Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 20:25   #1
Uništavanje mahovine

Pozdrav
Zanima me dali netko zna neki dobar preparat da se uništi mahovina na travnjaku.
antemarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 20:36   #2
zelena galica
posipaš 40g (ili 70 ako je deblja) na 10 kvadrata, ili možeš napraviti otopinu 400-600 g/20 l vode za 100 m2 površine.
Botia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:04   #3
Quote:
antemarta kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Zanima me dali netko zna neki dobar preparat da se uništi mahovina na travnjaku.
A zašto bi uništavao mahovinu? Zašto ne napraviti ovakvo nešto?

http://www.letsgogardening.co.uk/images/x44/japan53.jpg

http://www.sustainablegardeningblog....ckrIonushi.jpg

http://www.japanese-arts.net/gardens...s/saihoji2.jpg
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:45   #4
postoji PLANTELA mješavina za posipanje travnjaka protiv mahovine
pozdrav
rzinacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:16   #5
Quote:
rzinacka kaže: Pogledaj post
postoji PLANTELA mješavina za posipanje travnjaka protiv mahovine
pozdrav
Vjerujem da je zelena galica jeftinije riješenje. Koliko sam vidio vreća od 25 kg košta nešto manje od 100 kn. A to onda imaš jedno vrijeme.
skipjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:47   #6
Quote:
antemarta kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Zanima me dali netko zna neki dobar preparat da se uništi mahovina na travnjaku.
Prvo trebaš spriječiti dolazak mahovine u travnjak. Osnovni razlozi su preniska košnja posebno na sjevernoj strani i tu svi griješimo kod one zadnje jesenske košnje prije spremanja kosilice. Zato se treba držati nekih pravila o visini košnje. Mahovina dolazi tamo gdje je trava jako nisko pokošena. Treba redovito prozračivati travnjak sa metalnim šiljcima.

Ako se mahovina ipak pojavi, kao meni, jer sam zanemario spomenuta pravila onda trebaš prvo dobro izgrabljati travanjak i ukloniti što je više mahovine moguće. Grabljaj čvrsto i u više smjerova. Ponovi postupak nakon 3-4 dana.
Nakon toga poštricaj cromosovim preparatom protiv mahovine. Nakon što se zaostala mahovina osuši, ponovno izgrabljaj, a nakon toga izvrši dosijavanje travnjaka i redovito zalijevaj da popuniš travnjak jer je neminovno d aćeš prilikom grabljanja ukloniti i dosta zdrave hrane a i uklanjanjem mahovine će ti nastati "otoci" u travnjaku.

Sad ti je idealno vrijeme za to, jer je vegetacija tek počela. Znači nemoj čekati ni dana, već se odmah baci na posao.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 08:52   #7
Quote:
Botia kaže: Pogledaj post
zelena galica
posipaš 40g (ili 70 ako je deblja) na 10 kvadrata, ili možeš napraviti otopinu 400-600 g/20 l vode za 100 m2 površine.
Ona je ok, da bi se uništila mahovina, no nju treba grabljama ukloniti i izvršiti dosijavanje travnjaka nakon njenog uklanjanja.
Najbolje je preventivno djelovati a to su ne prenisko kositi i redovito prozračivati travnjak.
Ja sam zanemario pravila i bogme sam se pošteno nagrabljao da je uklonim.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:59   #8
Na 20m2 ispod oraha izmedu starog tlakavca se valjda zbog vlage počela pojavljivati mahovina. Da li netko molim zna kako je se rijesiti?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.