Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o NLO-ima?
Zemaljskoga su podrijetla 18 22.22%
Zemaljskoga su i vanzemaljskog podrijetla 45 55.56%
Neutralan sam. 18 22.22%
Glasovatelji: 81. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2006., 18:33   #21
Quote:
mr.green kaže:
Objekt se sastojao od jednog postojanog svjetla jarko crvene boje koje se nepomično nalazilo na nebu, rekao bih na udaljenosti od nekih 50-ak kilometara prema zapadu. Sjaj bih opisao gotovo kao zvjezdani, skoro bih rekao da je to bila Venera da nisam vidio da se tu večer "Danica" pojavila na drugom dijelu neba.
Venara se ne može pojaviti navečer nigdje drugdje osim na zapadu. Ujutro se može pojaviti na istoku i onda se zove "zvijezda Danica".
Vidio si Veneru.
Na drugom kraju neba (istoku) si eventualno vidio Jupiter. Daj datum pa ću ti sve provjeriti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:37   #22
Quote:
Endimion17 kaže:
nebo je bilo fascinantno lijepo, izgledalo je kao da je zagreb u nekoj videoigri.
od kojih 500 ljudi koje sam pogledao za to vrijeme dok sam bio vani, troje ih je vidjelo, a samo jedan je gledao sa zanimanjem.

ljude nije briga za to.
Istina

Malo sam offtopic, ali moram priznati da topicu o chemtrailovima, osim što me dobro nasmijao, moram zahvaliti i to što sam opet počela gledati u nebo. Prvo sam htjela vidjeti te avione i tragove koje ostavljaju, a sad mi je prešlo u naviku... tek toliko da vidim kakvi su oblaci danas.
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:42   #23
Quote:
Endimion17 kaže:
Venara se ne može pojaviti navečer nigdje drugdje osim na zapadu. Ujutro se može pojaviti na istoku i onda se zove "zvijezda Danica".
Vidio si Veneru.
Na drugom kraju neba (istoku) si eventualno vidio Jupiter. Daj datum pa ću ti sve provjeriti.
Za ovo prvo bih čak možda i mogao reći da me možda neki odsjaj varao i da je zaista možda bio neki fenomen odsjaja Venere uz opasku da je bila prilično nisko na obzoru, ali dosta daleko udaljena, što mi je ipak neobično plus sjaj koji nikad nisam primijetio u te "zvijezde-planete". Ali dobro, stvarno se možda radi o nekom odsjaju kojeg nisam imao prilike vidjeti usred bijela dana.

Za ovo drugo bih rekao da pretjeruješ jer stvarno ne mogu biti toliko lud da planet, zvijezdu, avion (helikopter) ili bilo što drugo, zamijenim za tako nešto. Ovo je bilo uživo, realno, spektakularno i iz vrlo bliske perspektive.
Točan datum mi nije poznat, ali bih rekao po odjeći koju sam nosio da je bilo rano proljeće ili kasna zima. Vrijeme promatranja je bilo otprilike u ranijim večernjim satima, između 18 i 20h, ali ti nisam rekao grad.
To se dogodilo u Zadru. Čitajući neke kronike, pročitah da se sličan slučaj dogodio 86. u ZG u siječnju ili veljači (ako se ne varam), Zadar se nije spominjao.
Bio bih vrlo zahvalan za neke informacije u vezi tog slučaja.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 20:16   #24
relacija zadar-zagreb nije ništa za izgled neba, pa sam uzeo zagreb.
moraš mi dati godinu. važno je, jer se planeti miču po nebu. bio sam uzeo 1997 i eto ga - mars, kako si opisao to crveno.
ali daj što točnije vrijeme. dakle, godina, mjesec, dan, sat. minute ne moraš.
jer može biti stvarno svašta, nešto na zapadu, nešto na istoku.

jednom sam vidio plameno krvavi (ne mogu se bolje izraziti) polumjesec kako zaranja za otok Ugljan. 2-3 stupnja iznad obzora, počeo je tamnjeti da bi se na kraju spustio u tamu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 20:54   #25
Žao mi je, ali za prvi slučaj ti ne mogu dati točan datum nego samo to da se desilo pretprošlo ljeto na rivi.
Nema veze za to, iako mi je bilo stvarno neobično, iako takvo nešto nikad nisam vidio, priznajem da nisam astronom i da je moguće da se dogodila neka jednostavna stvar vezana uz prirodne nebeske fenomene.

Što se tiče ovog drugog slučaja, da si rekao da to formacija helikoptera u trokutastom rasporedu osvjetljava put s reflektorima, i da je onaj sitni objekt, koji se odvojio brzinom od nekoliko mahova, raketa zrak-zrak, možda bi realnije zvučalo, ali mjesec ili planet ili zvijezda ili komet ili meteor... jednostavno ne dolaze u obzir.
Btw, zaboravio sam napomenuti da se nije čuo nikakav zvuk za vrijeme trajanja fenomena, ali baš ni šušanj iz pravca promatranog objekta, te da se svjetla nisu ponašala na način reflektora.
Pokušat ću pronaći još neke podatke u svezi tog davnog slučaja, a ako potraga bude uspješna, izvještaj ću priložiti ovdje.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 22:34   #26
Quote:
riot kaže:
prije par dana, negdje oko 12 ili 1, usred bijela dana, na nebu iznad NSB-a vidio sam dvije leteće, hm... stvari.

izgledale su vise manje kao neki baloni, crne boje, i jedna je stajala, negdje iznad filozofskog, a druga se kretala od nsb-a prema istoku...

ne tvrdim da su bili nlo-i, makar nisam uspio skuzit sta je to bilo, nego jedina stvar koja me fascinirala je da NITKO drugi nije uopce to primjetio... ljudi su hodali okolo i uopce nisu obracali paznju na to sto se desava iznad njih, jedino sam ja cijelo vrijeme gledao gore.

tako da sam zakljucio da zapravo razne urote i slicno uopce ne moraju biti tako komplicirane, jer vecina ljudi ne gleda oko sebe i stvari koje su neuobicajene uoce ne percipiraju... fascinantno.

ista stvar se desila i kada je prije nekoliko godina bio nlo nad zagrebom, ne znam da li se netko toga sjeca, bilo je po svim novinama (drito u to neko vrijeme je bila premijera independance day-a) e TO je bio nlo. ja i frend smo jedno pola sata buljili u leteca svjetla koja su radila stvarno cudne stvari, nad gradom od 1000000 stanovnika, negdje oko 6 sati navecer, mrak, hrpetina ljudi, NITKO NIJE NITI POGLEDAO.....
PSMTR

Isto prije neki dan(nisan tija ništa pisad da me ne zajebajete)ali bila je kasnija ura možda 17:30 jer znam da je bio zalazak blizu i tako ja kroz prozor bacin pogled put brača i šolte kad vidin neki kratki trag dima i ispod nešto crno veliko(sad neznan koliko al kontajte koliko je brač od obale daleko a to je bilo između brača i šolte onaj kanal) i gledan ja to i taj bijeli trag dima se povećava a to crno se smanjuje. i posl je to crno nestalo i još je neko vrime taj trag dima osta pa se raspršija.....biće taj tvoj NLO se srušija


anway jeli ko ima ideju ša san to vidija,
marijan_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 00:32   #27
A morda si vidija ništo,a morda nisi,a čaaaa ti jaaaa znaaaam,braaaale
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 01:30   #28
gle, mr. green, nemoj se živcirati, meni cijeli život nitko ne vjeruje, a razlog je taj kaj svi misle samo na svoje bedove, i nisu ludi trošiti vrijeme na gledanje tamo nekoga neba. A najgore od svega je i kada vide NLO, bace grbu tipa: "pa to su tri guske, lete na jug" a guske ono okrugle kao reflektori prigušeni lebde iznad krova kojih 10 metara... čudne se stvari događaju.

I da, i ja sam vidjela te crne kugle, ali ih nitko nije spominjao nigdje. Vidjeli su i drugi na ulici, ali naravno: "to je balon" fora, kao da na toj visini nema trunke vjetra, i kretanje je stvarno izgledalo kao da je balon, navođeni... nemoj se truditi previše, tko ne vjeruje ne mora, samo će se jednom gadno iznenaditi.
Shadowlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 03:38   #29
Quote:
Shadowlady kaže:
I da, i ja sam vidjela te crne kugle, ali ih nitko nije spominjao nigdje. Vidjeli su i drugi na ulici, ali naravno: "to je balon" fora, kao da na toj visini nema trunke vjetra, i kretanje je stvarno izgledalo kao da je balon, navođeni... nemoj se truditi previše, tko ne vjeruje ne mora, samo će se jednom gadno iznenaditi.

ajde reci gdje i kad, zanima me da li je to isto ono sto sam i ja vidio...

bilo bi krasno kad bi to bilo bilo tako, jer je to dokaz da nisam potpuno lud
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 00:26   #30
Quote:
Shadowlady kaže:
gle, mr. green, nemoj se živcirati, meni cijeli život nitko ne vjeruje, a razlog je taj kaj svi misle samo na svoje bedove, i nisu ludi trošiti vrijeme na gledanje tamo nekoga neba. A najgore od svega je i kada vide NLO, bace grbu tipa: "pa to su tri guske, lete na jug" a guske ono okrugle kao reflektori prigušeni lebde iznad krova kojih 10 metara... čudne se stvari događaju.

I da, i ja sam vidjela te crne kugle, ali ih nitko nije spominjao nigdje. Vidjeli su i drugi na ulici, ali naravno: "to je balon" fora, kao da na toj visini nema trunke vjetra, i kretanje je stvarno izgledalo kao da je balon, navođeni... nemoj se truditi previše, tko ne vjeruje ne mora, samo će se jednom gadno iznenaditi.
Eh, problem je u tome što nisi pročitala sve moje postove u ovoj temi.
Ali nema veze, ja sam kriv.
Pardoniram se.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:17   #31
Ja ne znam da li da budem sretan ili ne, ali mene zbilja boli spolni ud za takve stvari
Ono, indiferentan tutta forca...
Jedno svjetlo na nebu manje ili više, apsolutno me nije briga
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:21   #32
Što vam je čudno u pojavama NLO-a i što vas to fascinira kod njih??
 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:23   #33
Zbirni topic: NLO

Sa yahoo-a:

"Several dozen people — including a pilot, county constable and business owners — insist they have seen a large silent object with bright lights flying low and fast. Some reported seeing fighter jets chasing it.

"People wonder what in the world it is because this is the Bible Belt, and everyone is afraid it's the end of times," said Steve Allen, a freight company owner and pilot who said the object he saw last week was a mile long and half a mile wide. "It was positively, absolutely nothing from these parts."

While federal officials insist there's a logical explanation, locals swear that it was larger, quieter, faster and lower to the ground than an airplane. They also said the object's lights changed configuration, unlike those of a plane. People in several towns who reported seeing it over several weeks have offered similar descriptions of the object.

Machinist Ricky Sorrells said friends made fun of him when he told them he saw a flat, metallic object hovering about 300 feet over a pasture behind his Dublin home. But he decided to come forward after reading similar accounts in the Stephenville Empire-Tribune.

"You hear about big bass or big buck in the area, but this is a different deal," Sorrells said. "It feels good to hear that other people saw something, because that means I'm not crazy."

Sorrells said he has seen the object several times. He said he watched it through his rifle's telescopic lens and described it as very large and without seams, nuts or bolts.

Maj. Karl Lewis, a spokesman for the 301st Fighter Wing at the Joint Reserve Base Naval Air Station in Fort Worth, said no F-16s or other aircraft from his base were in the area the night of Jan. 8, when most people reported the sighting.

Lewis said the object may have been an illusion caused by two commercial airplanes. Lights from the aircraft would seem unusually bright and may appear orange from the setting sun.

"I'm 90 percent sure this was an airliner," Lewis said. "With the sun's angle, it can play tricks on you."

Officials at the region's two Air Force bases — Dyess in Abilene and Sheppard in Wichita Falls — also said none of their aircraft were in the area last week. The Air Force no longer investigates UFOs.

One man has offered a reward for a photograph or videotape of the mysterious object.

About 200 UFO sightings are reported each month, mostly in California, Colorado and Texas, according to the Mutual UFO Network, which plans to go to the 17,000-resident town of Stephenville to investigate.

Fourteen percent of Americans polled last year by The Associated Press and Ipsos say they have seen a UFO.

Erath County Constable Lee Roy Gaitan said that he first saw red glowing lights and then white flashing lights moving fast, but that even with binoculars could not see the object to which the lights were attached.

"I didn't see a flying saucer and I don't know what it was, but it wasn't an airplane, and I've never seen anything like it," Gaitan said. "I think it must be some kind of military craft — at least I hope it was."

http://news.yahoo.com/s/ap/20080114/ap_ ... _sightings
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:05   #34
to je Kennedyev duh kojeg su genetski tretirali alieni
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 00:54   #35
Zanimljvo, nema komentara na ovoj temi. yahoova izmišljotina?
Klikam na link ali ne postoji više.

Evo preko yahoove tražilice našao sam link.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 10:39   #36
Zašto Ameri uvijek kažu da je alien kod njih ? Jer ne smiju povrijediti međudržavne odnose. Inače su posvuda
Qualle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:02   #37
Povodom dogadjaja u Texasu, Larry King ce emitirati 3. specijal o NLO-ima na CNN-u u zadnjih 5 mjeseci.

Po CET vremenu to je subota 19.01.2008. u 03:00 h ujutro i u 11:00 h repriza.

U donjem tekstu;

Source: http://edition.cnn.com/CNN/Programs/larry.king.live/

Friday: UFO's in Texas?
Are UFO's descending on Texas? Locals say yes! Eyewitness accounts of
what they saw and heard this week. We're there!

Dosadasnje Larryjeve emisije:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=131826&page=16
http://hostanje.net/~transfer/uforad...inac/larry.htm

Kompletan set reporta o Texasu:
http://groups.yahoo.com/group/AGETI/messages

Pozdrav
http://www.uforadio.ne1.net
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:17   #38
Quote:
uforadio kaže: Pogledaj post
Povodom dogadjaja u Texasu, Larry King ce emitirati 3. specijal o NLO-ima na CNN-u u zadnjih 5 mjeseci.

Po CET vremenu to je subota 19.01.2008. u 03:00 h ujutro i u 11:00 h repriza.

...
Zahvaljujem na obavijesti. U međuvremenu sam nabavio CNN
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:27   #39
http://www.youtube.com/watch?v=xFdleVJakZc

CNN objavio snimku UFO-a u Texsasu
soad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:39   #40
A snimka je jača, točkica.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.