Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2013., 13:17   #1
Marko Francišković - zbirno

Ukratko upoznavanje sa slučajem - ima još puno dodatnog materijala na internetu..


02.08.2013. bivši kandidat za gradonačelnika Zagreba i član Udruge 'Pravednik', Marko Francišković, doveden je u prostorije PU zagrebačke zbog komentara upućenih ministru unutarnjih poslova Ranku Ostojiću na službenoj Ostojićevoj Facebook stranici..

Članak o verbalnom sukobu sa ministrom Ostojićem:

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...nciskovic.html


12.11.2013. Održano suđenje Marku Franciškoviću, izrečena još nepravomoćna presuda kojom se osuđuje na daljnjih šest mjeseci PRISILNOG LIJEČENJA u zatvorskoj bolnici, jer sudac Marko Benčić tvrdi da je Marko Franciškovič, "opasan na slobodi"!!

Članak o presudi:

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/10...j-bolnici.html



02.12.2013. Žalba na presudu:

http://radioliberum.com/ekskluzivno-...vic-vs-bencic/



Zašto je zatvoren??
Wild_East_ is offline  
Old 27.12.2013., 14:35   #2
Gledao neke emisije u kojima je gostova na youtube lik lupeta gluposti, ali ništa manje od 80% gostiju koji gostuju po različitim emsijama, lik po mom mišljenju definitivno nije psihički bolestan, ovo je strašno što se dešava, osuđen je jer je sudac prihvatio mišljenje jednog psihologa a ne drugog psihologa, kako neki sudac koji je studira prava može ocjenit jeli neki psiholog u pravu ili nije isto ko da ja sad idem ocjenit koji je od dva arhiteksta pravilno izračuno statiku zgrade.
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Old 27.12.2013., 15:40   #3
Očito smo zaboravili da smo nekad živjeli u komunizmu, u kojem se zbog vica moglo svršiti u zatvoru.

Ova današnja vlast s pravom nosi naziv strahovlada, neznaš jeli nas više teroriziraju ideologijom ili haračima!!!!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 27.12.2013., 15:43   #4
vrlo opasan luđak, nešto nalik hitlera dok je još živil u austriji gdje ga nikto nije shvaćal ozbiljno...
tom tipu definitvno nije mjesto na slobodi, njemu je mjesto zatvor ili ludara
DrSigmundFreud is offline  
Old 27.12.2013., 16:52   #5
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Zašto je zatvoren??
Aha, to je onaj šizofreničar koji je završio u Vrapču? Pa valjda je jasno zašto je tamo. Da nije završio u ludnici bio bi u zatvoru jer je prijetio smrću ministrima i drugim "veleizdajnicima".

Sve teorije zavjere koje se promeću po dnevno.ndh i drugim manijakalnim portalima su stvarno sulude. Francišković sa svojih par tisuću-dvije potpisa za gradonačelnika je prijetnja sistemu

Quote:
pukovnikz kaže:
Ova današnja vlast s pravom nosi naziv strahovlada, neznaš jeli nas više teroriziraju ideologijom ili haračima!!!!!


Trebao si staviti malo više uskličnika na kraju rečenice, ovako ti argument ne stoji.
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 27.12.2013., 18:37   #6
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
vrlo opasan luđak, nešto nalik hitlera dok je još živil u austriji gdje ga nikto nije shvaćal ozbiljno...
tom tipu definitvno nije mjesto na slobodi, njemu je mjesto zatvor ili ludara
X
balkanunited is offline  
Old 27.12.2013., 19:04   #7
Ovo je po meni stvarno priča iz zone sumraka.
Francišković je tipičan (ultra)desničarski bukač-političar, lajavac, gotovo estradni lik, samo bez veće popularnosti, ništa opasniji od - recimo - Thompsona. Ili Predraga Raosa ili Mladena Schwartza. Možda je samo nešto veći, mlađi i djeluje onako opasnije, jače.

Na fejs profilu - pazi sad - ministra unutrašnjih poslova, MUP-a, ono, kužiš, policije cijele Hrvatske, on nešto opsuje ministru, priprijeti mu, onda ovaj njemu uzvrati kao zadnji prostak iz neke špelunke... Koji je to uopće nivo? I onda - jer se ipak radi o ministru policije - biva strpan u ludaru bez prava žalbe. Pa kojega isusa min. policije uopće radi na fejsu?? Ubija si vrijeme tamo od dosade između dva hapšanja kokošara koji provaljuju u kiosk i kradu cigarete? Šibicari? Prodaje dosjetke? I ova psihijatrija je sva za popizditi, netransparentno do zla boga.
Papapapagenije is offline  
Old 27.12.2013., 20:05   #8
Quote:
dernakamal kaže: Pogledaj post
Gledao neke emisije u kojima je gostova na youtube lik lupeta gluposti, ali ništa manje od 80% gostiju koji gostuju po različitim emsijama, lik po mom mišljenju definitivno nije psihički bolestan, ovo je strašno što se dešava, osuđen je jer je sudac prihvatio mišljenje jednog psihologa a ne drugog psihologa, kako neki sudac koji je studira prava može ocjenit jeli neki psiholog u pravu ili nije isto ko da ja sad idem ocjenit koji je od dva arhiteksta pravilno izračuno statiku zgrade.
Ima izjava i stajališta s kojima se ni ja ne slažem ali načelno govori istinu i argumentirano prokazuje cijeli sustav koji je neodrživo uređen sa ciljem manipulacije i eksploatacije ljudi i naroda itd.. manje više govori o poznatim teorijama zavjere koje više nisu samo teorije nego se konkretno i u praksi dokazuju. Tako da bi ovo "lik lupeta gluposti" trebalo i argumentirati i objasnit na koje se to gluposti misli.. ali zapravo, za ovu temu je to čak sve nebitno i nebi ulazio u detalje slaganja ili ne slaganja s njegovim stajalištima.

Pitanje i problematika ove teme je ono koje sam i postavio: zašto je čovjek zatvoren??

Hvala na tom odgovoru.. tu se slažem s tobom. Kako to može tako lagano proći..??



Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Očito smo zaboravili da smo nekad živjeli u komunizmu, u kojem se zbog vica moglo svršiti u zatvoru.

Ova današnja vlast s pravom nosi naziv strahovlada, neznaš jeli nas više teroriziraju ideologijom ili haračima!!!!!
Ovo više nije zezancija, ovo nije verbalno maltretiranje i pravljenje budalama ljude u smislu provokacija na način nametanja nekakvih izopačenih svjetonazora i sl. pa čak i krađe materijalnih dobara itd.. što spominješ, tj. sve što je već odavno na snazi. Ovo je sada konkretno otimanje/krađa čovjeka, živog ljudskog bića, uz pokušaj lobotomije - brisanje uma, pravljenje zombija od zdravog čovjeka jer im se ne sviđa ono što priča?!?!

Ja nemogu zamislit perfidniju, bezobrazniju, bolesniju akciju: oteti čovjeka ----> zatvoriti ga -----> dodati laži o njemu ----> držati ga zatvorenog i trovat drogama sa ciljem ispiranja mozga kako više nebi bio prijetnja jer nekome ne odgovara ono što priča?!

Jel se to događa ili sam i ja lud, možda sam nešto previdio??

Kako takvu akciju nazvati??
Wild_East_ is offline  
Old 27.12.2013., 20:11   #9
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
vrlo opasan luđak, nešto nalik hitlera dok je još živil u austriji gdje ga nikto nije shvaćal ozbiljno...
tom tipu definitvno nije mjesto na slobodi, njemu je mjesto zatvor ili ludara
Baš nalik Hitler kažeš ha? Argumentiraj, zašto je luđak i kako i zašto je opasan?

Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Aha, to je onaj šizofreničar koji je završio u Vrapču? Pa valjda je jasno zašto je tamo. Da nije završio u ludnici bio bi u zatvoru jer je prijetio smrću ministrima i drugim "veleizdajnicima".
Otkud ti da je šizofreničar? Zato što je netko tako rekao, ti svima i svakome vjeruješ?

Nije jasno, argumentiraj zašto je tamo.

Za prijetnje smrću nije propisana kazna mjesecima biti prisilno liječen - drogiran, nego postoji jasno definirana kazna u kaznenom zakonu.. i drugi su prijetili političarima smrću pa se ne nalaze zatvoreni pod prisilnim trovanjem nepotrebnim medikamentima.
Wild_East_ is offline  
Old 27.12.2013., 20:17   #10
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Ovo je po meni stvarno priča iz zone sumraka.
Francišković je tipičan (ultra)desničarski bukač-političar, lajavac, gotovo estradni lik, samo bez veće popularnosti, ništa opasniji od - recimo - Thompsona. Ili Predraga Raosa ili Mladena Schwartza. Možda je samo nešto veći, mlađi i djeluje onako opasnije, jače.
Očito im je zbog nečega poseban.

Jer Thompson, Raos ili Schwartz nisu zatvoreni i "liječeni" za razliku od njega a neki imaju i višestruko brutalnije i opasnije ideje od njega.

Dakle drugačiji je od nabrojanih, spomenio si par mogućih razloga, fizički jači i sposobniji, daje opasniji dojam itd.. Je li to sve ili postoji više razlika i razloga?


Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Na fejs profilu - pazi sad - ministra unutrašnjih poslova, MUP-a, ono, kužiš, policije cijele Hrvatske, on nešto opsuje ministru, priprijeti mu, onda ovaj njemu uzvrati kao zadnji prostak iz neke špelunke... Koji je to uopće nivo? I onda - jer se ipak radi o ministru policije - biva strpan u ludaru bez prava žalbe. Pa kojega isusa min. policije uopće radi na fejsu?? Ubija si vrijeme tamo od dosade između dva hapšanja kokošara koji provaljuju u kiosk i kradu cigarete? Šibicari? Prodaje dosjetke? I ova psihijatrija je sva za popizditi, netransparentno do zla boga.
Tako je.

O čemu se tu radi, jel ovo tako lako moguće? Gdje su odgovori?

Ja sam ovu temu otvorio iz razloga jer ovo nije kako sam već gore spomenio neka zezancija - nepravde na milijun malih primjera s kojima se svakodnevno susrećemo u životu i sl.

Koliko god ljudi u Hrvatskoj bili ponižavani, ugnjetavani, opljačkani, prevareni itd... mi skoro svi ipak danas sjedimo u toplini svoga doma (većina) i bar fizički slobodni, a ovaj čovjek... znači ljudsko biće kao ja, ti, mi svi skupa... je otet, zatvoren, trovan jer je govorio nešto što se nekome nije svidjelo. Alo!!!

Ako se tako šta moglo njemu dogoditi, sutra se može dogoditi isto bilo kome od nas.

Na osnovu čega i iz kojih razloga je Marko Francišković u situaciji u kojoj je???
Wild_East_ is offline  
Old 27.12.2013., 20:52   #11
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
vrlo opasan luđak, nešto nalik hitlera dok je još živil u austriji gdje ga nikto nije shvaćal ozbiljno...
tom tipu definitvno nije mjesto na slobodi, njemu je mjesto zatvor ili ludara
Misliš da u Austriji i Njemačkoj ne bi živio kao slobodan čovjek?
Bjorn Asbjorn is offline  
Old 27.12.2013., 21:27   #12
Quote:
Bjorn Asbjorn kaže: Pogledaj post
Misliš da u Austriji i Njemačkoj ne bi živio kao slobodan čovjek?
za njemačku neznam ali za austriju (tu sam preko 40 godina) ti mogu objasniti proceduru
nakon pregleda svih snimka na youtube (pogledal sam samo nekoliko) se jasno vidi: nakon prijetnje smrti, prozivanje političara, vulgarno vrijeđanje, hrpe laži i paranoje u nedogled tip bi završil pred sudom i nakon vještačenja u ludari, onda svake 2 godine kontrola ako se je opametil, ako ne onda opet u đir
takvih luđaka su ludare pune u austriji

još nešto, vidim da se ovdje često citra "dnevno.hr"
takvo fašističko smeće bi ovdje policija najkasnije za 3-4 dana eliminirala
DrSigmundFreud is offline  
Old 27.12.2013., 22:07   #13
Ponosan na cenzuru i državnu kontrolu medija, te prisilno gašenje neistomišljenika - tvoj zemljak Adolf bi se ponosio s tobom

"Fašizam" ugasiti fašizmom
satnik is offline  
Old 28.12.2013., 00:17   #14
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post

Trebao si staviti malo više uskličnika na kraju rečenice, ovako ti argument ne stoji.
A koji argument ti treba, političke protivnike zatvarati u ludnice, a djeci uvoditi ekstremni spolni odgoj.

Tko što je već netko napisao, nedao Bog, da ovoj strahovladi krene gospodarstvo (makar je to nemoguća misija), jer bi nas ideološki terorizirala svaki dan sve više.

Kad se sintetizira europski liberalizam (pun svakakavih seksualnih ekstrema) i dobro uvježbani udbaši, ima da zgaze Hrvatsku.

Nije slučajno da su udarili na TV, školstvo i na Crkva, ali Crkva je malo tvrđi igrač, nego su mislili, lako je s prodanim dušama u HDZ-eu i razmrvljanim pravašima koji imaju 10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000 pravaških stranaka!

Nema Markićke u anketama slučajno valjda
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 28.12.2013., 00:20   #15
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
za njemačku neznam ali za austriju (tu sam preko 40 godina) ti mogu objasniti proceduru
nakon pregleda svih snimka na youtube (pogledal sam samo nekoliko) se jasno vidi: nakon prijetnje smrti, prozivanje političara, vulgarno vrijeđanje, hrpe laži i paranoje u nedogled tip bi završil pred sudom i nakon vještačenja u ludari, onda svake 2 godine kontrola ako se je opametil, ako ne onda opet u đir
takvih luđaka su ludare pune u austriji

još nešto, vidim da se ovdje često citra "dnevno.hr"
takvo fašističko smeće bi ovdje policija najkasnije za 3-4 dana eliminirala
Vjerojatno ne bi stavili nekog pacijenta zrelog za ludnicu za ministra športa, pardon sporta

(svaka sličnost sa stvarnim osobama je nenamjerna!)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 28.12.2013., 00:31   #16
Francišković je živa antireklama za ono što se naziva teorijom urote i zbog takvih tipova kao on, gubi se kredibilitet i za one stvari koje točno kaže. Nepotrebno je zastranio u politiku i desničarenje.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 28.12.2013., 00:58   #17
Quote:
Wild_East_ kaže: Pogledaj post
Otkud ti da je šizofreničar? Zato što je netko tako rekao, ti svima i svakome vjeruješ?

Nije jasno, argumentiraj zašto je tamo.
Jer su doktori rekli, na osnovu medicinskih dokaza, da je šizofreničar. Što se bolesti tiče, više vjerujem psihijatrima nego kvazi-novinarima sa zavjeraških portala.

Quote:
pukovnikz kaže:
A koji argument ti treba, političke protivnike zatvarati u ludnice, a djeci uvoditi ekstremni spolni odgoj.
Trebao bi mi neki argument po kojem je vrli Francisković bio prijetnja sistemu, a ne obični šizofrenik s malo više istupa u javnosti.

"Ekstremni spolni odgoj"

Quote:
Kad se sintetizira europski liberalizam (pun svakakavih seksualnih ekstrema) i dobro uvježbani udbaši, ima da zgaze Hrvatsku.
Koliko ti ničim potkrijepljenih teorija zavjere uspiješ strpati u jedan post...

Quote:
Nije slučajno da su udarili na TV, školstvo i na Crkva, ali Crkva je malo tvrđi igrač, nego su mislili, lako je s prodanim dušama u HDZ-eu i razmrvljanim pravašima koji imaju 10000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000 pravaških stranaka!
DA, europski komunjaro-srbo-liberali žele uništiti tradicionalne hrvatske vrijednosti jer znaju da neće moći prizvati sotonu dok je ijedan pravi Hrvat-katolik na slobodi.

DA, londonska masonska loža ti želi oteti dijete i dati ga crnim gej imigrantima iz Albanije kao seksualnog roba.

DA, komunistički fašisti i četnici cijelog svijeta pod krinkom antifašizma i zdravstvenog odgoja žele dovesti Gulage u tvoje susjedstvo.

DA, Francišković je odveden u ludaru jer je oko sebe okupio narodne mase i planirao ih povesti u ustanak protiv pedero-udbaške vlasti!

Kako vam ne dosade te zavjere?
__________________
Eure Ordnung ist auf Sand gebaut.
zami98 is offline  
Old 28.12.2013., 04:49   #18
Quote:
zami98 kaže: Pogledaj post
Jer su doktori rekli, na osnovu medicinskih dokaza, da je šizofreničar. Što se bolesti tiče, više vjerujem psihijatrima nego kvazi-novinarima sa zavjeraških portala.


Trebao bi mi neki argument po kojem je vrli Francisković bio prijetnja sistemu, a ne obični šizofrenik s malo više istupa u javnosti.

"Ekstremni spolni odgoj"


Koliko ti ničim potkrijepljenih teorija zavjere uspiješ strpati u jedan post...


DA, europski komunjaro-srbo-liberali žele uništiti tradicionalne hrvatske vrijednosti jer znaju da neće moći prizvati sotonu dok je ijedan pravi Hrvat-katolik na slobodi.

DA, londonska masonska loža ti želi oteti dijete i dati ga crnim gej imigrantima iz Albanije kao seksualnog roba.

DA, komunistički fašisti i četnici cijelog svijeta pod krinkom antifašizma i zdravstvenog odgoja žele dovesti Gulage u tvoje susjedstvo.

DA, Francišković je odveden u ludaru jer je oko sebe okupio narodne mase i planirao ih povesti u ustanak protiv pedero-udbaške vlasti!

Kako vam ne dosade te zavjere?
Kakav argument, nevin čovjek na prisilnom liječenju, to je staljinizam!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Old 28.12.2013., 09:39   #19
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kakav argument, nevin čovjek na prisilnom liječenju, to je staljinizam!
Da, samo što su staljinisti micali ljude koji su bili prijetnja njihovom društvenom poretku. Kakva je prijetnja Francišković? Taj ne može skupiti ni šačicu glasova. Ja da sam na mjestu onih koji se boje onoga o čemu on govori, namjerno bi ga stavljao što više na TV jer svojim riječnikom i nastupom, ide u njihovu korist.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 28.12.2013., 09:47   #20
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post

još nešto, vidim da se ovdje često citra "dnevno.hr"
takvo fašističko smeće bi ovdje policija najkasnije za 3-4 dana eliminirala
Isto tako i komunističko smeće zvano jutarnji,pa index.hr i HTV
Sudac nije psihijatar pa da može odlučiti komew će vjerovati. Ako postoje dva kontradiktorna mišljenja,trebalo jher čovjeka pustiti na slobodu ili i Ostojića također hospitalizirati. Ostojićevi komentari nisu bili ništa manje shizofreni.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.