Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 15:24   #81
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema savjeta ili prijavljiješ kazneno djelo ili ne prijvljuješ.
http://www.dorh.hr/Default.aspx?sec=24
cekaj.. ali mup odgovara na pitanja, ako zelis prijaviti kazneno djelo a nisi siguran kome da se obratis,i gdje trebas ici da podneses prijavu, oni odgovaraju na upit i putem maila.
pa sam mislila da je bar tajnistvo u do zapravo tu za nekakva pitanja.
pa ne znam sad, ako na policiju ne moze, ja bi poslala mail dorhu. i onako oni odlucuju ako ce pokrenuti postupak ili odbaciti prijavu, zar ne ?
niptuck is offline  
Old 25.11.2015., 16:21   #82
aj nemoj trollati, dosta je trollova na forum.hr
Nakamai is offline  
Old 25.11.2015., 20:24   #83
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
cekaj.. ali mup odgovara na pitanja, ako zelis prijaviti kazneno djelo a nisi siguran kome da se obratis,i gdje trebas ici da podneses prijavu, oni odgovaraju na upit i putem maila.
pa sam mislila da je bar tajnistvo u do zapravo tu za nekakva pitanja.
pa ne znam sad, ako na policiju ne moze, ja bi poslala mail dorhu. i onako oni odlucuju ako ce pokrenuti postupak ili odbaciti prijavu, zar ne ?
Piše lijepo kako se dorh u prijavljuje djelo.prijaviš i čekaš da li prihvaćaju prijavu.u tajništvu sigurno neće odlučivat ima li elemenata kaznenog djela

Tko kaže da nije mogao prijavit policiji?Objašnjeno mu je kako a uopće ne treba sumnjat da onaj koji bude zaprimio prijavu neće tjerat dalje jer zašto da riskira posao radi dva zgubidana koje uopće i ne pozna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.11.2015., 21:47   #84
I opet ...
Ne treba nista prijavljivati,jer ce samo izgubit novac,zivce,mir,itd...
Nema nikakve sanse da ona dvojica nasilnika bilo kako najebu. Oni vec imaju pricu,dobro je netko vec rekao,i s lakocom mogu njega prijaviti za napad na sluzbenu osobu,verbalni,a kasnije i tjelesni

Oni mogu reci da su se branili
I kako da on dokaze suprotno?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 25.11.2015., 22:03   #85
Quote:
sauruss kaže: Pogledaj post

Za danas sam imao poziv u lokalnu policijsku postaju u svojstvu građanina, svjedoka da dam iskaz vezano za neki slučaj njihove unutarnje kontrole (istraživali su jednog kolegu zbog zlouporabe ovlasti pa sam pozvan kao svjedok da li imam šta za reći što bi pomoglo istrazi).
Uveden sam u prostoriju sa dva policajca u civilu koji su me počeli ispitivati. kada sam nakon nekog vremena rekao da nemam više ništa za dodati, počele su prijetnje i zastrašivanja, spominjalo se i moj posao i egzistencija..
Ovdje nešto debelo smrdi. Unutarnja je pod direktnim zapovjedništvom načelnika Uprave ili u većim Upravama sektora. Ona ne mlati.
Čovjek došao kao svjedok i iz čista mira dobio batine. Ma nemoj.
Jesu li ti uzimali izjavu na zapisnik ili su radili službenu zabilješku?
servantes is offline  
Old 25.11.2015., 23:26   #86
Quote:
GOONIS kaže: Pogledaj post
nekoliko godina poslje:

-uuuu čika Dimitrije pa šta ti se dogodilo?

-ma neka bitnga me pretukla sa čekićem od dvije kile

-bio je čekić od 5 kila

- gadan posao si imao čika Dimitrije, gadan.

- a jel znaš tko te je pretukao?

- ne znam

- pa ja čika Dimitrije
Drito to
Kežuala is offline  
Old 25.11.2015., 23:35   #87
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
s lakocom mogu njega prijaviti za napad na sluzbenu osobu,verbalni,a kasnije i tjelesni

Oni mogu reci da su se branili
I kako da on dokaze suprotno?
E ta priča ne prolazi,nema verbalnog napada nego samo vrijeđanje.A da su išli na to i na napad odmah bi se moralo saznat za to
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Jesu li ti uzimali izjavu na zapisnik ili su radili službenu zabilješku?
Nebitno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 25.11.2015., 23:36   #88
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
aj nemoj trollati, dosta je trollova na forum.hr
linkala bi sada tvoj upis ali je nazalost izbrisan. preboli

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Piše lijepo kako se dorh u prijavljuje djelo.prijaviš i čekaš da li prihvaćaju prijavu.u tajništvu sigurno neće odlučivat ima li elemenata kaznenog djela

Tko kaže da nije mogao prijavit policiji?Objašnjeno mu je kako a uopće ne treba sumnjat da onaj koji bude zaprimio prijavu neće tjerat dalje jer zašto da riskira posao radi dva zgubidana koje uopće i ne pozna.
pitam , tj mislila sam da se i njima moze obratiti za savjet. posto se mupu moze, . ja sam dobila odgovor na mail, nakon toga sam i prijavila kazneno djelo., osobno.

samo se informiram thx
niptuck is offline  
Old 25.11.2015., 23:51   #89
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Piše lijepo kako se dorh u prijavljuje djelo.prijaviš i čekaš da li prihvaćaju prijavu.u tajništvu sigurno neće odlučivat ima li elemenata kaznenog djela

Tko kaže da nije mogao prijavit policiji?Objašnjeno mu je kako a uopće ne treba sumnjat da onaj koji bude zaprimio prijavu neće tjerat dalje jer zašto da riskira posao radi dva zgubidana koje uopće i ne pozna.
Isto tako ima i pučkog pravobranitelja
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 26.11.2015., 07:06   #90
Koji će mu k...c pravobranitelj kad mu je tu objašnjeno šta da radi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 26.11.2015., 09:18   #91
Zar hitna ne prijavljuje ovakve stvari?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 26.11.2015., 09:46   #92
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ovdje nešto debelo smrdi. Unutarnja je pod direktnim zapovjedništvom načelnika Uprave ili u većim Upravama sektora. Ona ne mlati.
Čovjek došao kao svjedok i iz čista mira dobio batine. Ma nemoj.
Jesu li ti uzimali izjavu na zapisnik ili su radili službenu zabilješku?
Kada si na policiji moraš biti fin, nježan i krotak. A pogotovo ako se saslušanje događa van dometa javnosti.
To je moj otac dobro zapamtio !!
Vozio se on kao suvozač kada se jedno auto ispred njih nabilo u auto ispred.
Njegov je kolega jedva zakočio da se i on ne nabije u toga što se zabio u auto ispred. Neki pješak je neodgovorno prešao cestu pa je prvi u koloni naglo zakočio.
I došla policija i napravila uviđaj. I pita njih da kažu svoje viđenje situacije.
Vozač je rekao svoje, a moga oca pita policajac: "a sada vi gospodine koji ste suvozač recite vaše viđenje".
Moj otac voli malo filozofirati, a njemu ide na jetra riječ "suvozač". Jer riječ suvozač on smatra kao da se radi o kopilotu u avionu. Suvozač nema nikakve sa vožnjom auta i ne utječe na nju.
To je već bilo malo diglo tlak policajcu.
Onda je htio zapisati njegove podatke.
Otac je rekao ime i prezime.
Onda policajac pita: "ime oca" ?
A otac odgovori: "ako vam kažem ime oca, moram vam reći onda ime i Sina i Duha svetoga.

Na te riječi policajac izvuče pendrek i opali moga oca svojski po bedri. Tako da mu je ostala lijepa modrica.

Pa sada ti izvoli filozofirati o Ocu, Sinu i Duhu svetome
krena is online now  
Old 26.11.2015., 09:46   #93
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Isto tako ima i pučkog pravobranitelja
kako vi volite pričati bez veze...
pučki pravobrnitelj nastupa tek nakon što su iscrpljeni svi pravni putevi i institucije, dakle kad bi on redom prijavio mupu, dorhu, predao privatnu tužbu, a nijedna od tih se stvrai ne bi pokrenula
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 26.11.2015., 09:50   #94
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Zar hitna ne prijavljuje ovakve stvari?
Samo ako se radi o ozljedama koje nedvosmisleno upućuju na neko krivično djelo (rana od metka , noža, grube tučnajve............)
Ako se radi o modricama koje ne upućuju u ništa opasno ili sumnjivo, lječnika boli briga.
krena is online now  
Old 26.11.2015., 09:51   #95
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Kada si na policiji moraš biti fin, nježan i krotak. A pogotovo ako se saslušanje događa van dometa javnosti.
To je moj otac dobro zapamtio !!
Vozio se on kao suvozač kada se jedno auto ispred njih nabilo u auto ispred.
Njegov je kolega jedva zakočio da se i on ne nabije u toga što se zabio u auto ispred. Neki pješak je neodgovorno prešao cestu pa je prvi u koloni naglo zakočio.
I došla policija i napravila uviđaj. I pita njih da kažu svoje viđenje situacije.
Vozač je rekao svoje, a moga oca pita policajac: "a sada vi gospodine koji ste suvozač recite vaše viđenje".
Moj otac voli malo filozofirati, a njemu ide na jetra riječ "suvozač". Jer riječ suvozač on smatra kao da se radi o kopilotu u avionu. Suvozač nema nikakve sa vožnjom auta i ne utječe na nju.
To je već bilo malo diglo tlak policajcu.
Onda je htio zapisati njegove podatke.
Otac je rekao ime i prezime.
Onda policajac pita: "ime oca" ?
A otac odgovori: "ako vam kažem ime oca, moram vam reći onda ime i Sina i Duha svetoga.

Na te riječi policajac izvuče pendrek i opali moga oca svojski po bedri. Tako da mu je ostala lijepa modrica.

Pa sada ti izvoli filozofirati o Ocu, Sinu i Duhu svetome
i što je tu čudno?''
tvoj je stari išao podjebavati policajca koji je radio svoj posao
zamisli, tvom starom je išlo na k... što se, eto, policajac usudio nazvati ga službenim izrazom "suvozač", kako i treba i kako i stoji u svim pravnim i ostalim priručnicima
a uz to je odbio dati svoje podatke

ne opravdavam naikakvo nasilje, pogotovo ne tjelesno
ali ne opravdavam ni zajabavanje službene osobe koja samo radi svoj posao
što je tražio, dobio je
kraj
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 26.11.2015., 10:19   #96
i još, na znanje i ravnanje tvom ocu, o suvozaču

prema teoriji tvog oca, suvozač nikako ne utječe na vožnju
Prema zakonu, međutim, utječe itekako....pa ga policija ima pravo alkotestirati, između ostalog, i ne smije bit pod utjecajem alkohola....pa mora obavezno bit vezan pojasom...pa...
ima toga
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 26.11.2015., 10:21   #97
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Otac je rekao ime i prezime.
Onda policajac pita: "ime oca" ?
A otac odgovori: "ako vam kažem ime oca, moram vam reći onda ime i Sina i Duha svetoga.

Na te riječi policajac izvuče pendrek i opali moga oca svojski po bedri. Tako da mu je ostala lijepa modrica.
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ne opravdavam naikakvo nasilje, pogotovo ne tjelesno
ali ne opravdavam ni zajabavanje službene osobe koja samo radi svoj posao
što je tražio, dobio je
kraj
Nemoj nam prodavati te milicijske fore. Osoba koja nema dovoljno samokontrole pa za ovako nešto izvadi pendrek i počne mlatit, ne bi uopće smjela biti policajac. Uostalom, pročitaj si uvjete pod kojima policajac može upotrebljavati silu i kakvu silu, sve je lijepo napisano u zakonu o policijskim poslovima i ovlastima.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Old 26.11.2015., 10:35   #98
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Nemoj nam prodavati te milicijske fore. Osoba koja nema dovoljno samokontrole pa za ovako nešto izvadi pendrek i počne mlatit, ne bi uopće smjela biti policajac. Uostalom, pročitaj si uvjete pod kojima policajac može upotrebljavati silu i kakvu silu, sve je lijepo napisano u zakonu o policijskim poslovima i ovlastima.
pa citirao si me

napisao sam da ne opravdavam nikakvo nasilje, pogotovo ne tjelesno

ali ni verbalno
ovo zajebavanje oko riječi suvozač i imena oca meni je iznad svake pameti
ne bi nikad udario radi toga, ali mogu razum,jeti kad netko reagira na provokaciju
ne i opravdati

i provaokacije jedanko mrzim
pogotovo policajaca
a tko si sve daje za pravo da ih provocira
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 26.11.2015., 11:00   #99
Oprezno sa ovim stvarima, popiti šamar u policijskoj postaji je uobičajena stvar, i pod broj 1. teško dokaziva. Oni se uglavnom rijetko zanesu pa da te izmarišu do te mjere da ih možeš krivično goniti. Ono što se zna zasigurno je da 90% građana, svjedoka, osumječenih, nakon 2-3 šamara propjeva o svemu i svačemu, i što je važno i što ne. To su njihove metode, u okviru svojih zakonskih rupa koje rado koriste.

Te metode su ostale iz prošlog sistema i ostaće i dalje. Znači, metode tipa navuku ti pancir i kacigu pa te izudaraju na mrtvo ime, ili neke deke preko tebe da ti amortizuju udare. na kraju si pretučen ko vo u kupusu, a u suštini samo malo oteko.

To što si ti dobio po nosu se vrlo lako može okarakterisati kao pretres, opiranje pretresu, neovlašeno snimanje službenih lica (bez da si prije naglasio), ometanje službene osobe u vršenju dužnosti im mali milion prekršaja i kaznenih djela.

Moj savjet, sa rogatim se ne bode. Ako si već uzoran građanin, budi i dalje, mani se ćorava posla i budi od pomoći policiji. Ta famozna ljudska prava i slobode o kojima sanjate postoje u utopiji, i ona su tu samo kada je vama važno. A sutradan kad se izvuče neka bitna informacija o nekom krimosu i idiotu na cesti tučom, onda podržavate policijske metode i glorifikujete nasilje i tuču.

Ako kreneš čačkat mečku, onda bi fkt mogao imat problema sa svojim obrtom . A ovi što spominju neke druge metode (bejzbol palice, sačekuše), nemam riječi stvarno, to su ti internet ratnici, bez dodira sa realnošću. TO ni pod razno, jer bi mogao iskašljavati vlastitu džigericu u vrlo kratkom periodu.
RuSkO_17 is offline  
Old 26.11.2015., 12:34   #100
isto tako hr ima previše policajaca u odnosu na broj stanovnika.

a ova dvojca imaju otprije dosje tako da vrlo lako dobe otkaz, a onda ih ni bog ne spašava.
9009 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.