Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 08:15   #61
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
meni je glupo da u skoli tak savjetuju.
a ovo vam je prilika da ga ucite

digla sam sada guzicu da ukucam sve te sifre, i stanje je ovako:
sa djetetovim accountom ulazim bez problema (vidim imaju i neke testove uskoro )

sa svojim mi kaze da nemam dozvoljen pristup
e gradjane imam (i koristim) prek dve godine.
mi smo treci dan skole dobili tu sifru i na mejl mi je par dana nakon doslo e dnevnik, link da povrdimo adresu i da ce nam na tu adresu dolaziti obavijesti o izostancima.
al zakaj ja ne mogu uci u e dnevnik prek svoje sifre?
imaju li to oba roditelja ili samo jedan (jer mm je sve potpisivao, ja nista, al opet, doslo je i meni i nejmu na mjel to za aktivaciju)

jedino sto mi pada napamet, nemam isto prezime ko dijete, pa mozda e gradjani nisu to predvidjeli i nisu nas povezali
i naravno, moje vjerovanje da djetetu treba prepustit njenu sifru, a roditlej koristiit svoju,pa me stigla karma da cu bas morat samo djetetovu koristiti
Prepoznaje te prekoOIB-a, ne preko prezimena. Oba roditelja imaju pristup. Zamoli razrednicu da provjeri da li je ispravno unijela sve podatke.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 09:51   #62
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ovo ne ide tebe nego skole i navedeno je stvarno koma. Trebali su vam svakom dati pristupnice, i da, trebali ste otvoriti egradjane. Umjesto toga vam skola savjetuje da koristite tudje accounte i lozinke jer se njima neda baviti administracijom da se stvari podese kako spada. I to jos u odgojno-obrazovnoj instituciji, kako se uvijek voli naglasavati.
Ne može ti škola dati pristupnicu za egrađanin. To je servis koji se se sastoji od više aplikacija. Tamo vidiš uplate sa na svoj mirovniski, uplate zdravstvenog osiguranja, dolazi ti obavijest io isteku registracije ijoš svašta nešto
Potrebno je samo otići u Finu i ispuniti taj obrazac-sve je gotovo za par minuta, nikakva velika nauka.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:01   #63
Nisam ni mislilada pristup za egradjani trazi u skoli nego za obavijesti o izostancima a rekli su nam da je to i za pristup ednevnik, a za sto je preduvjet imati uopce egradjani.

Sve to je nebitno poanta je u koristenju vlastitih accounta a ne tudjih.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:32   #64
Moji klinci su 1.r i na roditeljskom smo mi dobili te papire sa korisnickim imenima i siframa (iskreno - moji klinci jos ni ne pokazuju neki pretjerani interes za komp)....
Jednom mi je trebalo pa sam isla u finu otvoriti taj e gradanin.....i naravno da nemam pojma di su mi papiri od toga (inace sve papire uredno spram a ovo mi promaklo) i neda mi se samo zbog e dnevnika ici u finu po novo....
Ne vidim razloga da i roditelj i dijete ne koriste isto kor.ime i sifru za istu stvar...?
Ionak se nist nemre sakriti.....

Vidio zo roditelj preko djetetove sifre ili svoje - dodje na isto.....
Ovako samo se ima duplo sve....
I ako je prek djetetovog brze ne vidim razloga zasto ne koristiti jednostavniju verziju ako se moze a ne cekati preko e gradanina pa sve dobis s odmakom od 48h, a mozda je bas nesto bitno....
Gluposti.....po meni je tak svejedno koja se sifra koristi kad se radi o istoj stvari.....



Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:39   #65
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
(vidim imaju i neke testove uskoro )
da, da...i mene ova stavka iznenadila...

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ovo ne ide tebe nego skole i navedeno je stvarno koma. Trebali su vam svakom dati pristupnice, i da, trebali ste otvoriti egradjane. Umjesto toga vam skola savjetuje da koristite tudje accounte i lozinke jer se njima neda baviti administracijom da se stvari podese kako spada. I to jos u odgojno-obrazovnoj instituciji, kako se uvijek voli naglasavati.
ma da bi riječi rekla. no meni je konkretno bitnije naučiti moga (ono što nosorog spominje) da ne petlja s lozinkama do te mjere da moram tražiti administratore škole, kontaktirati Carnet, nositi kompjutere i laptope u servise da ruše cijeli sistem i podižu ga nanovo, da zovem PBZ i objašnjavam kako mi je dijete ukucalo krivi pin više puta...ah...ima još toga, al bolje da ne nabrajam
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:49   #66
u e gradjane se moze uc i prek tokena zabe, pbza...mislim da je razina zastite cak i bolja

nasi imaju i na webu taj vremenik testova tak da je nama taj ednevnik za sada suvisan.
ak ona ne udje ujutro u razred rado bih da ju potraze po hodniku i nazovu me a ne da dobim e obavijest
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:26   #67
Evo ja sam napokon provjerila, imam pristup i u podacima o djetetu pisu i podaci o roditeljima, i tamo su uvedeni nasi brojevi telefona i mail adrese koje smo napisali na toj suglasnosti koju smo posali na pocetku godine. A proradilo nam je kad smo dobili aktivacijski link na email za obavijesti o izostancima.

nosorog - vjerojatno vam jos uvijek netko nije stavio neku kvacicu, pretpostavljam da su prvasici najnizi prioritet jer nemaju ocjena.

A sad idem probuditi dijete jer sam vidjela da danas pise matematiku a ne jucer kako je rekao mm. Jucer sam kasno dosla daoma i nismo pricale o skoli. Mozda su pomaknuli?

I da, recimo, vidjeli smo u ednvniku da joj je uciteljica krivo upisala bodove (odnosno razlicito od onog sto nam je rekla da je dobila), rekli joj da kaze uciteljici i bodovi su ispravljeni.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:38   #68
Jesu li ovi svi koji bi preko djetetovog korisničkog računa spremni dati djetetu svoj korisnički račun za forum.hr?
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 20:54   #69
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Jesu li ovi svi koji bi preko djetetovog korisničkog računa spremni dati djetetu svoj korisnički račun za forum.hr?
jesi ti spreman ditetu zatvorit vrata stana kad ti navece odluta di ga je volja, a ti ne znas ni di, ni kud, ni s kim? i onda kad ga pitas di je bia, i dobijes "sta te brige", mucat jer se ti nemas sta dirat u to di ce ic, kad i s kim? onda?

dok god si ditetu roditelj i njegov pravni skrbnik, ne samo da ces mu "uskracivat prava", vec ces i definirat njegove obveze... nedostatak toga vidljiv je svakodnevno...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:02   #70
Quote:
dlasic kaže: Pogledaj post
Jesu li ovi svi koji bi preko djetetovog korisničkog računa spremni dati djetetu svoj korisnički račun za forum.hr?

naravno da ne, iako sam stalno ulogirana, pa valjda moze i sama vidit sto pisem.

al po meni to nisu bas dve iste kategorije, iako sam ja u startu rekla da ako dijete ima svoju sifru ima i pravo na nju.
mi nekom administrativnom greskom ili cime vec, ne mozemo uci u dnevnik prek egradjana, nego samo prek njene. naravno da cu to ispravit iduce polugodiste (ili ce i oni sami), sada mi fakat nema smisla, jer nemam kaj gledati.
vremenik testova imaju na webu, a i da budem iskrena, nije bas da me nesto posebno zanima kad kaj pisu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:54   #71
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mi nekom administrativnom greskom ili cime vec, ne mozemo uci u dnevnik prek egradjana, nego samo prek njene.
Da, to je cijeli problem, slažem se.
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:18   #72
Meni je najveca glupost to sto preko e gradanina dobivas sve na uvid s odmakom od 2 dana ????
Cemu to????
Osim toga radi se o potpuno istoj stvari koju gledamo i moje dijet i ja pa ne vidim razloga da koristimo sve duplo za ulaz.....
Nes ti privatnosti a sve vidimo isto usla ovak ili onak.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:30   #73
Vec je X puta napisano da je to zato da dijete ima vremena reci roditeljima, a ne da dodje doma a roditelj je vec procitao. Stvarno nekom uceniku nakon lose ocjene treba jos da ga roditelj s vrata zaskoci s prozivkom o ocjeni. Uostalom moze izostati iz skole, pa ispadne da ce prije saznati roditelj nego on. Itd.

A to sto se trenutno vidi isto ne znaci da ce i u buduce biti ista prava.

I finalno, naravno, ostaje i pitanje principa da svatko treba koristiti svoje accounte. Po tome npr nema smisla ni ikog opunomociti po racunu kad mozete sherati bankovne kartice, ma mozemo dijeliti i osobne, putovnice, krivotvoriti potpise itd. Ista stvar...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 23:03   #74
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Vec je X puta napisano da je to zato da dijete ima vremena reci roditeljima, a ne da dodje doma a roditelj je vec procitao. Stvarno nekom uceniku nakon lose ocjene treba jos da ga roditelj s vrata zaskoci s prozivkom o ocjeni. Uostalom moze izostati iz skole, pa ispadne da ce prije saznati roditelj nego on. Itd.

A to sto se trenutno vidi isto ne znaci da ce i u buduce biti ista prava.

I finalno, naravno, ostaje i pitanje principa da svatko treba koristiti svoje accounte. Po tome npr nema smisla ni ikog opunomociti po racunu kad mozete sherati bankovne kartice, ma mozemo dijeliti i osobne, putovnice, krivotvoriti potpise itd. Ista stvar...
takav kontrolirajuci roditelj ce to anyway vidit prije djeteta, jer ce koristii djetetov account.
mi normalni, cemo cekat da kazu.

a ti ne dijelis bankovni racun, lozinke s muzem pa kak to



inace, mislim da su klincima trebali dati accounte negdje u drugom razredu, uz poduku kak da to gledaju. sami.
nama uz napomenu da oni to vec sve znaju.
meni je glupo da skola meni da njen account, a onda joj kao ja dam da gleda?
ne znam kak je u visim razredima?

meni je skroz ok da se kod roditelja vidi s odmakom, mislim da je to i onaj psiholoski momenat da ne uleti nastavniku odmah, nego nakon dva dana. iako opet, ovi kontrolirajuci ce uletit anyway.
njima je najbolje ukinut account cim to prvi put naprave
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 07:38   #75
Ma ja sam totalna flegma oko svega pa to meni nije toliko bitno.....
Vec dva dana je kako imamo neku online poruku od uciteljice za sl.tjedan....
Jos nisam pogledala
Stignem......

Neznam - ja cu koristiti podatke za ulaz koje sam dobila u skoli jer mi se neda obilazit finu samo zbog toga.....
Realno - za nist drugo mi ne treba

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 08:23   #76
Stosta sam ovdje procitala sto me cudi, ali tu dramu oko dva dana odmaka nikako ne razumijem. Sto ce se strasno desiti u ta dva dana? A i vise bi vas trebala brinuti cinjenica da vam se dijete dva dana ne usudi reci za losu ocjenu, pogotovo kad se radi o maloj djeci.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 08:26   #77
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Stosta sam ovdje procitala sto me cudi, ali tu dramu oko dva dana odmaka nikako ne razumijem. Sto ce se strasno desiti u ta dva dana? A i vise bi vas trebala brinuti cinjenica da vam se dijete dva dana ne usudi reci za losu ocjenu, pogotovo kad se radi o maloj djeci.
Koja to "nas" ovdje brine nase dijete?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 09:16   #78
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Koja to "nas" ovdje brine nase dijete?


Nisam baš sigurna da sam shvatila tvoje pitanje...

Uglavnom, nisam mislila na nikoga konkretno. Čudi me situacija u kojoj roditelj ima potrebu provjeravati e-dnevnik svaki dan (a to valjda rade oni koji se bune protiv odmaka od dva dana, inače ne vidim smisla). Ne razumijem što bi se desilo da vide ocjenu s dva dana odmaka. Valjda očekuju da im dijete neće prijaviti lošu ocjenu? A to mi sve skupa ne zvuči dobro.

Ja sam mislila da sam ja kontolfrik, a nikad nisam imala potrebu ući u e-dnevnik preko dječjeg logina da ubrzam proces. Par puta sam zamolila dijete da se ulogira da pogledam dok nisam riješila administrativne začkuljice. Pogledam i sad s vremena na vrijeme (kroz svoj account) kakva je situacija, naravno da djetetu svašta može pasti na pamet, pogotovo ovima koji misle da su već odrasli i samostalni ... Međutim, od djece i dalje očekujem da prijavljuju svoje ocjene - i dobre i loše. Mislim da bih im poslala vrlo lošu poruku da ih baš svakodnevno provjeravam.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:21   #79
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Stosta sam ovdje procitala sto me cudi, ali tu dramu oko dva dana odmaka nikako ne razumijem. Sto ce se strasno desiti u ta dva dana? A i vise bi vas trebala brinuti cinjenica da vam se dijete dva dana ne usudi reci za losu ocjenu, pogotovo kad se radi o maloj djeci.
ja isto ne kuzim tu dramu
ono sto mi je lose, da skola po difoltu da sifre do djece, al ne ukljuci sifre za roditelja i ne informira da im trebaju egradjani.
ne znam kak je bilo kad se uvodilo, dal su tak davali i npr osmasima?

jasno mi je da kod ovih malaca tak svejedno, pogotovo kad nema ocijena u prvom polugodistu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 13:01   #80
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja isto ne kuzim tu dramu
ono sto mi je lose, da skola po difoltu da sifre do djece, al ne ukljuci sifre za roditelja i ne informira da im trebaju egradjani.
ne znam kak je bilo kad se uvodilo, dal su tak davali i npr osmasima?

jasno mi je da kod ovih malaca tak svejedno, pogotovo kad nema ocijena u prvom polugodistu.
I meni je to isto van pameti kad je se radi o odgojno obrazovnoj ustanovi. Ako misle da prvašićima šifra ne treba, a vjerojatno ne treba mogli su je jednostavno ne podijeliti, objasniti roditeljima kako oni mogu pristupiti i točka.

Mislim da osmaši u svakom slučaju dobivaju account ako ga prije nisu imali, zbog upisa u srednju školu.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.