Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 11:53   #21
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Kako se ni jedan drugi lovac nije osjetio ugrožen? Samo on! Bio je najpijaniji????
pa ako je i bilo "napada" onda je samo pojedinca napao.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 10.02.2010., 11:54   #22
Quote:
misty_view kaže: Pogledaj post
Da meni neto ovo napravi,ja bi doslovno poludila..a napravila bi ovo.
1.poslala bi mail udruzi za zaštitu životinja,pa možda oni dignu frku
2.otišla bi ponovo na policiju i inzistirala da se pozabave slučajem, jer im to vjerojatno ništa ne znači,pa im se ne da zaje...
3.koliko sam luda, a jesam ako policija ne poduzme ništa,a po svemu sudeći trebala bi, podigla bi privatnu tužbu i tražila odštetu..
4.prijavila ga lovalčkom društvu
Poslala sam mail,oni su me uputili na inspekcije.
Lovna se oglasila s izjavom da ne smiju pucati na području 300 m do naselja.
Pitali su me gdje se to dogodilo i više se nisu javili!
Bila sam na policiji,oni ne žele nikakve podatke dati.
Smiju se kada sam pitala za alkotest ("nije bio u prometu",iako ja smatram da je opasniji pijani čovjek s puškom,jer može mene zamjeniti za medvjeda) i kada sam pitala dali su provjerili dali on uopće ima dozvolu.
Kažem lovačko društvo se više ne javlja.
Pokušat ću s novinama.
kiaara is offline  
Old 10.02.2010., 11:54   #23
Meni i dalje nije jasno je li u pitanju štene ili odrasli šarplaninac od xy kg?
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 10.02.2010., 11:55   #24
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Ali još uvijek mi nije jasno zašto nije testiran na alkohol? Zašto je to tako čudno?
Šta da sam ja bila u blizini,upucao bi i mene?
Nema isprike za to što je napravio. To nije čovjek!
Bez obzira može li on to odgovarati ili ne za to što je napravio.
Po čemu se on osjetio ugroženim?
I samo on?
Za alkohol ti ne mogu objasniti. da sam ja bio tako, alkotestirao bih ga, budući da se ipak radilo o uporabi vatrenog oružja. Ali opet, nisam bio tamo, pa ne raspolažem sa svim pojedinostima. Na to se možeš žaliti, pa ćeš vidjeti što će ti pisati u odgovoru.
Osjećaj ugroženosti je osobni dojam. Ti ne možeš nikako dokazati je li se on osjećao ugroženim ili ne. Možeš ga privatno tužiti i zvati svjedoke, ali ovisi o vjerodostojnosti jedne i druge strane pred sucem.
drot13 is offline  
Old 10.02.2010., 11:57   #25
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
ja nebranim lovca...ali i ti si prekrsila zakon!
Jesam li? Možda jesam,ali vjeruj mi da ću ga tek sada prekršiti. ako mu ne može nitko ništa mogu ja
kiaara is offline  
Old 10.02.2010., 11:58   #26
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Poslala sam mail,oni su me uputili na inspekcije.
Lovna se oglasila s izjavom da ne smiju pucati na području 300 m do naselja.
Pitali su me gdje se to dogodilo i više se nisu javili!
Bila sam na policiji,oni ne žele nikakve podatke dati.
Smiju se kada sam pitala za alkotest ("nije bio u prometu",iako ja smatram da je opasniji pijani čovjek s puškom,jer može mene zamjeniti za medvjeda) i kada sam pitala dali su provjerili dali on uopće ima dozvolu.
Kažem lovačko društvo se više ne javlja.
Pokušat ću s novinama.
Novine rađe neću komentirati, ali što se tiče policije, morali bi ti izdati potvrdu o događaju. Ako radi ničeg drugog, onda radi eventualnog podnošenja privatne tužbe.
drot13 is offline  
Old 10.02.2010., 11:58   #27
kiaara,
žao mi je tvog psa.
Imao sam nekoliko puta neugodne bliske susrete treće vrste sa lovcima, vrlo neugodne, i to van lovišta - iz vlastitog iskustva mogu potvrditi izjavu da su lovci hrpa pijanaca koji traže izlaz iz šume.
Ustraj.
Prijavi društvu za zaštitu životinja.
Veterinarskoj inspekciji.
Još jednom, policiji.

@drot 13, krajnja nužda sigurno ne znači da pijana osoba smije pucati sačmaricom usred naseljenog mjesta.
On ima dozvolu za držanje i nošenje oružja, ali sigurno ne za upotrebu istog ( naročino ne tako opasnog kao što je sačmarica punjena krupnom sačmom ) USRED naseljenog mjesta!
Smotani2 is offline  
Old 10.02.2010., 11:59   #28
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno je li u pitanju štene ili odrasli šarplaninac od xy kg?
Štene (7 mj) malo,debelo koje ne možeš nikako zamjeniti za odraslog psa. Vjerovatno znaš kako izgleda odrasli šarplaninac.
kiaara is offline  
Old 10.02.2010., 12:01   #29
pazi da se jos nezahebes s tuzbama i ostlim jer tvoj je pas bio van dvorista bez kontrole, bez povodca bez brnjice, a lovac se uvjek moze branit s tim da mu je zivot bio ugrozen...nepricamo ovdje o maltezerima pudlicama i inim malim psima ovdje se radi o sarplanincu (bez obzira sto je on za tebe bio razigran umiljat itd)


edit: to sto ste vi zabrijali da je lovac pijan a o tome nema dokaza to mozete objesit macku na rep.....da nebi bilo zabune ja nebranim ni psa ni lovca samo izvosim cinjenice
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 10.02.2010., 12:01   #30
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Novine rađe neću komentirati, ali što se tiče policije, morali bi ti izdati potvrdu o događaju. Ako radi ničeg drugog, onda radi eventualnog podnošenja privatne tužbe.
Prije 2 sata sam bila tamo i nisu mi htjeli ništa dati. Ni podatke o tom čovjeku da ga mogu tužiti. Još su me ismijali zbog alkohola i dozvole.
Neznam razumijete li me,boli me jako jer sam voljela tog psa a taj čovjek se nije udostojio ni reći da mu je žao. Sve i da ne misli to.
kiaara is offline  
Old 10.02.2010., 12:03   #31
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Danas je jako tužan dan za mene...lovci su ubili mog psa. U voćnjaku imamo tri šarplaninca. Dva od toga su štenci. Danas su lovci prolazili pored voćnjaka, po privatnoj oranici znači ne po lovištu!!!! Psi su ih vidjeli i počeli lajati. Cash je bio jedna velika proždrljiva beba,koja je kad vidi ljude odmah trčala jer je mislio da će dobiti za jesti. Tako je bilo i ovaj put. Cash ih je vidio i provukao se ispod kapije i krenuo prema njima. I oni su ga upucali. Na mjestu je ostao mrtav. Prijavili su to policiji koja nam je rekla da im ne može ništa. Mene zanima dali je to stvarno tako????
Kao prvo pas ih nije napao.
Drugo,kako drugi lovci nisu pucali nego samo on jedan.
Treće,smije li on pucati na prostoru koje nije lovište??Ako smije značilo bi da on može hodati po selu i pucati!
Četvrto,pas je imao ogrlicu,znači nije mogao misliti da je lutalica!
Mog Casha ništa ne može vratiti,ali želim da se tom čovjeku bez srca bar nekako to naplati. Svaka pomoć i savjet je dobrodošla!
Ne mogu mirno podnijeti da ga više nema jer srce me boli od tuge!
Policija uopće nije napravila zapisnik,zašto???
ovo je tako tužno...
objavi u medijima. to nije ispravno da se tako ponašaju. ne mogu ljudima tek tako ubijati ljubimce. lovci bi trebali biti ljudi koji vole prirodu i životinje a ne samo da ubijaju okolo. to nije smisao lovarskog društva...
coolinesay is offline  
Old 10.02.2010., 12:03   #32
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
pazi da se jos nezahebes s tuzbama i ostlim jer tvoj je pas bio van dvorista bez kontrole, bez povodca bez brnjice, a lovac se uvjek moze branit s tim da mu je zivot bio ugrozen...nepricamo ovdje o maltezerima pudlicama i inim malim psima ovdje se radi o sarplanincu (bez obzira sto je on za tebe bio razigran umiljat itd)
Možda mu ne mogu ja ništa,ali vjerujem da mu može čovjek na čijoj se oranici nalazio. Može ga tužiti što je pucao na njegovom zemljištu.
Ne dođe li to kao da netko puca u tvom dvorištu?
kiaara is offline  
Old 10.02.2010., 12:07   #33
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
...
@drot 13, krajnja nužda sigurno ne znači da pijana osoba smije pucati sačmaricom usred naseljenog mjesta.
On ima dozvolu za držanje i nošenje oružja, ali sigurno ne za upotrebu istog ( naročino ne tako opasnog kao što je sačmarica punjena krupnom sačmom ) USRED naseljenog mjesta!
Krajnja nužda (samo dio):
"Nema kaznenog djela kad je počinitelj počinio takvo djelo radi toga da od sebe ili drugoga otkloni istodobnu ili izravno predstojeću neskrivljenu opasnost koja se na drugi način nije mogla otkloniti, a pri tom je učinjeno zlo manje od onoga koje je prijetilo."

Budući da je prema njemu išao pas (bez povodca i brnjice) od kojeg je smatrao da mu prijeti opasnost, a nije ju mogao otkloniti na drugi način (sakriti se ili pobjeći), pucanjem u psa je počinio manje zlo od onog koje je prijetilo (usmrćenje psa je manje zlo od ozljeđivanja čovjeka).

Karikiram, ali mislim da sam barem malo objasnio.
drot13 is offline  
Old 10.02.2010., 12:07   #34
jako loše sve u svemu, policija standardno NE radi svoj posao za koji su plaćeni.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 10.02.2010., 12:09   #35
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Možda mu ne mogu ja ništa,ali vjerujem da mu može čovjek na čijoj se oranici nalazio. Može ga tužiti što je pucao na njegovom zemljištu.
Ne dođe li to kao da netko puca u tvom dvorištu?
mislim da mu ni on nista nemoze jer izmedju svake parcele zemlje bi trebao postojat put po kojem se moze prolazit mislim da se to zove nuzni prolaz ili tako nekao
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 10.02.2010., 12:10   #36
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
jako loše sve u svemu, policija standardno NE radi svoj posao za koji su plaćeni.
a koji je posao policije u ovom slucaju?
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 10.02.2010., 12:11   #37
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Prije 2 sata sam bila tamo i nisu mi htjeli ništa dati. Ni podatke o tom čovjeku da ga mogu tužiti. Još su me ismijali zbog alkohola i dozvole...
Napišeš na papir zahtjev (bilo kojem obliku, ali moraju biti i tvoji podaci kako bi ti mogli odgovoriti) za ustupanjem podataka sudionika tog događaja (napišeš datum, vrijeme i mjesto, kao i opis o kojem događaju se radi) radi podnošenja privatne tužbe, zaljepiš na papir 20 kuna državnih biljega i pošalješ preporučeno (s povratnicom) na policijsku postaju (a možda bolje i upravu - oni će to zabilježiti i proslijediti postaji, ali će i pripaziti da ti je odgovoreno). Čuvaš povratnicu i oni imaju rok od 30 dana za odgovor.


Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Možda mu ne mogu ja ništa,ali vjerujem da mu može čovjek na čijoj se oranici nalazio. Može ga tužiti što je pucao na njegovom zemljištu.
Ne dođe li to kao da netko puca u tvom dvorištu?
Može ga tužiti (možeš tužiti bilo koga radi bilo čega), ali nije isto pucanje u dvorištu i na oranici. Da je dvorište neograđeno, bilo bi slično, ali opet ne bi bilo isto.
drot13 is offline  
Old 10.02.2010., 12:11   #38
Quote:
kiaara kaže: Pogledaj post
Prije 2 sata sam bila tamo i nisu mi htjeli ništa dati. Ni podatke o tom čovjeku da ga mogu tužiti. Još su me ismijali zbog alkohola i dozvole.
Neznam razumijete li me,boli me jako jer sam voljela tog psa a taj čovjek se nije udostojio ni reći da mu je žao. Sve i da ne misli to.
Ovo mi nije jasno?? Jbte, kakva je to policijska stanica?

Ti imaš pravo podizati privatnu tužbu zbog bilo čega, bilo to kažnjivo po zakonu ili ne..pa nek sud odluči imaš li ti pravo na odštetu..

Tko su oni da te odjebu? Oni bi ti podatke trebali dati i isto tako napraviti zapisnik da si ti dotičnog prijavila.
misty_view is offline  
Old 10.02.2010., 12:12   #39
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
a koji je posao policije u ovom slucaju?
samo osnovni, napraviti izvještaj o slučaju i zadovoljiti oštećenika makar moralno.
Zapis o svemu bi trebao postojati.
Nije baš da se to sve može i da je dozvoljeno, za 3 mjeseca bi ljudi šetali okolo i ubijali redom, krave, konje, kad bi psa ponestalo.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 10.02.2010., 12:14   #40
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
jako loše sve u svemu, policija standardno NE radi svoj posao za koji su plaćeni.
Pljuvanje i generaliziranje ti nije na mjestu.

Policajci su izašli na mjesto događaja i utvrdili da nema elemenata kaznenog djela il irpekršaja koji se gone po službenoj dužnosti. Psotoji mogućnost da su pogriješili u nekim dijelovima psotupanja ili propustili poduzeti neke radnje, ali tvrdnja ti je u banani. To što se ne slažeš s rezultatom (kao niti ja, kad smo već kod toga), ne znači da si u pravu.
drot13 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.