Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 15:02   #221
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
ma to je ok sto govoris, nego mi je besmisleno naplacivanje prometa, kao sto su nekad naplacivali vrijeme boravka na netu (sjecam se jos 2004.g sat boravka na netu je bio 11 kuna do 19 sati a 5 kuna od 19 do 7 ujutro pa sam se jednom zaboravila diskonektati i dosao mi racun 2 tisuce kuna), sad naplacuju promet a istina je da njih to nista ne kosta - dokaz smo mi koji koristimo neograniceno za 100 kuna mjesecno (mi doma mjesecno napravimo sigurno cirka 100 gigabajta prometa mjesecno za samo sto kuna- muz mi gleda tekme svaki dan a mala gleda crtice online, skidamo filmove, igre, muziku, na youtubu smo svaki dan), dok bi ti sa svojom SIm karticom to platio preko 40 tisuca kuna jer tebi je zamisli ti te besmislice prvih 10 megabajta 50 kuna- pa crtani od 7 minuta koji pogleda moja mala je oko 190 megabajta- jel vidis ti koji je tu nesrazmjer u cijenama i kako je bolesno sto to tako naplacuju jer deset megabajta mozes nalupati u par minuta. Ne daj boze da imas dijete koje nema pojma ista o tome i da ti lijepo surfa netom neograniceno preko SIm kartice i onda ti lijepo dodje racuncica od nekoliko tisuca kuna.
Za moj pojam je bezobrazno da naplacuju nesto sto mogu dati djabe, naravno jedino uz odgovarajucu pretplatu, a ne da naplacuju promet pa da moras razbijati glavu koliko si skinuo, da ne kazem kako ti se netko izvana moze prikopcati i nabiti ti racun da nemas pojma o tome, a to t-comu i odgovara (mozda se to bash dogodilo u ovom slucaju- netko joj je uzeo SIM karticu i koristio internet i uz to se netko sa strane prikopcavao i nabijao racun). Isto je i sa telefonskim impulsima, naplacuju jer imaju nacin obracunavanja a nista ih to ne kosta, dokaz su besplatni impulsi koje davaju u sklopu pretplate. Nadam se da ce jednog dana i to prestati naplacivati vec ce smao postojati pretplata. Ono, vau jako su velikodusni jer oproste neki dug a stvar je da nemaju nikakvog troska na tome.


A naplacuju radi niceg drugog vec zato sto mogu. Naplacivali bi i kisik koji udisemo da ga mogu obracunati.
Jedna stvar su zice, kojih teoretski mozes imati koliko zelis, a sasvim druga stvar je frekvencijski pojas, koji je vrlo vrlo ogranicen i zato i skup. Trosak mobilnog interneta je prvenstveno naplata zauzeca frekvencijskog pojasa (odnosno, buduci da se radi o paketnoj komutaciji, trosak zauzeca paketa), a ne naplata troska koji t-mobile ima. Jednostavno, taj resurs je ogranicen i zato je skup, osnova ponude i potraznje.

Zadnje uređivanje F10EXX : 10.12.2009. at 15:07.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:09   #222
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Jedna stvar su zice, kojih teoretski mozes imati koliko zelis, a sasvim druga stvar je frekvencijski pojas, koji je vrlo vrlo ogranicen i zato i skup. Trosak mobilnog interneta je prvenstveno naplata zauzeca frekvencijskog pojasa (odnosno, buduci da se radi o paketnoj komutaciji, trosak zauzeca paketa), a ne naplata troska koji t-mobile ima. Jednostavno, taj resurs je ogranicen i zato je skup, osnova ponude i potraznje.
ok, vidjet cemo koliko ce biti skup za tri godine kad ce se pojaviti neke nove opcije
Internet je nekad i to ne tako davno (druga polovica devedesetih) bio teski luxsuz kad je u jednom gradu bilo pet ljudi koji su imali prikljucak, o maloj brzini od 4 kb/sec da ne pricam, a vidi ga sad tj vidi ga vec 2005.

Zadnje uređivanje autan : 10.12.2009. at 17:16.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:25   #223
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
ok, vidjet cemo koliko ce biti skup za tri godine kad ce se pojaviti neke nove opcije
Internet je nekad i to ne tako davno (druga polovica devedesetih) bio teski luxsuz kad je u jednom gradu bilo pet ljudi koji su imali prikljucak, o maloj brzini od 4 kb/sec da ne pricam, a vidi ga sad tj vidi ga vec 2005.
Cuj, frekvencijski pojas ce ostat takav dokle god je svijeta, to je cista fizika. Sad, hoce li oni smislit nesto novo, brze, nagurat vise u to kao i dosad? Vjerojatno. Vjerojatno ce i onda biti jeftinije. Sad, zbog tih i takvih ogranicenja, jednostavno ne moze biti.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:30   #224
Off ste.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 00:55   #225
Tmobile mi je otpisao dug zbog pogreške na računu.
Stigao mi je mail s objašnjenjem. Imala sam sreću ohohohoho.

Mislim da mi se ovo ubraja u najsretnije trenutke života...

Inače ako netko želi nešto pitati slobodno može na pm.

Hvala svima na savjetima!
illi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 02:59   #226
Quote:
illi kaže: Pogledaj post
Tmobile mi je otpisao dug zbog pogreške na računu.
Stigao mi je mail s objašnjenjem. Imala sam sreću ohohohoho.

Mislim da mi se ovo ubraja u najsretnije trenutke života...

Inače ako netko želi nešto pitati slobodno može na pm.

Hvala svima na savjetima!
joj vec danima mislim o tebi i kaj je bilo !!
i koja je greska bila ?? ko ce to na kraju platit ??
ovo te moglo dosta zajebat al ti je pokazalo da su ti starci ok ustvari !
oces slavit ??
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.