Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2010., 22:37   #61
meni se to desilo u turbo sportu i pisala sam direktno magmi da se fino provjere kamere - da se vidi jesam li ja sto uzela, sto zastitar koji me jednako dugo kao i tebe u dm udji izadji maltritirao, prekopao sve stvari i sl. iz magme se ispricali a seronja od zastitara se ponasao kao da imam 12 godina.

Postovanje

Na ovaj mail me natjerala jedna jaaako neugodna situacija jučer u jednom od vaših dućana. U tom trenutku nisam se dovoljno snašla od neugodnosti, panike i srama da zatražim voditelja poslovnice i sl. pa danas kad sam se malo pribrala bi vam rado ispricala o vasim zaposlenicima.

Dakle jucer oko 10.30 u turbo sportu u importane centru sam kao i obicno dosla u ducan vidjeti ima li sto snizeno povoljno i sl. jer i inace kupujem kod vas sportske majice poneki rekvizit i 2 sprave dosad. iz nekog neznam kojeg razloga dok sam izlazila je zapistao aparat buduci da nas je izlazilo četvero u tom trenutku nisam ni znala jel to pisti meni ili nekom drugom, nastavljam put dalje - pet koraka do pokretnih stuba. Dolazi covjek identificira se kao security i ja mirno dodjem s njim do uredjaja i automatski mu dajem torbu bez da me i pita - evo pregledajte slobodno nemam nista. prvo mi je rekao: PA VADI TI!
ja mu izvadim iz torbe totalno sitne stvari - kemjska, labelo, mobitel, kljucevi. to je sve sto sam i imala. u vrecici sam imala 2 artikla iz Paradisa i on ih je provukao kroz uredjaj, nije pistalo nista. onda je prosao par puta s torbom - koji put pisti koji ne. veli meni: prodji sad TI.

ja prodjem nista ne pisti. kad je zakljucio da nemam nista onda je rekao MOZDA JE NESTO IZ DM-A

da napomenem da u dm-u nisam ni bila.

i onda bezobrazno i bahato - AJDE BJEZI!

u svem tom sramu jer su se ljudi okupili ispred i iza uredjaja, nisam se uopce snasla da mu kazem - JA NISAM ZA TEBE TI, I LOPOV DA MI GOVORIS BJEZI. ja sam za tebe klijent, i imala 5 ili 26 godina, s obzirom da neznas moje godine ili stupanj obrazovanja ja sam za tebe VI! da sam i neobrazovana seljanka ja sam klijent/kupac i za tebe sam VI a ne TI

nakon sto je vidio da nista nisam ukrala - nije li se trebao ispricati i reci - oprostite neznam zasto uredjaj pišti, ispricavam se na neugodnostima????????????

a ne - ajde bjezi???

cijeli dan sam luda bila, koliko me bilo sram i neugodno. pa mislim stvarno kakve vi to ljude zaposljavate?

Molim Vas najljepse, kamere navjerovatnije imate - da pogledate snimke od 10.30 18.6.2009. i pogledate dogadjaj te zaposlenika sankcionirate na prikladan nacin.


Poštovana gđo. *****



Primite naše iskrene isprike u ime cijele Magme d.d. zbog neugodnosti koje ste doživjeli prilikom kupovine u našoj trgovini Turbo Sport na adresi Starčevićev trg b.b.

Naime, Magma ne tolerira neprimjereno ponašanje naših djelatnika prema našim cijenjenim kupcima te smo i sami šokirani postupcima i ponašanjem navedenog djelatnika osiguranja Klemm.

Vaša pritužba je zaprimljena i proslijeđena nadležnim osobama te je za spomenutog djelatnika osiguranja Klemm već napisana prijava njegovoj matičnoj firmi te iščekujemo njihov odgovor i nadamo se kako će biti pravovaljano sankcioniran.



Pozivamo Vas da i dalje ostanete naš vjeran kupac te u nadi kako uvažavate naše iskrene isprike, želimo Vam ugodan nastavak dana i produženog vikenda.



Unaprijed zahvaljujem na razumijevanju i strpljenju.



Srdačan pozdrav.





Nataša Pavičić

Customer service

MAGMA d.d.

Baštijanova 52a - 10000 Zagreb - Croatia

DC Jastrebarsko,Čabdin bb -10450 Jastrebarsko - Croatia

tel: ++ 385 062 062 062 - fax: ++ 385 1 3656 800


ps. nadam se da sam seronju koštala posla. iako nisam vise usla uopce u taj turbo sport da provjerim....neotesanac i seljak najobicniji
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär

Zadnje uređivanje romantic_ass : 01.03.2010. at 22:46.
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:00   #62
ja sam jednom kupila neke stvari u dućanu i s istima ušla u drugi gdje mi je zapištilo. prodavačica je bila vrlo ljubazna, sama je rekla da je najvjerojatnije zbog toga, provjerila i sve je bilo ok. Za kupca je to vrlo stresna situacija i ljubazno osoblje je nešto što se ne bi trebalo smatrati iznimkom.
__________________
Uvik kontra, takva sorta
Akina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 09:36   #63
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Hvala.


Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
meni za sada nije pištalo u DM-u ... ali mi se dogodilo da su mi jedan proizvod naplatili dva puta ... ja nemam naviku pregledavati račune, ali toga puta sam bacila pogled na račun još dok sam stajala pored blagajne ... zašto? ne znam ... žena mi je bila nenakva čudna pa valjda zato ... i corn flakes mi je naplatila 2 puta ... i kad sam joj se požalla na to, odmah se nekako uskomešala (baš sam imala filing da je to napavila namjerno) ... i onda panika, nije znala što sada ... i to je trajalo nekih 5 minuta jer sam joj ja na kraju rekla da se ne treba "mučiti" oko storniravanje već da mi da donese još jedan corn flakes ... a ona me onak nekak pogledala i rekla da si ga mogu slobodno sama uzeti ... no kako sam bila s bebom u kolicima, rekla sam joj da mi ga ipak ona sama donese
meni je išla naplatit dezić od žene koja je bila iza mene, a kad smo mi reagirale stornirala ga je uz komentar kao što nismo odvojile sa onim za odvajanje stvari a tog sranja nije bilo ni blizu koliko mi se čini, a naše stvari su bile dovoljno udaljene na traci da se vidi što je moje, a što od žene iza

Quote:
Akina kaže: Pogledaj post
ja sam jednom kupila neke stvari u dućanu i s istima ušla u drugi gdje mi je zapištilo. prodavačica je bila vrlo ljubazna, sama je rekla da je najvjerojatnije zbog toga, provjerila i sve je bilo ok. Za kupca je to vrlo stresna situacija i ljubazno osoblje je nešto što se ne bi trebalo smatrati iznimkom.
nema problema kad ti naiđeš na ljubazno osoblje, bez problema ću pokazati, ali ima problema kad naiđeš na osoblje koje te zadržava unatoč tome što vide da nemam ništa kod sebe i onda govori da ne izvodim scene... pa kako se nebi pobunila kad me zadržavate bez ikakvog razloga


romantic ass - hvala na ovim mailovima... meni se još ništa nisu javili, tako da će pritužba vjerojatno ići i telefonski
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:59   #64
evo jučer i danas sam se telefonski čula s dvoje ljudi u dm-u koji su zaduženi za te pritužbe/reklamacije, ispričali su se u svoje i ime statka dm-a te rekli da sam dobro postupila. oni će još točno provjeriti šta je bilo, moju stranu znaju a i mogu je vidjeti sa snimke... što se tiče zaposlenika oni bi mogli imati neke sankcije a sad koje ne znam točno, ali javit će mi nakon tog razgovora i da ako opet bude kakvih problema da im javim.

samo da još napomenem, jučer nam se aktivirao senzor i u limoniju, izgleda da su drukerići na jaknici problem, i nitko nam nije radio nikakve probleme... zaštitar sokol marića je isto to rekao i pustio nas normalno dalje, a prodavačice u limoniju nisu izgleda pri ulasku to ni skužile nego tek nakon kupovine je jedna potrčala za nama i to zato jer je mislila da nije skinula zaštitu s parfema (sve je bilo uredno skinuto) pa nam se odmah ispričavala da je to greška s njene strane... eto u nekim dućanima se može to sve i bez ikakvih neugodnosti riješiti
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 04:42   #65
@viktorviktorija, kakve veze ima to koliku oni placu imaju? Morali su pred svima pregledati sto pisti jer bar koliko znam senzore u svojim prostorijama nemaju. Radili su svoj posao, kao i svatko drugi, pogodi iz cijeg dzepa ide dio od ukradenih stvari? Tocno tih prodavacica. Nemojte cendrati i gotovo.
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:36   #66
Ja sam nešto slično doživjela u Merkatoru.
Pištalo mi je na izlasku i onda me je zaštitar odveo u nekakvu sobicu i pregledao mi je sve stvari.
Morala sam istresti sve iz torbice. Između ostalog, ispali su i tamponi.
Neugodna situacija - šta je je.

Na kraju je skužio da imam isti novčanik kakav oni prodaju, pa sam morala iz njega izvaditi sve novce, kartice i dokumente da ga on pregleda.
Inače nisam osoba koja će dizati frku na takve stvari, ali ovo je i za mene bilo malo pretjerano.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:03   #67
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
moja je obično politika u takvim slučajevima (a dešava se npr u avenue mallu di oni zaštitari misle da su bog i batina) da kažem da odmah zove policiju a ak neće on onda je zovem ja (samo u slučajevima kad su nepristoji zaštitari ili prodavači)...

do sad je je samo jedan nazvao muriju. dođu oni i vidimo da je cura na blagajni zaboravila skinuti jedan magnet. E sad, uopće ne bi bilo problema da se netko ispričao i neš, ma kakvi...(rekao mi je balvan "jebiga ajd odi da di to skine" doslovno)... E tu sam popizdio i tražio od murije da sastavi zapisnik, tražio poslovođu dućana. Ishod svega je da je taj zaštitar dobio otkaz, ja povrat novca i robu na poklon koju sam kupio.
Bravo, tako i treba!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 17:11   #68
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ja sam nešto slično doživjela u Merkatoru.
Pištalo mi je na izlasku i onda me je zaštitar odveo u nekakvu sobicu i pregledao mi je sve stvari.
Morala sam istresti sve iz torbice. Između ostalog, ispali su i tamponi.
Neugodna situacija - šta je je.

Na kraju je skužio da imam isti novčanik kakav oni prodaju, pa sam morala iz njega izvaditi sve novce, kartice i dokumente da ga on pregleda.
Inače nisam osoba koja će dizati frku na takve stvari, ali ovo je i za mene bilo malo pretjerano.
Da ti je rekao i da napraviš 10 sklekova, pretpostavljam da bi to isto napravila bez pogovora... Meni ne ide u glavu zbog čega se kod nas narod dade maltretirati baš svakome kome je njegov poslodavac navukao nekakvu uniformu. Ja bih osobno u bilo kakvoj situaciji toga tipa odbio ikakvu suradnju s njihovim "osiguranjem" sve dok se ne pozove policija. Kakvo pretresanje, otvaranje novčanika, "odvođenje" u nekakve njihove prostore?!? Ne dolazi uopće u obzir da ja kao kupac tamo raspravljam s nekakvim zaštitarima. Naime, uopće ne moram dokazivati da nisam lopov, nego oni moraju dokazati da jesam. A kako će to izvesti - mene se uopće ne tiče, jer to je samo njihov problem. Hoće li investirati u kamere ili u špiclove koji će mušterije pratiti dok kupuju - neka samo budu diskretni. Jedino pravo koje imaju je ograničiti mi slobodu kretanja dok policija ne dođe u slučaju da sumnjaju na krađu i tu sam apsolutno spreman surađivati i pričekati policajce, ali i povući poteze kojima ću štititi svoj ugled i nadoknaditi izgubljeno vrijeme nakon što se pokaže da je to zadržavanje bilo neopravdano.

Zadnje uređivanje nosko5 : 07.03.2010. at 17:37.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:24   #69
Zastitar (za razliku od cuvara) na radnom mjestu ima zakonska ovlastenja kao i policajac, a to ukljucuje i zadrzavanje, pretres, uporabu tjelesne snage i oruzja... ako ga ne poslusas, mozes zaraditi prijavu zbog ometanja osobe na sluzbenoj duznosti... druga je stvar sto se mnogima ne da komplicirati sa svjedocenjem, papirologijom, ili sto nisu dovoljno educirani ni motivirani ni osposobljeni, sto su cesto nekulturni i netakticni, ili sto narucitelj usluge ne poznaje zakon pa zahtijeva nesto sto nesmije...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:03   #70
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Da ti je rekao i da napraviš 10 sklekova, pretpostavljam da bi to isto napravila bez pogovora... Meni ne ide u glavu zbog čega se kod nas narod dade maltretirati baš svakome kome je njegov poslodavac navukao nekakvu uniformu. Ja bih osobno u bilo kakvoj situaciji toga tipa odbio ikakvu suradnju s njihovim "osiguranjem" sve dok se ne pozove policija. Kakvo pretresanje, otvaranje novčanika, "odvođenje" u nekakve njihove prostore?!? Ne dolazi uopće u obzir da ja kao kupac tamo raspravljam s nekakvim zaštitarima. Naime, uopće ne moram dokazivati da nisam lopov, nego oni moraju dokazati da jesam. A kako će to izvesti - mene se uopće ne tiče, jer to je samo njihov problem. Hoće li investirati u kamere ili u špiclove koji će mušterije pratiti dok kupuju - neka samo budu diskretni. Jedino pravo koje imaju je ograničiti mi slobodu kretanja dok policija ne dođe u slučaju da sumnjaju na krađu i tu sam apsolutno spreman surađivati i pričekati policajce, ali i povući poteze kojima ću štititi svoj ugled i nadoknaditi izgubljeno vrijeme nakon što se pokaže da je to zadržavanje bilo neopravdano.
Sve si ti to lijepo rekao.
Ali postoje osobe (kao npr ja ) koje kad im se tako nešto dogodi pa još po prvi put u životu, ostanu u najmanju ruku zatečene situacijom.
Sve što si gore napisao znala sam i ja nakon što sam se nakon nekoliko sati oporavila od šoka i sramote. A da sam bila samo malo prisebnija, ne bih se naivno bez razmišljanja dala pretresati i maltretirati nego bih zvala policiju, tražila sankcije za osiguranje i još ih nakon svega natjerala da mi se javno ispričaju.
U svakom slučaju, to mi je bila lijepa škola.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:03   #71
Koliko je meni poznato nemaju zasticari nikakvo pravo nekoga pretrazit ili mu kopat po stvarima, to smije samo policija!
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:16   #72
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, to mi je bila lijepa škola.
Sada lijepo znaš za drugi put. Samo staloženo i pristojno - ali neke granice se ne smije prijeći.

Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato nemaju zasticari nikakvo pravo nekoga pretrazit ili mu kopat po stvarima, to smije samo policija!
Naravno da im možeš dopustiti pregled stvari ako ti to želiš - ali kopati po tvojoj imovini može i policajac samo uz sudski nalog. Naravno da ti oni mogu uskratiti ulaz u neki prostor ili lokal prema svojoj procjeni. Također - u određenim situacijama imaju ovlasti zadržati osobu do dolaska policije. Ali nemojmo biti smiješni i dati se maltretirati kome ne moramo. Preporučujem uvijek pričekati policiju bez ikakovih daljnjih razgovora, svađe, prijetnji ili natezanja. Naravno - postanu li oni s druge strane nasilni, imamo pravo na nužnu obranu (valjda to fiškali tako zovu) kako bismo one s druge strane doveli pameti.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Zastitar (za razliku od cuvara) na radnom mjestu ima zakonska ovlastenja kao i policajac, a to ukljucuje i zadrzavanje, pretres, uporabu tjelesne snage i oruzja... ako ga ne poslusas, mozes zaraditi prijavu zbog ometanja osobe na sluzbenoj duznosti... druga je stvar sto se mnogima ne da komplicirati sa svjedocenjem, papirologijom, ili sto nisu dovoljno educirani ni motivirani ni osposobljeni, sto su cesto nekulturni i netakticni, ili sto narucitelj usluge ne poznaje zakon pa zahtijeva nesto sto nesmije...
Ne moram ja baš nikakvog zaštitara "poslušati" u situacijama poput opisanih - a ako želi primjenjivati svoje "ovlasti" (koje su, nota bene, miljama daleko od policijskih!) na meni - mora se suočiti s posljedicama od kojih otkaz može biti najbezbolnija od svih. "Službena dužnost" je stajanje na vratima? Portiri su zaista počeli sebi laskati.

Zadnje uređivanje Katrin : 08.03.2010. at 01:14.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:32   #73
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Da ti je rekao i da napraviš 10 sklekova, pretpostavljam da bi to isto napravila bez pogovora... Meni ne ide u glavu zbog čega se kod nas narod dade maltretirati baš svakome kome je njegov poslodavac navukao nekakvu uniformu. Ja bih osobno u bilo kakvoj situaciji toga tipa odbio ikakvu suradnju s njihovim "osiguranjem" sve dok se ne pozove policija. Kakvo pretresanje, otvaranje novčanika, "odvođenje" u nekakve njihove prostore?!? Ne dolazi uopće u obzir da ja kao kupac tamo raspravljam s nekakvim zaštitarima. Naime, uopće ne moram dokazivati da nisam lopov, nego oni moraju dokazati da jesam. A kako će to izvesti - mene se uopće ne tiče, jer to je samo njihov problem. Hoće li investirati u kamere ili u špiclove koji će mušterije pratiti dok kupuju - neka samo budu diskretni. Jedino pravo koje imaju je ograničiti mi slobodu kretanja dok policija ne dođe u slučaju da sumnjaju na krađu i tu sam apsolutno spreman surađivati i pričekati policajce, ali i povući poteze kojima ću štititi svoj ugled i nadoknaditi izgubljeno vrijeme nakon što se pokaže da je to zadržavanje bilo neopravdano.
A po tebi sam se trebala histerično posvađati sa zaštitarima pred hrpom ljudi? To ne bi bilo ponižavajuće?
Tek onda bi svi pomislili da sam nešto ukrala.

A i mirjam ti je lijepo napisala - ne snađeš se odmah na prvu.
Nismo svi takvi da jedva čekamo nekoga s kime ćemo se posvađati, pa skačemo na sve četiri čim nas netko nešto pita.

Uostalom, meni se taj dan nije nikamo posebno žurilo.
Da mi se žurilo, vjerojatno bih graknula na tog zaštitara, jer meni osobno se živo fućka što ću istresti sadržaj svoje torbice pred njim.
Jedina osoba kojoj u toj situaciji treba biti neugodno je on.

Samo sam se, eto, sjetila tog slučaja pročitavši ovdje temu, jer nije na mene ostavio nikakve psihičke posljedice, niti sam onda uopće zbog toga bila ljuta.

Ali, kad te netko zadržava preko svake mjere nakon što je utvrdio da nisi ništa ukrao, još sa malim djetetom... to je ipak malo druga priča.
Mislim da su u tom slučaju definitivno debelo pretjerali.

A što bi, na kraju krajeva, dobio time da inzistiraš na zvanju policije?
Izgubio bi još više vremena, samo što bi ti stvari pregledao policajac, a ne zaštitar.
I još, k tome, nadrkani policajac, jer ima pametnijeg posla od kopanja po ženskim torbicama.
A ti dođeš na isto, samo što još uz sve digneš i halabuku.
Uostalom, ne moraš ti niti inzistirati na policiji - ako odbiješ pokazati stvari, bez brige budi - oni će pozvati policiju.
A ti ćeš stajati kao budala pored blagajne, gdje prolazi hrpa ljudi i čekati policiju, pa će te onda tamo pretresati policajac.
Kad već moram birati između ta dva poniženja, radije biram diskretno pregledavanje stvari od strane zaštitara.

Slažem se s tobom da takvo ponašanje nije u redu, pogotovo ako doista nisi ništa ukrao, već je to "pištanje" izazvano isključivo njihovim propustom, međutim mislim da čovjek treba malo pametnije birati kada i s kime se ima smisla upuštati u sukobe.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:33   #74
Stvarno mi nije jasno zasto su tako reagirali,pa nisi na aerodromu,uostalom imas malo dijete i ako su ustvrdili da je sve u vrecicama placeno,cemu daljnja pretraga.
meni je to cisto uznemiravanje.

meni se masu puta desilo da izlazim iz ducana i pistim,na sta me nikad nisu tako tretirali,uglavnom odmahnu rukom prodavacice jer masu puta znaju pistat bezveze ili samo provjere letimicno i to je to.

neki dan sam bila u top shopu,kupila jaknu,izasla iz ducana i vratila se opet s istom vrecicom nakon pol sata i ona je pistala.
prodavacica mi je prisla,samo sam ja skzila da je zaboravila pri naplati izvadit taj alarm iz djepa jer je bio unutra kad sam probavala jaknu.

i to je to,nikakve neugodnosti.

stvarno su se ponijeli grubo prema tebi,i nisu se obazirali na dijete,uzas.samo sta te nisu skinuli.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:41   #75
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
A ti dođeš na isto, samo što još uz sve digneš i halabuku.
Uostalom, ne moraš ti niti inzistirati na policiji - ako odbiješ pokazati stvari, bez brige budi - oni će pozvati policiju.
A ti ćeš stajati kao budala pored blagajne, gdje prolazi hrpa ljudi i čekati policiju, pa će te onda tamo pretresati policajac.
Kad već moram birati između ta dva poniženja, radije biram diskretno pregledavanje stvari od strane zaštitara.

Slažem se s tobom da takvo ponašanje nije u redu, pogotovo ako doista nisi ništa ukrao, već je to "pištanje" izazvano isključivo njihovim propustom, međutim mislim da čovjek treba malo pametnije birati kada i s kime se ima smisla upuštati u sukobe.
U tome slučaju izvoli trpiti i dalje teroriziranje od svakog vratara kojemu padne na pamet pregledavati tvoje osobne stvari. Ja to ne namjeravam niti planiram, a nisam nikakav konfliktni svađalački tip koji je u sukobu sa zakonom - platio sam u životu dvije prometne kazne najnižih iznosa. Ako za tebe radnik redarske službe koji čuva dućan predstavlja autoritet s kojim se "ne upušta u sukobe" i nekakvu rogatu pojavu s kojom se "ne treba bosti", onda se uistinu bojim kako ćeš proći u životu kada si spremna ustuknuti u ovako banalnoj situaciji. Sretno. Dolazak policije valjda za sobom povlači i nekakav zapisnik na koji se lijepo kasnije reagira. Naravno - sve to preporučujem pod jednim važnim uvjetom, a taj je - da vam se ne žuri.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:56   #76
Naravno, uvijek se nadje pametnjakovica koji znaju najbolje i koji sami sebi pisu zakone... i koji imaju ozbiljnih psiho-socijalnih problema zbog hipertrofiranog ega...

Zadnje uređivanje haram : 07.03.2010. at 21:14.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:04   #77
Meni nije jasno zašto autorica nije okrenula 92 / mobitel joj je bio pri ruci/.
A to što se nije snašla, pa im je dozvolila da je pretraže je njen problem.
Dakle, u najmanju ruku je mogla pozvati policiju ako su je i nakon takvog detaljnog pretresa zadržavali, ako je tako.
Također sad dramatizira, što uopće nije konstruktivno.
Ispričali su se, zar ne?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:08   #78
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Sve si ti to lijepo rekao.
Ali postoje osobe (kao npr ja ) koje kad im se tako nešto dogodi pa još po prvi put u životu, ostanu u najmanju ruku zatečene situacijom.
Sve što si gore napisao znala sam i ja nakon što sam se nakon nekoliko sati oporavila od šoka i sramote. A da sam bila samo malo prisebnija, ne bih se naivno bez razmišljanja dala pretresati i maltretirati nego bih zvala policiju, tražila sankcije za osiguranje i još ih nakon svega natjerala da mi se javno ispričaju.
U svakom slučaju, to mi je bila lijepa škola.
evo još jedne s tom naučenom školom... ja sam bila zatečena tom situacijom jer sam do sada nekoliko puta i u tom dm-u i u par drugih unatoč pištanju bez problema obavila kupovinu, a taj put ne
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:10   #79
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Naravno, uvijek se nadje pametnjakovica koji znaju najbolje i koji sami sebi pisu zakone...
Daj nam svima citat iz zakona prema kojemu se ja moram dati maltretirati nekome koga je Kaufland ili Konzum platio da stoji na vratima, pa da vidimo tko je pametnjaković. Može me zadržati i ja ga poslušam i zajedno čekamo redarstvo. Može me pokušati na silu pretresti ili me nekuda odvesti sa svim mogućim neugodnim posljedicama po zdravlje bude li inzistirao na tome. Naravno - to za sobom povlači određene pravne posljedice po mene koje međutim nikako nisu u svezi s nekakvim "službenim dužnostima" i sličnim izmišljotinama koje si pripisuju portiri - oni su tamo samo zaposlenici zaštitarske službe koju je trgovačka kuća angažirala, kao što i ja mogu sa sobom dovesti svog tjelesnog čuvara. Tako su nedavno dvojica dobila po glavi nedavno u Zadru u Kauflandu od građanina koji je držao do sebe. Izvješće policije: prekršajna prijava svima zbog kršenja javnog reda i mira. Preporučujem svima u dobroj tjelesnoj formi sličan pristup pretjera li se s bezobrazlukom po dućanima. Naravno, unutar zakonskih granica da vas sudac ne zatvori.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:12   #80
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto autorica nije okrenula 92 / mobitel joj je bio pri ruci/.
A to što se nije snašla, pa im je dozvolila da je pretraže je njen problem.
Dakle, u najmanju ruku je mogla pozvati policiju ako su je i nakon takvog detaljnog pretresa zadržavali, ako je tako.
Također sad dramatizira, što uopće nije konstruktivno.
Ispričali su se, zar ne?
na licu mjesta se nitko nije ispričao... ispričale su mi se dvije osobe telefonski i to je to
trenutno čekam da vidim hoće li mi se javiti ova osoba s kojom sam zadnje razgovarala i da čujem što je riješeno
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.