Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2016., 02:11   #1
Question Presuda na kaznu

Evo ovako imam pitanje jedno, naime ja sam pocinio prekrsaj tako sto sam vozio auto bez vozacke, razlog je bio taj sto sam polagao 3 dana kasnije i ja (kreten) sam tada htio provozat se po kvartu, na moju (ne)sreću zaustavila me policija i dobio sam kaznu od 5,000kn. Nakon što sam ulozio zalbu jer su policajci krivo neke podatke upisali u kazni smanjena mi je kazna na 3,000kn plus 200kn nekakvih troskova.

Ja smatram da sam kriv i da zasluzujem kaznu, problem je sljedeći, ja sam student nisam u mogucnosti izdvojiti 3,000kn a sud mi je poslao pravomocnu presudu gdje kaze da do 15.2 moram platiti i ukoliko platim 2 trecine ostalo ne moram. Sad nije mi jasno sljedece, ponajvise jer nisam nikad kaznjavan i nzm sto me spopalo tog dana da uzmem auto:
- što će se desiti ako ne platim do 15.2?
- jel mogu ja to na ljeto platiti kad odradim sezonu tih 3000?
- dali moram 200 u zadanom roku od 15 dana do 31.1?
- pošto je postupak završen nemam pravo traziti dobrotvorni rad?


Ja se izvinjavam unaprijed ako sam pogresio u necemu sto sam napisao
__________________
"Ljudi se ne bi trebali bojati svojih vlada. Vlade bi se trebale bojati svojih ljudi."
St0rmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 07:08   #2
Ako ne platiš na vrijeme stječu se uvjeti da pokrenu ovrhu.koliko će čekat ne zna nitko.i za kaznu i troškove.za troškove prvo pošalju opomenu za kaznu ne.na ljeto plaćaš punu kaznu.ako ne mogu provest ovrhu ide zamjena za zatvor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.