Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 12:41   #1
Visoka škola za sigurnost - Zagreb

Bok..

za one koji će 2007.godine razmišljati kamo da se upišu na fakultet,bez obzira koju ste srednju školu završili.Visoka škola za sigurnost u Zagrebu di sam ja je super,ako se neplanirate učiti onda ne trebate ni razmišljati o fakultetskoj naobrazbi,ja sam završio trogodišnju i upisao se bez problema i faks je SUPER.

VSS

izvanredni je to smjer,redovni NE POSTOJI,
natava je petkom,subotom i nedjeljom znači 3 dana u tjednu,a 4 dana u tjednu ste doma i ima se puno vremena za učenje i drugo...

PREDMETI na 1 god.

Matematika
Kemija
Fizika
Osnove sigurnosti
Zaštita i spašavanje
Tehnička mehanika
Radna psihologija
Informatika

4 predmeta morate po vašem izboru položiti,a 4 možete prenijeti u 2. godinu,al moj savjet vam je da položite sve predmete pa čak i matematiku kak sam ja dal sve.... više na www.vss.hr
P.S. samo da vam skrenem pozornost matematika je kao na FER-u,na vss mogu doći i oni koji su već na nekom fakultetu mogu se prebaciti a možda će vam se nešto i priznati... IZBOR I ODLUKA JE VAŠA. S R E T N O.
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 12:44   #2
izostavil si cifru! jer to baš i nije najjeftiniji faks... mada ti na već drugoj godini nađu praksu pa zarađuješ jako dobro... ili tak nešto...
razmišljala sam i ja o tome, al nije to za mene...

 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:05   #3
bok.

pa dobro cifra?! nisam ju izostavil jer svake godine se mijenja školarina.košta taj fakultet istina ali treba i platiti ljude/profesore koji će vikendom raditi....al kaj skupo je al kad završiš svaka će tvrtka AKO uđemo u EU trebati inžinjere sigurnosti. NEMOJ unaprijed govoriti da nije to za tebe,prije nego se iskušaš,mislim ako je čovjek motiviran za rad onda ništa nije teško... jer kako danas stvari stoje u RH sa srednjom školom si nitko i ništa,posao nije siguran,s faksom je to donekle "lakše" barem malo.
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 13:52   #4
Quote:
snoopy_dc kaže:
bok.

al kaj skupo je al kad završiš svaka će tvrtka AKO uđemo u EU trebati inžinjere sigurnosti. NEMOJ unaprijed govoriti da nije to za tebe,prije nego se iskušaš,mislim ako je čovjek motiviran za rad onda ništa nije teško... jer kako danas stvari stoje u RH sa srednjom školom si nitko i ništa,posao nije siguran,s faksom je to donekle "lakše" barem malo.
jesi ti možda moj tata? jer to su njegove (neke) riječi?

 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:02   #5
možda jesam...šalim se nisam ti sigurno tata sigurno samo razmišljam na logički način...
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:19   #6
snoopy_dc imaš pm. pogledaj
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 21:43   #7
1700 €ura za godinu...degresivno!
Sam posao na zaštiti na radu je više nego lagan, barem sam dobio takav dojam.
NIšta posebno ne radiš, tj ne crnčiš, laganini obilaziš i daješ primjedbe...sve u svemu jedan cool posao uglavnom bez stresa ako se uvališ u npr Tcom ili takvu neku firmu.
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 15:18   #8
Visoka škola za sigurnost - Zagreb

Ej, svi govore za ovaj faks da je profitabilan, i veoma dobar. nalazi se u sklopu brodogradnje i strojarstva. Jel mi može ko reći o njemu išta
PENSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 21:22   #9
Quote:
PENSA kaže: Pogledaj post
Ej, svi govore za ovaj faks da je profitabilan, i veoma dobar. nalazi se u sklopu brodogradnje i strojarstva. Jel mi može ko reći o njemu išta
ja ti idem 2. godinu..faks ti je ok...1.godina su ti opci predmeti: Matematika, Fizika, Kemija, Mehanika, Radna psihologija, Osnove sigurnosti, Zaštita i spašavanje, Informatika...svaka godina ti ima 8 predmeta...4 trebaš dat za upisat iduću godinu....a kod upisa 3...mogu ti 2 ostat iz prve godine +4 iz druge godine za prenijet....nije te baš preteško..ima predmeta koji su nigdi veze...
nadam se das ti uspija objasnit kolko-tolko ...ako te zanima nesto..samo pitaj
nips is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 09:20   #10
mogućnosti zapošlavanja

Quote:
nips kaže: Pogledaj post
ja ti idem 2. godinu..faks ti je ok...1.godina su ti opci predmeti: Matematika, Fizika, Kemija, Mehanika, Radna psihologija, Osnove sigurnosti, Zaštita i spašavanje, Informatika...svaka godina ti ima 8 predmeta...4 trebaš dat za upisat iduću godinu....a kod upisa 3...mogu ti 2 ostat iz prve godine +4 iz druge godine za prenijet....nije te baš preteško..ima predmeta koji su nigdi veze...
nadam se das ti uspija objasnit kolko-tolko ...ako te zanima nesto..samo pitaj
a gledam za zapošljavanje i nigdje ih ne traže. pa me zanima da li je isplativo?.
PENSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 22:33   #11
Quote:
PENSA kaže: Pogledaj post
a gledam za zapošljavanje i nigdje ih ne traže. pa me zanima da li je isplativo?.
Isplativo je naravno...Pa nema ih zato jer nitko nije nezaposlen sa tom strukom...nema mnogo stručnjaka zaštite na radu a imam osjećaj da je potražnja velika a kad uđemo i ako uđemo u EU biti će još veća potražnja....Odgovor da li je isplativo JE isplativo je!!!
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:56   #12
evo ja sam na četvrtoj godini, fax je ok. ja sam upisao po starom programu. prije bolonje.

ima težih i lakših stvari, treba učiti ko i na svakom drugom faxu.

stručnjak zaštite na radu postaješ kada daš stručni ispit (državni) a do tada si dipl.ing (prema bolonji bi to bilo prvostupnici ili tako nešto, neznam sad da me ubiješ)

za stručni ispit je potrebno 5g (valjda) radnog iskustva na tim poslovima. znači morao bi se zaposlit negdje kao nečiji suradnik/pomoćnik/ za ZNR.
tihomir2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:13   #13
Quote:
tihomir2 kaže: Pogledaj post
evo ja sam na četvrtoj godini, fax je ok. ja sam upisao po starom programu. prije bolonje.

ima težih i lakših stvari, treba učiti ko i na svakom drugom faxu.

stručnjak zaštite na radu postaješ kada daš stručni ispit (državni) a do tada si dipl.ing (prema bolonji bi to bilo prvostupnici ili tako nešto, neznam sad da me ubiješ)

za stručni ispit je potrebno 5g (valjda) radnog iskustva na tim poslovima. znači morao bi se zaposlit negdje kao nečiji suradnik/pomoćnik/ za ZNR.

kak za posao ? dali si negdje radio već , i šta namjeravaš u vezi posla?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:55   #14
nisam radio jer fax još traje, trenutno je rad na crno posla uvijek ima, ne brini, iako osobno još nisam tražio posao u struci. Ali čak i da se ne zaposliš u ZNR, puno je lakše naći posao kad si dipl.ing.
tihomir2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:48   #15
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
1700 €ura za godinu...degresivno!
Sam posao na zaštiti na radu je više nego lagan, barem sam dobio takav dojam.
NIšta posebno ne radiš, tj ne crnčiš, laganini obilaziš i daješ primjedbe...sve u svemu jedan cool posao uglavnom bez stresa ako se uvališ u npr Tcom ili takvu neku firmu.
dok sam ja upisivao bilo je 1300E.

Dobio si donekle i krivi dojam.

Čekaj dok ti počne Kiš sa predavanjima. tek onda shvatiš o čemu je riječ...iako je to sve utopija još uvijek.
tihomir2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:15   #16
Mene bi konkretno zanimalo kolika će ti biti otprilike plaća kad završiš? Koliki postotak učenika završava fax? Koje poslove radiš dok si na faxu? Hvala!!!!
titanic_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 20:04   #17
sve ovisi u kakvu firmu naletiš, nije svugdje jednako. između 7 - 10 bi mogla biti.
postotak? pojma nemam. vjerojatno dosta velik.
tihomir2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:21   #18
Quote:
titanic_1 kaže: Pogledaj post
Mene bi konkretno zanimalo kolika će ti biti otprilike plaća kad završiš? Koliki postotak učenika završava fax? Koje poslove radiš dok si na faxu? Hvala!!!!
Gle moraš računati da ako si faklutetski obrazovan i radiš u struci ili na bilo kojem radnom mjestu sa visokom stručnom spremom da je i plaća automatski puno veća za razliku od onog koji radi samo sa srednjom školom...znači potpisujem odgovor tihomira2

a to s postotkom neznam dal će ti tko znati odgovor na to pitanje...ali ako misliš sve dat od sebe mislim da se nebi trebao uopće opterećivati s postocima....

evo ja sam na 2. godini (po novom programu) i moj opći dojam je da se uz malo truda može završiti fakultet onako neću reć ko iz šale jer ne završavaju svi koji upisuju barem nije takav slučaj kod mene mislim na mojoj godini...
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 16:25   #19
mene muči to kak nitko ne traži ljude u toj struci, jučer
sam gledao i samo jedno radno mjesto.... zar je tako to loše ili
kaj ? gdje bih se mogao uopće zaposliti ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:24   #20
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
mene muči to kak nitko ne traži ljude u toj struci, jučer
sam gledao i samo jedno radno mjesto.... zar je tako to loše ili
kaj ? gdje bih se mogao uopće zaposliti ?
kako će ih tražiti kad nema tih kadrova baš kod nas ...za sad u firmama rade ljudi na poslovima zaštite na radu koji uopće nemaju nekavu posebnu kvalifikaciju možda neki tečaj za stručnjaka zaštite na radu...ali pričekaj malo da uđemo u EU mi sa kvalifikacijama ćemo ih zamjeniti...zato knjigu u ruke...bitće posla garant...
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.