Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 12:25   #1
Vjenčanje izvan Hrvatske

Zanim em da li se netko oženio u nekoj zemlji izvan Hrvatske u matičnom uredu i kako to ide mislim ima li nekih posebnih procedura i da li taj brak valjan naime ja razmišljam o Sloveniji jel nas nešto u jednom tamo malom gradiću veže....
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:33   #2
vjerojatno ces morati dokumente nabavljati ko kad se neki stranac zeni u HR ko sto moj dragi mora da bi se mi ozenili u HR.
Dakle njemu treba, osim rodnog lista i tom slicnog, i nekoliko papira iz britanske ambasade u hrvatskoj, neki dokumenti koji kazu da je brak valjan i u engleskoj. po tome bi trebalo da vi kontaktirate HR ambasadu u Sloveniji i vidite sto ce vam oni reci
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:36   #3
ja sam se udala u italiji u maticnom uredu, no svaka zemlja ima svoja pravila i birokracije tako da se direktno moras informirati u sloveniji.ja sam nekoliko puta morala dolaziti u italiju, u ambasadu donositi neke prevedene i apostillirane dokumente itd.....no slovenija je blizu tako da ti ne bi trebao biti problem...jedini malo veci trosaki su prijevodi i biljezi i malo ces morati trcati po sudovima i maticnim uredima dok ne prikupis sve dokumente..SRETNO!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:41   #4
joj ja mislila da je to puno jednostavnije,,,,,e jel oni isto tako zahtjevaju kumove s obzirom da bi sami tamo išli pa sada neki svjedoci morat ču ih s ceste pokupit he he
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:46   #5
sredno ti bili s nasom administracijom i institucijama
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 12:58   #6
da, svjedoci, tj. kumovi moraju biti, osim ako ne zelis da nekog oni ovako pokupe da bude svjedok.

nije jednostavno, al velim ti, prvo sto moras napraviti je kontaktirati hrvatsku ambasadu u sloveniji.
evo link

http://si.mvp.hr/?mv=1312&mh=215
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:05   #7
hvala ....idem pogledati
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:06   #8
imaš koji drugi link ili možda broj telefona ovo mi s ene otvara
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:18   #9
http://si.mvp.hr/

cudno mi je da na stranicama ne mogu naci njihov broj telefona...ima jedan dio "Postavite pitanje" i upises svoj mail pa ti oni valjda na mail odgovore. probaj nekako preko Googla naci broj telefona...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:19   #10
evo broj

Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Republici Sloveniji

Nobilo, dr. sc. Mario veleposlanik
Gruberjevo nabrežje 6
1000 Ljubljana
SLOVENIJA

Telefoni i mail izbrisani. C.

Zadnje uređivanje Cats : 18.12.2006. at 22:34.
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:21   #11
:klap:

sad ih lipo nazovi ili im posalji mail i oni ce ti sve objasniti. pa javi sto kazu, da znamo i mi...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:25   #12
A da nazovem maticni ured u gradu di bi se vjencali? Oni bi ti isto tocno mogli reci sta ti treba sve i onda nazovem ambasadu i trazis sve te papire tj. odneses..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:30   #13
pa ne znam...jer su mom dragom rekli da nemaju veze s maticnim. odnosno meni su u maticnom rekli "Nama trebaju ovi dokumenti od njega, a sto treba za ambasadu to morate pitati njih direktno" Daklem, nemaju oni veze medjusobno.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:36   #14
eh ja sam mislila da to moze bez neki komplikacija, ali izgleda da ne
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 14:32   #15
saznala sam da je najbolje nazvat direktno matični ured u slo i onda njih pitati ali sada još jedan problem kako da saznam da li u jednom malom gradiću u slo ima matični ured i njihovojbroj...
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 14:37   #16
znacilo bi da morate put pod noge i otkriti...ako nema bas u njemu onda ici u najblizi grad koji ima maticara i dogovoriti se da on dodje tamo. to rade i ovdje, pa ne vidim sto ne bi i u slo.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 14:56   #17
Htjela sam se vjenčati u Sloveniji, ali je na kraju svečani čin obavljen u Hr 100km od grada u kojem živim. I sve mi je to bilo lijepo i slatko, ali poslije kada bi trebala izvod iz matične knjige vjenčanih morala sam odvoziti 200km, ako je bilo hitno, ili čekati da izvod dođe poštom.
Razmisli koliko će ti trebati da dođeš do izvoda ako se vjenčaš u drugoj državi.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:00   #18
manije problem koliko ću to čekati glavno ad vjenčanje bude bez ljudi u romantičnom gradiću inače ne volim planiranja i ogrom,ne svadbe zato i želim tako nešto da bide samo za nas 2 posebno
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:07   #19
Quote:
peta25 kaže:
manije problem koliko ću to čekati glavno ad vjenčanje bude bez ljudi u romantičnom gradiću inače ne volim planiranja i ogrom,ne svadbe zato i želim tako nešto da bide samo za nas 2 posebno

To smo i mi željeli, samo kumovi i mi, nitko od rodbine, nitko od prijatelja.
Ali... znaš kako je, kako mama ne bi bila prisutna na vjenčanju sina jedinca, pa se neka bliža rodbina bunila... pa ajde kvragu našli neku sredinu okupivši samo najužu obitelj i najbolje prijatelje.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:13   #20
ma znam to je imeni bad ali već sam smislila nećemo im ništa reć sve dok se ne vratimo a onda je gotovo
ali smo mislili roditelje odvest na večeru pa ih malo počastit ako uopče pristanu nakon saznanja da je sve proteklo bez njih he he
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.