Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2010., 23:06   #1001
ne zelim nikome suditi, ali iskreno ne razumijem zene koje to rade iz sebicnih razloga

nisam protiv pobacaja kada su zene silovane, ili kada se unaprije zna da ce dijete biti jako bolesno, jer imam rodaka koji se vec 19 godina muci i nije nikada stao na noge, rekao niti jednu rijec niti uzeo zlicu u ruke, tako da nebi htjela muciti dijete

imam dvije kolegice koje su ostale neplanirano trudne, jedna u 16 druga u 17 godina, jedna se rastala, a ni druga nece dugo
ali nije ima zao sto su rodile, niti ce im ikad biti jer su im ta djeca sada najveca podrska i mislim da i je sve lakse cim ih pogledaju
mislim da vecina mladih cura ide na pobacaj jer se ne zeli udati, ali mislim da je lakse reci da se ne zelis udati nego pobaciti, svejedno 50% brakova zavrsava razvodom
nina1990 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 04.08.2010., 02:57   #1002
Molim forumašice i ako ima kojeg forumaša da svoja mišljenja i stavove o abortusu ne iznose ovdje. Za to postoje drugačiji topici, a nije im svakako mjesto na Ženskom zdravlju. Hvala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 20:48   #1003
Quote:
rak1234 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zanima me gdje i uz koju cijenu u varaždinu napraviti abortus?
koji bi bio dobar privatni ginekolog i kolko se plača tamo, te trebam li se naručiti ili se samo pojavim?
a ako idem preko zdrastvenoga a još nemam svog ginekologa tu dal trebam zvati i naručivati se i čekati, koji bi ginekolog prek zdrastvenog onda bio najbolji ???te kolika je cijena u bolnici i kolko se treba čekati?
i mene zanima odgovor na ova pitanja, pa ako netko zna, molim neka odgovori.
unaprijed hvala!!
axis1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:05   #1004
Pomoć, cure. Dogodilo se i meni samo što sam ja sad definitivno odlučila na abortus jer nemam još uvjeta za dijete. Sutra ujutro naručena sam u KB Merkur, u pola 9. Molim vas koje ste bile tamo da mi kažete svoja iskustva, da li brzo dođeš na red, te iskustva vas koje ste bile pod lokalnom, i koje ste bile pod općom.

Ja sam nekako za opću ali nadam se da ću brzo van izaći. koliko si uspavan,i možeš li kući na vlastitu odgovornost za sat-dva?
KarteNaStol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 09:38   #1005
ZA VŽ(tamo je bila moja sestra) treba doći s: kks(krvna slika),slika s UZV do 7 ili 8h ujutro BEZ naručiwanja.tamo uplati 1000kn i odwedu ju u sobu(njih 4 tamo).prwo riješe medicinske,a onda artificijelne zahtjewe.isključiwo pod lokalnom jer nemaju anesteziologa.njoj nije bilo bolno,sestra jako smirena i ljubazna,bio joj mladi dr.
čula je od owih prije nje da je neka dotjerana plawa dr-ica jako gruba na riječima i ruci.
puste ih nakon cca 2h,daju recept za 3 dana antibiotika(doxiciklin kapsule,20-ak kn) i napišu obawezni pregled kod swog gin.za 7 dana,ili prije ako se pojawi viša temp.
ZA RI(bila ja) SWE rade pod općom anest,moraš se naručiti telefonom,doći ujutro do 7h na prijem s: kks,slikom s UZV i uplatiti dolje 1990kn.tamo mjere tlak,masu(težinu),razgowor (i pregled) s dr. i anesteziologom(potpisuješ da sam riskiraš).ONDA DUUUGO ČEKANJE NA HODNIKU S DRUGIM CURAMA ONAK U SPAWAĆICI..BRRR. brzo zaspeš i probudi te sestra kad zawrše dok te izwozi wan na krewetu.otfura te u sobu,tamo dođeš sebi od mamurluka i moš ići.iako si platio hospitalizaciju za dan i noć.sutra dođeš po otpusno pismo.antibiotik odmah pri zahwatu injektiraju u wenu.fizički swe ok bilo-ali psiha ostaje s tobom ranjena..
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 01:43   #1006
oke ljudi, ja bii vas sam pitala gdje se u zagrebu moze pobacit sa 17 godina a da ti roditelji neznaju? i kolka je cijena otprilike'? fala puno
piglec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 11:29   #1007
mislim da legalno ne mozes bez roditelja, ali koliko vidim na drugoj temi pise da mladje od 16 ne mogu bez roditelja. (sto mi je malo nenormalno u smislu da bi to trebalo vrijediti do pocetka punoljetnosti) sto ce reci da ti sa 17 mozes, samo je pitanje koji ce ti doktor to htjet napraviti (legalno)
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:50   #1008
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
hej...evo da ti malo pomognem...
Dođeš u bolnicu na odjel ginekologije na šalter, kažeš da si došla na prekid trudnoće, traže te osobnu , upišu tvoje podatke na formular, pitaju te dali imaš napravljen gin.pregled ako ne, možeš i u bolnici to napraviti, zatim slijedi ultrazvuk i određivanje krvne grupe radi anestezije..ako imaš bilo koji nalaz na kojem piše tvoja krvna grupa donesi ga sa sobom...to je sve što se birokracije tiče...

Priprema:
Vjerojatno ćeš biti naručena rano ujutro, pa stoga 6 sati prije nemoj ništa jesti, piti niti pušiti...kako bi ti anestezija bila učinkovita...
Ponesi spavaćicu, papuče i ogrtač ukoliko bolnica nudi smještaj nakon zahvata( u Os nude smještaj 5 sati)
Ne smiješ imati nakit, zubnu protezu, lak na noktima itd....

Zahvat:
U sobi u kojoj budeš smještena, presvuci se u spavaćicu.Ispod ne smiješ imati ništa , ni gaćice ni grudnjak...
Zatim dolazi sestra po tebe i ideš u op. dvoranu, ulaziš unutra, nakratko popričaš sa gin. i sjedaš uz asistenciju i upute sestre na stol. Važno ti je da slušaš sestru što ti govori. Dobijaš anesteziju (lokalnu) u venu i u polusnu si.
Zahvat traje 5-10 minuta, radi se manualna aspiracija ploda i zatim kiretaža.
Stave ti uložak i na stolu ideš do svoje sobe.

Nakon zahvata:
Dobit ćeš terapiju za 5 dana, najvjerojatnije Hiramicin i Ergometrin..
Krvarenje i bol su kako kod koga( vrlo različita iskustva) no sve je normalno..i ako jako krvariš ili slabo, sve je individualno..Nakon kojeg sata ležanja ideš kući. Krvariti ćeš od 5 do 10,15 dana, za bol isto vrijedi. Nemoj se naprezati barem 20 dana, miruj i pazi se. Nema kupanja, samo tuširanje, nikako nemoj tampone koristiti, niti imati odnose barem 3 tjedna. U vaginu ne smije dosipijeti ništa i mora biti u "karanteni" ( znači nema hopa cupa, tampona, prstića...)

10 dana nakon zavata ideš pod obavezno na ultrazvuk da se utvrdi da je sve očišćeno..

Komplikacije:
Ako je bol u predjelu donjeg dijela trbuha jaka i intenzivna(čitaj nepodnošljiva) hitno kod ginića, ako je krvarenje intenzivno i nakon tjedan dana postupak je isti..

Menstruacija :
Dan pobačaja se računa kao prvi dan ciklusa, nemoj brinuti ako ne dobiješ nakon 28-30 dana, djevojkama se zna dogoditi da ne dobiju i po 40-50 dana..tvome tijelu treba vremena da se oporavi od šoka...i naravno nadalje pazi na kontracepciju, nemoj planirati djecu barem još 6 mj..

Psiha:
Ako se osjećaš loše, depriminirano koji tjedan nakon, sve je to normalno..Ako si se odlučila na prekid trudnoće iz pravih razloga ( iako je sve to diskutabilno)
sve će biti ok.
Sretno ti i nadam se da si donijela pravu odluku
Evo Piglec, ovdje su ti sve informacije..
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:14   #1009
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Evo Piglec, ovdje su ti sve informacije..
Sve je to super, ali ona pita GJDE se u Zagrebu može pobaciti (i cijena) i da li se uopće može pobaciti sa 17 bez znanja roditelja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:19   #1010
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sve je to super, ali ona pita GJDE se u Zagrebu može pobaciti (i cijena) i da li se uopće može pobaciti sa 17 bez znanja roditelja.
Tu informaciju je dobila na pm
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:21   #1011
A tako.....onda OK
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 23:55   #1012
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sve je to super, ali ona pita GJDE se u Zagrebu može pobaciti (i cijena) i da li se uopće može pobaciti sa 17 bez znanja roditelja.
Sa 17 g. se može pobaciti bez znanja roditelja, tj. s navršenih 16 g., po važećem zakonu, čl. 18:

"Prekid trudnoće se vrši na zahtjev trudne žene.
Uz zahtjev za prekid trudnoće koji podnosi maloljetnica, koja nije navršila 16 godina života, potreban je i pristanak roditelja ili staratelja uz suglasnost organa starateljstva."
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 14:05   #1013
Ovako. Imala sam operativni prekid trudnoće 20.8. i malo krvarila prva 3 dana nakon toga. Spavala sam s dečkom nakon 6 dana, zaista nisam imala nikakvih problema.
Kad mogu početi piti antibebi pilule? Kad je moguće da zatrudnim najranije, teoretski i kad je preporučljivo?
Što znači kad su mi jučer na kontroli napisali na ambulantni list: TV UZV UTerus u AVF AP38, FC 68, endometrij 4 mm d.o. 25*26 l.o. 30*13?
Hvala.

Strah me da se ovo ne ponovi. Inače dečko i ja koristimo prezervative (ovo je jednom pukao i nesreća), ali u ova 4 dana (od 6-10 nakon prekida), nismo svaki put već prekid odnosa bez svršetka u rodnicu. Da li je moguće zatrudnjeti tako brzo nakon abortusa? Strah me onog preejukulata jer smo imali prekjučer dva odnosa zaredom bez zaštite ali nije svršio u mene. Može li se zatrudnjeti već 10-ti dan nakon pobačaja?

Od sada apstiniramo od sexa dok ovo ne prođe.
tuzna1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 16:34   #1014
Quote:
tuzna1991 kaže: Pogledaj post
Ovako. Imala sam operativni prekid trudnoće 20.8. i malo krvarila prva 3 dana nakon toga. Spavala sam s dečkom nakon 6 dana, zaista nisam imala nikakvih problema.
Kad mogu početi piti antibebi pilule? Kad je moguće da zatrudnim najranije, teoretski i kad je preporučljivo?
Što znači kad su mi jučer na kontroli napisali na ambulantni list: TV UZV UTerus u AVF AP38, FC 68, endometrij 4 mm d.o. 25*26 l.o. 30*13?
Hvala.

Strah me da se ovo ne ponovi. Inače dečko i ja koristimo prezervative (ovo je jednom pukao i nesreća), ali u ova 4 dana (od 6-10 nakon prekida), nismo svaki put već prekid odnosa bez svršetka u rodnicu. Da li je moguće zatrudnjeti tako brzo nakon abortusa? Strah me onog preejukulata jer smo imali prekjučer dva odnosa zaredom bez zaštite ali nije svršio u mene. Može li se zatrudnjeti već 10-ti dan nakon pobačaja?

Od sada apstiniramo od sexa dok ovo ne prođe.
Pilule možeš početi piti odmah..
Najanije smiješ zatrudniti nakon minimalno 6 mj, a
preporuča se stanka od 1.godine.
Ab.list- položaj maternice, razina antitijela, položaj i veličina ploda.
Moguće je zatrudniti uvijek i to imaj na umu.

E sad, ovako..Nije mi jasno jesi li glupa/nerazumna/nezrela/
ali sexati se 6 dana( i to bez kondoma) nakon Ab jednostavno
je igranje sa zdravljem.
Ženama/curama se naglašava da se minimalno 3 tjedna
treba suzdržati od sexa( a i kupanja,tampona...)
Tvoja tijelo je pretrpjelo šok, maternica ti je kiretirana,cerviks
nasilno otvren..Mislim...jel se ne možeš suzdržati???
Zbog sebe i zbog svog zdravlja? A šta da sad dobiješ
infekciju? Ispaštati ćeš cijeli život zbog nesmotrenosti.

Ne želim da me shvatiš kao da ti pametujem, ali ženo
brini o sebi i svom tijelu. Ovo što ti radiš je kockanje
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 17:24   #1015
Znam i više nego da je glupo. Jooooj.

Nije baš bilo toliko sexa, nije da se sad opravdavam, samo taj 6 dan i 10. A taj deseti me i brine jer je bio bez zaštite. Ejakulacija van rodnice, ali je dvaput u kratkom razmaku pa me brine onaj preejekulat.
I ja i dečko smo svjesni što smo učinili i zaista smo se zakunili na apstineciju os sexa do 3. mjesečnice od sada.

Kad mogu napraviti prvi test, ako je taj kritičan odnos bio u ponedjeljak 30.8.
Ne daj Bože da mi se ponovi, jer nemam više živaca.
tuzna1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 17:59   #1016
Quote:
tuzna1991 kaže: Pogledaj post
Kad mogu napraviti prvi test, ako je taj kritičan odnos bio u ponedjeljak 30.8.
Ne daj Bože da mi se ponovi, jer nemam više živaca.
Možeš već danas, ali mala je šansa da si trudna.
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 18:09   #1017
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Možeš već danas, ali mala je šansa da si trudna.
Pa kako može danas? Ne treba li se čekati nekih 14 dana od rizičnog odnosa da bi test pokazao točan rezultat?
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:22   #1018
Quote:
Hedonistkinja kaže: Pogledaj post
Pa kako može danas? Ne treba li se čekati nekih 14 dana od rizičnog odnosa da bi test pokazao točan rezultat?
Vrlo je mala šansa(točnije nikakva da je trudna) dala sam joj savjet da ga napravi odmah da se ne brine bezveze..

Inače, test je individualan za sve žene jer ovisi kada je žena
imala rizičan spolni odnos.Testiranje 9 ili 10 dana nakon ovulacije
s osjetljivim testom na trudnoću ( 20 - 25 mIU ) najbolji je
način i vrijeme.
__________________
Zašto piti i voziti kad možeš pušiti i letjeti?
Cura_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:36   #1019
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Vrlo je mala šansa(točnije nikakva da je trudna) dala sam joj savjet da ga napravi odmah da se ne brine bezveze..

Inače, test je individualan za sve žene jer ovisi kada je žena
imala rizičan spolni odnos.Testiranje 9 ili 10 dana nakon ovulacije
s osjetljivim testom na trudnoću ( 20 - 25 mIU ) najbolji je
način i vrijeme.
Aha, okej, samo sam pitala jer stalno čitam na temi 'jesam li trudna' da se kao treba čekati 14 dana ovo ono pa zato .

btw, kak to da je skoro nikakva šansa da se zatrudni nakon abortusa? Mislim, navodno žena ne bi trebala imati problema sa zatrudnjivanjem jel...Zašto se ne bi trebala planirati djeca do 6 mj nakon napravljenog abortusa?
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:11   #1020
Znači napravila si recimo abortus,a 3mj. poslije želiš dijete

ab je šok za organizam.kada strgaš ruku,nosiš gips,ne ideš odma u teretanu
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.