Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 22:29   #781
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučit školu stranog jezika u Novom Zagrebu ili blizu Šalate?
Kojeg?
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:58   #782
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Kojeg?
Njemačkog!
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:13   #783
Quote:
Fanhp kaže: Pogledaj post
Njemačkog!
Ah so!

Pa saznala si odgovor u medjuvremenu, ne?
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:33   #784
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ah so!

Pa saznala si odgovor u medjuvremenu, ne?
Pa ofc
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 02:29   #785
Ne znam gdje postaviti pitanje, pa ću ovdje; ima li tko preporuku za knjigu iz francuskog i španjolskog, za samostalno početničko učenje? Hvala
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:02   #786
Pozdrav. Upisujem klinca od 7 g. na engleski. Znate li nešto o http://wisdomtreecenter.com/ i ekipi koja je krenula sa ovim projektom.
Ili da se ipak držim npr. Sove, Nove Varšavske i sl.
tnx
link1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:32   #787
Quote:
Horoscope kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje postaviti pitanje, pa ću ovdje; ima li tko preporuku za knjigu iz francuskog i španjolskog, za samostalno početničko učenje? Hvala
I mene bi zanimalo pa hvala unaprijed.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:49   #788
Quote:
dinda kaže: Pogledaj post
Procesljala sam temu ali nisam bas nasla komentare o Polyglotte Institute skoli? Da li netko ima iskustva s njima?

Dvoumim se izmedu njih i Sokrat-a...

Hvala
isto me zanima Polyglotte Institute. kolko vidim svi su mladi i otvoreni, ali eto pitam, ako netko možda ima kakvih informacija. trenutno traju upisi pa da odmah upišem. trazim skolu stranih jezika jer zelim ucit nizozemski, a rijetko tko nudi takvo što pa su mi oni odmah upali u uži izbor.
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 16:39   #789
CZSJ FFZG

upisala bi njemacki u centru za str.jezike na filozofskom fakultetu. Jel ima koja dobra dusa koja bi mi mogla reci iskustva s njima? Ako ne, mozete li mi preporuciti neke druge skole stranih jezika, a da po mogucnosti to nisu vodnikova ili sokrat. Hvala
maricabarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:43   #790
jel dobra škola lingua plus junior u vončininoj?
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 21:29   #791
Ima tko iskustva sa Otto centrom?
Dvoumim se između njega i škole Francetić.
Neka riječ iskustva za bilo koju školu dobro bi došla! Hvala!
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:29   #792
Ima tko preporuku za školu stranih jezika u Varaždinu? Jer kada upišem fakultet tamo, voljela bih ići na tečaj engleskog te naučiti španjolski, portugalski, norveški i švedski.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:49   #793
Pozdrav

Zanima me mišljenje o medijana školi za strane jezike? Jer ima ko iskustva kakvih?! Hvala to mi je u kvartu najbliže uz Butković, ali je Butković skuplji za 700 kuna što realno nije u ovo vrijeme malo novaca.
kao is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 17:19   #794
Intellecta

Ima li netko iskustva s Intellecta - školom stranih jezika? Konkretno me zanima engleski.
Reklamiraju se kao škola s malo polaznika, a upravo takvu školu i tražim, ali nigdje ne nalazim iskustva drugih.
OneOfTheFive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:56   #795
Evo da odgovorim svima koji se raspitujete za škole: nijedna škola nije najbolja, svaka ima svojih dobrih i loših strana i od 1000 ljudi koji su išli u školi, sigurno će biti onih koji su bili nazadovoljni i onih koji su bili prezadovoljni, a to je sve zato što smo svi različiti i ne odgovara sve svima. Puno ovisi o tome kakvog profesora imati u školi i odgovara li vam njegov način rada. Ja sam npr. prije 2 godine krenula na francuski i nakon dva puta sam odustala jer mi jednostano takav način rada nije odgovarao i bilo mi je užasno. Frendica je isto krenula sa mnom i bila je prezadovljna te još uvijek uči tamo francuski.
Kad birate škole, malo pročešljajte po forumu da vidite koje su škole na ''lošem glasu'', pa njih izbjegavajte. Ako netko od 20 kritika ima 18 negativni, očito tu nešto ne štima. Ako netko ima uglavnom ok kritike, onda je to i solidna škola. Cijena nije nikakva garancija da će vam biti bolje, jer, ponavljam, možete jednostavno doći u grupu koja vam ne odgovara i kod profesora koji vam ne odgovara.
Suzite izbor na 2-3 škole, nazovite i raspitajte se o cijeni, načinima plaćanja, terminima i sl. Odaberite onu školu koja vam najviše odgovara po terminu, cijeni i lokaciji pa probajte. Mislim da vam i sve škole daju foru od tjedan/dva da odustanete ako vam se ne sviđa, tako da probajte pa vidite. Nema najbolje i najlošije škole - svatko je drugačiji i svatko će imati svoje mišljenje, što ne znači da je samo to mišljenje točno.
Eto, nadam se da sam vam malo pomogla. Ako nisam, oprostiti za spam.
espanola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:45   #796
Slažem se za konstataciju kako nijedna škola nije najbolja. Ne znam tko bi mogao i po čemu takvo što ustvrditi. Puno faktora će utjecati na polaznike na oblikovanje mišljenja i na sveukupno zadovoljstvo na kraju. Nekome će više ležati jedna, a nekome druga škola.
Ako bi netko mogao dati savjet i uputiti na neke besplatne internet lekcije (npr. youtube) engleskog jezika B1 razine, bio bih zahvalan. Ne mora nužno biti ta razina, ali okvirno da tečaj nije početnički, već srednja razina s kojom bi se moglo napredovati više. Bilo kakve preporuke su dobrodošle!
novapoduka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:04   #797
Exclamation Škola Polyglotte-Institute prevaranti?

Ima li još netko osim mene tko je išao u školu Polyglotte-Institute da usporedim iskustvo? Završili kolega i ja tamo njemački prošli semestar i došao u ambasadu s A1 ”diplomom” koja mi je potrebna za radnu dozvolu. U ambasadi me vratili natrag jer kažu da tzv. ”škola” nije registrirana, da ta ”diploma” koju izdaju ne vrijedi ništa jer nema nikakvo pokriće. To samo u toj školi potpiše profesor i šta je najbolje ispostavilo se na kraju da lik radi sa SSS , fakultetske diplome nigdje, pitanje je dal je studirao ili je samo gastarbajtersko dijete (izvinite gastarbajteri, cijenim vas i ja se sprmam u pečalbu)... mi smo išli protestirati tamo... rezultat pojeo vuk magare, moš se tuć po glavi
zanima me šta se može u ovoj situaciji napraviti?!!!! ima li neka služba u ministarstvu da kontrolira izdavanje diploma bez pokrića? NAS JE OVO UNAZADILO ZA POLA GODINE jer sad opet moramo nać školu u kojoj možemo polagat ispit i opet polaganje platit jer bez A1 nema radne.
mimoza1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:15   #798
Quote:
mimoza1988 kaže: Pogledaj post
Ima li još netko osim mene tko je išao u školu Polyglotte-Institute da usporedim iskustvo? Završili kolega i ja tamo njemački prošli semestar i došao u ambasadu s A1 ”diplomom” koja mi je potrebna za radnu dozvolu. U ambasadi me vratili natrag jer kažu da tzv. ”škola” nije registrirana, da ta ”diploma” koju izdaju ne vrijedi ništa jer nema nikakvo pokriće. To samo u toj školi potpiše profesor i šta je najbolje ispostavilo se na kraju da lik radi sa SSS , fakultetske diplome nigdje, pitanje je dal je studirao ili je samo gastarbajtersko dijete (izvinite gastarbajteri, cijenim vas i ja se sprmam u pečalbu)... mi smo išli protestirati tamo... rezultat pojeo vuk magare, moš se tuć po glavi
zanima me šta se može u ovoj situaciji napraviti?!!!! ima li neka služba u ministarstvu da kontrolira izdavanje diploma bez pokrića? NAS JE OVO UNAZADILO ZA POLA GODINE jer sad opet moramo nać školu u kojoj možemo polagat ispit i opet polaganje platit jer bez A1 nema radne.
@mimoza1988 - zao mi je sto si imala takvo iskustvo, ali moram ti reci da u Zagrebu ne postoji skola koja ti moze izdati diplomu za koju bi ti u njemackom veleposlanstvu rekli da je ok. Njemacka naime ima svoj vlastiti Goethe-Institut koji ima svoje podruznice posvuda po svijetu (pa i kod nas - u Vukovarskoj ulici) i koji provodi medjunarodno priznate ispite poznavanja njemackoga jezika (kao sto za engleski postoji npr TOEFL ili ispiti Cambridge English, za spanjolski DELE itd.).
Cak ni skole koje se reklamiraju upisom u radnu knjizicu ti ne mogu izdati takvu diplomu jer za njemacki to moze samo Goethe-Institut ili austrijski ÖSD.
kikka90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:45   #799
Zona znanja - huge fail

Ako netko razmišlja o upisu nekog tečaja u zagrebačkoj školi Zona znanja, predlažem da ju zaobiđete u širokom luku.

Planirala sam ovu jesen upisati negdje pripremni tečaj za polaganje CPE ispita (Cambridge Proficiency in English), i pronašla sam tu Zonu znanja na stranici British Councila. U mom su dijelu grada, na stranicama su već izlistani termini početaka pripremnih tečaja koji mi pašu... sve super.

E sad, da bi se upisao pripremni tečaj, potrebno je prvo položiti probni ispit da se utvrdi predznanje. Jasno, nema problema. Taj se ispit plaća 500 kn, a u slučaju upisivanja tečaja tih se 500 kn odbija od cijene tečaja. OK, jasno.

Izađem ja na prvi dio ispita u prostorijama škole, koje, ajmo reć, ne ulijevaju povjerenje, ali šta sad. Neću suditi knjigu po koricama. Teta ispitivačica (koja se btw čini super) kaže da će me kontaktirati s rezultatima prvog dijela ispita i da se dogovorimo za drugi (usmeni) dio.

I tako ja čekam, čekam, i čekam... mjesec dana. Onda ih zovem. Ne javljaju se. Pa im pošaljem mail. Pa mi odgovore za par dana. Nakon još nekoliko dana natezanja, uspijemo se dogovoriti za usmeni. Dođem na usmeni, kao sve super, imaju još 2 kandidata, javit će mi se kad bude vrijeme za upis na sami tečaj.

Nakon JOŠ MJESEC dana, opet od njih ni traga ni glasa. Ponovno ih ja prva kontaktiram i konačno mi se jave na mail - s rezultatima probnog ispita. O održavanju tečaja ni riječi. Ispit prošao dobro, ali ipak se hoću još malo pripremiti, i OK, pitam ih ja opet, eksplicitno, šta je s tečajem... I veli meni žena - neće se održavati pripremni tečaj, nema dovoljno prijavljenih kandidata. Postoji samo mogućnost individualne nastave (naravno, višestruko skuplje od grupnog tečaja). O toj mogućnosti dotad nije bilo rečeno ni riječi, znači održavanje tečaja se uopće nije dovodilo u pitanje do tog trena.

Ukratko, 2 mjeseca i 500 kn potrošenih na jedno veliko NIŠTA.

Ovo mi je najgore iskustvo s nekom školom stranog jezika, a pohađala sam raznorazne tečajeve u raznoraznim niskobudžetnim i ležernim školama (npr. SCZG, gdje su profe bile super i nije bilo nikakvih problema s organizacijom).

Uglavnom, prije cijele ove priče pokušavala sam naći nekakve komentare o Zoni znanja po forumima, ali nije bilo ni riječi o njima. Eto, sad ima, pa nek se nađe za buduće generacije. Ja idem dalje oplakivat svoje uludo potrošene resurse.
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:10   #800
zašto ne tražiš da ti vrate tih 500kn jer je njihova krivica što se tečaj neće održati, a ne tvoja, tj. ti si bila spremna upisati? ja na tvom mjestu nebi to samo tako pustila, nije 500kn malo. pitanje koliko novaca zarade na tim ''predispitima'' i onda kao nema dovoljno zainteresiranih i nikom ništa, a oni ni orali ni kopali ljudima lijepo novce uzeli. koma!
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.