Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2013., 10:30   #1
Predugo spavanje bebe

Ukoliko tema postoji, molim admin da me prebaci..Hvala!
S obzirom da smo puno čitali i pisali o bebama koje ne spavaju, evo jedna temica za one "suprotne"..
Curke, molim za mišljenje...Ima osam mjeseci..
Nije da se bunim, ali frka me da nešto nije oke s njim..Naime, moj bebač jako jako puno spava...Naime, zaspi navečer oko 8:30, nekad 9, spava do 9:00, 9:30, a nekad i sat duže, i to u komadu..jede nakon sat vremena, i oko 12 spava pola sata, a drugo spavanje je oko 15:30-16:00..tad spava oko sat i pol..trudimo se da ne bude duže od 17:15..pa ga čak nekad i budimo jer bi on i dulje spavao..Ručak mu je negdje oko 14:30-15:00..i već nakon ručka se počne trljati i moram ga staviti spavat..
Pedica nam je rekla da smo sretnici jer beba samo jede i spava..dobro napreduje fizički..Motorika jedino malo šteka, ne okreće se s leđa na trbuh jer ne voli biti na trbuhu..trbuh leđa ok, i na bok se okreće bez problema čak i spava sam na boku ( tj.okrene se sam na bok i tak spava)..ne puzi, i još nije sjeo..Po pedici je beba super i super izgleda, nije malaksao..samo malo da vježbamo okretanje..
Da li moram zahtjevati neke pretrage ili?
Jeli ima još ovakvih sretnih roditelja?
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:53   #2
Jeste li provjerili krvnu sliku? Manjak željeza zna biti uzrok umora. Dojeno dijete dobiva od majke željezo, ali oko 6. mjeseca djetetova života potrebe za željezom rastu. Djeca koja su na adaptiranom dobivaju željezo krod adaptirano. Ja bih svakako zatražila od pedice da provjerite krvnu sliku.

Moja je bila spavalica, prvih mjesec i pol je jela i spavala. Ali kasnije je se reguliralo, postala je aktivnija i spavanja su se svela na noćno (od 21 do 7) i dva dnevna. S osam mjeseci je moja posala i posjela se (čisto da pohvalim ). Slušajte pedicu i vježbajte okretanje, malo forsirajte da je češće na trbuhu, zavoljet će to. Moja je isto u početku njurgala , kasnije je njurgala ako smo je okrenuli na leđa .
Proučite malo tablicu motoričkih sposobnosti beba, što bi i u kojim vremenskim okvirima bilo poželjno da beba može napraviti.

Mada mislim da se malac "razbudi" da će sve to nadoknadit.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:26   #3
Sad sam zabrinuta

Moja mala ima 2,5god, spava navecer od 9h ujutru do 9h, nekad pola sata krace nekad duze, danju od 2h do 4h, tu bi spavala duze al` je mi budimo, jer je vec kasno, u principu ranije je lijegala prije 2h al` je sad u vrticu dotad pa je stavim na spavanje kad se vrati.
I sve je u redu s njom, samo je ljenguza

Nema potrebe da brines, pa valjda bi pedijatar bio zabrinut ako je upoznat sa situacijom
__________________
Sadi Payasli
milisent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:40   #4
I moja je spavalica. A jos kad intezivno vjezbamo njen dan je spavanje-papanje-vjezbanje-spavanje...i tako u krug.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:50   #5
Hvala curke!
Nightfall, moj je na AD mlijeku, Aptamil 2, pa valjda dobiva željezo kroz to, a i puno papa povrća..zapravo sve šta mu dam smandrlja Izjelica je velika..
Od samih početaka je puno spavao, a sa mjesec dana je prespavao noć u komadu..
Pedica je upoznata sa situacijom, mislim, natukla sam joj da puno spava, ali nisam pokazala zabrinutost oko toga..pa možda nije ni ona previše reagirala na to..ali rekla je da on njoj odlično izgleda, veseo je, a da je neki problem da bi bio malaksali, nezainteresiran, miran, itd..da bi se onda kao trebalo zabrinut..ali eto, mama ko mama, ja uvijek paničarim A još k tomu mi prvo dijete, pa ne znam..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:22   #6
Ma mi mame uvijek panicarimo
Moja je isto sa mjesec pocela da spava po cijelu noc, ja je idiotkinja budila da je dojim na 3h dok mi pedijatar nije rekao da prestanem, da je gladna probudila bi se sama a i ne bi napredovala.

Ne vjerujem da ti je malecki anemican, `em je na adaptiranom `em sad vec dosta jede i drugu hranu, i zaboravila sam, valjda vec sad smije i mesne supice i meso
__________________
Sadi Payasli
milisent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:28   #7
tvoje 8mj dijete spava 12-13h po noći, a po danu 2h u dva navrata, sve skupa 14-15h.
po nekakvim tablicama spavanja po dobi, prosjek za tu dob bi bilo 11h noćnog sna, i 3h dnevnog sna.
znači, vi ne odstupate previše.

i ja bih isto mogla biti zabrinuta jer moj mali od skoro 2g spava 11-12h po noći i 2-3h po danu
to ti se ionako sve može promijeniti u roku keks, npr moj stariji je spavao 11-12h noćnog sna i 2.5h dnevnog sna i onda je s nekih 2.5g ustanovio da mu više uopće ne treba dnevni san i otad ne spava po danu

što se tiče tvoje zabrinutosti o povezanosti duljeg spavanja i sporijeg motoričkog razvoja, meni se čini da to i nema previše veze
činjenica da se s 8mj još ne okreće u svim smjerovima znači da je malo ispod prosjeka po tom pitanju.
ako se dobro sjećam prosječna dob okretanja je 6mj, a tolerira se kašnjenje do 3mj.
znači, još ste u okvirima normalnog raspona po tom pitanju.
možeš pitati pedicu da te pošalje fizijatru na pregled ako si zabrinuta.
i svakako potiči razvoj motorike tako da bebu držiš što više na podu, a možeš si naći i neke vježbice na netu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:47   #8
Moj malac je znao predugo spavati kad bih ja zabioravila isključiti radijator kojeg sam palila po noći kad prestane grijanje od toplane. Uglavnom u stanu je bilo pretoplo i malac je spavao i spavao.
Frendica mi je rekla da po malčevom nosu mogu znati je li mu vruće ili hladno i kad sam počela prema toplini njegovog nosa naštimavati grijanje prestao je toliko spavati. Znači - ako je nos vruć malo rashladiš stan.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 19:36   #9
moja ima 2,5 god i po noći spava cca 11 h, po danu još 2-3 h. sve skupa 13-14 h.
ne da ne brinem, nego uživam
još da se ne budi nikad noću, di bi mi kraj bio


jeste kontrolirali krvnu sliku sa 6 mj?
ako je hemoglobin ok, ne brini.
imaš spavalicu. samo se pobrini da se dobro izmori u budno vrijeme, da ne bude da baš stalno ili spava ili miruje
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:27   #10
Gotovo identična situacija kod nas.. Malena će kroz koji dan napuniti 8 mjeseci, spava od 20.30 do 9, s jednim buđenjem za hranjenje (dojim), kroz dan si odspava od 13-14.40 i popodne od 16-17 s tim da ju budim, jer bi ona još spavala.
Motorički, ista situacija.. ne okreće se s trbuha na leđa, od početka ne voli biti na trbuhu, u snu se zaokrene na bok..
Kod nas je prisutan nedostatak željeza, pije sirup Ferrum Lek.
Uživam tako kao je, naspavamo se, radimo predvježbe za okretanje i čekam kad će se samostalno okrenuti..
__________________
11.09.2010.
Tashy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 10:22   #11
Moja ce uskoro 2 mj.I spavalica je od kad se rodila,ne znam jos uvijek kaj je to neprospavana noc,ima svoje vrijeme za sve,zaspi oko 9 I 30 I spava cijelu noc,budi se od 4 ujutro pa nadalje da bi papala I nastavak slijedi,po danu odspava u komadu po 2,3 sata I super je beba,cak je I napredna,sa 3 tjedna je pocela cvrsto drzat glavicu na 20-ak sekundi,sad se vec I smije a po tabelama koje sam citala bebe se pocinju smjeskat tek sa 3 mj.patronazna sestra I pedijatrica kad sam im to ispricale rekle da sam prava sretnica s takvom bebom I jesam jer sam mlada I koliko god voljela svoje dijete trebam vrijeme za sebe.ja se ne zalim nego sutim I uzivam
dema 1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 21:38   #12
Quote:
Tashy kaže: Pogledaj post
Gotovo identična situacija kod nas.. Malena će kroz koji dan napuniti 8 mjeseci, spava od 20.30 do 9, s jednim buđenjem za hranjenje (dojim), kroz dan si odspava od 13-14.40 i popodne od 16-17 s tim da ju budim, jer bi ona još spavala.
Motorički, ista situacija.. ne okreće se s trbuha na leđa, od početka ne voli biti na trbuhu, u snu se zaokrene na bok..
Kod nas je prisutan nedostatak željeza, pije sirup Ferrum Lek.
Uživam tako kao je, naspavamo se, radimo predvježbe za okretanje i čekam kad će se samostalno okrenuti..
Ajd sad mi je malo lakše kad znam da nas ima još! Kao što sam rekla, moj je na AD-u, pa ne vjerujem da je željezo u pitanju..ali evo, ne bih htjela da te razočaram, , ali u zadnjih par dana malo mi je skratio spavanje..bar ovo popodnevno..spava po nekih pola sata, 45 min popodne po dva puta..ali opet svaki dan mi drukčije tako da nema pravila..nekad odspava i po sat i pol popodne u komadu..(u zadnjih par dana)..No, uglavnom, mislim da ga muče zubići pa je zbog toga malo poremećeno sve, ali i dalje je spavalica
E da, i da se pohvalim, sjedi sada..još ne samostalno, tj ne diže se samostalno u sjedeći već ga ja stavim i on tako sjedi i igra se sam..a isto tako jako pokušava sam sjesti kad leži na leđima pa je presmiješan kad se počne napinjat ko neki mali Rambo..
__________________
11.09.2010.
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:21   #13
jel aktivan ovaj topik?
tek smo donijeli bebu kuci evo 8 sati samo spava
nece da doji...niti place samo spava proteze se
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:32   #14
Budi bebu. Stipat ju za obraze dok doji, ili za uho. Mora jesti. Predugo je to za novorodence. Ja sam svoju morala budit prvih 10ak dana, inace bi samo spavala. I danas sa 8 mjeseci spava puno, al se sad budi kad je gladna
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:38   #15
da previse je to za novorođence da toliko spava a ne jede,meni dr i patronazna rekli obavezno buđenenje po noci i danu svaka 3-4h da papa
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:52   #16
ma nista 20 minuta sisa u ustima beba spava...stipamo je po nosu malo se probudi...i opet

jel moze biti od onih sedativa prilikom poroda...
tv je glasan...pricamo...pustam alarm na mobu...

mozda su je najeli u bolnici?
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:58   #17
Predlaze se i razodjevanje bebe
Kolko je teska
Jel donesena?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:59   #18
budi je svako malo i daj joj da sisa.a jel imas mlijeka uopce?
ako se to nastavi ja bi sutra na tvom mjestu pitala dr ili patronaznu ako ce ti doci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:00   #19
3200 je teska...dobro umotana
citajuci po netu vidim da se mozda umori pokusavajuci
pa ce radije spavati nego pokusavati
odo do apoteke da pitam sta dalje

mozda majka nema mlijeka
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 23:07   #20
al opet ako bebe pokusava sisat da i ne ide mlijeko da bi barem plakala a ti kazes da ni ne place
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.