Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2016., 19:06   #81
Quote:
iDroid kaže: Pogledaj post
Prodavatelj mu je pokazao originalni račun i time se identificirao kao vlasnik. Kupac je postupio u dobroj vjeri.
Racun na svoje ime, jasno
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 19:53   #82
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post

Umjesto da je on njima rekao da se jave za mjesec dana kad ce imati sudski nalog za premetacinu stana, a prilicno sam siguran da se sudski nalozi za ovakve stvari ne izdaju bas ko u serijama americkim , posjetom drzavnom odvjetniku u sat vremena.



Tocno tako. Metode su im van svakih profesionalnih standarda i uglavnom igraju na strah, efekt iznenadjenja i neinformiranost aktera. Ovako inace treba reagirati na takva zaobilazenja standarda i protokola, poslusajte na linku kako se to radi

https://m.box.com/shared_item/https%...l0s4fr2ma7ra2b
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:09   #83
Quote:
iDroid kaže: Pogledaj post
Zar policija odlučuje čije je nešto vlasništvo? Ja sam uvijek mislio da to radi sud.

Ništa ja policiji ne bih dao ili odnio bez valjanog sudskog naloga i potpisanog reversa. A vlasništva bih se odrekao samo temeljem sudske presude.
Odlučuje sud,zato je mobitel i oduzet i sav predmet ide na sud.Dobio ke potvrdu o provremenom oduzimanju

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
a prilicno sam siguran da se sudski nalozi za ovakve stvari ne izdaju bas ko u serijama americkim , posjetom drzavnom odvjetniku u sat vremena.


Jedini tko treba ispastati u ovom slucaju je mulac koji je prodao vlasnisvo firme in the first place, i to za vrijednost mobitela a bome i kazna pretpostavljam ide , kaznena prijava od policije.
Ne izdaje nalog odvjetnik nego sud.

Pa i ispaštat će a mobitel je dokaz u kaznenom postupku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 13:30   #84
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odlučuje sud,zato je mobitel i oduzet i sav predmet ide na sud.Dobio ke potvrdu o provremenom oduzimanju





Ne izdaje nalog odvjetnik nego sud.



Pa i ispaštat će a mobitel je dokaz u kaznenom postupku.


Nije oduzet nego su lika nasanjkali s laznom nadom da donese dragovoljno a onda su ga oduzeli bez ikakvih garancija. Isto su lagali lika da nazove za mjesec dana da bi ga onda ismijali ko zadnju budalu a covjek ima potpuno fer pristup od pocetka.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:40   #85
Kakvu garanciju bi trebali dat?

Malo su ga preveslali a to se zove taktika.Nisu mislili da će zvat.A dalmoši nisu ni znali da će zvat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 21:48   #86
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kakvu garanciju bi trebali dat?



Malo su ga preveslali a to se zove taktika.Nisu mislili da će zvat.A dalmoši nisu ni znali da će zvat.


Nope. To se zove laganje i obmanjivanje. Zanimljivo je da se prije islo na teoriju da covjek laze i da moze bit sretan sto mu nisu doslo u 2 ujutro da pokupe mob. A sada se opet vraca na prvu teoriju da je laganje taktika. Covjek je sve napravio po PSu i ne zasluzuje takav tretman koji narusava navodni prekopirani moto sigurnosti i povjerenja.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 08:24   #87
Obavili su svoj dio posla.Da su mu rekli da će ga oduzet on bi možda lagao da ga je prodao ili izgubio pa onda obmanjuju svi.A i dok ne vide mobitel ne znaju da li ga oduzimaju ili ne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:25   #88
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Nope. To se zove laganje i obmanjivanje. Zanimljivo je da se prije islo na teoriju da covjek laze i da moze bit sretan sto mu nisu doslo u 2 ujutro da pokupe mob. A sada se opet vraca na prvu teoriju da je laganje taktika. Covjek je sve napravio po PSu i ne zasluzuje takav tretman koji narusava navodni prekopirani moto sigurnosti i povjerenja.
Covjek je po PS-u kupio ukradeni mobitel...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:23   #89
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Racun na svoje ime, jasno
Na računu izdanom fizičkoj osobi nema imena. Najobičniji račun kakav dobiješ u bilo kojoj trgovini kad nešto kupuješ. Sad baš pogledao. Piše tko je i gdje mobitel prodao,koji model i njegov imei broj i to je to. Ne piše kome je prodao. Na R1 računu piše ime,oib,adresa itd. Pitanje je samo,koji račun je predočio prodavač,a to autor teme mislim da nigdje nije specificirao. Ako je obični račun,znači da je kupac bio fizička osoba i kupljen je za fizičku osobu i iskreno,nemam pojma kako onda može biti vlasništvo firme ako je kupljen na fizičku osobu. Jedino ako nije kupljen lovom koja je ukradena iz firme,no to je sad već druga tema i to se u principu autora ne tiče. Roba je legalno kupljena i prvi i drugi put. Ako mu je pokazao r1 račun,e onda ježi ga. Škola se plaća.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:55   #90
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Na računu izdanom fizičkoj osobi nema imena. Najobičniji račun kakav dobiješ u bilo kojoj trgovini kad nešto kupuješ. Sad baš pogledao. Piše tko je i gdje mobitel prodao,koji model i njegov imei broj i to je to. Ne piše kome je prodao. Na R1 računu piše ime,oib,adresa itd. Pitanje je samo,koji račun je predočio prodavač,a to autor teme mislim da nigdje nije specificirao. Ako je obični račun,znači da je kupac bio fizička osoba i kupljen je za fizičku osobu i iskreno,nemam pojma kako onda može biti vlasništvo firme ako je kupljen na fizičku osobu. Jedino ako nije kupljen lovom koja je ukradena iz firme,no to je sad već druga tema i to se u principu autora ne tiče. Roba je legalno kupljena i prvi i drugi put. Ako mu je pokazao r1 račun,e onda ježi ga. Škola se plaća.
Ocito je rijec o r1 racunu (iako to OP ne navodi, ne ide mu u prilog), jer je mobitel vlasnistvo firme.....

Da je rijec o obicnom racunu problema ne bi bilo.... I u pravu si, i da je kupljen ukradenom lovom to ne bi bio kupcev problem...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:55   #91
Ono što sam uočio,je da je OP rekao da na računu piše di je kupljen,kad,tko je prodao. Nije spomenuo ime kupca na računu. Još jedna čudna stvar. Na računu ne piše broj mobitela na koji je ugovor. Piše samo model i imei samog uređaja. Imam i r1 i obični račun za mobitel kod sebe i na niti jednom taj podatak ne piše. To se navede u ugovoru. Uostalom,ne želim čovjeku sol na ranu stavljati,ali postoji li šansa da je prije poziva iz MUPa znao da je mobitel kupljen na firmu? Isto tako,kupnja mobitela preko njuškala nije na crno. To je potpuno legalno. Znam dosta ljudi koji produlje ugovor,dobiju mob za neku siću,stari im je još dobar pa taj koji uzeli prodaju preko njuške dalje. I ja sam svoj tako prodao jer je stari bio flagship model koji je dobar,a novi neki jeftilen za kunu.

Dakle,op,je li račun bio r1? Jesi li znao prilikom kupovine da je mobitel kupljen na firmu (tj na pravnu osobu)?
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:15   #92
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Dakle,op,je li račun bio r1? Jesi li znao prilikom kupovine da je mobitel kupljen na firmu (tj na pravnu osobu)?
Nekako mislim da odgovora nece biti
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:37   #93
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Obavili su svoj dio posla.Da su mu rekli da će ga oduzet on bi možda lagao da ga je prodao ili izgubio pa onda obmanjuju svi.A i dok ne vide mobitel ne znaju da li ga oduzimaju ili ne.


Drugim rijecima lagali su i obmanuli covjeka uz laznu nadu i lazna obecanja. Covjek nije nista kriv. Upravo suprotno covjek zasluzuje postovanje i da ga se prizna kao stranku koja suradjuje u dobroj volji a ne da ga se odbaci ko zadnju naivcinu bez ikakvih garancija. Uz sve to iznosi se teza da moze biti sretan sto je tako zavrsilo. Bizarno. Slucaj za medije.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:26   #94
Tako je nije on kriv nego vjerovatno ja.I da,dobro je prošao da mu nisu ubacili prikrivanje.Što bi napravili mfiji?Ništa jer on nema dokaza za ništa što su mu rekli a činjenice kupovanja protupravno stečene robe ide njemu na teret. Jebi ga but tako je koliko god mi mislili da je on u pravu jer pravo i pravda nisu uvijek isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:38   #95
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tako je nije on kriv nego vjerovatno ja.I da,dobro je prošao da mu nisu ubacili prikrivanje.Što bi napravili mfiji?Ništa jer on nema dokaza za ništa što su mu rekli a činjenice kupovanja protupravno stečene robe ide njemu na teret. Jebi ga but tako je koliko god mi mislili da je on u pravu jer pravo i pravda nisu uvijek isto.


Aha znaci mogao je ocekivati i da mu prisiju nesto. Ima li kraja bizarnosti. Ocito se tako rjesavaju hr slucajevi i frizira statistika.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:48   #96
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Aha znaci mogao je ocekivati i da mu prisiju nesto. Ima li kraja bizarnosti. Ocito se tako rjesavaju hr slucajevi i frizira statistika.
Ne bi to bas bilo prisivanje, prije bih rekao da su pokazali dobru volju da mu ne sasiju prikrivanje.... Kupio je mobitel od covjeka koji nije bio vlasnik... As simple as that...

Cisto onako, sto mislis kako se silovatelja nagovori da prizna silovanje?

Arlaukanjem na njega da je to neoprostivi grijeh i zlo, samaranjem ili pricom kako je ova ocito svojom minicom trazila kurca, pa ga policjot u potpunosti razumije?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 17:51   #97
Kupljen mobitel iz navodne malverzacije

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne bi to bas bilo prisivanje, prije bih rekao da su pokazali dobru volju da mu ne sasiju prikrivanje.... Kupio je mobitel od covjeka koji nije bio vlasnik... As simple as that...




Imputiras da je covjek telepata? Drugi dio forsirane analogije u postu ne zasluzuje ni citiranje a bome ni odgovor. Izgleda da se tone u jos vecu bizarnost.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:38   #98
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Aha znaci mogao je ocekivati i da mu prisiju nesto. Ima li kraja bizarnosti. Ocito se tako rjesavaju hr slucajevi i frizira statistika.
Pa nisu mu prišili ništa.
Nemam pojma što te muči ali ipak krivo rezoniraš.Napisano je kako je napisano pa se tako i móže postupat i kraj priče.Ove gaze da izvrše stvar jer druge čekaju a treće će tek doći i onda se mora odirat i prečacem.I ti bi tako radio da si na njihovu mjestu,dakako da je manjak kulture ophođenja nedostajao.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:53   #99
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pa nisu mu prišili ništa.
Nemam pojma što te muči ali ipak krivo rezoniraš.Napisano je kako je napisano pa se tako i móže postupat i kraj priče.Ove gaze da izvrše stvar jer druge čekaju a treće će tek doći i onda se mora odirat i prečacem.I ti bi tako radio da si na njihovu mjestu,dakako da je manjak kulture ophođenja nedostajao.


Za sada nisu ali se isticala teza da moze biti sretan sto je tako zavrsilo. Dakle moglo je i gore? Uglavnom svodi se na to su potpuno izmanipulirali covjeka i nije ni cudo da je potpuno zbunjen nakon laznih obecanja. Slucaj za medije. Covjek je ustvari trebao biti stranka u suradnji a ne "naivcina" koju se odbaci dok ovi prepricacaju lovacke price uz krafne.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:30   #100
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Za sada nisu ali se isticala teza da moze biti sretan sto je tako zavrsilo. Dakle moglo je i gore? Uglavnom svodi se na to su potpuno izmanipulirali covjeka i nije ni cudo da je potpuno zbunjen nakon laznih obecanja. Slucaj za medije. Covjek je ustvari trebao biti stranka u suradnji a ne "naivcina" koju se odbaci dok ovi prepricacaju lovacke price uz krafne.
Je, izmanipulirali su tipa koji kupuje ukradenu robu ... Jasno je meni da ti to nisi u stanju shvatiti, ali policijski posao je takav... Zajebi lopinu....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.