Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 16:35   #141
Aha, onda ću radije pitat dečke iz shopa, zbilja mi se ne da davit nekog a i ne znam koga bi povela uopće. Ali da, totalni sam tutlek.

Koliko sam skužila svi pljuju po Fenderovim akustarama. Zakaj to? Ili sam krivo skužila...

Slobodno i ostali koji nalete na ovu temu malo pomognu dami u nevoljiii...
_Terpsihora_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:11   #142
Da, i ja sam primijetio da ih ne vole ljudi ali meni su se svidjele ove dvije - tri sto sam probao.
Imas i Ibanezove akustare, moj frend ih jako hvali ali posto je ljevak bas i nisam nesto kvalitetno isprobao njegovu.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:09   #143
Moj prijatelj je kupio Staggovu klasičnu kad je počinjao, nešto oko 500kn, ne znam model, ili što već

Što se tiće fenderovih akustara, ja imam jednu, oko 1700kn je bila, i još sam zaljubljen tvrda, uzak vrat (identicno el. gitari, sto mi je super), a i lijepo izgleda
Pokvarenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:35   #144
Weeeheeee! Evo, ne volim samo ja Fenderove akusticne.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 14:53   #145
ej, ako išta pomaže, ja sam si prije 3 - 4 godine kupila Fenderovu akustičnu gitaru(Fender DG5), tad je bila 1000 kuna, sad ne znam kolko je. Mene služi odlično, zvuk je dobar, vrat lijepo leži (iako je to svakom drugačije).
wyrm, i ja isto volim Fenderove akustične
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 16:21   #146
ako se ne kužiš u gitare obavezno povedi nekoga sa sobom da te ne zajebu
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:12   #147
Konzum gitara za 400kn

E ovak, jel zna netko, jel ta gitara valja, ono najosnovnije, za nekog početnika koji nema pojma o gitari i vjerojatno nikad neće ni naučiti al mu je sad to fora? Mali nećak si brije na to pa da mu roknem za Božić...
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:17   #148
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
E ovak, jel zna netko, jel ta gitara valja, ono najosnovnije, za nekog početnika koji nema pojma o gitari i vjerojatno nikad neće ni naučiti al mu je sad to fora? Mali nećak si brije na to pa da mu roknem za Božić...
mislim da će izgubit želju za sviranje stim
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:38   #149
Quote:
Joint kaže: Pogledaj post
mislim da će izgubit želju za sviranje stim


A jel to ona električna šta se vrti po Konzumovim reklamama??

Onda ćeš mu morat priuštit i omanje pojačalo da može zajebavat susjede.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:41   #150
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post


A jel to ona električna šta se vrti po Konzumovim reklamama??

Onda ćeš mu morat priuštit i omanje pojačalo da može zajebavat susjede.
je je, to je ta.. mene susjeda pitala jel to valja šta.... pravog je našla
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 00:51   #151
ima u ilici (od britanca prema črnomercu) neki dućan s muzičkom opremom.

stalno neke akcije, pa mu tam pogledaj, dobiš i kakav savjet
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 01:32   #152
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
ima u ilici (od britanca prema črnomercu) neki dućan s muzičkom opremom.

stalno neke akcije, pa mu tam pogledaj, dobiš i kakav savjet
Ma znam, al sve gitare su po par somova i na sniženjima, a dečko će sad 13 godina, prvo - ne treba mu, drugo - držat će ga to od Božića do nove godine, treće - ako će ga držat duže, a ta iz konzuma nekaj valja, ja ću biti onaj tko je stvorio buduću zvijezdu, a starci nek se brinu oko prave gitare
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 01:46   #153
Da, slazem se sa Lupusem- trebat ce mu i neko pojacalce od 10-15w, inace nista od svirke.
Enivej, vidio sam tu gitaru- izgleda solidno, no kako se cuje- to ne znam jer je nisam probao. No pretpostavljam da je lose- mada ponekad bas te jeftine gitare znaju itekako iznenaditi svojom kvalitetom i zvukom. Ali samo ponekad.
A nis, ako ima 13 godina i brije se na to- ne bi bilo lose da mu uzmes.
Mada bih se i sa Mladencom slozio- ja sam jucer prolazio bas pored te muzicke trgovine u Ilici, odmah poslije Britanca prema Crnomercu i vidio sam u izlogu bas bagatela dobrih akustara po nekih 400- 600 kn. I to ne klasicarki sa plasticnim, nego sa zeljeznim zicama. :-)
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 02:12   #154
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Da, slazem se sa Lupusem- trebat ce mu i neko pojacalce od 10-15w, inace nista od svirke.
Enivej, vidio sam tu gitaru- izgleda solidno, no kako se cuje- to ne znam jer je nisam probao. No pretpostavljam da je lose- mada ponekad bas te jeftine gitare znaju itekako iznenaditi svojom kvalitetom i zvukom. Ali samo ponekad.
A nis, ako ima 13 godina i brije se na to- ne bi bilo lose da mu uzmes.
Mada bih se i sa Mladencom slozio- ja sam jucer prolazio bas pored te muzicke trgovine u Ilici, odmah poslije Britanca prema Crnomercu i vidio sam u izlogu bas bagatela dobrih akustara po nekih 400- 600 kn. I to ne klasicarki sa plasticnim, nego sa zeljeznim zicama. :-)
Jel prolaziš inače? Ak da, aj pls pogledaj koliko dođe neka najjeftinija i ak je popust do kad traje, pls, ak piše u izlogu, vidjet ćeš izvana.
I da, pojačala, koliko se vrte cijene? Ono, najjeftinije, za početak
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 10:50   #155
košta 400 kn i prodaje se u Konzumu
Sapienti sat
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 02:20   #156
Ovak, ta gitara je best buy IKAD! Točka!
Sviram duže vrijeme i još uvjek ne mogu shvatit kak su uspjeli složit gitaru koja radi kao am. stratocaster za 400 kn. Tijelo je joha (alder) od, čini mi se, tri komada... dakle nikakve šperploče, lipe (basswood) ili aghatis. Vrat i pragovi (obrada) su savršeni (CNC vjerojatno). Pickupovi su pozicionirani tako da se žice nalaze na sredini svakog od magneta, tj. neck, midle i bridge pickup nemaju istu razdaljinu između magnetića već različitu što nisam primjetio na nijednoj single-coil gitari. Sound preko pojačala je fenomenalan. Nemrem se prestat čudit... svakako probajte...
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 03:25   #157
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
ne mogu shvatit kak su uspjeli složit gitaru koja radi kao am. stratocaster za 400 kn.





http://guitar.manufacturer.globalsou...ric-Guitar.htm

Imaju i Suhr:

http://www.joyguitar.com/pro_img.asp?articleid=1414

Zadnje uređivanje wyrm : 06.12.2009. at 03:33.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 09:47   #158
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Ovak, ta gitara je best buy IKAD! Točka!
Sviram duže vrijeme i još uvjek ne mogu shvatit kak su uspjeli složit gitaru koja radi kao am. stratocaster za 400 kn. Tijelo je joha (alder) od, čini mi se, tri komada... dakle nikakve šperploče, lipe (basswood) ili aghatis. Vrat i pragovi (obrada) su savršeni (CNC vjerojatno). Pickupovi su pozicionirani tako da se žice nalaze na sredini svakog od magneta, tj. neck, midle i bridge pickup nemaju istu razdaljinu između magnetića već različitu što nisam primjetio na nijednoj single-coil gitari. Sound preko pojačala je fenomenalan. Nemrem se prestat čudit... svakako probajte...
ne misliš da je to možda zato jer se tak namjerno radi, zbog fizike magneta/žica? (konkretno, fenderov strat)
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 11:11   #159
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Ovak, ta gitara je best buy IKAD! Točka!
Sviram duže vrijeme i još uvjek ne mogu shvatit kak su uspjeli složit gitaru koja radi kao am. stratocaster za 400 kn. Tijelo je joha (alder) od, čini mi se, tri komada... dakle nikakve šperploče, lipe (basswood) ili aghatis. Vrat i pragovi (obrada) su savršeni (CNC vjerojatno). Pickupovi su pozicionirani tako da se žice nalaze na sredini svakog od magneta, tj. neck, midle i bridge pickup nemaju istu razdaljinu između magnetića već različitu što nisam primjetio na nijednoj single-coil gitari. Sound preko pojačala je fenomenalan. Nemrem se prestat čudit... svakako probajte...

a jesi me i nasmija
mali/mala nebali
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 11:32   #160
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Ovak, ta gitara je best buy IKAD! Točka!
Sviram duže vrijeme i još uvjek ne mogu shvatit kak su uspjeli složit gitaru koja radi kao am. stratocaster za 400 kn. Tijelo je joha (alder) od, čini mi se, tri komada... dakle nikakve šperploče, lipe (basswood) ili aghatis. Vrat i pragovi (obrada) su savršeni (CNC vjerojatno). Pickupovi su pozicionirani tako da se žice nalaze na sredini svakog od magneta, tj. neck, midle i bridge pickup nemaju istu razdaljinu između magnetića već različitu što nisam primjetio na nijednoj single-coil gitari. Sound preko pojačala je fenomenalan. Nemrem se prestat čudit... svakako probajte...
Joint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.