Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 17:55   #1
Doček Nove godine za djecu

Imam jednu super (barem ja tako za sada mislim) ideju, ali trebam pomoć forumaša. Naime, svake godine bi starci na doček, ali je uvijek problem kuda sa klincima. Pri tome mislim na one koji se još ne mogu sami čuvati (dakle tamo negdje do šestog razreda). S obzirom da živimo u 21. stoljeću i bake i tete čuvalice i svi idu negdje, starci često izvise, pa novu dočekaju doma pred TV - om ili u najboljem slučaju sa susjedima.
Sad, kako se to ne bi više događalo ja sam smislila doček za klince (od onih kojima više ne treba mijenjati pelene pa na dalje). U to spadaju klopa, sokići, neke zabavne igrice, tombola, bla, bla, bla.
Sad, roditelji kaj vi mislite o tome. Da li bi tako nešto vas zadovoljilo i da li biste se usudili ostaviti djecu u principu nepoznatim ljudima iako imam jako puno iskustva u čuvanju djece, medicinske sam struke i mislim da bi to išlo relativno glatko.
Koja je cijena do koje biste vi išli da platite jednu noć takvog čuvanja (imajte na umu da je to stvaran doček - razne igrice i ostali tipovi animacije za djecu, a ne TV i spavanac u deset). Da li bi vama bilo ok to što bi djeca probdjela tu noć (očekujemo da su to djeca iznad pet godina i naravno ako izdrže...), do koje dobi bi vam otprilike odgovaralo čuvanje (do pet, šest, sedam... ujutro?).
Da li imate još nekih ideja kako bi trebalo upotpuniti dječji doček.

Molim vas pomagajte jer s kim god pričam svatko bi nešto drugo, pa pokušavam uskladiti dojmove i doči do približno idealnog rješenja.

Hvala unaprijed.
MaliŠlempo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:59   #2
jqa mislim da djete do 6.razreda se može već samo ostaviti doma...tek toliko
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:20   #3
Mislim da je ideja dobra

Trenutno mi je mozak na rezervi, pa nemam nekih pametnih ideja
Sretno s tim
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:20   #4
Quote:
franči kaže: Pogledaj post
jqa mislim da djete do 6.razreda se može već samo ostaviti doma...tek toliko

stvarno??
zar to nije čak i protuzakonito?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:34   #5
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

stvarno??
zar to nije čak i protuzakonito?

Baš htjedoh tako nešto napisati (doduše, ne tako pristojno ), ali rekoh sama sebi: "Pa dobro, Nemam Pojma, ne moraš ti uvijek kuriti vatru."
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:52   #6
cula sam za nesto slicno... u hotelu lav pokraj splita postoji docek za nas starce a ima i igraonica i tamo je paralelno docek za djecu...zgodno...ne znam kakve su cijene mozda se mozes raspitati
KAVICA? is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:05   #7
Uživajte u djeci jer vrijeme tako brzo proleti. Zar je bed dočekati Novu s djecom
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:35   #8
sviđa mi se ideja, sretno s tim. iako mislim da nije baš tako deficitarno čuvanje za novu godinu, masa ljudi ne ide nikamo, većina baka i djedova ne ide nikamo...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:00   #9
Quote:
-annaa kaže: Pogledaj post
Zar je bed dočekati Novu s djecom
Taman sam htjela pitati... Koji je to imperativ ići na doček zato što je 21. stoljeće?

Ako netko ima kome ostaviti djecu, OK. Ali izmišljati samo zato da se ide "jer svi idu"? Osim toga, klince do 6. razreda ostaviti na dočeku, uz svu današnju pirotehniku i sl. bez stvarno kvalitetnog nadzora?

Ali tko voli nek' izvoli.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 08:14   #10
Quote:
MaliŠlempo kaže: Pogledaj post
(imajte na umu da je to stvaran doček - razne igrice i ostali tipovi animacije za djecu, a ne TV i spavanac u deset). Da li bi vama bilo ok to što bi djeca probdjela tu noć (očekujemo da su to djeca iznad pet godina i naravno ako izdrže...), do koje dobi bi vam otprilike odgovaralo čuvanje (do pet, šest, sedam... ujutro?).
Sad sam tek ovo vidjela. Pa nek' me se prozove zadrtom, ali djete od 5 godina (ili nešto iznad) ostavljati cijelu noć nekome nepoznatom da bi se tata i mama provodili? Sorry, ali meni je to zastrašujuće. Djeca od 5 godina (ili nešto iznad) obično izdrže do 9-9.30 max, ali onda su već nervozni, kenjkavi... Osim toga, tako mali klinci uopće ne kuže što dočekuju, smisao svega tog i sl. I prekidati im rutinu i mrcvariti ih? A što kad im se prispava? Poslagati ih po ćoškovima da ne smetaju onima koji su budni?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:23   #11
ja ne bi ostavila svoje dijete, al moraš imat na umu, da ako ćeš već prihvaćat malu djecu (5 god), ako ne budu mogli izdržat cijelu noć, da moraš imat osigurano spavanje

malo off. al meni je taj doček takva glupost, uvijek su bili najgori izlasci u godini i sad mi je baš lijepo s mužicem pred telku, najest se ko prase i poljubit mišicu u ponoć
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:02   #12
ajde, nemojte ubijati jednu poduzetničku ideju u startu!
ja svoje dijete ne bih ostavila, ali to je zato jer je ona još stvarno mala, a i da baš inzistiram lako bih našla nekog nama i njoj bliskog tko ne ide nikamo.
no, vjerujem da bi se našlo u jednom gradu desetak ljudi koji nemaju kamo s djecom u novogodišnjoj noći, a oni bi baš otišli nekamo (jer nisu godinama bili nego su uvijek bili s djecom doma ili su dobili karte za nešto ili već iz nekih razloga, ili jer im se jednostavno ide).
a, recimo, imaju dijete od 7-8-9-10 godina, savršeno sposobno provest jednu večer bez roditelja u malo promijenjenim okolnostima.

naravno, treba to napraviti onda pošteno - treba omogućiti roditeljima da dijete dovedu u taj prostor i toj teti bar jednom prije, treba osigurati spavanje jer teško je vjerovat da klinci mogu izdržati do jutra (mislim da to nitko ni ne planira)...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:07   #13
...a šta fali provest novu sa svojom dječicom??? nevidim ništa loše u tome..a za mene je doček nove godine običan dan isto ko i svaki do sada godini ,dapače u ovo današnje ubrzano vjeme svaki trenutak nam treba bit dragocjen proveden sa svojom dječicom pa tako i doček nove .eto tek toliko,a vi sad opet napad...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:19   #14
ideja mi se ne sviđa. ne vjerujem da bi se npr. šestogodišnjaku svidjelo provesti novogodišnju noć s potpuno nepoznatom djecom i odraslima.

da par odraslih osoba (koju djeca poznaju) ostane s djecom koja se inače znaju i druže se i djeca to stvarno žele, onda OK.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:30   #15
ne znam kakav bi to vražji doček bio i koliko senzacionalan da svoje dijete, koje je ionako cijelu godinu osim blagdana u vrtiću dok mi rintamo, ostavljam tu večer nekoj nepoznatoj teti čuvalici.... ma ni u snu! Ma kakav doček... nema mi boljeg dočeka Nove od skakanja i plesanja i glupiranja po stanu u piđamama sa svojim mužem i djetetom....ali to sam samo ja.

Tko voli nek izvoli.....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:39   #16
poludim na prijedloge za dočeke nove godine,ili rođendana ili sl fešta kad se naglasi BEZ DJECE!!! ili kao pa kaj ih nemrete nekam smjestit (udomiti) za taj dan dok vi uživate..wdf??? udomit???pa nije pes to je djete ali sto ljudi sto čudi,nevolim NIKUDA ići bez svojih muških polovica,kao što je gore iva 0404 napisala i ovako smo po cjele dane zauzeti ili poslom ili vrtićem zato trebamo svaki tren provest s njima.jer klinci za čas budu veći a mi onda možemo malo uživati na taj način bez djece..
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:42   #17
Pa npr. imate dijete od 9 i 11 godina. Vi i muž buljite u TV i tračate rođake ili npr. dođu susjediti i svi nazdravite malo(više) i tarlahate gluposti dok klinci bulje u TV ili spavaju.
Pa bi onda možda klincima bilo zabavno otići sa još nekim klincima koje poznaju na par sati u igraonicu gdje mogu super proslaviti Novu godinu sa vršnjacima. I zašto roditelji ne bi Novu godinu proslavili odvojeno od djece? Čime su tu djeca zakinuta ako se dobro zabavljaju?

Ja volim NG čekati sa klincima doma, i oni još uvijek vole biti sa starcima tako da meni osobno takav aranžman ne treba. meni treba netko da ih pričuva sutradan da se naspavam.

Ideja je OK. Sigurna sam da bi bilo zainteresiranih. Pa to je kao proslava rođendana samo malo duže.I po noći.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:36   #18
Hvala svima na komentarima, dobrim i lošima, pitala sam jer ja još nisam roditelj i meni se činila takva ideja zanimljivom ali opet sam htjela čuti vaše mišljenje - roditeljsko mišljenje. Svjesna sam da vi to gledate iz drukčijeg kuta. Hvaalaa
MaliŠlempo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:46   #19
Da i ovoga sam se sjetila kasnije - nije cilj ovoga bio da se roditelji riješe djece nego da umjesto djeca negdje se dosađuju da im bude zabavno ali...mislim da sam krivo shvaćena bila. Smisao tog projekta je trebao da djeca imaju zabavan, i maštovit doček umjesto da se uz odrasle dosađuju slušajući priče koje ih ne zanimaju ili gledajući tv. Razmišljala sam i o spavanju i o hrani, načinima animacije manje više svemu.
MaliŠlempo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:51   #20
Da se radi o provjerenoj igraonici koja organizira takvo neshto, odmah bi pristala....ali na jednu noch, u nepoznatoj kuchi, sa nepoznatim ostalim klincima i josh nepoznatijim animatorima - nema shanse....

Ja sam jednom imala ponudu da chuvam klinca za Novu godinu...i to su trazili preko oglasa....i to samo par dana prije (kako nisam imala pojma o chemu se radi, javila sam se na oglas)....i kad sam saznala da se radi i jednoj nochi, u nepoznatom kvartu, sa kakti nepoznatim klincem, bez prijashnjeg upoznavanja - NO WAY!!!!!!

Ne zelim prognozirati ikakve crnjake....ali u danashnje vrijeme vjerovati ljudima bez prethodnog upoznavanja i provjeravanja - nema shanse....ne radi se o ostavljanju jakne preko nochi u garderobi.....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.