Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2005., 09:50   #1
Exclamation Pristojno umoljavam ili....

...da se prestane druge etiketirati idiotima, kretenima ili cak fasistima.

Prepirke i neslaganja su normalne pojave, ali sve ima svojih granica.

Ako pocnemo banirati, sto je zaista rijetkost na SoN-u, to ce biti zaista rigorozno.
BladeRunner is offline  
Old 14.02.2005., 13:46   #2
Kolega replikant i ja u ime slobode govora svašta dopuštamo ovdje, ali, kao što je i sam naglasio - sve ima svoje granice.

Dajte ljudi, pobogu, pa niste na Politici
Potala is offline  
Old 22.02.2005., 11:51   #3
ovo je jedan od rijetko kvalitetnih podforuma ovdje.
 
Old 25.02.2005., 03:23   #4
Malo sale je bilo u duhu tolerancije na SoN-u. Lijepo smo se nasalili, ispodvaljivali jedni drugima, a sada opet nazad na posao.

Nikome se nece tolerirati da vrijedja bilo koga, kao na primjer zadnji post koji je bio pobrisan sa jedne od Phylovih tema.

Idemo samo tako dalje, pa ce brisanje prijeci u ban. To vrijedi za svakoga bez iznimke. Kome se ne svidja ovdje ima druge podforume pa neka tamo soli pamet drugima.
BladeRunner is offline  
Old 24.03.2005., 19:17   #5
Re: Pristojno umoljavam ili....

Quote:
BladeRunner kaže:
...da se prestane druge etiketirati idiotima, kretenima ili cak fasistima.

Prepirke i neslaganja su normalne pojave, ali sve ima svojih granica.

Ako pocnemo banirati, sto je zaista rijetkost na SoN-u, to ce biti zaista rigorozno.
Oprosti, ali nalazim da osobu koja se pohvalno izrazava o fasistima i fasizmu nije nimalo neprimjereno nazvati fasistom. Ti mozda smatras drugacije?

I zasto nisi spomenuo rijec "debil" ili "debilizam"? Meni je sasvim ocito na kojoj si ti strani. Ako se one koji se zalazu za eticki tretman takozvanih zivotinja nazove debilima (i to bez ikakvih argumenata), to prolazi bez ikakvih problema. Ali ako oni reagiraju na to i uzvrate istom mjerom, prijeti im se iskljucenjem.

Nadalje, zar nije primjereno nazvati idiotskom izjavom onu koja tvrdi da Banac ili Viskovic mogu dokazati svoju vjerodostojnost jedino tako da zrtvuju svoj (nistavni!!) zivot za hranu tigrovima? Ja i dalje stojim iza toga. Ne bi li bilo primjerenije iskljuciti one koji se razbacuju takvim ultraglupim izjavama, ili ih barem upozoriti?

Slijedece, u opisu ovog podforuma pise, "za one koji stuju prirodu...". ??? Kakve to ima veze sa stvarnoscu? Na ovom forumu glavnu rijec vode oni koji ne samo da ne vole i ne stuju prirodu vec pokusavaju soliti pamet drugima da nikakvi ekoloski problemi ne postoje, da su ekologisti budale itd. I pusta ih se bez da im se kaze ijedna rijec. Kao da ne postoji tisuce drugih mjesta gdje takvi mogu baljezgati po miloj volji, pa to moraju raditi jos i ovdje.
__________________
We are the Regressive Left. We hate misogyny, homophobia & other bigotry. Unless you're non-white of course. Yes, we're that patronising. -- Richard Dawkins
child in time is offline  
Old 24.03.2005., 20:26   #6
Quote:
BladeRunner kaže:
Malo sale je bilo u duhu tolerancije na SoN-u. Lijepo smo se nasalili, ispodvaljivali jedni drugima, a sada opet nazad na posao.

Nikome se nece tolerirati da vrijedja bilo koga, kao na primjer zadnji post koji je bio pobrisan sa jedne od Phylovih tema.

Idemo samo tako dalje, pa ce brisanje prijeci u ban. To vrijedi za svakoga bez iznimke. Kome se ne svidja ovdje ima druge podforume pa neka tamo soli pamet drugima.
Kad bi zaista bilo tako, mislim da bi jako malo postova ovdje proslo. Sto na primjer reci o poruci individue poznate kao Lucy Fair (Lucifer - primjeren nadimak), kad zivote profesora Banca i Viskovica naziva nistavnim? Nije li to uvreda? Sto reci o tome kad Petera Singera, koji je takodjer sveucilisni profesor i jedan od najutjecajnijih filozofa danasnjice, naziva "mizantropskom gnjusobom"? Nije li i to uvreda? Nije li to uvreda tim ljudima, ali i svima onima koji ih cijene, kao sto sam recimo ja? I sve to, sto je *najvaznije*, da pritom nije dan nijedan jedini argument zbog cega bi to bilo tako.

Na kraju, nije li uvreda kad se moraju slusati opravdanja i zagovaranja najvecih mogucih okrutnosti, a sve to treba promatrati valjda s osmijehom, i moras takve pojedince tretirati pazeci da im ne padne dlaka s glave. Jer sto god oni rekli, kako god bili okrutni, kakve god zlocine zagovarali i opravdavali, ti si taj koji je zapravo negativac, ti si zlocinac, ako se samo usudis reci im ono sto zasluzuju.
__________________
We are the Regressive Left. We hate misogyny, homophobia & other bigotry. Unless you're non-white of course. Yes, we're that patronising. -- Richard Dawkins
child in time is offline  
Old 24.03.2005., 20:32   #7
Quote:
Potala kaže:
Kolega replikant i ja u ime slobode govora svašta dopuštamo ovdje, ali, kao što je i sam naglasio - sve ima svoje granice.

Dajte ljudi, pobogu, pa niste na Politici
Da, Potala, cak i u sigu imas izjavu koja druge naziva debilima. Time vjerojatno kao moderator pokazujes drugima pravi put.

Kad god sam druge nazvao idiotima, imao sam *jako* dobre razloge za to., i stojim iza onog sto sam rekao.
__________________
We are the Regressive Left. We hate misogyny, homophobia & other bigotry. Unless you're non-white of course. Yes, we're that patronising. -- Richard Dawkins
child in time is offline  
Old 24.03.2005., 20:33   #8
A da ti ovo ostavis za Politiku? Na ovom podforumu ipak zelimo zadrzati nesto kvalitetniji nivo medjusobne komunikacije, nego tamo.
BladeRunner is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.