Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2006., 16:54   #41
bila ja dvaput, ali nazalost oba puta na samo par sati... i to je definitivno grad u koji zelim otic na vise dana, jer je fascinantan (ne bi skodilo ni na dulje otic )... tako da ga nisam nesto predetaljno upoznala, ali ono sto vidjeh je genijalno... pocevsi od La(s) Rambla(s) (ne znam je li "s" visak ) koja je prepuna zivota, pa uskih ulicica prepunih raznih restorana i kafica... Picassov muzej je zanimljiv, kupismo par super postera tamo (eno ih vise na zidu sad)... kao sto rekose, arhitektura je ludilo, gdje god se okrenes naletis na neku opicenu zgradu...

a sto se Tibidada tice, nisam sigurna je li to ono sto je meni u pamcenju, ali ako je to onaj "parkic" s kojeg imas pogled na cijelu Barcelonu, onda definitivno preporucam
jos se sjecam pogleda... grad je ogroman, dokle ti seze pogled vidis zgrade... ostanes zabezeknut, barem ja jesam

dakle, preporuka glasi: definitivno ici!!!

p.s. se nekom cini da nesto puno koristim rijec definitivno
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 12:32   #42
Sagrada Familia obavezno posjetiti, isto tako i onaj soping centar (zaboravih ime) koji ide 8 katova ispod zemlje, super je , muzeji su svi super, ma samo da setas gradom ubrat ces sve i svasta za vidit, tako smo mi.
i ona planina (opet ne znam ime, Monserat ili tako nesto) gdje je crna madona obavezno otic vidit. I obavezno otic vidit Salvador Dali muzej (meni jedan od najboljih artista ) u Figueras, udaljen nekih po ure od Barcelone.
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 13:08   #43
thnx svima, sad znam na proljeće barcelona for sure ovaj shopping centar je li možda maremagnum u luci, to sam vidjela da je blizu ovog akvarija što me isto zanima. I meni se grad čak i ovako preko weba čini predivan i zanimljiv, valjda će biti dosta 5 dana s tim da idemo s avionom, još samo 3, 5 mjeseca i ako bude sve po planu via Barcelona :klap:
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 16:43   #44
Zagreb - Barcelona

Pozdrav svima,

18.09. uzimam ruksak i krećem ka Barceloni. Dal netko zna za neka jeftina prijevozna sredstva prema tom pravcu - bilo kakva????. Budući da sam ograničen vremenom, nisam u mogućnosti da stopiram cijeli put do tamo. U Njemačkoj postoji agencija "Mitfahrerezentrale" koja nudi mogućnost ljudima plitkog đepa da putuju s nekim (auto) prema tom pravcu. Takav oblik putovanja bi dobro došao, isključivo zbog minimalnih cijena. Dal itko zna, dal postoji takva agencija na našem području, ili bilo kakva informacija kako da se jeftino prebacim u Barcu bi dobro došla.

Hvala
flegma9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 15:00   #45
vlak do Ljubljane (povratna 142 kn), avion do Barcelone (1516 kn Adria Airways). lete četvrtkom i nedjeljom. bus do aerodroma je 890 SIT. to ti je najjeftinija oipcija, ja bio ove godine.
imaš i ČSA iz Zagreba preko Praga, slična cijena, ali je veća navala.
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:44   #46
vlak do venecije i dalje sa Vueling.com
richi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 18:57   #47
Quote:
richi kaže:
vlak do venecije i dalje sa Vueling.com
Iz Venecije ima i Myair i Ryanair.
Iz Budapesta - Wizzair i Skyeurope.
Mislim da je Budimpesta blize i jeftinije iz ZG.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 20:52   #48
Ryanair ne polazi iz Venecije, nego iz Trevisa, koji je inace vrlo blizu. Iz Mestrea (stajaliste se nalazi 200 mt. poslije glavnog ulaza zeljeznickog kolodvora) se moze uzeti transfer autobus do obadvaju aerodroma. Autobusa za venecijski aerodrom ima stalno, voznja traje 15 minuta i karta stoji 3 eura po osobi, onaj za trevisiski aerodrom polazi otpr. 3 sata prije odlaska svakog leta (ali uvijek provjerite tocni sat na Ryanairovom webisiteu), voznja traje 40 minuta i stoj 8 eura po osobi. Inace let Ryanaira iz Trevisa ide u Gironu, gdje cete odmah naci transfer autobus za Barcelonu, gdje cete ici u sat i pol. Inace je bih definitivno proveo barem jednu noc u Gironi, koja je isto jako lijep grad.
Michele San Pietro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 02:07   #49
mislim da vlak do Venecije stoji pozamašno
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 03:04   #50
Quote:
x-type kaže:
mislim da vlak do Venecije stoji pozamašno
Pa, ja sam isao do Venecije kombinacijom bus-vlak.
Croatia bus vozi skoro svaki dan do Trsta. Povratna karta je oko 160 kn, a od Trsta do Venecije je vlak 15 EUR povratna.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 13:54   #51
e pa to je povoljno. solo vlak je 444 kn.
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 18:54   #52
Hvala svima na informacija, ali našao sama jedan drugi put koji je poprilično dug, ali jeftin, budući da je meni samo najniže cijene dolaze u obizir! Šta ćeš kad imam plitak džep! Naime, naša sam broj od nekog tipa koji prevozi Gastarbeitere iz Zagreba za München za 25€, od München ću se prebaciti do Frankfurta preko Mitfahrerzentrale za 15€, a od Frankfurta imam let (Rayanair) za Barcu za 34€! To je najjeftiniji put do Barce. Činjenica je da ću pola Europe preći kako bi došao do cilja, ali nema veze, bitno je da se putuje!!
flegma9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:40   #53
Quote:
x-type kaže:
e pa to je povoljno. solo vlak je 444 kn.
I ovak traje malo krace. Mislim da je busom do trsta oko 3,5 do 4 sata.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:27   #54
Smile Jeftin smještaj u Barceloni??

Tražim da l' već ima taj topic al fakat ne nalazim, a čudno mi da ga nema.. Trebam što jeftiniji smještaj u Barceloni, idemo frendica i ja i nismo baš sigurne kolko smo za one sobe s više ljudi i to.. Ako netko zna-pomoć!
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 04:42   #55
Ja sam bila u Barceloni prosle Nove Godine i odsjela sam u nekom hostelu/hotelu kojim sam bila prilicno zadovoljna.

Evo link na taj hostel/hotel sa hostels.com website, a preko njih sam i bookirala.
http://www.hostels.com/en/availabili...telNumber.5719
Imali smo privatnu sobu, OGROMNU, s televizorom, visokim plafonima, sofa, veliki krevet, itd...
Svaka soba je individualno namjestena, a kolko sam vidjela sve su dobre.
Ima i kuhinja koju mozes koristit za kuhanje, a ujutro je dorucak ukljucen (cereal, kruh, sok, voce, namazi, mlijeko, itd...).
Kupaone se dijele, al posto je mali broj soba, a kupaona puno, to ni ne osjetis. Sve je ULTRA cisto. U kupaonicama ima i mazarija i sampona i gelova za tusiranje i to sve mozes koristit. Da sam znala, ne bi ni nosila svoje.

Hotel/hostel je u samom centru, 2 minute hoda od Las Ramblas, Katedrale (stare katedrale, a ne Gaudijeve), shoppinga, mora, itd...

I jos nesto, malcice je skuplji nego hosteli u kojima ces morat dijelit sobu, al razlika je OGROMNA.
Nasi frendovi sto su isto isli s nama i htjeli da prodju sto jeftinije, bookirali su neki drugi hostel i to za samo malcice manje, a kasnije su se kajali sto nisu bookirali nas.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 13:36   #56
Vratio se iz Barce prije 2 tjedna. Bilo je super, naravno. Bio tamo 9 dana. Prvo sam mislio da ću putovati po cijeloj Kataloniji, ali kada sam jednom došao u Barcu više se od tamo nisam micao.
Skupo je, ali sada je najmanje skupo jer je "niska" sezona. Sa smještajem nema problema. Na netu si nadješ smještaj za prve dvije noći, a poslije se samo prošećeš po gradu i nadješ si hostel po želji. Momentalno gužve nema. Dorms od 16,50 eur pa na više.
Najkomotniji način, a ne preskup za otići tamo je Gremanwings do Stuttgarta i onda od Stuttgarta do Barcelone. Mene karte sa svim taksama došle 150 eur.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 16:17   #57
evo, stižem ovu nedjelju, dosta nepripremljen
ima li nekog od naših tamo?
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 23:54   #58
ajde da se ja uključim- ja živim nekih 200-injak km od Barcelone i kad god sam slobodan zaletim se tamo (većinom zbog sportskih događaja ali uvijek ili dođem ranije ili ostanem još koji dan pa obilazim taj prekrasni grad).Dakle, sve najljepše-definitivno posjetiti montjuic i font magica (fontana u kojoj se u ritmu muzike smjenjuju mlazovi vode u kombinaciji sa svjetlosnim zrakama u boji-ma nešto neopisivo i predobro); osim toga naravno da se Gaudijeve građevine ne smiju propustiti, pa nadaleko poznata rambla, Camp Nou, arco de triumfo,...međutim treba spomenuti i ZOO (ako se ne varam najveću u europi i jedini zološki vrt na svijetu koji je imao jedini do sada viđeni primjerak bijele gorile)
Što se ovog akvatorija tiče-nisam bio u Barceloninom (iako vjerujem da ga se isplati pogledati ) iz razloga što se u Valenciji (koja je udaljena 300-injak km od barce) nalazi najveći europski akvatorij a osim njega tu je i muzej znanosti, kino-hemisferic i prekrasan muzej umjetnosti (operna kuća ili tako nešto slično) i mislim da se isplati odvojiti jedan dan za posjet Valenciji i vidjeti taj kompleks koji izgleda kao da je iz nekog budućeg vremena
više infoa o tome na stranici http://www.cac.es/oceanografic/home
dalje-zabavni park koji je netko prije spomenuo-mislim da je mislio na Port Aventuru koji je od Barce udaljen nekih 80-ak km i također je zanimljiv za posjetiti ga (više o tome na :http://www.portaventura.es/home.asp?pIdi=uk)
ma mislim da bih mogao pričati i pisati stranice i stranice....najbolje je doći i uvjeriti se sam jer jedno je sigurno-nećete zažaliti
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 00:23   #59
kad smo već kod putovanja u Barcelonu ima li netko kakvih dobrih savjeta i kompanija preko koji bi si mogao kupiti najpovoljniju kartu?Naime,ljetos sam putovao direktno iz Ljubljane s Adriom (kupio povratnu kartu za nekih 200 eura) i bio sam prilično zadovoljan ali sad mi je let za povratak otkazan pa su mi našli da idem preko Frankfurta natrag.Koliko sam skužio otkazali su direktne letove Ljubljana-Barcelona pa samim time i otpada ova cijena od 200-injak eura.E sad ja koliko imam vremena malo sam googlao i sve se cijene kreću u rasponu od nekih 380-450 eura što mi je opet malo previše a nekako putovati moram.Pa ako netko zna neku bolju soluciju bio bih zahvalan da ostavi neku informaciju,link,...
yonosoytonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 16:16   #60
Quote:
yonosoytonto kaže:
kad smo već kod putovanja u Barcelonu ima li netko kakvih dobrih savjeta i kompanija preko koji bi si mogao kupiti najpovoljniju kartu?Naime,ljetos sam putovao direktno iz Ljubljane s Adriom (kupio povratnu kartu za nekih 200 eura) i bio sam prilično zadovoljan ali sad mi je let za povratak otkazan pa su mi našli da idem preko Frankfurta natrag.Koliko sam skužio otkazali su direktne letove Ljubljana-Barcelona pa samim time i otpada ova cijena od 200-injak eura.E sad ja koliko imam vremena malo sam googlao i sve se cijene kreću u rasponu od nekih 380-450 eura što mi je opet malo previše a nekako putovati moram.Pa ako netko zna neku bolju soluciju bio bih zahvalan da ostavi neku informaciju,link,...
Možda pomogne:
ja sam bila u Barci proljetos sa Rayanairom i to iz Venecije. Do tamo smo igrom slučaja imali prijevoz, iz venecije imaš organizirano bus do treviso aerodroma odakle lete, ništa komplicirano za pronaći, a od Girone gdje slete (imaš isto tako odmah hrpu autobusa koje te voze u Barcelonu). Sve je super organizirano i baš sam bila zadovoljna, s tim da sam ja bila ostala u Gironi (jako lijep gradić, jer sam išla u Figuereas u Dalijev muzej, a to je blizu) jedan dan pa sutradan s vlakom do Barce, vlakova ima ko' u prici.
Za nazad sam iz Venecije lovila večernji vlak za Zagreb. Možda zvuči komplicirano, ali stvarno nije. Jedino je možda malo tlaka taj vlak za nazad jer se truckaš cijelu noć, ali sve ostalo je bilo super. Cijena je bila oko 150Eur sve skupa čini mi se. Ovisi kako nađeš avion, i kako riješiš put do Venecije.
Ako te još nešto zanima pitaj.
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.