Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 13:49   #61
Nastavimo onda sa elektronom i izmjeničnim okretnim magnetnim poljem i valom, vakuUMom .
Pa pogledajmo video zapis koji sam napravio u tu svrhu i shvatit ćemo da magnetizam koji u konačnici ima samo dva pola (a ne tri ili više ako ga stavimo u kontekst dimenzioniranja prostora) i efekt kad se rotira u svim smjerovima po sfernoj putanji i obrnuto kada je on izvor te spin elektrona koji ga stvara frekventnom rezonancijom tijela.
https://www.youtube.com/watch?v=ZEoO...1iHjPf2Ds_TDvw
"pa zar sferna povrsina nije povrsina i ne znam zasto je trebamo rastezati da bi bila povrsina.jednostavno sferna povrsina je povrsina."- ovdje upotrebljavam diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu vrlo jednostavan "matematički zahvat" i logičan.
Emisija "Na rubu znanosti" i (većina) tema koje su obrađivane u emisijama sa mojom formulom i teorijom dobit će status "čiste znanosti" i mnogi ( učesnici emisije ) će dobiti znanstvenu verifikaciju i pokoju Nobelovu nagradu.( ukoliko ju ne ukinu zbog navale )
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 30.10.2013., 20:50   #62
mozete li mi pojasniti sto ste mislili pod vakuUMom? zelite reci da vakuum ima neko neko duhovno svojstvo?
pogledao sam zapis, vrlo je poucan, ali se ne slazem sa vasom (ako je vasa) teorijom oko nastanka magnetskog polja zemlje. mislim, siguran sam da jako grijesite u tome.
biste li htjeli napraviti kratki tutorijal (rekli ste da je to jednostavno i logicno) kako se radi i upotrebljava "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu".
mozete li stavit ilinkove na emisje koje su govorile o vasoj teoriji?
ovo izgleda kao da vam ne vjerujem, ali znate i sami da kad god se pojavi nova teorija, koja mijenja paradigmu da se uvijek stavlja na kusnju, pa to shvatite na taj nacin, ne kao provokaciju.
zecopas is offline  
Old 30.10.2013., 22:11   #63
"pogledao sam zapis, vrlo je poucan, ali se ne slazem sa vasom (ako je vasa) teorijom oko nastanka magnetskog polja zemlje. mislim, siguran sam da jako grijesite u tome."
Upravo je to glavni ključ i odgovor zašto u našem Sunčevom sustavu ima ŽIVOTA . ovo je najvažnija (za sad) predikcija nove teorije idealne planete ,idealne mase odnosno površine, idealne udaljenosti od Sunca i njegove proporcije i još vjerojatno nekoliko razloga .(koje ne mogu pojmiti - ima kompetentnijih na tu temu - )
Prema tome slobodno mogu reći Planeta Zemlja je idealni " atom života " ako dozvolite da se tako izrazim.
teorija o kojoj pišem je u potpunosti moja ,nova i nema emisija niti živih osoba za koje bih rekao da sam ih kopirao ili citirao. no ono što mogu reći postoji grupa ljudi koja autentično tumači i citira Tesline izjave sa točnim kronološkim slijedom i logikom i nadomak su rješenju ali uvijek fali glavni ključ odnosno formula da se objasne ti Teslini patenti ( bežičan prijenos energije kroz prirodne medije. radijantna energija,pa i neki koje nije patentirao kao prostorno vremensko izmještanje ,zraci smrti ...) A odgovor se krije upravo u kvantnoj mehanici odnosno fizici.
Kad smo već spomenuli emisiju "Na rubu znanosti" gostovali su i u njoj ti o kojima govorim - Dr.ing. Konstantin Meyl,dr. Velimir Abramović ,ing. Goran Marjanović spomenuo bih i dr.Davora Pavunu koji je isto upoznat sa mojim radom i "mjernu" grupu sa dr. Slobodanom Mizdrakom ,Paolo Debertolis, Heikki Savolainen ...Zvonimir Rudomino prije dva dana naravno...
Dakle u svim emisijam gdje je spominjan Nikola Tesla u tom " znanosti još nedokučivom" aspektu dobivam potvrdu mojih formula ,rezultata i teorije.

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&t...ash=b18081143c
https://www.youtube.com/watch?v=Uz7DcImH_kE
https://www.youtube.com/watch?v=LUY3dgTg_jA
https://www.youtube.com/watch?v=yiZHFGku1J4
https://www.youtube.com/watch?v=H1EErrNTO0s
i mnoge druge...

Paradigma je mojim formulama potvrđena ,nadopunjena, proširena i nakon 108 goodina je preciznije izračunata u "neopipljivom".
( video klip o mojoj " smješnoj" matematici (neki su moju formulu izvrgnuli ismijavanju i ruglu u početku ) - nisam razmišljao o tome )
DRUGIM RIJEČIMA UNIVERZUM JE BESKONAČNO PREVELIK DA BI MI TU GLUMILI DA POSTOJE NEKI DRUGI ZAKONI.

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 30.10.2013. at 22:30.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 31.10.2013., 03:39   #64
Da potkrijepim ovaj podatak o idealnom atomu sa računicom:

(Magnetic constant/ c = speed of light ) / Planck constant = 6.366197724*1018
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 31.10.2013., 16:43   #65
rocky vi tvrdite da magnetsko polje zemlje ne nastaje rotacijom tekuceg metala u jezgri? vrlo smiono s obzirom da je to znanstveno dokazano.

vidim da sljepo sljedite Teslu pa se pitam sto je inovativno u tome? naime, stoji da je on bio inzenjerski genij, ali isto tako stoji da on nije doprinjeo nikakvom fundamentalnom znanju. pod fundamentalnom znanju mislim na fiziku, matematiku. recimo nemoze se mjeriti sa jednim Gaussom, Arhimedom ili Newtonom.Citao sam o njegovom pokusaju ulaska u fundamentalnu fiziku, bila je to katastrofa. Pricanje o eteru, nerazumijevanje Maxwellove elektrodinamike je zadivljujuce.
Michelson-Morleyev eksperiment pokazuje da je brzina svjetlosti u svim pravcima uvijek ista. Eter ne postoji.
preporucio bih vam sljedecu knjigu, jako je dobra:
http://www.amazon.com/Classical-Elec.../dp/047130932X

ako je namate posalt cu vam je u digitalnom obliku.

niste mi pojasnili "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu".

također, sto sada, podjelili ste permeabilnost vakuma sa umnoskom brzine svjetlosti i planckove konstante??

također bih vam preporucio sljedecu knjigu:
http://www.amazon.com/Gravitation-Co.../dp/0471925675
isto ako nemate, poslat cu vam je u digitalnom obliku

kad ih prođete, osjecat cete se prosvjetljeno, barem se ja tako osjecam
zecopas is offline  
Old 31.10.2013., 17:29   #66
Ovo dalje nema smisla niti razloga tumačiti - nikome ništa ne fali u nauci osobito na sub-atomskom nivou sve je definirano i potvrđeno još prije 50-100 godina i CERN LHC je najveća i najskuplja igračka za fizičare i prevara bez opravdanja jer VI i Vama slični sve znate i na svojim mobitelima već možete to dokazati
SLUČAJ ZAKLJUČEN .
Hvala Vam na upitima i komentarima i svako dobro Vam želim.
Goran Rocky Ćenanović 31.10.2013
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 31.10.2013., 18:15   #67
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Ovo dalje nema smisla niti razloga tumačiti - nikome ništa ne fali u nauci osobito na sub-atomskom nivou sve je definirano i potvrđeno još prije 50-100 godina i CERN LHC je najveća i najskuplja igračka za fizičare i prevara bez opravdanja jer VI i Vama slični sve znate i na svojim mobitelima već možete to dokazati
SLUČAJ ZAKLJUČEN .
Hvala Vam na upitima i komentarima i svako dobro Vam želim.
Goran Rocky Ćenanović 31.10.2013
rocky, ne znam cemu ljutnja. znate, u znanosti kad nesto napisete i tvrdite da je tako uvijek dobivate pitanja, pitanja koja ako ne sruse teoriju, unaprijede je. tako i ja vama postavljam pitanja, jer vi ste stavili svoju teoriju na internet. ili je to mozda teorija koja se ne moze i ne smije komentirati. oprostite rocky, tako je bilo za vrijeme inkvizicije, vise nije i ako hocete verificirati vasu teoriju budite spremni na svakakva pitanja.

je li CERN skupa igracka fizicara, ne znam, ali znam da je jako vazna za covjecanstvo, jer npr( sigurno to znate), world wide web, teflon, ... to su tehnologije koje su nusprodukti CERN_a. Ono sto ce kao tehnologija proizaci iz LHC_ a to jos neznamo, ali (vjerojatno i sami to znate) tamo je upotrbljavana najnaprednija tehnologija koju covjek poznaje. vjerujem da ce razvoj toga biti fenomenalan.

Je li ja i meni slicni sve znamo? naravno da ne, zato i "radimo" LHC, nasa zelja je sve znati (kao i vasa) i to je legitimno zar ne?
od kuda tvrdnja da mozemo nesto i mobitelima dokazati? rocky, ja sam mislio da ste vi univerzalan mislioc, ponasate se kao razmazeni pubertetlija?

i sami znate kako se stvari dokazuju u fizici, nemojmo stvari spustati na neku djecju razinu tipa "moj tata je jaci od tvog". ja sam vrlo otvoren covjek za svakakve ideje, ali vi mi niste odgovorili niti na jedno pitanje koje sam vam postavio.
evo, konkretno pojasnite mi "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu".
mozda je to neka nova matematika, mozda ste vi slicni velikom matematicaru Evariste Galois koji je napravo teoriju grupa, a sam se nije mogao upisati na Ecole Polytechnique.
znaci molio bih odgovor tipa to se radi tako i tako, a ne da mi posaljete mnozenje i djeljenje tri prirodne konstante
zecopas is offline  
Old 31.10.2013., 21:09   #68
http://nexus-svjetlost.com/intervjui...oloskim-uvidom
Ovdje je odgovor na matematiku koju koristim i na sva Vaša pitanja a rješenja dobivena tim matematičkim operacijama su objavljeni.
Ako Vas baš sve zanima pronaći ćete me osobno...potpisao sam se na svoje izjave .
Doviđenja
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 31.10.2013., 22:16   #69
rocky, ne znam uviđate li sada paradox, naime kad god vam postavim konkretno pitanje vi mi kazete da je sve na googlu ili mi kao sada posaljete link. kad sam ja vama dao link na dvije izvanredne knjige, vi ste se osjetili povrijeđenim i prekidate komunikaciju, koja je po mojem shvacanju kulturna i civilizirana.
no dobro, pogledat cu link, ali kako je malo duzi razgovor s doticnim gospodinom trebat ce mi par dana.
nadam se da cete htjeti odgovarati na moje upite, jer kako sam vam i rekao nisam bas upucen u ovo podrucje.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 00:48   #70
nema paradoxa a niti je ovo mjesto gdje ja trebam u potpunosti obraniti teoriju niti ste Vi kompetentni za takva pitanja. Smatram da sam sve iznio što je bitno za javnost barem za sad.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 02.11.2013., 10:58   #71
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
nema paradoxa a niti je ovo mjesto gdje ja trebam u potpunosti obraniti teoriju niti ste Vi kompetentni za takva pitanja. Smatram da sam sve iznio što je bitno za javnost barem za sad.
rocky, ne razumijete neke stvari...u znanosti vam ide ovako, kad publicirate neki rad, teoriju, onda dobijete hrpu pitanja na koja morate odgovoriti...

vi ste predstavili svoj rad, sto na ovom forumu, sto na vasem facebooku, zeljeli ste da ljudi vide vas intelektualni doseg, vasu teoriju, pa molim vas rocky, toliko ste ponosni na svoju teoriju da se uspoređujete sa Teslom i Einsteinom. morate biti spremni odgovarati nama koji je ne razumijemo, bez obzira koliko to vama bilo dosadno ili glupo.

ne odgovaranjem, ne branjenjem vase teorije sav vas trud pada u vodu i bit ce tretirana kao jos jedna u nizu gluposti koju ljudi pisu

oko moje kompetencije s vasim radom, u pravu ste, nisam uopce kompetentan.dao sam si truda i prekopao po svim knjigama koje imam, a i po netu sam gledao i nisam nasao "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu", nigdje nisam nasao da se prica o opsegu elektrona, a o definiciji etera da i ne govorimo.tvrdoglavo tjeranje nekih termina s kojima se znanost davno razisla je smijesno.

naime, i dalje ne razumjem pa zato vam i postavljam pitanja sa zeljom shvacanja vase teorije.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 14:53   #72
Dragi zecopas vidite, u prirodi ide drugačije ona stvara i ne daje znanstveno objašnjenje i teorije - ima svoje "tajne zakone" - prosto zar ne? ja sam sasvim prirodan također i imam pravo na "tajnu" ako dozvoljavate da se tako izrazim.
Identičan primjer u povijesti se dogodio i sa stvaralaštvom Nikole Tesle koji je stvarao a znanost je pokušavala i za većinu dala odgovore ,teorije i matematička objašnjenja pod zajedničkim nazivnikom=zakoni.
Ponosan sam na gore spomenute jer su mi idoli ,znanstvena i duhovna vertikala i uzori - i imam ih još što nije sramota. Učiti od takvih i prije svega shvatiti što su napravili i odakle su krenuli i gdje su stali da bih nastavio dalje je moja vrlina i prednost u ovom trenutku ali već sutra će postati i vaša. Prema tome govorimo o globalnom podizanju svijesti koji je neizbježan proces i tome svi težimo.
Stoga , pitanja zašto ovo ili ono nema na google ili u udžbenicima su opravdana ali kad kažem da je formula u naslovu topica i njena praktična primjena opisana to znači da je može svatko koristiti (pa i na modernom telefonu ) i ona objašnjava ono što je ranije (prije 108g i više) započeto i nije do danas dobilo epilog. ( razlozi ovome mogu biti ne znanje ili teorija zavjere i dvostrukog znanja ...)
Ova teorija i trud nikad neće pasti u vodu (više) .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 02.11.2013., 16:15   #73
rocky, Teslino stvaralstvo je bilo bazirano na tadasnjim dostignucima u fizici, moze se reci da je imao srece i da je zivio upravo u vrijeme velikih proboja u fizici na podrucju elektriciteta i magnetizma. Da se rodio prije ili kasnije gotovo sigurno nebi napravio nista od ovoga sto je napravio, ali je isto sigurno da bi napravio nesto drugo, jer covjek je bio izumiteljski genij.siguran sam da znate, Tesla nije izmislio elektricnu struju.Također, Tesla je beznacajan (ma kako to ruzno zvucalo) bez otkrica Amperea, Faradaya, Maxwella.

Globalno podizanje svijesti je izuzetna ideja, ali rocky, budimo realni, to jednostavno nije moguce. Jer ako malo pogledate u povijest, vidjet cete puno jako pametnih, dobrih ljudi koji nisu uspjeli u tome. Realno, Isus nije uspio u tome. ljudi su bili oduvijek ovakvi, i usudio bih se reci ostati ce takvi.

rocky, znate, ovo sto pisete jednostavno ne moze proci, vasa teorija nikad nece dobiti nikakvu verifikaciju dokle god budete pisali "kad kažem da je formula u naslovu topica i njena praktična primjena opisana to znači da je može svatko koristiti". jednostavno, to u danasnjem znanstveom svijetu ne prolazi, morate dati ljudima mogucnost potpunog uvida u vasu teoriju, znaci sve jednadžbe, experimente koje ste vrsili zajedno sa rezultatima i ako onda jos netko to uspije ponoviti vasa teorija ce biti prihvacena.
ali bojim se da vi nemate matematicku podlogu vaseg rada i da zato opetovano izbjegavate odgovoriti na moje pitanje.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 17:11   #74
zecopas otkrio si svoje pravo lice samo još stavi potpis imenom i prezimenom na sve ove tvoje licemjerne ,bahate uvrede i omalovažavanja da bi ovih cca 3900 ljudi koje je pročitalo ovaj sadržaj imalo uvid . ( siguran sam da nisi ti klikao 3900 puta )
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 02.11.2013., 17:37   #75
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
zecopas otkrio si svoje pravo lice samo još stavi potpis imenom i prezimenom na sve ove tvoje licemjerne ,bahate uvrede i omalovažavanja da bi ovih cca 3900 ljudi koje je pročitalo ovaj sadržaj imalo uvid . ( siguran sam da nisi ti klikao 3900 puta )
rocky, cemu ovakvo ponasanje, gdje sam ja bahat? je li bahatost kad sam zamolio da mi pojasnite svoju matematiku? je li bahatost kad vam kazem da je magnetsko polje uvjetovano rotacijom Zemljine jezgre? je li bahatost kad vas pitam sto je opseg elektrona? je li bahatost kad vas pitam da mi pojasnite "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičnu površinu"?je li bahatost kad vam zelim dati knjige iz klasicne elektrodinamike i gravitacije i kozmologije?
opet vam kazem, moje ime vam nista ne znaci, da imam teoriju kao i vi naravno da bih se predstavio i sigurno bih bio spreman braniti svoj rad.

jesam li vas uvrijedio s tim sto sam napisao da Tesla nebi nista napravio da nisu prije njega cijelu teoriju postavili fizicari? oprostite, to su provjerljive cinjenice.

u isto vrijeme vi pisete da ste u rangu Tesle, Einsteina, pljujete po Feynmanu, omalovazavate fizicare koji rade u Cern_u, govorite mi da nisam kompetentan postavljati pitanja (postavljati pitanj moze svatko, ali ne i odgovarati na ista)...pa se pitam tko je zapravo u nasoj diskusiji bahat.

zato, nastavimo raspravljati, hladno bez emocija objasnjavajuci tko, sto misli.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 17:42   #76
Zecopas - ime i prezime -predstavite se molim

Sent from my E10i using Tapatalk 2
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 02.11.2013., 18:00   #77
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Zecopas - ime i prezime -predstavite se molim

Sent from my E10i using Tapatalk 2
rocky, naravno da vam necu reci ime i prezime, ali cu vam reci samo to da sam zavrsio fiziku i da sam doktorirao matematiku. jednostavno, radi svojih studenata ne zelim ici sa osobnim podacima.
osim toga ovo je forum a sami znate da se na forumu ne upotrebljava pravo ime. nadalje, ako pazljivo citate nas razgovor uvidjet cete da se nigdje nisam
podcjenjivacki pisao o vasem radu, dapace meni je neobicno drago kad ljudi nesto rade.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 18:06   #78
Ime i prezime zecopas skinite masku molim.

Sent from my E10i using Tapatalk 2
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 02.11.2013., 18:18   #79
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Ime i prezime zecopas skinite masku molim.

Sent from my E10i using Tapatalk 2
rocky, hajde ne budite dijete, zanimljivo dok se niste upleli u razgovor sa mnom, nije bilo bitno kako se zovem, sada kad je doslo do toga da zelim vidjeti matematiku koja stoji iza vaseg rada odjednom treba ime i prezime, mozda zelite i moj jmbg ili oib.

ocito je doslo do toga da mi ne mozete dati odgovore na postavljena pitanja pa sada idete na to da se ja predstavljam...potpuno promaseno, mozda bi cak i bilo u redu da ja pobijam vasu teoriju, no ja to ne radim, samo zelim neka objasnjenja.
zecopas is offline  
Old 02.11.2013., 18:19   #80
rukavica je gentlmenski bačena i predstavio sam se imenom i prezimenom za razliku od tebe ja cijenim svoje učitelje i žive i pokojne (RIP) i svojim radom ne uzdižem sebe nego doprinosim općenitom društvenom znanju i nije me sramota.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.