Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2008., 01:37   #21
hmmm neznam mozda imas pravo, ali to ce nazalost biti tek za oko 100-150 godina...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:40   #22
Cuo sam za ono kupovanje zemljista na mjesecu cak je moja susjeda kupila zemljiste, nebi bilo lose kolonizirati ga ali to je vrlo tesko za to cemo se trebati pomuciti...NA VELIKO
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:43   #23
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
hmmm neznam mozda imas pravo, ali to ce nazalost biti tek za oko 100-150 godina...
Kakvih 100-150 god.? To su planovi za 2020.-2050.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Cuo sam za ono kupovanje zemljista na mjesecu cak je moja susjeda kupila zemljiste, nebi bilo lose kolonizirati ga ali to je vrlo tesko za to cemo se trebati pomuciti...NA VELIKO
Nebih ja kupovao to zemljište. Svemir pripada svima ne pojedincu. Znam da su se bunili ti ljudi jer bi NASA mogla omesti njihove posjede.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:44   #24
Nisam to znao ali sada vec skrecemo sa teme...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 01:48   #25
Inače imaš puno takvih tema na ovom forumu. Potraži malo tamo su sve dobro objasnili.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 01:50   #26
ok
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 18:04   #27
hmmm...pa ja više ne znam šta da mislim. a ono,,nekako vjerujem da su bili tamo (ili ne??), ne znam više.
al recimo, za tu rečenicu- mali korak za čovjeka bla bla,.pa ko kaže da je on to smislio baš u tom trenutku? ko da mu neko iz nase ili žena ili neko nije već prije reko -ajd reci to kad dođeš na mjesec, to zvuči super?! u čem je problem?!
pa i severina dođe "otpjevat" pjesmu na nastup koju je prije uvježbala.

a ono,što se tiče- oni to u to doba nisu mogli-pa kako su piramide sagrađene, katedrale, stonehange i sve ostale stvari?! ni oni u to doba nisu imali tehnologiju.
a stvarno mislim da bi bilo prezajebano krivotvoriti put na mjesec! pa nije to milli vanilli! i to bi se kad tad otkrilo, neko bi se izlajao.
a ovo su sve neka nagađanja, teorije zavjere.pa ljudi nemaju šta pametno za raditi u zadnje vrijeme pa za sve optužuje pranje mozga i teorije zavjere?! pa ono...

mislim da, ako su to stvarno krivotvorili ,da im je onda prejebeno dobro uspjelo, jer rijetko koja laž se može upakovati tako dobro.
(ok, naravno, imaju bonus za takvo laganje, ako je laganje, jer većina ljudi nema pojma ništa o svemiru, a kamo i o tome, kako je na mjesecu)

a ne slažem se sa onim da nije bilo ničeg zanimljivog za tražit tamo. uvijek ima nečeg zanimljivog.

a ja sam mislila da su poslije toga i rusi i još neki bili na mjesecu?? jel nisu??
seronjaa is offline  
Old 13.07.2008., 18:11   #28
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
a ja sam mislila da su poslije toga i rusi i još neki bili na mjesecu?? jel nisu??
Nisam siguran da sam skuzio sta si htjela rec time...
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 19:54   #29
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
a ne slažem se sa onim da nije bilo ničeg zanimljivog za tražit tamo. uvijek ima nečeg zanimljivog.

a ja sam mislila da su poslije toga i rusi i još neki bili na mjesecu?? jel nisu??
Nema ničeg zanimljivog nakon što su odradili toliko misija. Istražili su što su trebali i gotovo. Čak su još letjelica trebale ići ali su otkazane zbog smanjenja proračuna NASE.

Rusi bi možda bili prvi na Mjesecu da im nije umro Korolev i da im nije eksplodirala N1(ruski Saturn V).
srki is offline  
Old 13.07.2008., 19:58   #30
Za sve zainteresirane - kako je to tako lako bilo lažirati?
Hoaxed 'First Step
On Moon' Rehearsal?


MOON WALK HOAX?
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 13.07.2008., 20:04   #31
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Za sve zainteresirane - kako je to tako lako bilo lažirati?
Hoaxed 'First Step
On Moon' Rehearsal?


MOON WALK HOAX?
U to vrijeme je bilo sve osim ne lagano. Nisu oni imali u to vrijeme grafiku i pentiume.

http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/
Evo jedna stranica na kojoj lik pobija dokaze.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 20:15   #32
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
U to vrijeme je bilo sve osim ne lagano. Nisu oni imali u to vrijeme grafiku i pentiume.
...
Ma kaj god, ali su imali tehniku da slete na mjesec. U pustinji Nevade.
I da ..imali su filmsku industriju i produkciju kao nitko na svijetu
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 13.07.2008., 20:30   #33
Odličan video koji skida sve maske na jednom mjestu - pogledati sve pažljivo, počinje SF filmom, kako bi se dočarala opasnost sunčevog zračenja i što to znači za astronauta u takvom okruženju, bez atmosfere. (zanemariti eksplozije, nisu bitne za poantu) PREPORUKA!

The Asstro-not Don't Give A F*** About UV!





.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 13.07.2008., 20:44   #34
Da zice, a i zastava viori, napisao sam vec da na mjesecu nema vjetra!
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Old 13.07.2008., 20:59   #35
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Da zice, a i zastava viori, napisao sam vec da na mjesecu nema vjetra!
Žice su posvuda, to da! Ali ovo za zastavu pusti - ta zastava nije bila od tkanine već neke lagane legure, aluminija ili sl. To je valjda namjerno tako ubačeno, kao zamka. Ima puno boljih primjera i dokaza o filmskoj produkciji u ogromnom studiju koji su podigli, a služio je i kao "navodni" poligon za obuku. I sve u nepristupačnim područjima pustinje, daleko od javnosti.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 13.07.2008., 20:59   #36
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Odličan video koji skida sve maske na jednom mjestu - pogledati sve pažljivo, počinje SF filmom, kako bi se dočarala opasnost sunčevog zračenja i što to znači za astronauta u takvom okruženju, bez atmosfere. (zanemariti eksplozije, nisu bitne za poantu) PREPORUKA!

The Asstro-not Don't Give A F*** About UV!
.
Ajd upiši u google ionizirajuće zračenje i pročitaj o njegovom biološkom učinku.
Pisat će ti da je važna apsorbirana doza, ne jačina. Astronauti su bili zaštićeni. Naravno oni su mogli dobiti neku manju bolest nakon nekog vremena to je rizik koji su oni prihvatili.

Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Da zice, a i zastava viori, napisao sam vec da na mjesecu nema vjetra!
1. Zastava se viori zato jer pri postavljanju zastave ona je primila određenu količinu gibanja. Kako nije bilo zraka da ostvari trenje zastava se nije mogla zaustaviti.
2. Vidio sam na snimkama da kada astronaut priđe zastavi ona se počne vioriti. Razlog tomu je statički elektricitet koji pokreće zastavu.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 21:20   #37
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Ajd upiši u google ionizirajuće zračenje i pročitaj o njegovom biološkom učinku.
Pisat će ti da je važna apsorbirana doza, ne jačina. Astronauti su bili zaštićeni. Naravno oni su mogli dobiti neku manju bolest nakon nekog vremena to je rizik koji su oni prihvatili.
.
Ajd baš neću To su priče za bebače, ono - nani nani. Bili zaštićeni, a sunčaju se na mjesecu satima i skakuću na žicama ko' astroklouni.
Nije ovo priča od danas, s tim se slobodnomisleći svijet slaže već desetljećima, no tek je po snaženju globalnih komunikacija i slobode govora sve izašlo na vidjelo. A NASA to nikad neće priznati iz vrlo prozaičnog razloga. Osim ako je ukinu.
Sad o tome kako je sve zapravo bila čista politika, bila bi malo preteška tema za slabašne
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 13.07.2008., 22:35   #38
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Ajd baš neću To su priče za bebače, ono - nani nani. Bili zaštićeni, a sunčaju se na mjesecu satima i skakuću na žicama ko' astroklouni.
Nije ovo priča od danas, s tim se slobodnomisleći svijet slaže već desetljećima, no tek je po snaženju globalnih komunikacija i slobode govora sve izašlo na vidjelo. A NASA to nikad neće priznati iz vrlo prozaičnog razloga. Osim ako je ukinu.
Sad o tome kako je sve zapravo bila čista politika, bila bi malo preteška tema za slabašne
Kad se nemožeš pomiriti s činjenicom da si u krivu.
Joj pa da zaboravio sam da svugdje u svemiru vlada ista jačina zračenja kao u Van Allenu.

I da sad sam se sjetio. NASA i američka vlada su morale podmititi google i jedan mali tim. Taj tim je u sklopu google lunar x prize dobio je pare zato jer je svoju letjelicu spustio na Mjesec prošetao je malo, a usput su pronašli ostatke Apolla. Tako da sada imamo australce, astronaute, ljude u studiju, ruse, amaterske astronome, ljudi, koji su gledali lansiranje, dio google-a i taj mali tim koji moraju šutiti.
srki is offline  
Old 13.07.2008., 23:10   #39
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kad se nemožeš pomiriti s činjenicom da si u krivu.
Joj pa da zaboravio sam da svugdje u svemiru vlada ista jačina zračenja kao u Van Allenu.
.
Oh Bože, a s čim se ti ne možeš pomiriti? S činjenicom da nisi u pravu jer (oprosti) lupaš teze od kojih bi i kornjaču zabolila glava. Pa nismo baš ovdje svi s kruške jučer pali i uključili se tebi kontrirati. Daj se malo skuliraj. Znam da su školski praznici pa ti malo dosadno, znam kako je to, ah sad me sjeti
Može malo materijala - znam da ti to ništa ne znači, ali eto, za druge;
NASA - izvor!
Typically, manned space flight (such as the Shuttle) stays well below the altitude of the van Allen radiation belts. Safe flight can occur below altitudes of 400 km or so.
SO ...what do we do when we have to fly through the radiation belts -- like when we went to the Moon or send probes to other planets?
In the 1960s, NASA asked Oak Ridge National Laboratory to predict how astronauts and other materials would be affected by exposure to both the Earth's Van Allen radiation belts and the Sun's radiation. Oak Ridge biologists sent bacteria and blood samples into space and exposed small animals to radiation. They concluded that proper shielding would be key to successful flight not only for living organisms, but for electronic instrumentation as well.

I svi sada zapravo vidimo kako su bili zaštićeni. O skakutanju i glupiranju na opasnom i ozbiljnom zadatku, ne treba ni trošiti riječi. Kao da su bili na pikniku.
Bacali se po pijesku i kamenje nosili u rukavicama, a svi smo vidjeli koji je problem nastao na pretprošloj misiji Shuttle-a kad je jednom astronautu neka mikro čestica probila sloj rukavice. Ove današnje, s unapređenom tehnologijom, u "zaštićenom" pojasu i bez igranja kamenjem i pijeskom.
Zato daj, nemoj se nadmetati jer niti da si sad pao s Mjeseca, nećeš uvjeriti niti mene niti druge u svoje "teorije" koje ne drže vodu.

O političkoj pozadini se tebi ne isplati govoriti, jer ti sigurno nisi bio niti u planovima kad su neki akteri krojili geostrateške karte svijeta i moći. Prema tome... učiti, gledati i možda se otvore okice, jednog dana.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 14.07.2008., 00:03   #40
Bravo, seventin! Sve si reko! Ameri su jednostavno morali radi utrke u naoružanju i moći biti prvi na Mjesecu. A to šta se sve odigralo u nekom studiju i u američkim pustinjama, to je samo posljedica. To se tad moralo napravit, a jedini način je bio jako dobro lažiranje cijele operacije.
dr.mrgood is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.