Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 09:41   #21
Na takvom principu se radi I u drzavnom vrticu bar ovdje kod nas. Djeca sudjeluju u svemu,rade svasta,idu na izlete,pa npr.u posjet vatrogasnoj postaki pa uce sta se tamo sve radi,svaki blagdan uce I obicajima,izradjuju ukrase,pjevaju,broje,crtaju,pisu.... Po meni sasvim dovoljno I ok,nije da im se pusti crtic I daju igracke I to je to od intelektualnosti. Toliko mi je za vlastito dijete od ponude vrtica sasvim dovoljno. Tako da zbilja ne znam sto bi ovaj vrtic morao ponuditi da bi mi takva cijena bila opravdana.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:08   #22
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
"Poseban program,Montessori program,djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče."

pise to danas meni moja sestricna. pa sad...
Kad ovo pročitam... A je li tvoja sestrična posjetila neki gradski vrtić? Jer po ovom opisanom, sve (osim eksplicitno navedenog bontona, ali ja držim da je to više stvar kućnog odgoja - inače, tete ih i tamo upozoravaju i usmjeravaju na pristojno ponašanje) je isto kao u DV Budućnost kud idu moji klinci.
Ruku na srce, meni ovo djeluje kao uvjeravanje prodavača u autosalonu da je "baš njihov auto bolji od konkurencije jer nudi brda i doline (a prešućuje se da isto nudi i konkurencija)"
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:09   #23
mislim da ideja vrtića kao vrtića nije loša ali ne plaća se ovdje samo čuvanje/odgajanje djeteta tu je i ime koje jamči "nešto"...

Slično je i s privatnim ordinacijama, poliklinIkama...jednostavno je drugačiji pristup, odnos blabla....htjeli mi to priznati ili ne

Gradski vrtić i gradki vrtić nisu jedno te isto....nažalost

Ne mislim da je to preseravanje već stvar mogućnosti, komoditeta i koje čega. Najvažnije je ozračje koje djeca osjete u obitelji a mišljenja/predrasude da se netko šminka samo jer izdvoji veću cifru za "sličan" proizvod i nije baš svjetal primer odgoja/razmišljanja....možda je ponekad primjer i za zavist
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet

Zadnje uređivanje svastamorac : 23.11.2009. at 10:17.
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:27   #24
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Na takvom principu se radi I u drzavnom vrticu bar ovdje kod nas. Djeca sudjeluju u svemu,rade svasta,idu na izlete,pa npr.u posjet vatrogasnoj postaki pa uce sta se tamo sve radi,svaki blagdan uce I obicajima,izradjuju ukrase,pjevaju,broje,crtaju,pisu.... Po meni sasvim dovoljno I ok,nije da im se pusti crtic I daju igracke I to je to od intelektualnosti. Toliko mi je za vlastito dijete od ponude vrtica sasvim dovoljno. Tako da zbilja ne znam sto bi ovaj vrtic morao ponuditi da bi mi takva cijena bila opravdana.
razlika između montessori i toga sto ti navodiš je to što montessori pedagogija potiče dijete da se razvija sukladno svojim mogućnostima i afinitetima. naglašava se dječja individualnost, djeca su u grupi različite dobi i jedna od drugih uče i individualno se razvijaju i napreduju bez obzira na dob.
meni se to sviđa, ali ako je 3000kn cijena, to je previše, tim više što sam skeptična prema hrvatskim montessori vrtićima
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:36   #25
Montessori program je izvrstan za djecu i ja sam jako zadovoljna. Moj maleni je prvo krenuo u običan vrtić i bilo je u redu ali kako smo se preselili i mijenjati vrtić imali smo opciju odabrati montessori progam. Cijena od 3.000kn je daleko preskupa no to je zato što se radi o privatnom vrtiću pa oni moraju pokriti svoje troškove. Moj ide u gradski vrtić ali u grupu sa Montessori programom i cijena je 400kn(osnovni program) i 400kn (naknada za Montessori) što na kraju ispada 800kn.
Hello_Kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:41   #26
Quote:
Hello_Kitty kaže: Pogledaj post
Montessori program je izvrstan za djecu i ja sam jako zadovoljna. Moj maleni je prvo krenuo u običan vrtić i bilo je u redu ali kako smo se preselili i mijenjati vrtić imali smo opciju odabrati montessori progam. Cijena od 3.000kn je daleko preskupa no to je zato što se radi o privatnom vrtiću pa oni moraju pokriti svoje troškove. Moj ide u gradski vrtić ali u grupu sa Montessori programom i cijena je 400kn(osnovni program) i 400kn (naknada za Montessori) što na kraju ispada 800kn.
gdje to ima?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:53   #27
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
"Poseban program,Montessori program,djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče."

pise to danas meni moja sestricna. pa sad... cijena tog famoznog vrtica je 3000kn mjesecno (ne,nisam stavila jednu nulu viska) . po njoj, roditelj bi trebao imati tri tisuce kuna mjesecno dat djetetu za vrtic ili ce imat ograniceno dijete. gledam ja...isla sam u obican vrtic, pa ne mislim za sebe da sam manje inteligentna i sposobna. moj necak sad pohadja jedan "normalan" vrtic u zg-u, ondje izradjuju svoje igracke,crtaju, rade predstave, pjevaju,zabavljaju se.

ja se pitam... mislite li da su vam djeca zakinuta ako ne idu u takav neki vrtic? imate li novaca za priustit im to? mislite li da ce imat neku prednost u zivotu ako krenu ucit zemljopis s tri godine??
I ja sam na faksu prošla i obilazila te tzv.alternativne ustanove (ja samišla po školama) jer sam završila za učiteljicu RN i ni jedna me nije oduševila jer ni jedna ne sprovodi onu pedagogiju koju bi trebala,a mislim da ni vrtići.

Ja imam 3000 kn mjesečno za vrtić,al nema šanse da bi dala te pare za to.
Kao što je netko rekao,rađe ću maloj kupiti stan i davat 3000 kn za kredit.

Mislim da je sve stvar sreće na kakve ćeš tete ili učiteljice naleti. Manje ili više kreativne,a takvih ima i u M.vrtiću
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:54   #28
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
gdje to ima?
Meni susjeda radi u takvom vrtću u toj grupi. Mislim da je u Sopotu ili Sigetu(ZG) ako se ne varam.Ako te zanimaju detalji raspitat ću se kod nje,a ona će meni iskreno reći dal je to to kaj bi trebalo biti.
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:09   #29
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
Meni susjeda radi u takvom vrtću u toj grupi. Mislim da je u Sopotu ili Sigetu(ZG) ako se ne varam.Ako te zanimaju detalji raspitat ću se kod nje,a ona će meni iskreno reći dal je to to kaj bi trebalo biti.
ne trebaš, hvala, nisam iz zg
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:19   #30
mislim da m program ima u gradskom vrticu u cvjetnom naselju, ali nisam 100% sigurna.
ta pedagogija je super ali ovo u privatnom vrticu 3000kn je definitivno previse, jer, kao sto je netko vec napisao, mislim da je stvar najvise u tome na kakvu tetu ce dijete naic u vrticu. neke su super, vole to sto rade, trude se i mastovite su u radu s djecom, a to ne ovisi o imenu vrtica ni o njegovoj cijeni....
orange crush is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 12:45   #31
u zagrebu više gradskih vrtića ima grupe koje rade po montessori programu

ovdje se, doduše, provuklo zanimljivo pitanje - je li bitnije djetetu priuštiti vrhunsku brigu/odgoj/obrazovanje (možemo temu proširiti i na školarinu za privatnu školu) ili stan?

iskreno, ja bih radije plaćala za vrhunsku školu (da takva privatna postoji) nego ratu kredita za stan. ili, štajaznam, jednom godišnje učenje jezika negdje vani. ili buksala lovu za najbolji faks među onima koje poželi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:27   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u zagrebu više gradskih vrtića ima grupe koje rade po montessori programu

ovdje se, doduše, provuklo zanimljivo pitanje - je li bitnije djetetu priuštiti vrhunsku brigu/odgoj/obrazovanje (možemo temu proširiti i na školarinu za privatnu školu) ili stan?

iskreno, ja bih radije plaćala za vrhunsku školu (da takva privatna postoji) nego ratu kredita za stan. ili, štajaznam, jednom godišnje učenje jezika negdje vani. ili buksala lovu za najbolji faks među onima koje poželi.
i ja. ali bojim se da u hrvatskoj baš nema izbora. mislim da se za te 3000kn koje se spominju ne bi nista posebno dobilo.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:07   #33
Mislim da je ova cijena daleko prevelika, bez obzira što je to privatni vrtić. Posjetila sam Montessori vrtić baš u Italiji, i ništa oni posebno nisu radili što nismo mi radile ovdje u vrtiću. Možda su imale samo malo drugačiji pristup, po njihovom programu radi i gradski vrtić u Križevcima ako se ne varam. Svidjelo mi se jako tamo što puno roditelji sudjeluju u radu s djecom, više majke jer one ne rade, ali tu je već i pitanje standarda, kod nas si rijetko tko može priuštiti da majka ne radi pa će puno vremena provoditi s djetetom u vrtiću, ne znam, bar ja nebi mogla, i naravno tu je odmah i manji broj djece u grupi, zato i možeš poticati bolje djetetov individualni razvoj više, kod nas je situacija da su daleko više grupe prebukirane, vjerojatno i je tako visoka cijena. Ali dok sam radila u vrtiću mi smo konstantno radile radionice u popodnevnim satima sa roditeljima i djecom, izrađivali puno toga i tako...tipa napravi se roditeljski sastanak s nekom temom i svi se zajedno lijepo družimo.

Mene se jako dojmila njihova dekoracija, radili su na suzbijanju straha kod djece, i cijeli vrtić je bio pun šišmiša i vještica koji su visili sa stropova. a kod nas je taman bio prošao Uskrs i mi smo bili svi u zečićima, pisanicama, pačićima i tako...sve slatko i bajno...puno boja...ali tamo sam bila sat-dva, nedovoljno da se baš o svemu informiraš...

Ipak se tu slažem s curama koje su rekle da su ipak u pitanju tete i koliko će znati izvući iz tvog djeteta, a i pružiti mu.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:04   #34
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post


ja zelim najbolje za svoje dijete,kao i svaka mama za svoje. ali ne vidim zasto bi taj vrtic bio bolji od ostalih. ja zelim da mi dijete ima bezbrizno djetinjstvo,da se smije i igra,da uziva,ne zelim mu s tri godine nametat neke obveze da mora ucit itd... bit ce vremena za to.
Niti ja ne vidim zašto bi taj vrtić bio bolji od ostalih. Po mom mišljenju, nije problem "nametat neke obveze da mora ucit itd." jer pretpostavljam da i u tim vrtićima (kao i u ostalima) poznaju osnove pedagogije i da uče (kao i u ostalim vrtićima) kroz igru, zabavu i smijeh već je problem u tome što su ta djeca čula princip "moji roditelji meni plaćaju poseban/"bolji" vrtić". S obzirom da ne mislim da se djeca roditelja koji mjesečno za vrtić mogu izdvojiti 3000kn adaptiraju lakše ili su veselija, kooperativnija itd., tete su u istoj poziciji (ako ne i težoj) kao i one u ostalim vrtićima tj. imaju jednako (malo) vremena i jednake okolnosti za kreativnu i razvojno poticajnu igru. Osim toga, općepoznato je da kreativna i napredna djeca ne vole vođenje u kreativnim igrama nego sami žele istraživati i kreirati ih na sebi svojstven način pa je poželjno, po mom mišljenju, da tete nisu previše zagrižene za provođenje zacrtanih posebnih programa s njihovim evaluacijama itd. nego da se s djecom što opuštenije zabavljaju.
Ja bih rađe svaki mjesec gradskom vrtiću donirala didaktičku igračku od 3000 kn nego svoje dijete upisala u vrtić u kojem je kriterij upisa 3000kn.
Maya the Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:22   #35
e, sad, okolnosti za kreativnu igru nisu baš jednake s 28 djece u grupi i jednom tetom i s 10 djece u grupi i jednom tetom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 15:57   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, sad, okolnosti za kreativnu igru nisu baš jednake s 28 djece u grupi i jednom tetom i s 10 djece u grupi i jednom tetom
A di su to grupe od 28 djece s jednom tetom? Moj sin je u grupi (sad su predškolska) od njih 25/26 maksimalno (kad su svi u vrtiću), češće 20-22 i sad imaju i treću tetu kraj svoje dvije "redovne", i tako mi je bilo i starijoj kad je bila predškolska grupa.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:08   #37
negdje jesu. al, dobro, ako inzistiraš, nisu jednaki uvjeti za kreativnu igru s 20-22 djece na jednu tetu i 10 djece na jednu tetu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:00   #38
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
"Poseban program,Montessori program,djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče."

pise to danas meni moja sestricna. pa sad... cijena tog famoznog vrtica je 3000kn mjesecno (ne,nisam stavila jednu nulu viska) . po njoj, roditelj bi trebao imati tri tisuce kuna mjesecno dat djetetu za vrtic ili ce imat ograniceno dijete. gledam ja...isla sam u obican vrtic, pa ne mislim za sebe da sam manje inteligentna i sposobna. moj necak sad pohadja jedan "normalan" vrtic u zg-u, ondje izradjuju svoje igracke,crtaju, rade predstave, pjevaju,zabavljaju se.

ja se pitam... mislite li da su vam djeca zakinuta ako ne idu u takav neki vrtic? imate li novaca za priustit im to? mislite li da ce imat neku prednost u zivotu ako krenu ucit zemljopis s tri godine??


Ne,
Ne i
Ne...
tatjana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:39   #39
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
... djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče....
Eto, tak je i u našem vrtiću ("Vedri dani" u ZG). Za 400 kn/mjesečno. Ne mislim da su mi klinci zakinuti. Idu u vrtić koji vole, obožavaju svoje tete koje su prekrasne, jedu ukusnu i zdravu hranu, ne provode dane pred televizijom, i nema ih 30 na jednu tetu (u 10 godina, koliko imam klince in continuo u vrtiću, to nikad nije ni bila situacija). Bonton u vrtiću samo "dorađuju", to je nešto za što su odgovorni prvenstveno roditelji. a da ne velim da imaju i posebne igračke, i didaktički materijal, a i da su im grupe mješovite (po starosti). Dakle, u biti štedim mjesečno 2600 kn, a efekt bu isti.. Bogu fala da sam i ja jednom na (financijskom) dobitku
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 20:09   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
u zagrebu više gradskih vrtića ima grupe koje rade po montessori programu

ovdje se, doduše, provuklo zanimljivo pitanje - je li bitnije djetetu priuštiti vrhunsku brigu/odgoj/obrazovanje (možemo temu proširiti i na školarinu za privatnu školu) ili stan?

iskreno, ja bih radije plaćala za vrhunsku školu (da takva privatna postoji) nego ratu kredita za stan. ili, štajaznam, jednom godišnje učenje jezika negdje vani. ili buksala lovu za najbolji faks među onima koje poželi.
i to je za klinac...možda ne bude htjela na faks. krov nad glavom će uvijek trebati.ali dobro,nećemo u off.dosad sve što je tu navedeno da taj fensi šmensi vrtić radi,isto je i kod nas u državnom. čak i ovo sa šišmišima i vješticama (doduše za halloween ) čak i mame koliko im vrijeme dopusti,jako puno sudjeluju. ne znam,meni se čini da se danas puno toga prodaje pod izlikom "razvija individualni pristup". normalno da razvija,jebote kolike su tamo grupe u vrtiću koji dođe 3000kn mjesečno? voljela bih vidjeti koliki bi individualni pristup imali da je 20-ero djece na 2 tete i općenito,poticanje individualnosti kod 3-godišnjeg djeteta? mislim,wtf? s torogodišnjacima se ratuje oko pranja zubi i jela pobogu,ne znaju si dupe obrisat,a ne da se istražuju buduća zanimanja i hobiji i što već prodaju pod tom individualnošću.3-godišnje dijete je i preindividualno,tu nitko ne treba ništa poticati . ja se i dalje držim da bih za te novce radije plaćala ratu za stan.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.