Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 21:24   #81
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Prpa?
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Guza gače žvače
Ma samo da vidim kako če spičiti kakav fotonski torpedo u white house pa da vidimo koliko je jak brački kamen
Dobre. Samo bit će mi žao kad se neki razočaraju i shvate da ponekad treba i odrasti. SF treba ipak ostaviti SF-u. Jelka, ukopavaj še!

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 30.12.2010. at 21:30.
Ord Mantel is offline  
Old 31.12.2010., 01:07   #82
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
SF treba ipak ostaviti SF-u.
c'mon to je easy

Five ideas that were first featured in science fiction before becoming reality:

* CCTV - mentioned in George Orwell's novel 1984, published in 1949;
* Air conditioning - mentioned in Jules Verne's novel Paris In The Twentieth Century, written in 1863;
* Test tube babies - mentioned in Aldous Huxley's Brave New World, published in 1932;
* Robots - the idea and the word itself comes from Karel Capek's play RUR, written in 1920;
* Scuba diving - portable diving kits were described by Jules Verne in 20,000 Leagues Under The Sea, written in 1875

tequila is offline  
Old 31.12.2010., 13:42   #83
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Jedna je stvar biti otvoren prema mogućnostima, a druga je živjeti u svijetu mašte i svaku ovakvu vijest prihvatiti kao činjenicu.
Tu ti je prvi dio koji si fulal. To je teorija koja se sad bude ili nebude dokazala
Predpostavke nisu lijepe stvari.

I mislim da zaboravljaš na prime directive

@svi:
Da žele da znamo da su tu, pokazali bi se odavno, i to flotama koje bi danima stajale tu.
Mislim, stavite se u njihovu poziciju. Kaj mi imamo a da oni mogu dobit od nas? Zašto bi nas htjeli uništit? Radi resursa? Ima bogatijih mjesta od zemlje.
Nemojmo bit glupi. Ak imaju tehnologiju za prelazit takve udaljenosti, sigurno im nije rat na pameti, kad vjerojatno mogu izbrisat život na zemlji jednim klikom gumba.

Njihovi interesi su drugačiji. Oni ne čekaju napredak tehnologije, neg svijesti.

A kak se svijest miče, uskoro bu ok da se pokažu.
Jer, još uvijek smo samo barbari. Ni ja se nebi družil sa zemljanima da nemoram
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 31.12.2010., 20:56   #84
jel bi ko od vas siso na ovaj planet (da je vanzemaljac) na kojem je u zadnjih 100 godina bila 2 svjetska rata i jos mali miliju ratova i oruzanih sukoba. a da ne spominjem dublje u povijesti. jos kad pridodas bolescuge na koje oni mozda nemaju imunitet ko mi i sl. nije ni cudo da se ne zele pokazat i komunicirat s nama.

a ko zna. mozda komuniciraju svjetskim vođama a mi obicni ljudi to ne znamo.
Boki000 is offline  
Old 31.12.2010., 23:56   #85
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
jel bi ko od vas siso na ovaj planet (da je vanzemaljac)
Nebi ni da sam pijanac.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Old 01.01.2011., 09:09   #86
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ni ja se nebi družil sa zemljanima da nemoram
A nemoj tako generalizirati, ja se vrlo rado družim i s dupinima, i s macama, i s psima.
Begemotica is offline  
Old 01.01.2011., 15:38   #87
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
jel bi ko od vas siso na ovaj planet (da je vanzemaljac) na kojem je u zadnjih 100 godina bila 2 svjetska rata i jos mali miliju ratova i oruzanih sukoba. a da ne spominjem dublje u povijesti. jos kad pridodas bolescuge na koje oni mozda nemaju imunitet ko mi i sl. nije ni cudo da se ne zele pokazat i komunicirat s nama.

a ko zna. mozda komuniciraju svjetskim vođama a mi obicni ljudi to ne znamo.

mi neznamo koji su njihovi interesi (ako postoji i oni i interesi : ), mozda dolaze zbog sake prasine a mozda zbog svih nas, netreba uzimati zdravo za gotovo da njima trebaju resursi ili ljudska krv, mozda negde ima njihov allsparc ili tako nesto, onaj ko sagradi nesto od 240km i uspe da to pokrene sigurno nece doci da kopa ugalj i vadi naftu...
halcyon82 is offline  
Old 01.01.2011., 18:50   #88
Volio bih da alieni već jesu među nama, to bi bilo tako super
ONeill is offline  
Old 01.01.2011., 19:09   #89
ko veli da nisu

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/srb...nzemaljce.html
benizg is offline  
Old 01.01.2011., 21:20   #90
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Volio bih da alieni već jesu među nama, to bi bilo tako super
Pa i jesmo (obrati pažnju na moj forumski nadimak).
Martian7 is offline  
Old 01.01.2011., 21:47   #91
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
Kak su nam susjedi napredni vjerovatno imaju neku varijantu MAN IN BLACK koji to sve kontroliraju
BD-zg is offline  
Old 01.01.2011., 22:26   #92
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A nemoj tako generalizirati, ja se vrlo rado družim i s dupinima, i s macama, i s psima.
A dobro da, imaš pravo ^^
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 02.01.2011., 16:19   #93
OK da se vratimo na prvi post.
Za početak, na stranici metro portala više nema link na sva tri objekta već na samo prvi.
Onaj treći, najveći je i najzanimljiviji.. lokacija 16 11 40 -88 42 57

Kad se pogleda fotka i još malo profiltrira..jasno je zašto je ovo smješteno gdje je i zašto se neki isprdavaju s tim.

Koji puta je teeško prihvatiti činjenicu da su naši novinari nepismeni i neškolovani zombiji kojima je baš svejedno kaj nažvrljaju. Pa onda UFO (Unidentified Flying Object) iliti ga prevedeno nepoznati leteći objekt prevedu kao svemirski brod. A da je samo pogledao objekt pod malo većim povećanjem jasno je vidljivo da se radi ne o svemirskom brodu nego o asteroidu.
Običnoj kamenčugi malo većih dimenzija koja je očito na putu prema "našim krajevima". Gdje je problem s tom kamenčugom..ona ima svoju stalnu brzinu, ona ima ogromnu veličinu i ako se zna da je 60x manji objekt zbrisao živi svijet krajem razdoblja krede...nije teško zamisliti zašto bi netko želio činjenicu o postojanju ove kamenčuge ignorirati.
Ako ide na nas i uništit će nas..onda je ionako svejedno za 99+ % ljudi na planeti. To znači da se užurbano radi neki projekt tipa "arka" gdje će se određeni broj ljudi pokušati sakriti, a ostali...sorry.
Ako ne ide na nas...prije ili kasnije saznat ćemo da nam je blizu proletjela velika kamenčuga i ok.
A ako se sazna prije vremena o toj činjenici...dolazi do potpune anarhije i raspada društva na planetarnoj razini. To nikome ne treba. I vlade svih zemalja, na istoku i zapadu su toga svjesne.
Postavlja se jedno zanimljivo pitanje....kad se zbroji desetak zanimljivih vijesti u posljednje vrijeme: grozničava potraga za nekom drugom planetom s uvjetima za život, nepoznata testiranja na mjesecu, čudan porast broja NLO-a, pripremanje ljudi na "prvi susret" s vanzemaljcima, čudna otkrića oko Saturna...da li je sve to samo slučajni niz ili je došao trenutak da se ljudima konačno dogodi famozna "2012" kad će se "svijet promjeniti iz korijena".
NASA je planirala "nešto što će promjeniti svijet" objaviti nedavno. Nakon te vijesti, 7 dana je trajala tišina i užurbane konzultacije u Bijeloj kući. Potom su objavljene vijesti o bakterijama u nekom izvoru...ako je i zataškavanje, pretjerali su.
U isto vrijeme "Cassini" na saturnovim mjesecima snima tople izvore i registrira organske spojeve..(!!)

Mislim da će vrlo brzo biti još neobičnih vijesti....

Evo vam još par lokacija zanimljivih stvari i objekata:
22 21 19.47 -86 48 50.9 (super!)
13 10 12.26 +54 57 18.4 (ovo je fora jer se radi o sazvježđu velikog medvjeda)
13 33 50.13 +53 45 15.4 (obratite pažnju na smeđi objekt)
19 24 19 -89 46 03
19 17 18 -88 42 20
20 17 10 -87 51 56
16 13 12 -89 30 52
monty-zg is offline  
Old 02.01.2011., 17:01   #94
21 12 20.12, 21 12 20.12
treba vidit šta se nalazi na tim koordinatama..možda neki veliki asteroid koji juri ravno prema zemlji.

što se tiće tri svemirska broda..mislim da ove slike i nisu baš neki dokaz za to..ali vjerujem da su vanzemaljci već među nama i da ćak imaju nekakav utjecaj na sve ove državne moćnike..uopće nevidim zašto vanzemaljci izazivaju toliku skepsu..za mene oni nisu ništa ćudno..kao što postoje ljudi i bića na drugim kontinentima tako vjerojatno postoje i na drugim planetima..i nevidim zbog čega je to toliko SF...mislim da ima istine i u teorijama da smo možda nastali genetskim modificiranjem baš od vanzemaljaca, mislim tako i mi možemo otić na neki planet i nekakvom modifikacijom stvoriti bića koja mogu živjeti u uvjetima koje taj planet nudi..mislim da mi ljudi vrlo malo znamo i da ima još hrpa neobjašnjenih stvari zato mislim da nebi smijeli olako odbacivati nijednu teoriju..ha da
indijanac22 is offline  
Old 02.01.2011., 20:24   #95
i zaš bi neka država trošila pare na izgradnju ovak nečeg

http://weeklyworldnews.com/alien-ale...alien-embassy/

http://www.allnewsweb.com/page1199999371.php
benizg is offline  
Old 02.01.2011., 20:38   #96
Riječ je o početku kampanje za film: " Battlefield: LA" u kojem vanzemaljci napadaju Zemlju, pa tako i LA. Također u 2011 dolazi visokobuđetna serija o napadu na Zemlju- Falling skies.(treiler na jubito)
Ove godine već smo imali i Skyline, film o napadu vanzemaljaca na zemlju. Tako da, čini se da osim viralnih kampanja, hitovi iste tematike dolaze u clusterima, pa reklamiraju jedni druge.
Tomislav B is offline  
Old 02.01.2011., 23:01   #97
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Riječ je o početku kampanje za film: " Battlefield: LA" u kojem vanzemaljci napadaju Zemlju, pa tako i LA. Također u 2011 dolazi visokobuđetna serija o napadu na Zemlju- Falling skies.(treiler na jubito)
Ove godine već smo imali i Skyline, film o napadu vanzemaljaca na zemlju. Tako da, čini se da osim viralnih kampanja, hitovi iste tematike dolaze u clusterima, pa reklamiraju jedni druge.
Možda,a opet možda i ne.Nešto se neobično i veoma čudno zbiva u čitavom Sunčevom sustavu i ne, ne bih rekao da je ovo samo najava za film.Iako bih volio vjerovati da je samo to.
Mislim da je ovdje ipak nešto puno realnije i puno strašnije u pitanju.
NewWorldOrder is offline  
Old 03.01.2011., 00:02   #98
Quote:
indijanac22 kaže: Pogledaj post
21 12 20.12, 21 12 20.12
treba vidit šta se nalazi na tim koordinatama..možda neki veliki asteroid koji juri ravno prema zemlji.
Na toj lokaciji osim hrpe zvijezda nema baš ničeg "sumnjivog" ili neuobičajenog.


Što se tiče reklame za navedene filmove, a da se stvar postavi obrnuto pa se netko zapita zašto se baš sad kreće prikazivati set takvih filmova.
Mislim..."Dan nezavisnosti" i "Rat svjetova" smo već vidjeli, udare asterodida također, takvih filmova tipa Galactica ili 2012 je napravljeno brdo i još jedan set nije ništa neobično. No događaji koji se objavljuju kao vijesti povremeno, mislim da nisu dio reklame. Jer ne govore o istim stvarima.
Pojava spojeva na bazi ugljikovodika i tekuće vode ispod površine na Enceladusu i Rhei, vijest o 50-tak planeta u "pojasu života", nagli prestanak "interesa" za jupiterovu Europu i Io, marsijanske egzibicije sa sondama (malo radi, pa malo ne radi, fotka nešto pa onda je to iskrivljenje a ne slojevitost, led i voda..), raketiranje mjeseca, a uz to nekakvi NLO-i koji se sve više javno pojavljuju na nebu i još stalno nekakvi čudni događaji (npr da je UN imenovao veleposlanicu za kontakt s vanzemaljcima i slični)...malo je previše za reklamu filma, "hita za 10 dana".
monty-zg is offline  
Old 03.01.2011., 00:50   #99
Lijepo je imat tak nekog informiranog i neutralnog
Možeš pliz postat par linkova koje pratiš da i ja preletim tuitam?

Btw, za ono vezano uz moguću bazu na Marsu, na HQ slici koju su stavili se vidi da je refleksija.
Tak da niš od toga.
Još je jedino misterija toga da je jedan rover čist ko suza, a drugi sljepljen od prašine
(da, može bit vjetar, obv, oštrica pwna)
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 03.01.2011., 03:49   #100
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
240 km svemirski brod? Ako i fakat postoji, onda prkosi svim zakonima fizike. Kakav bi pogon imalo to čudo? Ajde, spustite se malo na planet Zemlju, predaleko ste pobjegli s tim maštarenjem.
Što ne bi mogao postojat takav brod i što ne bi bio moguć pogon istoga. Jedino što bi morao računati godinu dana unaprijed gdje ćeš, zbog inertnosti i mase broda.
Najveći tanker na svijetu je dug skoro kilometar, ali su mu manevarske sposobnosti zbog veličine jako loše i ne može svaka luka ga primiti. Samo, ako takav brod postoji, ne treba uđe samo u orbitu a to proračunati nije teško. A u vezi nekih svemirskih prometnih propisa, jasno je da brod takve veličine ima prvenstvo a manji nek se snalaze.

Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
A američka vojska bude efikasna u borbi protiv vanzemaljske prijetnje otprilike kao i luk i strijela protiv tenka.
Možda ćemo svi ko u Avganistanu, možda su Ameri i napravili to -ranje u Avganistanu da prouče kako se efikasno boriti protiv tehnološko naprednijeg neprijatelja

Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Mene više zanima podatak da ih navodi HAARP koji je postavljen na aljasci
Mislim jel netko možda došao na IDEJU da to sranje ugasi??????
Pa sada ne znam tko je navodio Apolo program na Mjesec
Mislim, bas im treba HAARP da ih navodi a pored tog čuda još milijardu radio izvora sa zemlje tako da je glupost to što piše o HAARP-u. Eto, da ga isključe, vanzemoljci bi se skršili negdje, ostali bi "slijepi"


Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Od kuda znaš da su to svijetla??
Možda neki propis za signalna svjetla za objekte koje prelaze 100 km dužine

Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A jesi skužio na LINK2 da su fulali RH ali se vidi točkica na ljubljani izgleda da su janezi popljugali kakav laser
Uf, tko zna, i prošli puta je prvo kod njih počelo -ranje

Inače, da kao što je netko rekao, ne bi dolazili po ugljen ili naftu. Ostalo što im treba imaju u asteroidskom pojasu u uvjetima nulte gravitacije maltene dzabe. A planetu smo ionako zagadili da im je jednostavnije naći neku planetu kao naša prije jedno milijun godina, gdje je nedirnuta priroda.
Tenedor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.