Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2012., 18:42   #241
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
mene u jna poslao branimir glavaš osobno, kao sekretar sekretarijata, u ožujku 1991. sa spikom da se mora, da moramo imati nekog našeg tamo i takve parole...
onda si oni uredno upisali po 8 bodova za dane koje su se "kao" borili za hrvatsku i to od valjda svibnja 1990.! naravno da sam bio ljut, i danas sam.
jedva živu glavu izvukao...
a sta ces,zalosno je to,500.000,00 branitelja a od njih valjda pola bili po uredima,frankfutskoj bojni i raznim "logistikama"....eto i Zagorac ima odlicja samo sto je on dok su drugi jurisali na tenkove on je jurisao na trezore.

Ima jos jedna podkategorija branitelja.Naravno negenraliziram ali evo primjer iz mog kvarta.
Ima tu 5-6 deckiju koji su bili u Oluji,dobili penzije i nerade apsolutno nista,samo na klupicama sjede,prave djecu i gledaju utakmice.Reci mu nesto i on ti odmah kaze "Ja sam branitelj"!!Pa dobro sunce mu jebem,moj stari je bio od pocetka do kraja na ratistu,vratio se,nije trazio mirovinu nego posao,dobio ga i sad uziva radnu penziju,vojnu nije nikad trazio jer mu to netreba,kaze "nisam se ja borio za mirovinu nego za slobodu" i svaka mu cast na tome.A ovi klosari vicu "mi smo branitelji" dok su oni ustvari obicni klosari koji su imali "srecu" da odu u jednu akciju i na temelju toga nerade vise nista.

Meni narod nije jasan.Nije mi jasna ta inertnost i pasivnost.Pa jeli moguce da je narod toliko glup da pusi iz dana u dan ta sranja?Ili su nas jednostavno toliko ubili da se vise za revolucije nama snage jer treba gledati kako djecu nahraniti??
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Old 15.01.2012., 22:49   #242
Quote:
ludikure kaže: Pogledaj post
Kažeš bio si na Manjači,25 km niđe nikog,četnička sela....prijatelju ispod Manjače prema BL su ti i Mišin han i Ivanjska i ostala čisto 100% hrvatska sela,svo vreme rata su tu Hrvati,imao si šanse da zbrišeš,jebiga mogao si kod svojih-nisi i nemoj sad da plačeš.
Nisi naveo i Han Kola, udaljeno cca 5km od "kasarne Mika Bosnić" a koje je 100% srpsko (da ne dajem drugi pridjev). Uostalom, zar se tamo gore ne odrzava svake godine cetnicki dernek.

Poznajem dobro taj teren jer sam nekoliko godina prije rata "sluzio narodu". Ujutro je bio jedan (vojni) bus kojim su dolazili starjesine na posao a popodne oko 15 sati ih vracali u BL. Kasarna se nalazi na polovici puta BL-Mrkonjic Grad, sela su davno iseljena, prema Mrkonjiću ima i jezero na vrhu planine (podvodne vožnje tenkova).
sb323ar is offline  
Old 16.01.2012., 11:25   #243
Rasprava na istu temu koja se vodi po standardima podforuma Domovinski rat je:
Zatečeni na odsluženju JNA
rezon@tor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.