Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 14:36   #1
vjezbanje uz bolna ledja

daklem...
zaradila sam discus herniju. bol ide iz lumbalnog dijela ledja u lijevu nogu + trnci u stopalu. prekrasno iskustvo.
naucena sam puno vjezbati jer sam se bavila aerobicom, plesom, nesto malo pilatesom i biciklom kad god je lijepo vrijeme.
nakon terapija sam dobila posebne vjezbe koje moram raditi svakodnevno sto mi ide ok. sto se mora nije tesko (makar je dosadno za popi*)
problem je u tome sto se uzasno bojim gubitka kondicije i fleksibilnosti, opustanja i debljanja jer se jednom kad se oporavim zelim vratiti starim aktivnostima koje su bile dosta intenzivne (minimum minimuma je bio 7-8 sati tjedno, barem 1,5 u komadu) i ne zelim pocinjati ispocetka.
kako da odrzim kondiciju u medjuvremenu ako mi je strogo zabranjeno: trcanje, skakanje, hodanje duze od pola sata, sva istezanja kraljeznice, rotacije kraljeznice, utezi, bilo kakav teret, bilo kakva saginjanja i opterecenja kraljeznice.
ne smijem cak ni usisavati ili mesti!!!! (no dobro, priznajem da mi to pase)

isla sam na pilates, ali mi je taj konkretan napredni trening bio dosta naporan i nakon njega me povremeno boljela noga. mozda bi neki pocetnicki stupanj bio bolji? znam da je odlican upravo za probleme sa kraljeznicom sto se tice jacanja centra, ali sto sa kondicijom i fleksibilnosti? imam osjecaj da mi je kraljeznica vec sad sva ukocena zbog nerada.
teretana mi je nepoisivo dosadna!! nema mi veceg uzasa nego vozit bicikl i nikuda ne ici tako da to otpada jer se jednostavno ne mogu natjerati.
normalan bajk je ok i od njega mi se ne javlja bol, ali to mogu samo dok je koliko toliko lijepo vrijeme.

krenula sam i na tzv. trbuh-ledja-noge aerobic koji je prilagodjen osobama sa problemima kraljeznice i/ili zglobova i to mi je ok. ali tu gotovo da i nema aerobnog vjezbanja, osim kratkog zagrijavanja. ostalo se radi uglavnom na podu. hoce li me to barem koliko-toliko spasiti od potpunog opustanja?

inace, obozavam vjezbati, pravi sam ovisnik, ali me priroda nije obdarila tijelom za to. jako tesko stjecem i odrzavam kondiciju, brzina i okretnost su mi slaba tocka (kad govorimo o plesu), bez obzira koliko vjezbala i trudila se zivjeti kak spada nikada nisam bila vitka. opcenito se cijeli zivot "borim" protiv svog tijela i sad me je strah da cu izgubiti bitku zbog ovog stanja koje je, toplo se nadam, ipak rijesivo

sori na dugom postu

help...
teta_micika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:08   #2
pomoc ti je

PLIVANJE. U vodi je tijelo puno lakse tako da nema opterecenja na kraljeznicu. A i jos je fenomenalan aerobni trening...
skero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:13   #3
Quote:
skero kaže: Pogledaj post
PLIVANJE. U vodi je tijelo puno lakse tako da nema opterecenja na kraljeznicu. A i jos je fenomenalan aerobni trening...
mislim da uz herniju diska smije plivati samo leđno...
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.