Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 11:07   #21
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
ima li netko da me "prosvijetli",pomogne,savjetuje?
Mogu ti ja odgovoriti:

Nikakvi spisi se ne daju osobama na uvid. Na svakom od njih piše hrpa toga što je službena tajna i policajac te pita ono što se tiče tebe i što je predmet razgovora, a ako eventualno dođe do nekakve prijave (kaznene ili prekršajne), onda imaš pravo na uvid u cijeli spis, bez iznimke.

Kada se prikupljaju osobe od građanina, onda se piše službena zabilješka. Piše ju policajac koji ju i potpisuje. Kada se razgovara u nekom drugom svojstvu (npr. osumnjičenika), onda se piše zapisnik koji osoba vlastoručno potpisuje. Znači da je s tobom obavljan razgovor u svojstvu građanina od kojeg se prikupljaju obavijesti. To je dobro za tebe jer je očito da postoji vrlo mala razina sumnje da si uistinu nešto i počinio.

I, kao što sam napisao i prije, prilično je uobičajeno da policajci dolaze na vrata za takve stvari. Mogu doći do tebe odmah te ispitati, a mogu ti doći i ostaviti poziv, budući da se službeni pozivi dostavljaju putem ophodnje, a ne putem pošte.

S tvog stajališta se čini da svatko može prijaviti bilo što, ali to i je bit zaštite žrtve koja često nije dovoljno upućena u svoja prava. To je lijepo zamišljeno, ali se lako može zloupotrijebiti. U ovom slučaju, ona je tebe vjerojatno prijavila za "uznemiravanje" i tu napričala svašta. Da je prijavila neko konkretno kazneno djelo, postupak bi bio malo drugačiji (kao što sam ti prije naveo), ali onda bi mogla biti tužena za lažno prijavljivanje kaznenog djela. Ovako je ona prijavila nešto općenito, a na policajcima je da utvrde postoji li kazneno djelo ili ne. U ovom slučaju (vjerojatno) dolaze do zaključka da ne postoji kazneno djelo i spis ide u arhivu, ili se (dođe na isto, ali je prenošenje odgovornosti na višu razinu) izvijesti Državno odvjetništvo koje nalaže dodatne radnje (razgovori sa svjedocima i izlist telefonskih razgovora, el. pošte. i dr. što si ti već naveo) ili odbacuje cijeli predmet.

Uglavno, kao i u prethodnom slučaju, radi se o neugodnosti koju je teško izbjeći, budući da policajac mora obaviti razgovor s drugom stranom da ne bi ipak došlo do nekog zla.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:26   #22
već sam opisa svoj slučaj koji je primišten na drugi topic

dali ja mogu otić u policiju i "depoinirat" dokaze s obzirom da iman indicije s obzirom na dosadašnje ponašanje dotične osobe da bi me mogla optužit možda za silovanje, napad ili nešto slično

konkretno iman poruke koje je slala u kojima opisuje kako joj je bilo lipo, zatim one u kojima nakon izlaska iz vrapča šalje izvinjenje za svoje ponašanje, ali kad su ljekovi popuštali počela je slat prijeteće poruke, pa d aje trudna, ali da dite neću vidit i slično

ja iman malo elemenata za podnit prijavu za psihičko zlostavljanje, iako se radi o istom jer manipulira samoubojstvom i trudnoćom, ali prijateljici prijeti opasno, fizički, itd., i sad me stra da nebi slučajno izgubio mobitel, a i neda mi s etakve poruke puno na njemu držat, i ne znam postoji li mogućnost da na neki način službeno izvadim izlistak tih poruka kao eventualni dokazni materijal

a čak i u eventualnom dokazivanju roditeljstva(jer mi je poslala i neke tipa-ti nisi otac), do toga ako jesam s obzirom da se radi o osobi sa očito teškim problemima borbi za skrbništvo, jer ona dite nesmi odgajat

hvala
trazimpomoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 15:59   #23
Quote:
trazimpomoc kaže: Pogledaj post
već sam opisa svoj slučaj koji je primišten na drugi topic...
Ne možeš otići na policiju i deponirati dokaze unaprijed (za slučaj da te ona prijavi za nešto). Možeš kontaktirati odvjetnika i on će ti objasniti postoji li pravni način za čuvanje tih podataka kod njega, u taj dio nisam upućen. A možeš i baciti poruke na računalo i tu ih čuvati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 16:16   #24
evo, prošlo je tjedan dana... još nisam dobila poziv za info razgovor niti išta...

mislim da mi je preostao jedino psihijatar nakon svega što sam proživjela...
__________________
Tko šuti, taj se slaže... (Qui tacet, consetit...)
Annette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 18:38   #25
Prijetnje

Pozz svima, imam jedan problem i stvarno neznam kako ga rješit, jedan decko me je napao nedavno sa jednim znači njih dvojica su krenuli u fizicki napad na mene, nista preozbiljno, desetak šamara, ja nisam uzvratio jer sam se pribojavao jos vecih posljedica tj novog napada, da napomenem nisu bili nicem izazvani.. Danas saznajem da ti isti ljudi samo ovaj put u vecem broju ima namjeru fizicki mene napast opet bez razloga (valjda im smetam kao pojava) i stvarno se bojim za sebe jer gledajuci malo novine i televiziju ima podosta ovakvih slucajeva sa tragicnim posljedicama, kome se mogu obratiti s povjerenjem i sprjeciti njih? Hvala..
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:46   #26
gogo,pročitaj moj post pa ces vidit za koje gluposti ljudi prijavljuju policiji nekoga. Ako je u mom slučaju policija došla na vrata.....onda ce u tvom slučaju doći sve raspoložive specijalne jedinice ( grmomovi i munje ) pojačane Superman-om i Chuck Norrisom. Dakle,pravac policija i prijavljuj.....čak i da lažeš,što te briga,nitko te neće po guzi zbog toga....bitno je da uzdrmaš cilj a sebe prikažeš kao (MOGUĆU) žrtvu. Jednostavno,zar ne?
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:18   #27
ja sam žrtva,pa nikom ništa zahvaljujući policiji
angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 02:05   #28
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
gogo,pročitaj moj post pa ces vidit za koje gluposti ljudi prijavljuju policiji nekoga. Ako je u mom slučaju policija došla na vrata.....onda ce u tvom slučaju doći sve raspoložive specijalne jedinice ( grmomovi i munje ) pojačane Superman-om i Chuck Norrisom. Dakle,pravac policija i prijavljuj.....čak i da lažeš,što te briga,nitko te neće po guzi zbog toga....bitno je da uzdrmaš cilj a sebe prikažeš kao (MOGUĆU) žrtvu. Jednostavno,zar ne?
Hvala ali sta da ih prijavim i recimo da ih policija privede na obavještajni samo bi ih još više razljutilo jer ce znat ko ih je prijavio..
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:33   #29
Quote:
angelina kaže: Pogledaj post
ja sam žrtva,pa nikom ništa zahvaljujući policiji
Što ti je sad policija kriva? Pa zar nisi napisala:

Quote:
angelina kaže: Pogledaj post
...zadnji put me je napao i ja sam ga prijavila ,ima od toga mjesec i pol dana ja sam potpisala nekakav papir u policiji i oni su mi rekli da to ide u državno odvjetništvo i da ću dobit poziv za sud i da će on dobit zabranu pristupa…
Zvala si sud i oni su ti rekli:

Quote:
angelina kaže: Pogledaj post
…,gdje mi kažu da je glavna rasprava bila prije tjedan dana ,on moj bivši i njegov prijatelj jer je on tu bio kad me napao.I kažu da mene možda neče ni zvati sudkinja jer da ako oni imaju iste iskaze slučaj se zatvara ,a ja???...
Znači, predmet je na Prekršajnom sudu. Da ti je prijetila neposredna opasnost, on bi odmah bio uhićen i prepraćen. A sve prijave se moraju do kraja mjeseca proslijediti na Državno odvjetništvo. Postoji više oblika dokumenata kojima se to može, ali im je zajedničko da moraju otići.


Quote:
angelina kaže: Pogledaj post
…oni lažu oboje ,jedan za drugog,a moja istina ,tko će nju poslušati?...
Quote:
angelina kaže: Pogledaj post
priča ima jednu stranu ,ja nisam nikom ništa napravila samo je on meni.a nitko nije dužan meni suditi...
Istina je samo jedna, a svatko od vas će imati svoj iskaz (priču). Istina se obično nalazi negdje između.


Uglavnom, za tvoje probleme nije kriva policija, nego netko drugi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 10:13   #30
Dobar dan!

Već sam svoj problem opisao u postu br. 19

Nastavak....

Angažirao sam odvjetnika, ispričao mu problem i on mi je rekao da prije svega moramo službeno zatražiti od Policije (na što imamo pravo) spis u kojem se nalazi prijavapa ćemo na osnovu toga vidjeti što nam je dalje raditi. Potpisao sam punomoć da me odvjetnik zastupa u slučaju. Rekao mi je da za dobivanje tog papira treba proći oko 20 dana.

Od tada je prošlo mjesec dana......a spis još nije stigao?!?!

Molim Vas ako netko zna kakva je procedura za dobivanje tog papira u ruke....postoje li neki rokovi koji bi se trebali poštivati.....i ako imam pravo na informaciju,u kojem je to roku?

Iz odvjetničkog ureda sam dobio odgovor da u takvim situacijama postoje okvirni rokovi a ne striktni pa za njihovo nepoštivanje nema zakonskih posljedica!?!?

Još samo da naglasim da Policijska postaja od koje je zatražen spis nije na drugom kontinentu nego svega nekoliko autobusnih stanica udaljena od odvjetničkog ureda.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:46   #31
Zar baš nitko nezna?
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:02   #32
Nema nekog roka. Moras shvatiti da takve stvari idu sporo i mogu trajati mjesecima... bez obzira sto je postaja fizicki blizu...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 20:28   #33
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Angažirao sam odvjetnika, ispričao mu problem i on mi je rekao da prije svega moramo službeno zatražiti od Policije (na što imamo pravo) spis u kojem se nalazi prijavapa ćemo na osnovu toga vidjeti što nam je dalje raditi. Potpisao sam punomoć da me odvjetnik zastupa u slučaju. Rekao mi je da za dobivanje tog papira treba proći oko 20 dana.

Od tada je prošlo mjesec dana......a spis još nije stigao?!?!
nikakav spis ti/vi necete ni dobiti..
eventualno ce te dobiti obavijest o poduzetom i nista vise..
medjutim,
ako je ta cura podnijela kaznenu prijavu, pod cim mislim da je u PP bas formalno na zapisnik ispricala, opisala i potpisala ta dogadjanja, onda ce te dobiti obavijest da je predmet proslijedjen nadleznom ODO-u na odluku..

a sto ti ustvari hoces/zelis?
sto namjeravas nakon sto dobijes ove obavijesti?
znas li uopce?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:04   #34
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
a sto ti ustvari hoces/zelis?
sto namjeravas nakon sto dobijes ove obavijesti?
znas li uopce?

Pa kako što želim?
Pa figurativno rečeno proliven sam crnom bojom i posut bijelim perjem....i sad mi svi kažu: Šetaj tako po svijetu,sve izbriši gumicom i zaboravi....i ne peri se!?!?!?!?

E pa želim se oprati i dokazati mojoj rodbini i zajedničkim poznanicima da sam prijavljen iz drugih razloga.....a razlog nisam ja!!!!!!!
Nisam joj ništa učinio a ona me na policiju prijavila (opisano poviše u postu br.19)......pa ljudi moji....netko je tu lud....ili ja ili ona.....ako sam ja neka budem primjereno kažnjen,ako je ona neka bude ona primjereno kažnjena.

Ma neka se bar ispriča.

Eto.....ništa više,i neka joj je sa srećom u životu daleko od mene.

Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nikakav spis ti/vi necete ni dobiti..
eventualno ce te dobiti obavijest o poduzetom i nista vise..
medjutim,
ako je ta cura podnijela kaznenu prijavu, pod cim mislim da je u PP bas formalno na zapisnik ispricala, opisala i potpisala ta dogadjanja, onda ce te dobiti obavijest da je predmet proslijedjen nadleznom ODO-u na odluku..
Kako neću dobiti spis? Pa nije valjda da me odvjetnik zavlači? Ne vjerujem

Mislim da nije kaznena prijava jer je od prijave prošlo evo skoro dva mjeseca i više me nitko nije kontaktirao

Zadnje uređivanje Katrin : 18.12.2009. at 21:10.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:39   #35
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post

Ma neka se bar ispriča.

Mislim da nije kaznena prijava ..

za ispriku - ne treba ti nikakav spis..
vas dvoje se nadjete, ona se isprica i gotova stvar..

ja mislim da ti zelis ici u postupak, samo ne znam kakav..tuziti ju za sto? uvredu? klevetu? toga iz opisanog nema..
naknadu neke stete, boli, straha, sto li vec, koju si trpio?
to mi malo u suprotnosti sa ovim da ti je dovoljna i isprika..
cemu se izlagati troskovima odvjetnika, postupka.. ne vidim svrhu..al' ajde dobro, ima nas svakakvih..

da li postoji ili ne kaznena prijava, najjednostavnije je i najbrze provjeriti u nadleznom ODO-u..
ako kaznene prijave nema, nemas ni ti razloga protiv nje podnositi kaznenu prijavu, jer nemas za sto..
(osim naravno, ako imas viska para, pa bi se tuzakao..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:14   #36
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
za ispriku - ne treba ti nikakav spis..
vas dvoje se nadjete, ona se isprica i gotova stvar..

ja mislim da ti zelis ici u postupak, samo ne znam kakav..tuziti ju za sto? uvredu? klevetu? toga iz opisanog nema..
naknadu neke stete, boli, straha, sto li vec, koju si trpio?
to mi malo u suprotnosti sa ovim da ti je dovoljna i isprika..
cemu se izlagati troskovima odvjetnika, postupka.. ne vidim svrhu..al' ajde dobro, ima nas svakakvih..

da li postoji ili ne kaznena prijava, najjednostavnije je i najbrze provjeriti u nadleznom ODO-u..
ako kaznene prijave nema, nemas ni ti razloga protiv nje podnositi kaznenu prijavu, jer nemas za sto..
(osim naravno, ako imas viska para, pa bi se tuzakao..)
1.U cijeloj ovoj mojoj muci,moram priznati da me netko može i nasmijati!

Hočeš li joj ti predložiti da mi se pojavi pred oči nakon što me prijavila policiji?? Nema problema,ja prihvaćam razgovor u 4 oka ili pred policijom ili odvjetnicima,pred publikom ili na Latinicu ili Otvoreno....ma gdjegod.

Ali do toga neće doći.....zato jer se ona skriva kao i štakor što se skriva u kanalizaciji. A ja je ne tražim iako da želim naći ću je u roku ODMAH.
Lijepo mi je rekao drot13.......često se zakon o zaštiti žrtve zna zloupotrijebiti a cilj prijave je da se taj netko (u ovom slučaju ja) zastraši i da se nađe bespomoćan.....i priznajem evo svima.....u tome je uspjela,jer noćima nisam spavao od jada,neki zajednički poznanici (poznanici,a ne prijatelji) me izbjegavaju i primjećujem krivo gledaju....a ima još brrrrdo toga što ne želim iznostiti na forumu.

2. Nije da ja želim ulaziti u neki postupak.......hej (pročitaj post br.19 poviše) ona je ušla u postupak s time što me je prijavila Policiji?!?!

3. Tko je rekao da ja želim protiv nje podnositi Kaznenu prijavu?
Ja to nisam rekao.

Želim kao što sam rekao da se utvrdi o čemu se radi?
Zašto da me netko prijavljuje na policiju samo zato da bi se odmakao od nekih (mutnih,vjerujte mi) stvari,jer sam zagrebao pod kožu i opasno se približio nekoj istini?

4. I isto tako.....nemam novca viška ni za bacanje.....ali jednako tako imam svoju čast,svoj obraz i besprijekornu prošlost i u bilo kojem trenutku mogu izvaditi potvrdu o nekažnjavanju...i jednako tako nije mi ni to za bacanje.

5.Zanimljivo je kako kad se radi o tuđoj stražnjici kako se olako davaju savjeti.....makni se,što ti želiš,sve zaboravi i slično. Ali pokušajte se zamisliti u mojoj situaciji......samo pokušajte

A ako Vam je to teško zamisliti zato jer ste žena i zato jer vam se probudila ženska solidarnost......onda zamislite da je post broj 19 pisala ONA.....baš me zanima što bi ste joj rekli.

Možda......bravo stara,treba ih sve gazit....te muške gadove

Zadnje uređivanje Katrin : 19.12.2009. at 00:03.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:15   #37
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Kada se prikupljaju osobe od građanina, onda se piše službena zabilješka. Piše ju policajac koji ju i potpisuje. Kada se razgovara u nekom drugom svojstvu (npr. osumnjičenika), onda se piše zapisnik koji osoba vlastoručno potpisuje. Znači da je s tobom obavljan razgovor u svojstvu građanina od kojeg se prikupljaju obavijesti.
Khm, ja sam pak mislila da je ovo dvoje ista stvar (ovo boldano), tj. prikupljanje informacija i pozivanje na obavijesne razgovore, prilikom čega se radi službena zabilješka koja se kasnije ne može koristiti kao dokaz u postupku, ali kažeš da se u drugom slučaju piše zapisnik.

Kad su mene pozvali na jedan obavijesni razgovor, pozvali su me kao građanina od kojeg prikupljaju obavijesti. U pozivu nisam bila upozorena da ću biti prisilno dovedena, pa dakle sigurno nisam bila osumnjičena ni za što, jer upozorenje piše samo u pozivu osumnjičeniku (što su mi i potvrdili - pitala sam za svaki slučaj, nikad ne znaš), dok se oni koji nisu ni za što osumnjičeni ne mogu prisilno dovesti. Naravno da sam se odazvala pozivu i došla. Nakon razgovora, potpisala sam tu zabilješku, no sjećam se da je inspektor to nazvao "zapisnikom" (iako bi prema onom kako smo učili na faxu to bila službena zabilješka). Na drugoj temi mi je jedan forumaš napisao da se to nikako ne može zvati zapisnikom. Nisam se bavila nikad u praksi kaznenim, pa ne znam koja je točno razlika - u prvom slučaju zatekne građanina na licu mjesta pa uzme izjavu, a kod pozivanja, građanin dođe u postaju na razgovor - no zar se ne piše u oba slučaja službena zabilješka?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:15   #38
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
1.U cijeloj ovoj mojoj muci,moram priznati da me netko može i nasmijati!
...

5.Zanimljivo je kako kad se radi o tuđoj stražnjici kako se olako davaju savjeti....
drago mi je da te nasmijavam, ali to je obostrano, vjeruj mi.

cuj, po svemu sto si napisao, pa i onom postu #19 kojeg stalno spominjes, ona je bila u PP, ona je "prijavila" neko tvoje ponasanje/postupanje/ koje nju uznemiruje, policija je malo to istrazila, obavila s tobom razgovor, jer da je podnesena kaznena prijava ti bi bio ispitan u svojstvu osumnjicenika, ne ovako kako jesi, to sve skupa sto se utvrdilo pokazalo je da nema kaznenog djela za koje se progon poduzima po sluzbenoj duznosti i stvar je time za policiju zavrsena.
tebi mogu dti obavijest o ucinjenom i to je to.

ako je podnesena formalna kaznena prijava, ona ce zajedno s tvojim razgovorom biti proslijedjena ODO-u i tamo onda trazi uvid u spis. tada mozes vidjeti ono sto u stvari zelis - o cemu se radi i sto je to ona rekla tocno. i sto ces onda s tim?

procitaj ponovno svoje postove, pa pogledaj sto si pisao.
nesto hoces, a ne znas sto hoces.
prijavu - ne
postupak - ne
ispriku - da, ali uz publiku


ustvari, neka si angazirao odvjetnika. neka ljudi rade i zarade.
njega pitaj onda i za pravi "pravni savjet", sto gubis vrijeme po forumu i samo se dodatno uzrujavas i bediras dobijenim odgovorima..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:27   #39
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
drago mi je da te nasmijavam, ali to je obostrano, vjeruj mi.

cuj, po svemu sto si napisao, pa i onom postu #19 kojeg stalno spominjes, ona je bila u PP, ona je "prijavila" neko tvoje ponasanje/postupanje/ koje nju uznemiruje, policija je malo to istrazila, obavila s tobom razgovor, jer da je podnesena kaznena prijava ti bi bio ispitan u svojstvu osumnjicenika, ne ovako kako jesi, to sve skupa sto se utvrdilo pokazalo je da nema kaznenog djela za koje se progon poduzima po sluzbenoj duznosti i stvar je time za policiju zavrsena.
tebi mogu dti obavijest o ucinjenom i to je to.

ako je podnesena formalna kaznena prijava, ona ce zajedno s tvojim razgovorom biti proslijedjena ODO-u i tamo onda trazi uvid u spis. tada mozes vidjeti ono sto u stvari zelis - o cemu se radi i sto je to ona rekla tocno. i sto ces onda s tim?

procitaj ponovno svoje postove, pa pogledaj sto si pisao.
nesto hoces, a ne znas sto hoces.
prijavu - ne
postupak - ne
ispriku - da, ali uz publiku


ustvari, neka si angazirao odvjetnika. neka ljudi rade i zarade.
njega pitaj onda i za pravi "pravni savjet", sto gubis vrijeme po forumu i samo se dodatno uzrujavas i bediras dobijenim odgovorima..
Nije mi ni na kraj pameti iznositi sve detalje ovog slučaja na forumu.
Nadam se da će svanuti dan kada cu to iznostiti onome ko je plačen za to i ko ima instrumente za ispitivanje ili dokazivanje.

Po tvome onda jednako tako mogu i ja otići sutra na Policiju i prijaviti dotičnu osobui prijaviti je za ponašanje/postupanje koje mene uznemirava pa neka policija to malo istraži (ispričavam se....ne vičem,samo ne zman kako se bolda )

Zadnje uređivanje Suey : 18.12.2009. at 23:33. Reason: caps
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:31   #40
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
A ako Vam je to teško zamisliti zato jer ste žena i zato jer vam se probudila ženska solidarnost......onda zamislite da je post broj 19 pisala ONA.....baš me zanima što bi ste joj rekli.

Možda......bravo stara,treba ih sve gazit....te muške gadove
Bez flejma, molim

Bilo kakvu "prijavu" policija je dužna ispitati. Ako postoje osnove sumnje da je počinjeno kazneno djelo, policija ima ovlast poduzimati temeljem ZKP-a i Zakona o policiji razne izvidne radnje, pa tako i prikupljati obavijesti od građana.

Offtopic: za boldanje klikneš na B u meniju iznad teksta
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.