesecu, odnosno prijavljen na neodredjeno vrijeme...Prije toga sam radio kratko ali u drugim firmama...Zanima me koliko vremenski treba cekat da bi dobio kredit?odnosno koliko vremena trebam radit da bi mogao podnjet zahtjev!?hvala
ivo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 14:26   #18
u pravilu - tri mjeseca!
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:24   #19
Evo IZ PBZ su mi rekli da dodem pa de cemo vidit mogu li odma...Da oni to ubace u neki kompjuter itd..neznam ni ja
ivo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:56   #20
u istoj sam situaciji. jesu li ti šta odgovorili? meni je rečeno da čekam dok ne budem imao 3 mj. rada na neodređeno. u kojoj si poslovnici bio? možda ovisi i o osobnom bankaru?
don giovanni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.