Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2004., 10:17   #1
Extrasensory perception (ESP) - levitacija, telekineza..

Jel znate nešto o tome?

Ja nisam o tome ništa čitala (nisam našla na netu), ali mislim da se to događa kad je netko jako radostan i sretan (onako potpuno da mu ništa ne može pokvariti to) i uslijed toga se tako lagano osjeća da bi se mogao odvojiti od zemlje, jer mu je duša tad jaka i moćna i može nositi tijelo.
Nešto kao astralna projekcija, s tim da se duša ne odvaja od tijela, nego ga ponese.

Upoznala sam jednom jednog tipa koji mi je pričao o tome kako može levitirati, ali se ne sjećam dal mi je pričao kako je to uspio.

Ima li ko kakva saznanja o tome bilo iz knjiga ili iz prve ruke?

čista znatiželja
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 11:43   #2
crazy child: Ja nisam o tome ništa čitala (nisam našla na netu), ali mislim da se to događa kad je netko jako radostan i sretan (onako potpuno da mu ništa ne može pokvariti to) i uslijed toga se tako lagano osjeća da bi se mogao odvojiti od zemlje, jer mu je duša tad jaka i moćna i može nositi tijelo.

Na netu ne bi mogla ni naci ispravne informacije; o levetaciji.

Postoje dvije vrste levetacije.
1. Duhovna levetacija - dakle "Nešto kao astralna projekcija".

2. Materijalna levetacija - podizanje predmeta ili vlastitog tijela Misaonim putem.
No da se razumijemo.
Nista se ne oslobadja u predmetu ili tijelu - vec se DJELOMICNO ponistava sila teza ispod predmeta ili tijela.

Nedugo je na nizozemskoj televiziji bila prikazana emisija ostvarenja levetacije.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:29   #3
Quote:
delija kaže:

2. Materijalna levetacija - podizanje predmeta ili vlastitog tijela Misaonim putem.
No da se razumijemo.
Nista se ne oslobadja u predmetu ili tijelu - vec se DJELOMICNO ponistava sila teza ispod predmeta ili tijela.
Možeš li mi reći nešto više o tome- kako se to postiže?
- šta uzrokuje taj događaj?
Ima li to možda veze s vjerom (ne u smislu religije, nego vjera kao vjera- moć)?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 20:17   #4
Wink redovno

Levitiram.
Levitiram redovno.
Doduše bilo je u prošlosti sunita koji su poželjeli levitirati i na fizičkom planu, pa pali sa munare neke džamije, i samoubili se tako.
Da li su se oni stvarno samoubili ili ne, i na kojem je levelu njihova levitacija bila realizirana ili ne, nebitno je...
Ženo, nisam tvoj broj, danas sam kotiran nisko, dolazim iz daleka, tvoje tijelo nije blisko...
Ups...

Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 20:55   #5
Dream, može malo opširnije?

ne mislim na pjesmu
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 21:19   #6
Quote:
Jel znate nešto o tome?

Ja nisam o tome ništa čitala (nisam našla na netu), ali mislim da se to događa kad je netko jako radostan i sretan (onako potpuno da mu ništa ne može pokvariti to) i uslijed toga se tako lagano osjeća da bi se mogao odvojiti od zemlje, jer mu je duša tad jaka i moćna i može nositi tijelo.
Nešto kao astralna projekcija, s tim da se duša ne odvaja od tijela, nego ga ponese.

Upoznala sam jednom jednog tipa koji mi je pričao o tome kako može levitirati, ali se ne sjećam dal mi je pričao kako je to uspio.

Imaš hrpu stranica tipa DBZ
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 23:58   #7
grizli, a šta je to?
i čem onda služi forum

(a žališ se kad ti netko kaže da guglaš )
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 13:19   #8
Quote:
grizli, a šta je to?
i čem onda služi forum

(a žališ se kad ti netko kaže da guglaš )

Ma nije poanta da ideš GOOOOOOOGLATI, nego da ti dam doznanja , da ima hrpa fanova DRAGON BALLA koji su uvjereni da su takve stvari moguće, ali ne samo to, nego i ki lopte, i sl stvari...

A možda jesu, ali ne vidjeh ništa slićno u živo na ne vjerujem
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:15   #9
Levitacija nepostoji...jednostavno je nema!

Ima doduše cirkusanata koji poskakuju u lotosovom cvijetu....ali to nije levitacija več poskakivanje!!
Old 17.03.2004., 00:40   #10
Zatekla sam se u Dubrovniku u blizini jednog hotela gdje su bili nekakvi "letaci"...Uglavnom, bas sam se nekako nasla kraj prozora, ali oni su nekako poskakivali. Meni je to sve skupa bilo malo smijesno, ali kako nisam dobro vidjela sto su zapravo radili nek mi netko ovdje to objasni.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 09:37   #11
U patanjalijevim sutrama (bar mi se cini da je tamo, Jimmy ce me vec ispravit )

Pise da je prvi stadij levitacije poskakivanje.

Nisam primjetio da se neki TM-ovac mako na drugi stadij

Iako oni koji su (navodno) postigli levitaciju i spisi koji o tome govore najcesce (uz iznimke nekih extaza i nenamjernih levitacija) ju povezuju uz pranajamu.

Da je moguca vjerujem, da sam ju vidio nisam pa...
Old 17.03.2004., 12:45   #12
Quote:
ravana kaže:

Iako oni koji su (navodno) postigli levitaciju i spisi koji o tome govore najcesce (uz iznimke nekih extaza i nenamjernih levitacija) ju povezuju uz pranajamu.

pranajama je?
Znači bila sam blizu u vezi toga kako dolazi do levitacije?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 14:17   #13
E bilo je na Rubu znanosti, prilog o kukcu koji živi u nekoj pecini u sibiru, koji moze da lebdi, a ako se te supstnace onesu u covjekov organisam(Iz kukca) on takodjer moze levitirati, ali to nikada nije dokazano
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 22:01   #14
Telekineza

Jeste li možda bili svjedoci ove pojave? Jel stvari zbilja lete po sobi kako opisuju na folmovima? I glavno, jeli to uopće teoretski moguće?
(_)==D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 23:39   #15
Re: Telekineza

Quote:
(_)==D kaže:
Jeste li možda bili svjedoci ove pojave? Jel stvari zbilja lete po sobi kako opisuju na folmovima? I glavno, jeli to uopće teoretski moguće?

Nisam vidjela u filmovima, ali sam čitala primjer koji su poučavali znanstvenici SSSR-a, a glavni proučeni medij bila je Nina Kulagina, koliko se sjećam. Ipak nisu mogli naći teoriju po kojoj je to moguće.

Opisano u knjizi: Iza željezne zavjese, prevedne i u nas.

Od "naših" o tome je u revijalom tisku pisao Osman Hasanpašić. On je osobno pred ovaj rat pisao o takvom slučaju koliko se sjećam u nekom mjestu u Baranji kod nekih djevojčica u pubertetu, kako se ta pojava i tumači kao moguća.

Ona Nina Kulagina baš i nije bila djevojčica, a pomicalaa je predmete samo pogledom pod strogo kontroliranim uvjetima.
Old 04.02.2005., 01:06   #16

Quote:
(_)==D kaže:
I glavno, jeli to uopće teoretski moguće?
moje mišljenje..
iako cinično i prepotentno, paralela doista odražava moje mišljenje:
telekineza je moguća jednako onoliko kolika je i mogućnost da svoje "jeli" iz zadnjeg pitanja napišeš pravilno....
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:26   #17
Teoretski je sve moguće iako praksa katkad,ali samo katkad ubija teoriju.
No nema veze,jer kao što rekoh- teoretski je sve moguće.

btw. zna netko možda kako se zove ona organizacija koja nudi milju dolara za ,međuostalim i telekinezu, koja se dokaže kod njjih u kontroliranim uvjetima?
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:18   #18

Quote:
(_)==D kaže:
Nisam siguran, ali zato poznam jedno kinesko tele
Khonsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:30   #19
Quote:
danaye kaže:
btw. zna netko možda kako se zove ona organizacija koja nudi milju dolara za ,međuostalim i telekinezu, koja se dokaže kod njjih u kontroliranim uvjetima?

Ne znam naziv, ali se prisjećam da je ta nagrada bila za čist nekaj drugo. Nešto o "zagrobnom" javljanju.

Nina Kulagina i slični fnomeni provjeravani su u sklopu vojnih struktura, i sigurno u bivšem SSSR-u nisu bili niti mogli biti lovci na nagrade!

Amerikanci su u okviru sličnih vojnih struktura radili isto. O tome ima nešto u knjizi A: Puharicha "Sveta gljiva".
Old 04.02.2005., 14:08   #20
Nagrada je(koliko se sjećam) za dokaz paranormalnih pojava(bilo kojih) striktno prouzročenih od strane"medija" u laboratorijskim uvjetima(znači ne kao izvještaj odnekud- već kod njih,medij dođe,najavi što će napraviti i napravi-zar može biti lakše i jednostavnije? ).
S time da zadržavaju pravo u slučaju neuspjeha objaviti ime tog medija i rezultat testa(to je vjerovatno malo..osjetljiviji dio ).
(ma kako se zove..pas cucka)

U pravu si
-u vojnim okvirima (pogotovo tijekom hladnog rata) eksperimentiralo se s različitim medijima i upotrebom u vojne( pogotovo špijunske) svrhe(s time da su pretpostavljam koristili i rezultate nacističkih istraživanja)
- a radi se i danas pretpostavljam(ako se od takvih projekata nije odustalo).
Međutim u kojim omjerima se kreću realni rezultati i da li uopće postoje sumnjam da je izašlo u javnost
za javnost ostaju priče na nivou aree 51 i vanzemaljaca te hranjenje mašte.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.