Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 14:08   #181
Trajanje punomoći - HELP

Imam jedan jako važan upit u vezi trajanja punomoći.
Naime sklopila sam ugovor o najmu stana kod javnog bilježnika na neodređeno s opunomoćenikom. Sada me taj isti opunomoćenik želi da napustim stan. Zanima me da li on to može bez suglasnosti vlasnika stana. U punomoći nije navedeno koliko traje punomoć.

U punomoći piše ovako:

Podaci vlasnika stana...itd
Punomoć
kojom ovlašćujem da me opunomoćenik XY zastupa i da u moje i me i moj račun može poduzimati sve potrebne radnje za iznajmljivanje stana kojega sam vlasnik, a koji se nalazi na adresi XY1

(Za taj prvi dio mi je rečeno od strane Javnog bilježnika da vrijedi samo godinu danna)


Drugi dio:
Opunomoćenik je u ovom postupku ovlašten radi zaštite mojih prava i interesa poduzimati sve potrebne radnje, potpisivati sve potrebne isprave, te me zastupati kod MUP-a, javnog bilježnika, porezne uprave, ovlašten je sklapati ugovore (najmu, zakupu), te anexe ugovora, vršiti naplatu i isplatu troškova, prijave i odjave, te me zastupati pred svim nadležnim tijelima, te pravnim i fiz.osobama za navedeni iznajmljivanje.

Punomoć je sklopljena 2013.god
rokica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 09:37   #182
Molim informaciju, gdje bi se mogle pročitati odredbe oko sadržaja punomoći za zasnivanje zaloga?
Konkretno, zanima me gdje piše (ako piše) da je potrebno u punomoći odrediti visinu do koje se može zasnovati zalog?

Hvala!
PDEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:58   #183
PUNOMOĆ

Molim vas koji su to radili ili znaju nemam novca za odvjetnika , koju vrstu punomoći napraviti da bude pravovaljana sa dva brata i majkom koji su bolesni i nisu u stanju doći upisati svoje suvlasništvo na stanu u gruntovnici jer stan nije upisan u ZK kao naše vlasništvo nego se vodi kao vankjižno društveno vlasništvo i prilikom potpisivanja kupoprodajnog ugovora kod prodaje tog istog stana.Dakle trebam njihovu punomoć za zastupanje u gruntovnici i prilikom prodaje stana tj.ovjere kupoprodajnog ugovora ,da li su te te dvije pravne radnje moguće sa jednom vrstom punomoći i kojom.
Pretpostavljam laički da ću morati sa svakim od njih posebno raditi punomoć i ovjeravati te punomoći kod javnog bilježnika sa njegovim odlaskom na teren kod njih.
Molim za točan odgovor jer mi je izuzetno hitno zbog upisa i prodaje stana.
__________________
Mlajo
mlajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 20:34   #184
Pomoć - punomoć

Pozdrav,

molio bih vas pomoć, htio bih napraviti punomoć s kojom ovlaštćujem osobu da može obavljati sve poslove umjesto mene dok sam na putu.

Uglavnom da može obavljati sve vezano uz nekretninu, ako bude slučajno kakvih drugih pravnih poslova,i isto tako sve poslove uz tvrtku koju posjedujem.

kako najbolje to napraviti ?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 10:54   #185
http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=7498
https://www.doc.hr/specijalna-punomo...pcima-s60.html
http://limun.hr/main.aspx?id=237172
http://bs.scribd.com/doc/76928183/pu...obrazac#scribd
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:15   #186
Može li mi netko pomoći vezano za dobivanje punomoći...naime, majka je imala moždani udar i ne može govoriti, čitati niti se potpisati. Razumije što joj se kaže ali ne može reći što misli osim da i ne.
Na koji način i što trebam napraviti da dobijem njenu punomoć kako bi mogla pokrenuti postupak za naknadu štete od osiguranja (ima ozljede od prometne nesreće).
Savjetovala sam se s odvjetnikom koji mi kaže da je najednostavniji način da njemu mama da punomoć otiskom prsta, a ja dam izjavu kojom preuzimam odgovornost za sve radnje tj on dalje sve o postupku odštete i nagodbi dogovara sa mnom.
Zanima me je li to stvarno najbolji način na koji ju mogu zastupati.

Hvala vam na odgovorima.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:14   #187
Imamo situaciju, gdje smo kao kupci nekretnine, koju kupujemo preko opunomoćenika, saznali da punomoć nije potpuna (potrebna je specijalna punomoć kako bi se banka mogla uknjižiti) i da treba napraviti novu.

Vlasnik stana je pomorac i nisam sigurna koliko može otići do nekog konzulata da bi tamo potpisao specijalnu punomoć.

Ne znam što da radimo?
Nitko nas na to nije upozorio, niti njega. (Javi bilježnik gdje se sklapala prva punomoć, agentica za prodaju nekretnina, referentica u banci,..)
Tek sad kad je pratkički bila dogovorena solemnizacija ugovora nam se javila Pravna služba banke s tom informacijom.
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 18:19   #188
pomoć....naime mama je u bolnici ,operacija i tak,kako može dati meni punomoć u banci za njen račun da mogu podići novac da joj mogu platiti režije i ostalo što je potrebno?
Neće biti pokretna duže vremena , znači biti će u bolnici smještena i trebalo bi to tamo obaviti???
crovlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:45   #189
Question kako dati nekom punomoć ako više nisi u Hrvatskoj

naravno da sam otišla iz Hrvatske u Švicarsku i zaboravila nekome dati punomoć da npr. u pošti digne ako nešto dođe što se treba preuzeti osobno.
i sad je nešto došlo iz porezne. malo sam švrljala po stranici porezne uprave i po e-građaninu i koliko shvaćam iz jopdd obrasca kojeg vidim online, zapravo sam prošle godine uplatila previše poreza u Hrvatskoj (na kraju jopdd obrasca piše da je iznos za isplatu 70,00 kn).

da li ja mogu nekako elektronski dati nekome punomoć u Hrvatskoj?
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:49   #190
Elektronski ne možeš.

Vjerojatno možeš otići kod bilježnika u Švicarskoj (ili koja je već slična služba za takvo nešto kod njih) i ovjeriti kod njega punomoć, pa poslati u Hrvatsku, ali to će te čak i ako te ne bude tražio prijevod koštati jedno 30 puta više od tih 70 kn.

Jebo 70 kn, kaj ti je, pa kome bi se dalo za to zajebavati? Kad dođeš sljedeći put ovamo, onda to riješi.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:52   #191
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Jebo 70 kn, kaj ti je, pa kome bi se dalo za to zajebavati? Kad dođeš sljedeći put ovamo, onda to riješi.
pa ne znam da li je to to. to je samo moja pretpostavka na temelju moje "istrage" a budući da pošta ne želi reći niti od koga je pismo (nego sam ja po poštanskom broju 10020 zaključila da je to porezna u utrinama ), ne bih htjela da je nešto suprotno, da moram platiti a mene nema pa mi još sjednu s ovrhom i ko zna čim drugim.

a tih 70,00 kn bih tak i tak ostavila onom tko bi to pokupio....
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:52   #192
Mislim da elektronski nece ici. Moras otici u hrvatsko veleposlanstvo/konzulat/ambasadu i tamo ovjeriti punomoc za konkretnu stvar (podizanje poste). Naravno da to kosta 10-20 eura koje ces uplati u banci u korist racuna RH. I onda punomoc posaljes posto ili pismo busom u Hrvatsku
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 09:41   #193
Poštovanje,

ako može odgovor:

Nije dovoljna potvrda, već mora biti specijalna punomoć ako prodavatelj ovlašti drugu osobu za potpis ugovora o prodaji stana?
Jer to sve ide preko agencije, ali dobio sam samo potvrdu da prodavatelj opunomoći drugu osobu... a ne specijalnu punomoć?!

Ok, ipak treba, ipak su poslali i to.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2020., 09:13   #194
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

ako može odgovor:

Nije dovoljna potvrda, već mora biti specijalna punomoć ako prodavatelj ovlašti drugu osobu za potpis ugovora o prodaji stana?
Jer to sve ide preko agencije, ali dobio sam samo potvrdu da prodavatelj opunomoći drugu osobu... a ne specijalnu punomoć?!

Ok, ipak treba, ipak su poslali i to.
Specijalna punomoć i to s ovjerom potpisa kod javnog bilježnika
Mef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2020., 18:00   #195
najam stana - punomoc

help

izdala sam punomoc da osoba moze u moje ime izdavati stan.
nisam napisala nikakvo vremensko ogranicenje.

ne mogu pronaci nikakav zakon na tu temu, ali netko joj je spomenuo da takva punomoc traje godinu dana.

je li to tocno?
i je li ikako moguce napraviti ovakvu punomoc da bude trajna ili barem sto dulja ili je stvarno treba svake godine obnavljati (zivim u inozemstvu)??

help pls
__________________
Mojot svet se osum noti
Edna duša balkanska
nevermind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2020., 08:40   #196
Bok,

mora li pumomoć biti ovjerena od javnog bilježnika?

drugo; da li postoji određena forma za davanje punomoći kod tehničkih poslova, firma ta i ta daje punomoć toj i toj firmi za obavljanje određenih tehničkih radova?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2022., 19:56   #197
Pozdrav, da li moraju obje strane biti prisutne kod javnog bilježnika prilikom ovjeravanja punomoći, ili može biti samo strana koja daje punomoć?

Radi se o prodaji kuće koja ima više vlasnika (brat i dvije sestre), vlasnik je na Korčuli (kao i nekretnina), jedna od vlasnica u Zagrebu, druga u Vinkovcima tj. nekom mjestu pored Vinkovaca. Da li mogu vlasnice otići do javnog bilježnika i ovjeriti punomoć bratu za prodaju kuće, ili brat mora biti prisutan u Zagrebu i Vinkovcima?
Frank Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2022., 00:00   #198
Quote:
Frank Knight kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li moraju obje strane biti prisutne kod javnog bilježnika prilikom ovjeravanja punomoći, ili može biti samo strana koja daje punomoć?

Radi se o prodaji kuće koja ima više vlasnika (brat i dvije sestre), vlasnik je na Korčuli (kao i nekretnina), jedna od vlasnica u Zagrebu, druga u Vinkovcima tj. nekom mjestu pored Vinkovaca. Da li mogu vlasnice otići do javnog bilježnika i ovjeriti punomoć bratu za prodaju kuće, ili brat mora biti prisutan u Zagrebu i Vinkovcima?
Davanje punomoći je jednostrani pravni posao, samo onaj koji daje punomoć ju i ovjerava i samo on mora biti prisutan u bilježnika. Opunomoćenik ne mora prihvatiti tu punomoc pisano, prihvaća ju korištenjem za svrhu za koju je izdana.
L_U_D_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2022., 12:46   #199
Quote:
L_U_D_A kaže: Pogledaj post
Davanje punomoći je jednostrani pravni posao, samo onaj koji daje punomoć ju i ovjerava i samo on mora biti prisutan u bilježnika. Opunomoćenik ne mora prihvatiti tu punomoc pisano, prihvaća ju korištenjem za svrhu za koju je izdana.
Da, tako je, jutros mi je potvrdio odvjetnik i javni bilježnik.
Frank Knight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.