Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 15:39   #1341
Imam ja 2 prijatelja koji mogu svjedočiti ovome što je Enyovac spomenuo, mislim da je to stvar u većini zagrebačkih ortodonta, imaju velik broj klijenata stoga prioritet stavljaju na one koji još uvijek nisu platili.
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:58   #1342
Šta je tek onda s nama koji smo platili odmah sve u komadu
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:57   #1343
Mislim da to nije pravilo da im ponestane kulture i poštovanja kad im uplatiš cijelu svotu već da pojedine ordinacije neprofesionalno obavljaju svoju djelatnost.
Svakako bi ih povukla za rukav da nanjušim takvo ponašanje i tražila uslugu koju sam poprilično skupocjeno platila.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:07   #1344
Jel netko ima onaj six month smiles aparatić koji navodno ravna zube unutar 6 mjeseci? Cijena je za obje čeljusti 15 tisuća kn.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:10   #1345
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Jel netko ima onaj six month smiles aparatić koji navodno ravna zube unutar 6 mjeseci? Cijena je za obje čeljusti 15 tisuća kn.
never heard of it, sumnjam da tako brzo sve popravi.
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:13   #1346
Ravna pod uvjetom da nema velikih deformacija. S tim da sam osobno čula da je cijena viša od 15tisućica.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:17   #1347
Da, kao i onaj invisalign. To izravna manje nepravilnosti i dobro dođe ljudima koji zbog posla trebaju takav aparatic. Tipa glumci. Ja sam guglala sve i svasta i bome taj invisalign ide i po 20 000kn
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 14:14   #1348
Imate preporuku gdje je u zg cjenovno najpovoljnije (uz kvalitetu) staviti fiksni aparatić? Razmišljam već dugo o tome.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 18:13   #1349
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Imate preporuku gdje je u zg cjenovno najpovoljnije (uz kvalitetu) staviti fiksni aparatić? Razmišljam već dugo o tome.
Ovdje imaš za to.
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:18   #1350
Fala. Al tamo svi samo pitaju, a nitko ne odgovara pa ipak smatram da sam na prikladnijem mjestu postavila pitanje
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:41   #1351
Gdje bih u Zagrebu mogla napraviti novi retainer? Moj je zabunom završio u smeću...

I zanima me jel ima retainer ikakav utjecaj na kvarenje zubi?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:37   #1352
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Jel netko ima onaj six month smiles aparatić koji navodno ravna zube unutar 6 mjeseci? Cijena je za obje čeljusti 15 tisuća kn.
Imate njihovu stranicu na fb: Six month smiles Hrvatska.. I ispod u postu komentar jednog Zg ortodonta cini mi se koji glasi: probaj pa se vidimo kad ne budes zadovoljna.

Meni preksutra kontrola. Bas se veselim da malo promijenim boju gumica.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:28   #1353
Pametna jela kokice (iako sam ih vec i prije jela :/) i uspjela mi se savit zica izmedju sestice i sedmice dolje (vjerojatno je dio izasao iz bravice) i vec osjecam napetost u zubima... kako mi je ortodontica u Zg, a ja sam u Ri... zanima me ako bi mogla to rjesit kod nekog ortodonta u Rijeci i koliko bi mi to naplatio??
Ili ako bi ja to mogla nekako rjesit
Odnosno ako mi tako ostane do sljedece kontrole, hoce li se poremetiti raspored zubi

Zadnje uređivanje kj1504 : 10.09.2017. at 23:45.
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:04   #1354
Mislis savio ti se samo kraj zice ili imas bravicu i na sedmici?
Meni je na kraju iza sestice bilo izvirilo 3-4 mm zice i ortodont mi je rekao nek sama odrezem noktaricom ili klijestima ako mi smeta..i da ne utjece na proces.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 01:22   #1355
Quote:
Piccola bambina kaže: Pogledaj post
Mislis savio ti se samo kraj zice ili imas bravicu i na sedmici?
Meni je na kraju iza sestice bilo izvirilo 3-4 mm zice i ortodont mi je rekao nek sama odrezem noktaricom ili klijestima ako mi smeta..i da ne utjece na proces.
Da i na sedmici imam bravicu
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 09:06   #1356
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Gdje bih u Zagrebu mogla napraviti novi retainer? Moj je zabunom završio u smeću...

I zanima me jel ima retainer ikakav utjecaj na kvarenje zubi?
Retainer bi mogao imati utjecaja pod uvjetom da ne čistiš dobro zube, odnosno ukoliko ti hrana ostaje u međuprostorima i onda staviš retainer jer pretpostavljam da se procesi malo brže odvijaju u zatvorenim uvjetima. Ukoliko ti je higijena ok, naravno da retainer ne čini karijese sam po sebi.


Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Pametna jela kokice (iako sam ih vec i prije jela :/) i uspjela mi se savit zica izmedju sestice i sedmice dolje (vjerojatno je dio izasao iz bravice) i vec osjecam napetost u zubima... kako mi je ortodontica u Zg, a ja sam u Ri... zanima me ako bi mogla to rjesit kod nekog ortodonta u Rijeci i koliko bi mi to naplatio??
Ili ako bi ja to mogla nekako rjesit
Odnosno ako mi tako ostane do sljedece kontrole, hoce li se poremetiti raspored zubi
Probaj nazvati ili mailati ordinaciju dr. Srđana Marelića pa ga pitaj koliko bi ti naplatio. Imaš na njihovoj stranici kontakt, a zbilja brzo i ljubazno uvijek odgovaraju.
Ja sam presmotana da bih sama nešto dirala/rezala/popravljala.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:16   #1357
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Retainer bi mogao imati utjecaja pod uvjetom da ne čistiš dobro zube, odnosno ukoliko ti hrana ostaje u međuprostorima i onda staviš retainer jer pretpostavljam da se procesi malo brže odvijaju u zatvorenim uvjetima. Ukoliko ti je higijena ok, naravno da retainer ne čini karijese sam po sebi.
Pa rekla bih da mi je higijena ok, nemam kamenca, redovito perem i flosam, ali sam jako sklona karijesima. Hoću reć pretpostavljam da ako dobivam karijese i u uobičajenim uvjetima, s retainerom će to biti još gore.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:50   #1358
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Pametna jela kokice (iako sam ih vec i prije jela :/) i uspjela mi se savit zica izmedju sestice i sedmice dolje (vjerojatno je dio izasao iz bravice) i vec osjecam napetost u zubima... kako mi je ortodontica u Zg, a ja sam u Ri... zanima me ako bi mogla to rjesit kod nekog ortodonta u Rijeci i koliko bi mi to naplatio??
Ili ako bi ja to mogla nekako rjesit
Odnosno ako mi tako ostane do sljedece kontrole, hoce li se poremetiti raspored zubi
To se i meni par puta desilo na početku terapije kad sam imao tanku žicu
Možeš bez problema sama vratiti žicu u tubicu na sedmici
Uhvati ju prstima i malo cimaj, bude sama ponovno uskočila na mjesto
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:59   #1359
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Pametna jela kokice (iako sam ih vec i prije jela :/) i uspjela mi se savit zica izmedju sestice i sedmice dolje (vjerojatno je dio izasao iz bravice) i vec osjecam napetost u zubima... kako mi je ortodontica u Zg, a ja sam u Ri... zanima me ako bi mogla to rjesit kod nekog ortodonta u Rijeci i koliko bi mi to naplatio??
Ili ako bi ja to mogla nekako rjesit
Odnosno ako mi tako ostane do sljedece kontrole, hoce li se poremetiti raspored zubi
Da te pitam, jel imas donje osmice niknute?
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:13   #1360
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Jel netko ima onaj six month smiles aparatić koji navodno ravna zube unutar 6 mjeseci? Cijena je za obje čeljusti 15 tisuća kn.
"SMS" nije čarobna tehnika koja će izravnati sve anomalije za 6 mjeseci - radi se o praktički klasičnim bravicama koje se klasično postavljaju na zube (fiksni aparat), a rezultat ovisi o dobro postavljenoj dijagnozi (prethodno učinjena dijagnostika i analiza) i pravilnom vođenju terapije (zapravo kao i u svemu). Stvar je u tome da je sustav postao popularan jer ga prakticiraju i ne-ortodonti, uz "support" i planiranje od strane matične firme i njihovih specijalista (nije problem što doktor koji pruža finalnu uslugu nije ortodont ako je dovoljno educiran i ako zna svoja ograničenja i mogućnosti), pa je zato i cjenovno postao pristupačniji široj publici s manjim estetskim anomalijama fronte (morate imati na umu da su vani cijene klasične ortodoncije višestruko veće nego u HR i riječ je o terapiji nedostupnoj velikom broju ljudi). Da zaključim, ako je odabir slučaja dobar, završiti ćete ga za 6 mj, a ako nije, nećete
Spomenuti Invisalign (i ostali clear aligneri) s druge strane mogu zaista jako puno, od simple caseova 3-4 mj pa do kompleksnih anomalija od 2 god., no i to ovisi o educiranosti stomatologa i discipliniranosti pacijenta...
Dakle mogućnosti su danas brojnije nego ikad, samo se treba informirati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.