Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 10:45   #1
Prskalica - Motorna

Kupio bi motornu prskalicu, nešto kao ovo:

Dal Degan DL218SC

http://www.frama-shop.si/motorni-skr...n-dl218sc.html

mora biti bezinska jer nemam struje u vinogradu.

Zanima me dali ima tko kakva iskustva sa takvom prskalicom i gdje kupiti takvo što.

Hvala na odgovoru,

p.s ja se ispričavam ako je otvorena takva tema.
BMC007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:04   #2
Uglavnom imaju u dućanima gdje prodaju kosilice i slično. Ukoliko trebaš za veće površine onda isključivo traži profesionalni model motornog atomizera za veće površine sa maximalnim učinkom finog prskanja na daljinu od 12m i dalje..Ako pak ti je potrebno za manje površine onda možeš naći običnu leđnu prskalicu na motor. Sad, iskustva su svakakva. Zavisi vjerojatno od peha. Jedna od najbolje marke se u mom slućaju gušila na 2,5 metara visine, dok su neke osrednje se pokazale izuzetno i povoljne i učinkovite.
Ovo na tvojoj slici ne bih mogla procijeniti. Cijena je povoljna, ali izgleda mi poteška.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:59   #3
Ajmo prvo vidjeti jel čovjek treba prskalicu (ovo na linku) ili atomizer, i jel treba za montažu na leđa ili na stalak/traktor/tačke (ovo na linku).
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:09   #4
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Ajmo prvo vidjeti jel čovjek treba prskalicu (ovo na linku) ili atomizer, i jel treba za montažu na leđa ili na stalak/traktor/tačke (ovo na linku).
Da, u pravu ste. Moj savjet je bio ukoliko se radi o leđnoj motornoj prskalici. S obzirom da se radi o vinogradu, za predpostaviti je da bi bila takva prsalica u pitanju. Opet. obzirom da se radi o benzinskoj, ne bih rekla da se radi o traktorskoj No čovijek je tražio savijet, pa ako imate dajte mu, vjerujem da ćete mu samo tako pomoći
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:42   #5
Vidiš sa slike da nema rezervara ni naslona ničega, samo prihvat za montažu s 4 rupe.

Ako pokretač teme nije siguran što mu treba, nek odgovori na sljedeća pitanja:
-koliki je vinograd (broj trsova, duljina reda)
-ima li traktor/frezu, može li s njime između redova
-koliki je nagib
-što je koristio dosad
-kakve je fizičke spreme
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:11   #6
Hvala na odgovorima.

Ovo na slici je benzinski motor koji tjera pumpu za prskanje (slično kao traktorska, samo ju ne pokreće traktor-kardan nego ovaj benzinski motor)
te ista ide negdje sa strane (ne na tačku ili na leđa), iz toga crijevo ide u posudu sa "vodom" a na taj uređaj se jos spaja šlauf kojim se šprica i naravno višak "vode" koji se vrača natrag u posudu.

Vinograd ima 22 reda po cca 50 metara. Nebi nosio leđnu motornu prskalicu (atomizer) jer ne prskam samo ja, prskaju i moji roditelji te im je u tom slučaju lakše vuči 50 metara šlaufa neko nostiti to sve na leđima (s tim da jedana osoba pomogne odmotati šlauf).

Lp
BMC007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:43   #7
Treba ti nekakva rola za crijevo pa kako hodas tako se odmotava, a kad trebas ici u novi red onda jednostavno namotas crijevo preko tog koluta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 00:27   #8
Da, treba mu rola. Ali i s njom i 50m šlaufa će se fino iskilaviti i skoro nužno treba pomoć druge osobe. I rolu treba montirati na težak stalak, nisu one bezveze uvijek stavljene ili na frezu ili na tačke s rezervarom.

Ako njegov otac može nositi na leđima 15-ak kg, nek ide na leđnu prskalicu. Ako uz to i dobro hoda, nek traži lagani atomizer tipa Stihl SR200. Ako ne hoda dobro, nek ide na neku motornu visokotlačnu prskalicu tipa solo 433. Odakle mi brojka 15kg - te prskalice su 8-9kg prazne, i još nek uzme nešto goriva i pol rezervara škropiva.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:48   #9
Po meni najbolje da kupi tačku koja ima posudu, motor s pumpom i crijevo da nema više nikakvih briga. Tako je lakše baratati s prskalicom jer ti preostaje samo crijevo i šprica zatim lako je premještati 50 litara tekućine s tačkama.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 21:34   #10
Čiščenje motornih prkalica vinovaloza.com.hr

http://vinovaloza.com/index.php/ kak...miti-prskalicu
Cezarich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 15:40   #11
Našao sam u garaži prskalicu MIO Standard VTP-25 ona je namontirana na neki stalak, ali nedovršena vjerojatno rastavljena. Nema motora, crijeva i spremnik, osobu koju bi trebao pitati je odavno preminula.
Prskalica nije isprobana tako da ne znam jel radi uopće.
Mene sada zanima dali uopće ima za kupiti rezevne dijelove za tu prskalicu, kako se ona spaja na spremnik i izlazno crijevo šprice ?
Na netu vidim da idu dva crijeva u spremnik kako to funkcionira, dali je jedno crijevo dovodno, a drugo odvodno za tekućinu u spremniku ?

__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2019., 12:26   #12
Evo ako neko bude gledao za stihl prskalicu, gledao sam vanka cijene pa sam naisao na stranicu https://www.nexles.com/eu/stihl-sprayer-sr-450.html 482 eura sa dostavom sto izađe povoljnije nego tu kod nas, nemam iskustva sa ducanom pa nebi skodilo malo bolje se raspitat.
ante234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 17:08   #13
Pozdrav! Molim jel ima ko iskustva sa motornim prskalicama, atomizerima, marke RAIDER iz Bauwelta. Trgovina se zatvara pa ima popusta, ima modela sa i bez tlačne pumpe. Ja bi uzeo onu sa tlačnom pumpom, izgledom ne odstupa od drugih kineskih šprica pa me zanima jel ima ko iskustva...naime nigdje nema ovlaštenog servisa u Hrvatskoj...Jel pašu dijelovi od tih drugih šprica
__________________
Volimo ljude koji izravno kažu ono što misle - ako misle isto što i mi! MT
rokac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.